2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

tugken tugken maşallah miniğim sünnet olmuş. Çok şükür bunu da atlattınız. Ya sen beni çok şaşırtıyorsun sanki ilk bebek değil, maşallah deneyimli annelere taş çıkarırsın👏🏻 Yazdıkların çok çok faydalı kuzum iyi ki varsın
Cok sukur canim darisi Alp pasa'ya . Tesekkur ederim kuzum yalniziz esimle ankarada canim mecburen ince eleyip sik dokuyorsun bebek rahat etsin diye tecrubede bu sekilde oluyor.hic korkulacak gibi degilmis ama hic endisa etmeyin sizlerde ilk birkac saat sonra cigligi basti 😁 sonrasi hemen gulucukler kahkahalar atmaya basladi. Yarinda aparati cikaracaklar

Biraz içim rahatladı teşekkür ederim..
Merhaba canim hic korkma ben bi cok sever lavman almis biri olarak soyluyorum 5 gun once ameliyat oncesi vanada yaptilar tuvalrte cikiyosun bagirsaklarin bosaliyo. Hic korkma en fazla ishal olmus gibi olursun ki inan o kdr bile agrimayacak .

Gunaydin kizlar nasilsiniz biz dun sunnet olduk cok sukur iyiyiz .lokal anstezi uygulandi koruda yaptrmadim bu arada.3000 tl istemislerdi gerek yok okadar ucret veemeye sonucta minicik bir deri. Sunnet kliniginde yaptirdim .450 fiyati ama saglikcilara da ekstra indirim vardi. Cok memnun kaldiik ekipten ve dr.umuzdan . Telefondan gece gunduz her sekilde ara dedi.Bir kac tavsiye verecegim yeni annislere emzik emiyorsa mutlaka yaninizda goturun birde sesli bir oyuncagi varsa onuda cunku sakinlesmesini sagliyor. Ben ekstradan beyaz gurultu actim telefondan supurge sesi hemen sustu. Islem sonrasi hmn eve geldik. kucaga almada dus aldirmada sakinca yok. Kopuk bardaklardan aldik dr.umuz demisti onu kesip kapali olan kismini degilde uc kismini pipinin uzerine koyup buyuk boy bez bagladik pipi beze surtmesin diye halada ole .suan aparat takili pipisinde dikis kan olmuyor o aparat sayesinde hatta bu aparatoda dr.umuz bulmis patenti ona ait butun devlet ve ozel hastaneler kullaniyormus. Bez degistirirken dikkat ediyrm aparat beze yapisip cikmasin diye cunku cikarsa dikis atilmak zorunda kalir dedi dr. Pansuman vs.de yok. Sadece agri kesici fitil kullandik birde surup .bugun onuda kesiyoruz bez degisim yaparken soguk bir jel var birde onu sikiyorum pipi ucuna .sali gunu aparat cikacak. Eve gelince 2 saat sonrasi basti bir cigligi ama ilgi ile dagittik sukur keyfi yerinde guzelde uyudu gece boylece atlatmis olduk bunuda. Darisi oglus annelerine
Cankm ckk gecmis olsun minik oglusuna. Allah anali nanali buyumeyi nasip etsin . Bir an once iyilessin bebisin💖

S.a kızlar son zamanda acil doğuma giden çok olmuştu.29 haftalik hamielyim.en son kontrolde tansiyon yüksek ckti. Doktor 24 saatlik idrar testi istedi ve protein ckti. gerci ayni saat diliminde seker testi yapmıştım. Bu neden olabilir mi diye dusundum. Tansiyon ve protein in tek çaresi erken doğum mu? Ve bu şekilde normal doğum yapan var mı?

S.a kızlar son zamanda acil doğuma giden çok olmuştu.29 haftalik hamielyim.en son kontrolde tansiyon yüksek ckti. Doktor 24 saatlik idrar testi istedi ve protein ckti. gerci ayni saat diliminde seker testi yapmıştım. Bu neden olabilir mi diye dusundum. Tansiyon ve protein in tek çaresi erken doğum mu? Ve bu şekilde normal doğum yapan var mı?
As evet canım bunun adı preeklampsi , bebeğe giden kan akımında sıkıntı yapıyor rahimdeki kramplar arttığı için bu hastalıkta .dr una güven 29 dan itibaren kendini gösteriyor sıkıntıları tespit etmesi güzel dr un ve takipli olman çok iyi , hayırlı samanda kavuşmak nasip olsun.

As evet canım bunun adı preeklampsi , bebeğe giden kan akımında sıkıntı yapıyor rahimdeki kramplar arttığı için bu hastalıkta .dr una güven 29 dan itibaren kendini gösteriyor sıkıntıları tespit etmesi güzel dr un ve takipli olman çok iyi , hayırlı samanda kavuşmak nasip olsun.
Doktoruma güveniyorum ama doğuma alabilirim dedi seni bu beni korkuttu açıkçası. Hem çok erken hem malesef bebeğim sağlıklı bebek dgl. Beni ne sorunlar bekliyor bilmiyorum. Bu da beni korkutuyor

neden genel anestezi canım? özel bir nedeni mi var? Öyle değilse spinal çok rahat ve hem bebeğin hem senin için daha sağlıklı. Bebeğinin doğduğu anı görüyorsun hemen göğsüne alıyorsun. Çok güzel bir duygu :KK36:
Korkuyorum çünkü kesildiğimi hissetmekten. Kan görmek de istemiyorum. Bebekleri 1 saat sonra görsem de olur..

Evet canım bana rahim içine enjekte etti dr transfer öncesi. Bir değerim düşükmüş sanırım direk rahim içine bir tüm iğneyi enjekte etti. Sonra da göbekten iğne şeklinde devam ettim.
İnternette hakkında acayip şeyler okumuştum da irkilmiştim biraz bugün hemşire hanıma da sordum, bağışıklık artırıcı tutunmayı da artırıyor dedi. Bana da enjekte etti canım, ama göbekten devam et demedi. Ultrasondayken yeterince sıkışık olmadığım için Hulusi hoca enjekte edemedi, sıkışık haldeyken Hulusi hoca aşağı inmişti Aytaç hoca enjekte etti. Opu yu da o yapacakmış sanırım sende Hulusi hoca mı yapmıştı canım opuyu?

Genel anestezi mi olmuştun?

İlkinde genel oldum ikincisinde spinal olarak başladı yaşanan sorun nedeniyle genel anesteziye döndü
Ben ikinciyi de genel anestezi istemiştim ama Dr artık o yapılmıyor dedi spinal ile başladı

Hislerini çok iyi anlıyorum bende öyle düşünüyorum çünkü Dr ile konus bu konuyu canım

Merhaba herkese. Bende 2 gun once laparoskopi oldum. Valla zordu uyandim aciyla bagira bagira 1 2 saat kotuydum sonrasinda duzeldik igne ve serumlarla. Smdi eve ciktim. Zor surecler geciriyoruz ama bunlara deger diye dusunuyorim yinede . Nisanda beklicez. Mayista tup bebek icin haziriz kismetse. Nisanda da lucrin olcam tani 1 aylik . Sizler.nelee yapiyorsunuz kizlar

Çok geçmiş olsun canım Allah muradini saglikla nasip etsin inşallah

Kızlar nasılsınız? 27 günde 4cm büyümüşüz, 1070 gr almışız çok mutlu oldum. Ama muayenede ne ağladı ne ağladı, emzirdim iç geçire geçire ağlayarak emdi sonrasında. Sonra aşı olduk kıpkırmızı oldu nefesi kesildi ağlamaktan. Ben de kötü oluyorum bu kadar ağlayınca. :olamaz: Zor sakinleştirdim kuzuyu. Evde de rahatı bozulunca çok sinirleniyo zaten. :KK48:

Maşallah maşallah kuzuya canım

Gunaydin kizlar nasilsiniz biz dun sunnet olduk cok sukur iyiyiz .lokal anstezi uygulandi koruda yaptrmadim bu arada.3000 tl istemislerdi gerek yok okadar ucret veemeye sonucta minicik bir deri. Sunnet kliniginde yaptirdim .450 fiyati ama saglikcilara da ekstra indirim vardi. Cok memnun kaldiik ekipten ve dr.umuzdan . Telefondan gece gunduz her sekilde ara dedi.Bir kac tavsiye verecegim yeni annislere emzik emiyorsa mutlaka yaninizda goturun birde sesli bir oyuncagi varsa onuda cunku sakinlesmesini sagliyor. Ben ekstradan beyaz gurultu actim telefondan supurge sesi hemen sustu. Islem sonrasi hmn eve geldik. kucaga almada dus aldirmada sakinca yok. Kopuk bardaklardan aldik dr.umuz demisti onu kesip kapali olan kismini degilde uc kismini pipinin uzerine koyup buyuk boy bez bagladik pipi beze surtmesin diye halada ole .suan aparat takili pipisinde dikis kan olmuyor o aparat sayesinde hatta bu aparatoda dr.umuz bulmis patenti ona ait butun devlet ve ozel hastaneler kullaniyormus. Bez degistirirken dikkat ediyrm aparat beze yapisip cikmasin diye cunku cikarsa dikis atilmak zorunda kalir dedi dr. Pansuman vs.de yok. Sadece agri kesici fitil kullandik birde surup .bugun onuda kesiyoruz bez degisim yaparken soguk bir jel var birde onu sikiyorum pipi ucuna .sali gunu aparat cikacak. Eve gelince 2 saat sonrasi basti bir cigligi ama ilgi ile dagittik sukur keyfi yerinde guzelde uyudu gece boylece atlatmis olduk bunuda. Darisi oglus annelerine

En doğrusunu yapmışsın sünnet yaptırmakla canım geçmiş olsun pasama Allah damat olduğu günleri göstersin inşallah

ben büyük oğlumu 7 yaşında yaptırdım çocuk resmen travma geçirdi nisan ayında bende küçüğü sünnet yaptiracam inşallah

Tarih verdi mi canım sana sezeryan için ,

Bizim gelin 32 de olmuştu farkedilemedi acil sezeryan olmuştı
Doktorumun planı ne tam anlamadm. Yarın anlicam galiba. Ama bana oncelikle suni şancı denerim gibi bi sey ddi. Artık tekrar gidince konusucam. Biraz daha geç olma ihtimali var mı diye her gün takip yapıp haner veririm dicem. bugün de tansiyon yüksek diye koktum ama 10-5 ckti.

X