2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Gunaydin kizlar nasilsiniz biz dun sunnet olduk cok sukur iyiyiz .lokal anstezi uygulandi koruda yaptrmadim bu arada.3000 tl istemislerdi gerek yok okadar ucret veemeye sonucta minicik bir deri. Sunnet kliniginde yaptirdim .450 fiyati ama saglikcilara da ekstra indirim vardi. Cok memnun kaldiik ekipten ve dr.umuzdan . Telefondan gece gunduz her sekilde ara dedi.Bir kac tavsiye verecegim yeni annislere emzik emiyorsa mutlaka yaninizda goturun birde sesli bir oyuncagi varsa onuda cunku sakinlesmesini sagliyor. Ben ekstradan beyaz gurultu actim telefondan supurge sesi hemen sustu. Islem sonrasi hmn eve geldik. kucaga almada dus aldirmada sakinca yok. Kopuk bardaklardan aldik dr.umuz demisti onu kesip kapali olan kismini degilde uc kismini pipinin uzerine koyup buyuk boy bez bagladik pipi beze surtmesin diye halada ole .suan aparat takili pipisinde dikis kan olmuyor o aparat sayesinde hatta bu aparatoda dr.umuz bulmis patenti ona ait butun devlet ve ozel hastaneler kullaniyormus. Bez degistirirken dikkat ediyrm aparat beze yapisip cikmasin diye cunku cikarsa dikis atilmak zorunda kalir dedi dr. Pansuman vs.de yok. Sadece agri kesici fitil kullandik birde surup .bugun onuda kesiyoruz bez degisim yaparken soguk bir jel var birde onu sikiyorum pipi ucuna .sali gunu aparat cikacak. Eve gelince 2 saat sonrasi basti bir cigligi ama ilgi ile dagittik sukur keyfi yerinde guzelde uyudu gece boylece atlatmis olduk bunuda. Darisi oglus annelerine

Hayırlı olsun, geçmiş olsun canım. Allah damatlığını da göstersin inşallah... :KK200::nazar:

Sezaryen önceden belliyse zaten 12 saat bişey yemediğin için gerek olmuyo diye biliyorum. Normal doğumda yapılıyor, sezaryende de bişiler yediysen gene yaparlar :KK66:

Sorma teyzesi çok cazgırız ve akıllıyız, numaradan ağlamalar da başladı. :p
Aaa doğru canım onu tamamen unutmuştum :) sezeryanda o yüzden gerek kalmıyor.

Maşallah sübhanallah tam sevimlik olmaya başladı desene annesinin kuzusu :KK36::KK200:

Gunaydin kizlar nasilsiniz biz dun sunnet olduk cok sukur iyiyiz .lokal anstezi uygulandi koruda yaptrmadim bu arada.3000 tl istemislerdi gerek yok okadar ucret veemeye sonucta minicik bir deri. Sunnet kliniginde yaptirdim .450 fiyati ama saglikcilara da ekstra indirim vardi. Cok memnun kaldiik ekipten ve dr.umuzdan . Telefondan gece gunduz her sekilde ara dedi.Bir kac tavsiye verecegim yeni annislere emzik emiyorsa mutlaka yaninizda goturun birde sesli bir oyuncagi varsa onuda cunku sakinlesmesini sagliyor. Ben ekstradan beyaz gurultu actim telefondan supurge sesi hemen sustu. Islem sonrasi hmn eve geldik. kucaga almada dus aldirmada sakinca yok. Kopuk bardaklardan aldik dr.umuz demisti onu kesip kapali olan kismini degilde uc kismini pipinin uzerine koyup buyuk boy bez bagladik pipi beze surtmesin diye halada ole .suan aparat takili pipisinde dikis kan olmuyor o aparat sayesinde hatta bu aparatoda dr.umuz bulmis patenti ona ait butun devlet ve ozel hastaneler kullaniyormus. Bez degistirirken dikkat ediyrm aparat beze yapisip cikmasin diye cunku cikarsa dikis atilmak zorunda kalir dedi dr. Pansuman vs.de yok. Sadece agri kesici fitil kullandik birde surup .bugun onuda kesiyoruz bez degisim yaparken soguk bir jel var birde onu sikiyorum pipi ucuna .sali gunu aparat cikacak. Eve gelince 2 saat sonrasi basti bir cigligi ama ilgi ile dagittik sukur keyfi yerinde guzelde uyudu gece boylece atlatmis olduk bunuda. Darisi oglus annelerine
Maşallah sübhanallah canım :nazar::KK200:hadi bu görevide sorunsuz sıkıntısız yerine getirdin gözün aydın :) yine muhteşem fikirlerinle erkek annelerinin yoluna ışık tuttun 👏🤗
İyiki yol gösterici bilgilendirici sizler varsınız 💗

Aaa doğru canım onu tamamen unutmuştum :) sezeryanda o yüzden gerek kalmıyor.

Maşallah sübhanallah tam sevimlik olmaya başladı desene annesinin kuzusu :KK36::KK200:

Maşallah sübhanallah canım :nazar::KK200:hadi bu görevide sorunsuz sıkıntısız yerine getirdin gözün aydın :) yine muhteşem fikirlerinle erkek annelerinin yoluna ışık tuttun 👏🤗
İyiki yol gösterici bilgilendirici sizler varsınız 💗
Evet canim ya atlattik cok sukur bebislerin her seyi daha rahat atlatmasi icin butun paylasimlari cok onmsiyrm sen naslsin❤

Bi sorum daha var, lavman ve sonda takılması acılı süreçler mi oluyo doğum öncesi ? :KK43:
Sonda takılırken yanma hissi oluyor canım biraz acıtıyor ama dayanilmayacak birşey değil zaten doğumun heyecanıyla o aciyi pek umursamazsin. İki dakikalık birşey.
Lavman bana yapılmadı planlı değildi benim doğumum, acil girdim sezeryana Allah'tan o sabah iki kere tuvalete çıkmıştım . Onu söyleyince ebe yapmaktan vazgeçti.

Merhaba arkadaşlar nasılsınız.17 Mart Pazar günü 5.gün tek embriyo transferim oldu.test günüm 26 Mart Salı günü.bugün transfer sonrası 6.günüm.iki gün önce tıpkı adet öncesi gibi sivilcelerim çıktı :KK43: bu şekilde olup pozitif sonuç alanlar var mı? Hamile arkadaşlarımdan yorum bekliyorum
Allah hayırlı etsin inşallah bebisini kucağına alırsın . Benim de adet olacakmisim gibi agrilarim olmuştu. Ama belirtilere takılma çünkü bircok ilaç kullandin onlarında vücutta etkileri oluyor. Rabbim emeklerini boşa çıkarmasin insallah

Maşallah küçük adama :) geçmiş olsun canım Allah hayırlı etsin. Ne güzel küçükken ağrı sızı daha az oluyormuş bu şekilde rahatça atlatmış oldunuz . Aslında bende yaptırmak isterim ama eşim şimdi pek yanaşmıyor.

Sonda takılırken yanma hissi oluyor canım biraz acıtıyor ama dayanilmayacak birşey değil zaten doğumun heyecanıyla o aciyi pek umursamazsin. İki dakikalık birşey.
Lavman bana yapılmadı planlı değildi benim doğumum, acil girdim sezeryana Allah'tan o sabah iki kere tuvalete çıkmıştım . Onu söyleyince ebe yapmaktan vazgeçti.
Dayancam artık napiim, tesekkur ederim..

Maşallah küçük adama :) geçmiş olsun canım Allah hayırlı etsin. Ne güzel küçükken ağrı sızı daha az oluyormuş bu şekilde rahatça atlatmış oldunuz . Aslında bende yaptırmak isterim ama eşim şimdi pek yanaşmıyor.
Amin canim darisi basiniza . Vucut cok cabuk yenileniyor bebekken
Daha cabuk iyilesiyor.masada yatarken ignenin makasin ne oldugunu bilmediginden bakiyorlar sadece. Ama buyuyunce ne oldugunu bildiklerinden korkulari dahada artiyor.hem bizim insanlari bilirsin bebek buyudukce yaninda ne zman sunnet olacak ne zaman kesilecek sorulari basliyor buda cocukta travma yaratiyor.Buyudukce bebejleri o masada tutmak zorlasiyor falan arti eksi hesabi yapinca boyle daha iyi olacagina inandik dr.umuzda 3 ay ve 6 ay arasi oneriyorum dedi. Birde cogu yeni dogan bebekte sunnet derisinde darlik oluyormus oda idrari tam yapamamasina neden oluyor darlik nedeniyle bizde hafiften oda vardi.deri atilinca rahatladi oglus❤

Aynen canım sonuç belli olsun olumsuz da olsa kendimi toparlayıp ne yapabilirim bakıcam inşallah.Tv deki dizileri izleyip bunalıma girmekten çok daha iyi çizgi film izlemek.Kaç gündür izliyorum sünger bob u sende bilirsin ufacık şeylerden o kdr çok mutlu oluyor ki kendime soruyorum kaç gündür mutlu olmam için illa her istediğimin olması mı lazım.Ben mutlu olmayı ıstemez hep önüme bi neden çıkarırsam ömrüm geçip gidecek böyle😊 İnşallah her şeye rağmen mutlu olmayı başarabilirim❤
İnşallah yüzün gülsün canım benim Rabbim yardımcın olsun. Çok şükür eşin seninle. Sağlığınız yerinde olsun birlikte olun inan en önemlisi buymuş.
Senin ruh halinde biriyle karşılaşmamıştım daha önce. Sünger bob izleyen ondan kendine ders çıkaran kendi ayakları üzerinde duran bilinçli güçlü bir kadın.. maşallah sana.
Sünger bob gibi küçücük şeylerden mutlu olmamız bunu becerebilmemiz ümidiyle diyorum:) eşim getirmiş geçen gün. Görünce nasıl sırıttığımı anlatamam

Eklentiler

• A74676D3-29AA-46EF-90F5-50942618948E.jpeg
    A74676D3-29AA-46EF-90F5-50942618948E.jpeg
    158,9 KB · Görüntüleme: 36
Dayancam artık napiim, tesekkur ederim..
Genel anesteziyle sezaryan yapılacağını dr un mu söyledi. Bana spinal yapıldı ve acil olarak doğuma gittim. En son ne zaman yemek yedin dedi 3 saat dedim. Lavman falan yapılmadı. Sonda da spinalden sonra takıldı.

canım geçmiş olsun, hayırlı olsun :)

Günaydın bu arada herkese 😘 kinalikadin kinalikadin ve tugken tugken transfer den önce yumurta geliştirme aşamasında size leucostim yapışmış mıydı?
Evet canım bana rahim içine enjekte etti dr transfer öncesi. Bir değerim düşükmüş sanırım direk rahim içine bir tüm iğneyi enjekte etti. Sonra da göbekten iğne şeklinde devam ettim.

X