2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Merhaba arkadaşlar başka bir topiğe yazmıştım aslında ama @tugken arkadaşım saolsun sizlerin yardımcı olabileceğini söyledi

Bir sorum olacaktı. Benim kaliteli embriyolarım oluşmasına rağmen 3 negatif tüp bebek sürecim oldu .

en son CD 56 testi yaptırdım sonucum yeni belli oldu doktorla tel de görüştük ama detay konuşamadık bu hafta için görüşmeye gidicez inş ama içim içimi yiyor doğru düzgün bişeylerde bulamadım bu konuyla ilgili

Rahimden biyopsi yapıldı bana kan testi değil sonucun 5 ten yukarı çıkmaması gerekiyormuş benim 15 çıktı rahimde bebeğin tutmasını engelleyen katil hücreler varmış. Serum tedavisi dedi ama aranızda yada çevresinde duyan var mı bu tedavi işe yarıyor mu ? Serumla hamile kalan var mı?
Merhaba. Bana da cd56 yapıldı, yüzde 2 çıktığı için seruma gerek görülmedi.

Başka bir arkadaşım serum tedavisi gördü ve hamile kaldı. Transfer öncesi ilk serumu verdiler. Sonra 2 hafta arayla serum aldı, ve hamile şuanda çok şükür.

Cd56 sonrası regl düzenim bozuldu yalnız benim:işsiz:

Canım sen dogum yaptın mı ? Aklıma geldi sürekli ama takip edemedim. Sana bu gidişle senden önce davranicam demiştim içime doğdu galiba.. aynı gün mü doğum yaptık yoksa..
22 sinde cuma günü doğurdum canım. Ben de telaşımdan günlere dikkat etmedim, aynı gün mü doğur muşuz?

Hoşgeldin canım bende zombi gibiyim uykusuzluktan yorgunluktan:) ilk başlarda kilo kaybı çok normal 1 hafta 10 gün sonra aynı kiloya dönüyor ki seninkinin maaşallahı var. Biz bir dr a gittik çokta memnun kaldım kendisinden onla devam edecez. Anne sütünün yeterli olup olmadığını bir tabloyla gösterdi. Günde minumum 15gr alması gerekliymiş. Emzirirken de 15 dk bir meme 15 dk bir meme emzir dedi meme değişimi sırasında gazını çıkarıp diğer memeye öyle geç dedi. 2 saatte bir emziriyorum ben. Süre 3 saati geçmemeliymiş. Yenidoğan uyandırmazsan bazen uzun süre uykuda kalmak istiyor bu da şekerinin düşmesine sebep oluyor. Bu arada ben hergün rezene çayı içiyorum @tugken in tavsiyesiyle. Bir de humana anne çayına başladım. Uyku da çok önemli yanında birileri varsa emzirme sonrası sen dinlenirsin onlar da göz kulak olur bebeğe. Çok şükür bin şükür bu günleri de gördük. Rabbim herkese nasip etsin. Ben hala inanamıyorum algılayamadım.
Ben de inanamıyorum çoğu zaman, önce bu benden mi çıktı diyorum, sonra sevgimden içim patlıcak gibi oluyo :KK68: 4. Gün sarılık için tobb a Levent Beyegötürdük, 5. Gün koruya Emel hanıma. Leventi tercih ettim onunla devam edicez bakalım. Ölçüm cihazları farklı oldu ama 120 gr beni çok sevindirdi, aynı programa devam. Kendi önce istemezse gündüz saatte bir, gece 2 saate bir 20 şer dk emziriyorum. Emdikten sonra az kalanı sağıp bir dahaki öğüne ek yapmaya çalışıyorum. Böylece memeler de boşalmış oluyo, yoksa taş gibi acı veren yerler vardı. Ben öğün aralarında rezene çayı, humana anne çayı, ebebekte satılan malt içeceği, bol dere otu, şekersiz komposto, boza tüketiyorum. İnşallah sütlerimiz taşsın canım :dua::anne:

Maşallah canım kızına çok çabuk toparlamaya başlamış :nazar:
Aslında doğduklarında kilo vermelerinin normal olduğunu sende bildiğin halde lohusalıktan üzmüşsün tatlı canını :KK200:
Aynen çok dağılmadım, biraz asabiyim uykusuzluktan sadece. eşime de diyordum, normal olduğunu biliyorum, mantığım hala düzgün çalışıyor ama, ağlamamı durduramadım 20 dk. Lohusalık çok değişik bişeymiş.

Aynen çok dağılmadım, biraz asabiyim uykusuzluktan sadece. eşime de diyordum, normal olduğunu biliyorum, mantığım hala düzgün çalışıyor ama, ağlamamı durduramadım 20 dk. Lohusalık çok değişik bişeymiş.
Çok normal canım yaşadığın şu süreç dön bir bak arkana ne çabuk geçti tedavi sürecin,hamileliğin şükür kızın kucağında ❤
Uykusuz kasvetli günlerinde geçip gidicek inşallah az daha sabret canım

cevabın için teşekkür ederim canım . dediğin gibi internette pek bir şey bulamadım doktorla da görüşmeyince evham yaptım biraz. ya benim şimdi aklıma geldi bende çocukluktan gelen iltihaplı romatizma hastalığı vardı 1.5 sene önce tüp bebek tedavisine başlamadan ramotolojiye gitmiştim. benimde oradaki ana değerim sınırda çıkmıştı. ama ramatolog tedavi görüceğimi bilmesine rağmen bu senin için tehlike oluşturur demedi acaba ondan mı tutmadı yani ana değeriyle bağlantılı ise bu cd56 testi ben şimdiye kadar boşa kürek çekmişim onu doktoruma sorayım ben

yarın nasipse doktorla görüşmeye gidicem tabiki gelişmelerden haberdar ederim. sen hangi aşamadasın şuan?
birde 5 günlük bir kortizon ilacı kullanılıyor ztn sende onun süresini mi uzatıp kullandıracaklar
Evet aşılamadan test gününe kadar kullandırdı hoca. Bu arada onunla alakalı benim araştırmalarımdan öyle anlamıştım bende daha önce fizyoterapistimin yönlendirmesi ile ramatologa göründüm. Devlet hastanesindeydi o izlemeye değer görmedi ama immunolog en son başka bir ramatolaga görün bence, MR ında romatoid faktör gözlenmiş çünkü orası yoğun biraz gözden kaçmış olabilir falan dedi kibar bi dille o doktordan bi cacık olmaz dedi .sen takibini yaptırıyor musun hala benim içinde iltihaplı romatizmadan şüpheleniliyordu.

Canım benim şükür doğum oldu benim de bugünleri de gördüm şükürler olsun darısı tüm isteyen kardeşlerime. Senin bebek nasıl kocaman olmuştur artık:)
evt çok.zor.zamanlar geçirdik çok şükür 5 aylik oldu dün,, dış çıkarıyor onla uğraşıyorum,,,çok sevindim Allah bağışlasın gül e güle büyüt allah isteyen herkese nasip etsin,,dileği merak ettim msj yazmıştım hiç cvp gelmemiş,,umarım herşey yolundadır,,,

Ben de inanamıyorum çoğu zaman, önce bu benden mi çıktı diyorum, sonra sevgimden içim patlıcak gibi oluyo :KK68: 4. Gün sarılık için tobb a Levent Beyegötürdük, 5. Gün koruya Emel hanıma. Leventi tercih ettim onunla devam edicez bakalım. Ölçüm cihazları farklı oldu ama 120 gr beni çok sevindirdi, aynı programa devam. Kendi önce istemezse gündüz saatte bir, gece 2 saate bir 20 şer dk emziriyorum. Emdikten sonra az kalanı sağıp bir dahaki öğüne ek yapmaya çalışıyorum. Böylece memeler de boşalmış oluyo, yoksa taş gibi acı veren yerler vardı. Ben öğün aralarında rezene çayı, humana anne çayı, ebebekte satılan malt içeceği, bol dere otu, şekersiz komposto, boza tüketiyorum. İnşallah sütlerimiz taşsın canım :dua::anne:
Allahım ayırmasın maşallah size yaa:anne: bizim de sarılık 12,5 di. Emel hanıma götürdük önce. Sonra medical park a. Bebeği gezdirdik resmen sarılık korkusuyla:) Şimdi liv de Prof. Musa Çağlar a başladık onla devam edecez çok memnun kaldım. Kitabı var kendisinin çıkardığı emzirmeyle ilgili epey bilgi edindim mail adresime yolladı. Bana her bir memeden 15 er dk toplamda en fazla 30 dk emzir dedi. 2 saatte bir emziriyorum süre en fazla 3 saat olmalı. Önce bir memeden 15 dk sonra gazı çıkarıp diğer memeden 15 dk emziriyorum hem sütüm boşalmış oluyor bebekte rahatça emiyor hem de hiç birikmiyor çok rahatım. İnşallah canım sütümüz bol olsun. Rabbim herkese nasip etsin bizler umut olalım arkadaşlarımıza.

evt çok.zor.zamanlar geçirdik çok şükür 5 aylik oldu dün,, dış çıkarıyor onla uğraşıyorum,,,çok sevindim Allah bağışlasın gül e güle büyüt allah isteyen herkese nasip etsin,,dileği merak ettim msj yazmıştım hiç cvp gelmemiş,,umarım herşey yolundadır,,,
Saol canım amin hepimizinkini bağışlasın inşallah. Diş çıkarıyor ha minik kuş maşallah ona. Dilek yazmıyor hiç canım

kinalikadin kinalikadin rica etsem rezene çayını nereden aldın aktardan mı yoksa bi markanınkini mi söyler misin?humana anne çayı demişsin onun içinde de rezene var ikisini birden tüketmenin bir zararı olur mu bazı yerlerde 2-3 bardaktan fazla içmeyin demişler rezene yi ikisi birden çok olur mu sen ne kadar tüketiyorsun gündenbir de nasıl demledin heryerde farklı bişey yazıyor birde uykusuzluk artık algılayamadım bilgilendirirsen sevinirim

kinalikadin kinalikadin rica etsem rezene çayını nereden aldın aktardan mı yoksa bi markanınkini mi söyler misin?humana anne çayı demişsin onun içinde de rezene var ikisini birden tüketmenin bir zararı olur mu bazı yerlerde 2-3 bardaktan fazla içmeyin demişler rezene yi ikisi birden çok olur mu sen ne kadar tüketiyorsun gündenbir de nasıl demledin heryerde farklı bişey yazıyor birde uykusuzluk artık algılayamadım bilgilendirirsen sevinirim
Humana anne çayına başlayınca rezene de içiyordum. Rezene günde 2 kupa içilebiliyor. Ama şimdi humana da olunca rezene yapmıyorum extra. Üşeniyorum daha doğrusu:) rezeneyi aktardan aldık. 2çay kaşığı rezene tohumunu havanda biraz dövüyorsun 1 su bardağı suyu kaynatıyorsun. Kaynayan suyun üzerine rezeneyi ekleyip hemen altını kısıyorsun 2-3 dk kısık ateşte kaynatıp altını kapatıyorsun. Sonra 5 dk demlenmesini bekleyip tüketiyorsun.

kinalikadin kinalikadin sağol canım faydası oldu mu bu çayların? ben ıspanak falan yediğimde şarıl şarıl süt akıyor 2 gün sonra kesiliyor sürekli ıspanak yiyemiyorum su falan çok içiyorum ama neyi eksik yapıyorum anlamadım inş bana da faydası olur bu çayların

kinalikadin kinalikadin sağol canım faydası oldu mu bu çayların? ben ıspanak falan yediğimde şarıl şarıl süt akıyor 2 gün sonra kesiliyor sürekli ıspanak yiyemiyorum su falan çok içiyorum ama neyi eksik yapıyorum anlamadım inş bana da faydası olur bu çayların
Canım faydasını gördüm çok şükür. Ben her gün duşa girip sıcak suyla masaj yapmaya çalışıyorum. Dr tavsiye etmişti. Bol bol su iç demişti. Eksik bir şey yapmıyorsun canım gayet normal. Bebek emerken akıyordur yine bol bol sen fark etmiyorsundur. Bazen bende de oluyor. Stres yapma sütüm iyi de güven ver kendine. Süt işi psikolojiden çok etkileniyor söyleyim:)

kinalikadin kinalikadin Bir de hangisi daha etkili rezene çayımı humana mı? Çok soru sordum kusura bakma
Canım humana çok iyi başladım bende. Daha 3-4 gün oldu bakalım iyi etki etti rezeneden de memnundum bir kaç güne fark eder anlarım. İkisi bir arada kullanılıyor mu soralım aslında

X