2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Cnm ben universite hastanesinde yaptirdim ilk denememdi iki embriyo transfer ettiler ilk denememde tuttu burda bir arkadasla tanistim oda ayni universite hastanesinde yaptirdi onunda tuttu yasimda 29 onada iki embriyo transfer edildi
Sorununuz neydi?
Bende çift embriyo istiyorum özel de yaptırmama rağmen olmuyor yaşımdan dolayı. 27 yaşımdayım

Sorununuz neydi?
Bende çift embriyo istiyorum özel de yaptırmama rağmen olmuyor yaşımdan dolayı. 27 yaşımdayım
Cnm bizim 4 sene olmadi esimde hareketlilik biraz dusuktu tup bebek doktoru asilama deniyelim dedi ben direk tup istedim ben 19 mayis universitesi samsunda yaptirdim herkeze iki tane transfer ediyor orasi sansi yuksek olsun diye

Sorununuz neydi?
Aynı yaştayiz bana da tek transfer edildi. Aslında tedavi sürecinde o kadar iğne ilaç kullanınca bir ara eşime doktorla konuşalım çift mi olsa dedim. Sonra araştırdık gerçekten ikiz gebeliginde zorlukları çok. Tabiki güzel geçen örnekleri de var ama anneye baya problem olabiliyor son aylarda. Erken doğum riski var burada bir arkadaşımız doğum yaptı mesela. İyi araştırıp ona göre karar verin

Slm kizlar Nasılsıniz :110:şafak 9 artık gün sayıyorum :KK48:. Dün gece den bu yana kasik agrim arttı biraz normaldir heralde .bu hafta gelmez inşallah ya dr um da yok. Haftaya ne zmn isterse gelebilir :21:sağlıkla kavusalim inşallah. Kinalikadin cnm senin bu hafta olacak doğum. Ayy hayirlisiyla atlat inş. Sağlıkla kavuş oglusuna. :KK60:

Slm kizlar Nasılsıniz :110:şafak 9 artık gün sayıyorum :KK48:. Dün gece den bu yana kasik agrim arttı biraz normaldir heralde .bu hafta gelmez inşallah ya dr um da yok. Haftaya ne zmn isterse gelebilir :21:sağlıkla kavusalim inşallah. Kinalikadin cnm senin bu hafta olacak doğum. Ayy hayirlisiyla atlat inş. Sağlıkla kavuş oglusuna. :KK60:
Hamilelik takviminde haşhaş tohumu kadar olduğu günlerden mutlu sona yaklastin canım :) darısı tüm isteyenlere olsun inşallah.. az kalmış gerçekten.
Benimde dün baya kasılma oldu , bir yandan da gaz sancısı , önce ne oldu anlamadım doğuruyor muyum yoksa dedim eşime .. adamcağız da şok oldu :) bir koltuktan diğerine attım kendimi . Allah hayırlısıyla son günlere kavuştursun

Az kaldı kavusmaniza doğum olunca sanki o ağrıları çeken sen değilmiş gibi oluyorsun Rabbime binlerce şükür hamilelikte ayrı bir güzel ama

Güzel haberlerini bekliyoruz canım hazırlıklar tamam mi

Hamilelik takviminde haşhaş tohumu kadar olduğu günlerden mutlu sona yaklastin canım :) darısı tüm isteyenlere olsun inşallah.. az kalmış gerçekten.
Benimde dün baya kasılma oldu , bir yandan da gaz sancısı , önce ne oldu anlamadım doğuruyor muyum yoksa dedim eşime .. adamcağız da şok oldu :) bir koltuktan diğerine attım kendimi . Allah hayırlısıyla son günlere kavuştursun
Dr kontrolun ne zaman canım kasılmaları Dr bildirdin mi

Suyu herzamankinden daha bol ic canim. Eskiye nazaran dahada ihtiyacin var

Suyu herzamankinden daha bol ic canim. Eskiye nazaran dahada ihtiyacin var
Ben kış aylarında su içmek nedir bilmezdim şimdi bardak elimden inmiyor canım sürekli ağzım kuruyor . Tabi gece 4 defa falan tuvalete kalkıyorum uyku da hak getire..
Şimdi aradım hastaneyi benim doktorumda izne ayrılmış 4 şubata randevu alabildim

Selamlar Hafta Sonu transfer olacagim. Simdi gebelik olursa Eger Hafta hesaplamasi nasil yapilacak? Tahmini bir dogum tarihi olabilir mi?

Selamlar Hafta Sonu transfer olacagim. Simdi gebelik olursa Eger Hafta hesaplamasi nasil yapilacak? Tahmini bir dogum tarihi olabilir mi?
Son adet tarihinin ilk gününe göre hesaplanıyor canım. Mesela ben en son 30 Haziran'da regl oldum 2 temmuzda ilaçlara başlamıştım. Gebelik hesabı yaparken 30 hazirandan itibaren hesaplanıyor ve muhtemel doğum tarihi 6 Nisan cikiyor

Resmen tuzak vallahi. Paket ile ilgili bilgi vermiyorlar bizde tecrubesizlikle bayilmis olduk ücreti .. tüp bebek uzmanı da değil şu an ki doktorum ama tecrübesine çok güveniyorum memnunum yani güler yüzlü anlayışlı bir kadın. Muayene ücreti de 70₺ di şimdi 75₺ oldu . Özel için gayet iyi
Aynen canım işi resmen para tuzağına çevirmişler.
Bizde bilmeden el mahkum öğrenmiş olduk.
İlk muayeneye gidince eşimin tepkisini unutamam 500 mü diye şok geçirdi adam :KK48:
Seninde muayene ücretin azmış canım bende 50tl ödüyorum çokta memnunum.
Aynı tüp doktoru gibi bütün bilgileri verip paylaşıyor

Aynen canım işi resmen para tuzağına çevirmişler.
Bizde bilmeden el mahkum öğrenmiş olduk.
İlk muayeneye gidince eşimin tepkisini unutamam 500 mü diye şok geçirdi adam :KK48:
Seninde muayene ücretin azmış canım bende 50tl ödüyorum çokta memnunum.
Aynı tüp doktoru gibi bütün bilgileri verip paylaşıyor
500 nerede 50 nerede gerçekten :)..

Bu arada canım seninde kasılmaların oluyordu ne sıklıkta oluyor mesela ? Dün akşam vardı bende bu sabah sadece 1 kere oldu. Burada kızlardan biri asıl gebelik 30.haftadan sonra zor oluyor demişti hakliymis valla

Aynı yaştayiz bana da tek transfer edildi. Aslında tedavi sürecinde o kadar iğne ilaç kullanınca bir ara eşime doktorla konuşalım çift mi olsa dedim. Sonra araştırdık gerçekten ikiz gebeliginde zorlukları çok. Tabiki güzel geçen örnekleri de var ama anneye baya problem olabiliyor son aylarda. Erken doğum riski var burada bir arkadaşımız doğum yaptı mesela. İyi araştırıp ona göre karar verin
Benim gittiğim hastane yapmıyor zaten. Tek olsun benim olsun inşallah başka birşey istemem.

teşekkürler canm saolsn peki siz yaptırdınz mı tüp bebek toplam ne kadar mal oldu.
Yaptırdım 2017 Eylülde yumurta toplandı o zaman fiyat 8600 idi ilaçlar hariç ama bende miyon olduğu için Dr onuda histeroskopi ile aldı ona 7200 ayrıca odedik ilaçta 1800 TL tuttu canım
2019 fiyatlarını bahçeci sayfası var yeni tedaviye başlayan arkadaslara sorabilirsiniz

500 nerede 50 nerede gerçekten :)..

Bu arada canım seninde kasılmaların oluyordu ne sıklıkta oluyor mesela ? Dün akşam vardı bende bu sabah sadece 1 kere oldu. Burada kızlardan biri asıl gebelik 30.haftadan sonra zor oluyor demişti hakliymis valla
Ben demiştim :KK54:gebelik 30lu haftalar ile başlar 35. Haftada tavan yapar 37. Haftafan sonra doğurmak istiyorum diye dolanirsin
:mad: tüp bebek drlari gerçekten muayene ucretleri çok pahalı

X