2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Kızlar ilaçlarınızı ne zamana kadar kullandınız?? ben nasipse haftaya gidecemn kese görünümü için doktorum ilaçlara devam demişti ama artık azaltmak istiyorum 6 tane estrofem kullanıyorum diğerlerini saymıyorum bileee :KK43:

Merhaba arkadaşlar
Doğum sonrası ben yeni yeni kendime geliyorum
Oğluşum hala kuvezde üç saatte bir onunla emismeye gidiyorum yoğun ve yorucu geciyor birde abimizin yazılı haftası yinede Rabbime binlerce şükür
kinalikadin kinalikadin @Avalon80 begonyas begonyas melike222 melike222 @turkuvazsari nasılsıniz hamisler
@becidina canım sen nasılsın çocuklar nasıl

ruhum_mavi ruhum_mavi tugken tugken nasilsniz kızlar
Bebisler nasıl tugken tugken erkek bebekler ayrı bir gazlı oluyor benim büyük oglanda Ömer de çok gazlı idi ilk 3-4 ay Zorlu geçiyor gaz nedeniyle
Canm iyi sayılırız. Kaka problemimiz var. Bugün 4.gün kaka yapmadı. Ikınıp duruyor ıkınırken de ağlıyor. Yapmadığımız şey kalmadı tık yok. Dört gözle kakasını bekliyoruz. Senin minnoş nasıl? Solunum desteği falan mı alıyor? Umarım tez zamanda kavuşursunuz.

Hemde ne zorlu canim ya ikinip duruyor. Cikardigi halde rahatlamaz mi yok yarim saate klmz yine basliyor. Cok uzucu durum ama vucut mecburen uretiyor. Gecici olmasi tek teselllim
Bu ıkınmalar bizi bitirdi yaa:KK43: benimkinin de gazı yok ama 4 gündür kakasını yapamıyor. Sürekli alttan üstten gaz çıkarıyor. Altını açıyorum yapmıştır umuduyla yine yapmamış oluyor. Hayatımız kaka üzerine kurulu :)

Bu ıkınmalar bizi bitirdi yaa:KK43: benimkinin de gazı yok ama 4 gündür kakasını yapamıyor. Sürekli alttan üstten gaz çıkarıyor. Altını açıyorum yapmıştır umuduyla yine yapmamış oluyor. Hayatımız kaka üzerine kurulu :)
Anne sutu aliyir ise sadece 1hafta yaomamasi normalmis canim ama mama da aliyorsa onun kabizligi daha kotu oluyor galiba. Bizimki gunluk 3 mutlaka yapior kaka.kabiz degil ama gazi olgunlasana kadar ikinmaktan morariyor.oda uykusunu beslenmesini etkiliyor :KK43:((

Merhaba arkadaşlar
Oğluşum hala kuvezde üç saatte bir onunla emismeye gidiyorum yoğun ve yorucu geciyor birde abimizin yazılı haftası yinede Rabbime binlerce şükür
kinalikadin kinalikadin @Avalon80 begonyas begonyas melike222 melike222 @turkuvazsari nasılsıniz hamisler

Bebisler nasıl tugken tugken erkek bebekler ayrı bir gazlı oluyor benim büyük oglanda Ömer de çok gazlı idi ilk 3-4 ay Zorlu geçiyor gaz nedeniyle
Ben iyiyim canım akşamda aklımdaydı bugün seni ve becidana yı etiketleme yapayım belki görürsünüz diye. Bebişin iyi olsunda artık senin sutunle çok daha hızlı toparlar , kendine iyi bak havalar soğuk dikişlerin var üşütme sakin Allah yardımcınız olsun canim

Kızlar ilaçlarınızı ne zamana kadar kullandınız?? ben nasipse haftaya gidecemn kese görünümü için doktorum ilaçlara devam demişti ama artık azaltmak istiyorum 6 tane estrofem kullanıyorum diğerlerini saymıyorum bileee :KK43:
Doktorun bırak diyene kadar kullan canım, estrofemi 6.haftada bırak dedi bana. Ama kan sulandırıcı iğne ve crinone jel devam etmiştim . Crinone en az 12.haftaya kadar devam ettiriyorlar . Tabi bana yan etki yaptı 10.haftada bırakmak zorunda kaldim

Eskiden annem biraz sabun sürerdi kardeşime :) hemen kakasını yapardı canım. Tabi ne kadar doğru bir yöntem bilemedim

Doktorun bırak diyene kadar kullan canım, estrofemi 6.haftada bırak dedi bana. Ama kan sulandırıcı iğne ve crinone jel devam etmiştim . Crinone en az 12.haftaya kadar devam ettiriyorlar . Tabi bana yan etki yaptı 10.haftada bırakmak zorunda kaldim
Çok teşekkür ederim ben coraspirin progestan deltacortil de kullanıyorum onları dert etmiyorum da estrofemi sevmiyorum sürekli hormon yükleniyor :KK43:

Eskiden annem biraz sabun sürerdi kardeşime :) hemen kakasını yapardı canım. Tabi ne kadar doğru bir yöntem bilemedim
Ben de zeytinyağı falan sürdüm canm. Doktorumuzu aradım ağrısı sancısı varsa ağlıyorsa gliserin fitil yap dedi. Tam nasıl yapacağım diye kara kara düşünürken kaka yaptı kızım :) çok şükür :dua:

Ben de zeytinyağı falan sürdüm canm. Doktorumuzu aradım ağrısı sancısı varsa ağlıyorsa gliserin fitil yap dedi. Tam nasıl yapacağım diye kara kara düşünürken kaka yaptı kızım :) çok şükür :dua:
Anne olmak işte :) kakasını bile beklemek demek ki.. gazsız , ishalsiz , kabizsiz geçsin canım bu günler inşallah

Merhaba arkadaşlar

Kuzum biran önce toparlar oğluşun inşallah, anne sütü yarasın şifa olsun miniğine ❤
Son durumu nasıl doktorlar birşey dedi mi?
Ablam doğumunda yiğenim nefessiz kalmış,doktorlar daha sonra söylediler ölü doğum gibiydi dediler.
Yiğenim 1 hafta küvezde kaldı şimdi 18 aylık görsen pire gibi maşallahı var :nazar:
Bizde durumlar şükür iyi canım;,sizdrn iyi güzel haberleri duydukça dahada iyi oluyor :KK200:
Evet cooook hizli geciyor :))) hamileyken gun gecmek bilmezdi simdi koca haftalar geciyor hic hissetmiyorsun .ins darisi basiniza saglikla hemen kucaginiza alip evinize donmek nasip olsun
Amin kuzum inşallah inşallah
Yanında olması bütün herşeyi unutturuyor anlaşılan canım :KK200:
Gelenin gidenin oluyor mu :anne:

Ayy kuzum benim saol Allah razı olsun ne güzel sözler bunlar:KK200::KK200: senin de gönlünden geçenler kabul olsun inşallah. Buraya hamileyim haberini yazdığını görmek nasip olsun inşallah. Merak ettiğin ne varsa yaz sor kuzum bizi bizden başkası anlamaz..
Lasix diye bir ilaç kullandın mı ? Bana yazmış dr öncesinde de redbul enerji içeceği içiliyor hemşireye sordum güldü içtim ama anlam veremedim..?
Buarada 10 yumi olmuş 6 sı kaliteli devam ediyor çok iyi dedi maşallah bakalım hayırlısı..

Anne olmak işte :) kakasını bile beklemek demek ki.. gazsız , ishalsiz , kabizsiz geçsin canım bu günler inşallah
Amin kuzum. Valla çok zormuş 4 gündür gözünün içine baktık yapsın diye. O ıkınıyor, ağlıyor bizim canımız yanıyor. Sen de yaşayacaksın böyle zamanlar allahın izniyle. Allah sağlık versin yavrularımıza.

Merhaba arkadaşlar

canım çok şükür çok sevindim iyi olmanıza :)

Kuzum biran önce toparlar oğluşun inşallah, anne sütü yarasın şifa olsun miniğine ❤
Son durumu nasıl doktorlar birşey dedi mi?
Ablam doğumunda yiğenim nefessiz kalmış,doktorlar daha sonra söylediler ölü doğum gibiydi dediler.
Yiğenim 1 hafta küvezde kaldı şimdi 18 aylık görsen pire gibi maşallahı var :nazar:
Bizde durumlar şükür iyi canım;,sizdrn iyi güzel haberleri duydukça dahada iyi oluyor :KK200:

Amin kuzum inşallah inşallah
Yanında olması bütün herşeyi unutturuyor anlaşılan canım :KK200:
Gelenin gidenin oluyor mu :anne:
Yok cqnim daha annemi babami bile kabul etmedim . Biliyorlar durumu tek basima bakiyorum yuzumu yikamaya firsatim olmuyir kimi zman . Gunu gunu nu tutmuyor yenidoganin surekli bakim istiyor yanindan ayrilamiyorsun. En kucuk sese irkiliyorlar ilk gunler . Kalabaliga soksam rahatsiz olur. Oyuzden kimseyi kabul etmedim bir yere kactigimiz yok dedim 40 i ciksin bakariz duruma gore dedim .oncelik bebek. Huzursuz olursa gunlerce surer gerek yok.

Yok cqnim daha annemi babami bile kabul etmedim . Biliyorlar durumu tek basima bakiyorum yuzumu yikamaya firsatim olmuyir kimi zman . Gunu gunu nu tutmuyor yenidoganin surekli bakim istiyor yanindan ayrilamiyorsun. En kucuk sese irkiliyorlar ilk gunler . Kalabaliga soksam rahatsiz olur. Oyuzden kimseyi kabul etmedim bir yere kactigimiz yok dedim 40 i ciksin bakariz duruma gore dedim .oncelik bebek. Huzursuz olursa gunlerce surer gerek yok.
Çok iyi yapmışsın canım senin sayende bizlerde faydalı bilgiler ediniyoruz.
Bende senin gibi düşünüyorum,kvdem nasip olursa doğumdan sonra 1 hafta gelip kalayım dedi.
Bende gerek yok zaten bebeğin bütün ihtiyaçları bana ait olucak gelsen birşey yapamıcan dedim

Kızlar 'umbilikal arterde end diastolik akım mevcuttur.'ne demek bilgisi olan var mı ?
Ayrıntılı ultrason doppler incelemesindeki raporda yazıyor.
4 genimde pıhtılaşma bozukluğu var kafama takıldı.

Kızımın karın çevreside 8 gün geride çıkmıştı,eşim ve ben minyon tipliyiz.

Bebeğe giden kan akımı yetersiz mi oluyor acaba o yüzden mi karın çevresi geri çıktı

Lasix diye bir ilaç kullandın mı ? Bana yazmış dr öncesinde de redbul enerji içeceği içiliyor hemşireye sordum güldü içtim ama anlam veremedim..?
Buarada 10 yumi olmuş 6 sı kaliteli devam ediyor çok iyi dedi maşallah bakalım hayırlısı..
Lasix tansiyon ilacı değil mi kuzum aynı zamanda idrar söktürücü özelliği var opu sonrası vücudun su tutmasın diye verilmiş olabilir idrar söktürücü suyu attırır vücuttan. Çok iyi sayı bu arada maşallah kuzum sen rahat olmaya çalış Allahım yardımcın olsun inşallah güzel haberin gelir

X