2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Kızlar banada dua edin 2.tup bebek denemem 5 ocakta sonuç alacam inşallah sağlıklı bi evlâdım olur birinciside tutmuştu ama böbrek yetmezliği yüzünden 2 buçuk aylıkken öldü öleli 3 ay oldu kendimi toparlamak için yeniden denemeye karar verdim inşallah sağlıklı bi evlâdım olur allah hepimize annelik duygusunu yaşatır insallah
Rabbim sabir versin çok büyük sınavdan geçiyorsun rabbim hayırlı ve sağlıklı evlâd nasip etsin inşallah sana arkadaşım

Canimm sizleri takip ediyorum oyle pek yazmiyorum sizlerin konular farkli hepiniz hamilesinizz :) insallah size katilirim bende. Dun transfer oldumm dinleniyorum cnm. Cok sukur iyi gecti hersey. Sen nasilsinn
Rabbim hayırlı ve sağlıklı gebelik nasip etsin tamamına erdirsin inşallah rabbim

Zaman olmasın yatmim canım valla bezdim ben 9 yıldır zaten yatıyorum yeter bana. Bebeklerin sağlıkla doğsun yoksa psikoloji falan alt üst durumda dokunulsa aglıyorum o haldeyim.mide kalmadı bende azıcık yesem tikaniyorum ikiz olunca mide nerede bilmiyorum artık.
Bilgiler çok güzel canım teşekkür ederiz. İnşallah çabucak geçer Paşa'nın gaz sorunu.

Ne diyelim canım valla sevmiyorum insanoğlunu hayvanlar daha sempatik geliyor artık :)
İnşallah sağlıkla evlatlarımızı hepimiz kucağımiza alırız.

Canım inşallah sağlıkla hayırla pozitifi görürsün Rabbim ol derse olacak inşallah.
Tesekkur ederim canimm aminn insallahh
Vay maşallah sana:dua:inşallah sağlıkla gebe kalırsın inşallah:anneadayı: sende gel burada takılan gebe kalıyor şaşırtıcı şekilde:KK48:
Demek dün oldu transfer şükürler olsun kuzum hadi güzel haberi alırsın inşallah. Bende yatışlardayım bir koltuktan bir koltuğa yer değiştirerek:) dr dikkatli ol dedi bende elimden geleni yapıyorum bakalım hakkımızda hayırlısı
Amin canim insallah bu sefer olur. Annem aklina geldikce soruyo seni gecen yine konustuk oglusu olcak az kaldi dedim sevindi masallah dedi.
hilal1907 hilal1907 canım günde bir bardak taze sıkılmış havuç suyu iç mutlaka çok faydası var. Somon,palamut balık tüketsen iyi olur. İnşallah tüm yediğin içtiğin şifa olsun güzel haberini alırım inşallah..
Ananas kivi avakado yiyorum cnm havucu da eklerim. Balik zaten cok severim :KK66:
Merhaba bende pazartesi transfer oldum kaçıncı gün embriyosu seninki bi tanemi koydular iki tanemi
5.gun embriyosu canim 2 tane
Hayirli olsun bu arada insallah hepimiz guzel sonuc aliriz

İyiyim canım seni bahçeci grubunda takip ediyorum yarın sabah Allah'ın izniyle doğum olacak senide listenin başında doğum öncesi duamdasin inşallah seninde güzel haberlerini alırız yakında haber var mı embriyolardan

Çok kolaycana geçsin, sağlıkla kucağına al inşallah canım. Sonrasında bize de haber ver.

Selam canim iyiyim sukur bebisle buyuyoruz oynuyoruz zaman su gibi akiyor.
25. Gun kontrolumuz gecen gun vardi isitme testini gectik sukur bebegim 50 cm den 57 cm olmus ve 25 gunde 800 gr almis .cok super dedi dr.umuz. buarada koruya devam ediyrz cocuk icinde .taburcu olurken randevu ayarlamislardi 5.gun ve isitme testi icin .kendileri dr secmislerdi bizim istegimiz olmadigindan cunku arastirma yapmamistim .5.gun kontrolunde canan beye gittik sonrasinda arastirma yaptim emel hanima gectik memnun kaldik ordanda devam edecez ins.

Sadece emzirerek besliyorum. Emzirmek dunyanin en mukemmel seyi buyuk bir ask. Insallah sizlerde goreceksiniz bugunleri ilk hafta biraz acaba dogrumu yapiyorum besleniyormu gibi dusunebilirsiniz ama 1 hafta sonrasinda isinizde uzman olacaksiniz. Emzirirken okadar tatli bit uyku geliyorki aman uyumayin hep uyamik kalin bebisler burundan nefes aliyorlar burnunua dikkat edin allah korusun.cok asiri terleme oldu bende dogum sonrasi .ustunuzu degistirmeye bile zaman bulamayabilirsiniz .sirtinizin ortasi buz gibi oluyor mutlaka yun yelek edinin.cok isime yaradi benim. Sicak tuttu yoksa heryer yanarken sirt ortasi buz tutulmus gibi oluyor.
Nacizane tavsiyem Sutun artmasi icin yaotiklarim gunluk yarim dmeet dereotu 2 -3litre su,siyah ,beyaz uzumlu komposto bir kase tahin helvasi rezene cayi gunluk 3 bardak arada kimyon cayida yapiorum 1 bardak tabiki bunlarin disinda en onemli sey uyumak her firsatta uyumanz gerek 10 dk dahi olsa sirt ustu mutlaka
Ve uyuyamiyorsaniz bile sirt ustu dinlenmek:KK66:))) yuzustu yatamiyorsunuz gogusler sut doldugundan hala bir kere yatamadim :KK66:)) ama sirt ustude yatmak harika cok ozlemisim.tabiki eger bnm bebegim gibi uyumayan hep emmek isteyen bir bebegnz olursa uyumayazsiniz :) bununda en gzl tarafi hep uyari verdigi icin memelere sut cok uretiliyor . Hic uyandirma derdim olmadi hep kendi her saat kalkiyor masallah oyuzden sarilik riskimizde olmadi.bazi bebekler uyuyor ve uyanmiyor mutlaka beslenme saati geldiginde altini acip temizleyin yuzunu silin ilik sulu oamuk ile.uykusu acilsin ki aktif emsin. Baktiniz memede hemen uyudu cenesinin altina dokunun parmaginizla oksama gibi degil ama .ayak altini gidiklayin hafif bastirarak . Yoksa sekeri duser cok cok daha zor olur uyandirmak. Her beslenme sonrasi gazini cikarin . Uyuyorlar ve kiyamiyor insan ama her cikarilmayan gaz daha feci oluyor .mutlaka kiyip cikarin gazini:) biizimki agir geciriyor gaz isini her firsatta ekstra gaz masajlari kiraz cekirdegi yastigi vs. Uyguladigimz halde. Damlada kullaniyiruz ..Cok yipratici gercekten bu :KK43: tek temennim gecici olmasi 3.aydan sonra .
Ilk gunler goguslerde sismeler oluyor sicak uygulama yapip sagabilirsiniz yada o gogus yumusayana kadar o gogusten emzirebilirsiniz ben oyle yaptim.
Hastane icin gecelik cok kullanisli kizlar birde depent kulot. Antibiyotik ve agri kesici uygulamasi olabiliyor dogum sonrasi ve kanama kontrolu oyuzden pijamadan daha kullanisli oluyor gecelik birde gogus pedi mutlaka alin. Camasir uclara degince acayip aciyor ve cok sut akiyor memelerden oyuzden mutlaka sart.
Birde bebek kiyafetlerinde hep yuvarlak yaka tercih edilebilirmis cunku v yakalarda boyun alti acik kaliyor beislerin .bunlar yeni anne tecrubeleri insallah isinize yarar hepinizden saglikli hayirli dogum hikayeleri bekliyorum ve butun annelerin sutleri bol olsun emsin busun bebisler.

Canım yine çok yararlı bilgiler paylaşmışsın çok teşekkür ederim. Bebişini kokla öp bizim yerimize. :KK200::nazar::anne:

Amin canim insallah bu sefer olur. Annem aklina geldikce soruyo seni gecen yine konustuk oglusu olcak az kaldi dedim sevindi masallah dedi.

Ananas kivi avakado yiyorum cnm havucu da eklerim. Balik zaten cok severim :KK66:

Bende çok istemiştim iki tane ama yasimdan dolayı koymadılar bi tane koydular

Allah razı olsun annenin ellerinden op yerime kuzum dualarim seninle Rabbim sanada saglikla nasip etsin insallahhh

Zaman olmasın yatmim canım valla bezdim ben 9 yıldır zaten yatıyorum yeter bana. Bebeklerin sağlıkla doğsun yoksa psikoloji falan alt üst durumda dokunulsa aglıyorum o haldeyim.mide kalmadı bende azıcık yesem tikaniyorum ikiz olunca mide nerede bilmiyorum artık.
Bilgiler çok güzel canım teşekkür ederiz. İnşallah çabucak geçer Paşa'nın gaz sorunu.

Ne diyelim canım valla sevmiyorum insanoğlunu hayvanlar daha sempatik geliyor artık :)
İnşallah sağlıkla evlatlarımızı hepimiz kucağımiza alırız.

Canım inşallah sağlıkla hayırla pozitifi görürsün Rabbim ol derse olacak inşallah.
Amin canim . Haklisin eskiden nasil zaman gecirmisim diyorum simdi su gibi akiyor allahim zaman dursun bi4az uyuyum 5 dk ayaklarimi uzatym dyrm cok sukur rabbim yoklukmarini gostermesin rabbim herkese saglikli hayirli evlat nasip etsin.

Ya kızlar birşey soracağım transfer olduktan sonra iki gün belim agridi bugünde aşırı derece de kasiklarim agriyo sanki regl olacakmışım gibi korkmaya başladım transfer olan arkadaşlar sizdede ağrı varmı?

X