2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Oyy maşallah canım minik paşana kocaman adam olma yolunda :nazar:
Bilgilerin her zamanki gibi çok güzel ve açıklayıcı çok sağol Allah razı olsun :KK200:
Canim benim insallah isinize yarar. Karisik yaziyorum zmansizliktan ama idare edin siz anliyorsunuz beni. Insallh saglikla kavus canim yavruna :KK200:

Avakodu soy güzelce ez üzerine karabiber tuz birazda limon sık karıştır ekmeğine sür sür ye ohh:) bundan sonra yok öyle mutsuz ruh hali bırak ailesini de baskıyı da hiç sallama onlar konuşsunlar sen işine bak. Veren Allahtır bunu algılayamamışlarsa yazık onlara. Sen iyi düşün eşinle mutlu olmaya çalış her haline şükret inan beterin beteri var. Hayırlısı neyse o olsun. Sabret kendine iyi bak güçlü ol bak nasıl güzel olacak her şey
Avokadoyu deneyeceğim mutlaka yoksa yağlı gibi olduğundan yiyemiyorum :) tabi ki halimen
bende kendime diyorum çok karamsarım umutsuzum diye ama beni sonuç çok korkutuyor ya olmazsa düşüncesi beynimi yedi
Karamsar oldukça kötü sonuç alıyoruz galiba dicem de ikinci tedavimde karamsar da başlamadım

Canım üzülme aydan aya değişiyor bu yumurta işleri benim ilk tedavide 12 yumurta toplandı 1tanesi 5. Güne geldi tutmadı 2. Tedavide yine 12 yumurta bu sefer 3 tane 5. Güne geldi ama kalitesiz yine tutmadı 3. Tedavide yine tahminen 12 toplandı çok şükür dondurmaya kaliteli kaldı ilki tuttu 8. Haftada kalbi durdu 12. Haftada kontrolde farkedildi. Ve en iyi embriyo olmasınarağmen genetikten bozuk kromozom geldi. Şimdi 4. Tedavimde yine çok şükür pozitif ama bu sefer de ikili testim çok yüksek risk çıktı tek duamız her zaman sağlıklı bi şekilde nasip etsin Rabbim sağlıklı olmayacaksa olmasın napalım dedim çünkü birde kürtaj ve üzüntü iyice mahvediyor o yüzden canını sıkma Rabbim ol der olur İnşâAllah hepimize sağlıkla nasip eder❤️
Sen de zor süreç yaşamışsın canım inşallah sağlıkla gelsin bebeğin rabbim isteyen herkese sağlıklı hayırlı evlat versin peki genetik test yaptırdın mı kendine benden istedi doktor

Eş tarafının çocuk baskısını bilirim , insanı yer bitirirler.. üzülme arkadaşım biliyorum takma desemde takacaksin ama hicbirseyi içinde bırakma cevaplarını ver sen uzulecegine baskalari üzülsün. Allah yardımcın olsun inşallah en kısa zamanda gebelik haberini okumak nasip olur
amin canım Allah razı olsun inşallah.karşılık veriyorum bu defa da karşılık veren gelin oluyorum ama içimde kalmıyor en azından :)

kuzum gittim dr şimdi dönüyorum ön görüşme için gittim ama hic memnun kalmadım benim doktorum melekmiş smear testi yaptı hsg istedi tekrardan Ya en aç karnına gel falan kendi dr gtcem devam ona.... peki unutmam kuzum bende sizi çok özledim valla :-)
Kendi doktoruna git canım doktora ısınmak da çok önemli

becidina becidina canim gecmis olsu stres yapma ohh yat hastanede bosver keske zman olsada gelsem yanina ziyarete :))) bu arada yiyemiyorum deme mutlaka ne bulsan at agzina :)) sonrasi bebislerde gaz oluyor diye canin istesede yiyemeyeceksin ben gibi:KK66:))))
Haftalariniz cok ilerledi artik herbirinizin saglikla kavusun.
Zaman olmasın yatmim canım valla bezdim ben 9 yıldır zaten yatıyorum yeter bana. Bebeklerin sağlıkla doğsun yoksa psikoloji falan alt üst durumda dokunulsa aglıyorum o haldeyim.mide kalmadı bende azıcık yesem tikaniyorum ikiz olunca mide nerede bilmiyorum artık.
Bilgiler çok güzel canım teşekkür ederiz. İnşallah çabucak geçer Paşa'nın gaz sorunu.
Bazen çok anlayışlı insanlar oluyor bazende böyle kendini bilmedik cahil insanlar oluyor canım.
Akıl yaşta değil baştadır diye boşuna denmemiş,doğum yapan akıl edemiyorsa çevresindekilerin akıl edip uyarması lazım ama oda olmuyor sanırsam.
İnşallah sağ salim şu süreçi atlatır yavrularınla evine dönersin canım
Ne diyelim canım valla sevmiyorum insanoğlunu hayvanlar daha sempatik geliyor artık :)
İnşallah sağlıkla evlatlarımızı hepimiz kucağımiza alırız.
Canimm sizleri takip ediyorum oyle pek yazmiyorum sizlerin konular farkli hepiniz hamilesinizz :) insallah size katilirim bende. Dun transfer oldumm dinleniyorum cnm. Cok sukur iyi gecti hersey. Sen nasilsinn
Canım inşallah sağlıkla hayırla pozitifi görürsün Rabbim ol derse olacak inşallah.

Sen başkasına sormuşsun ben de sana sorayım :)) nasıl gidiyo canım? Hersey yolundadır inşallah.
İyiyim canım seni bahçeci grubunda takip ediyorum yarın sabah Allah'ın izniyle doğum olacak senide listenin başında doğum öncesi duamdasin inşallah seninde güzel haberlerini alırız yakında haber var mı embriyolardan

Selam canim iyiyim sukur bebisle buyuyoruz oynuyoruz zaman su gibi akiyor.
25. Gun kontrolumuz gecen gun vardi isitme testini gectik sukur bebegim 50 cm den 57 cm olmus ve 25 gunde 800 gr almis .cok super dedi dr.umuz. buarada koruya devam ediyrz cocuk icinde .taburcu olurken randevu ayarlamislardi 5.gun ve isitme testi icin .kendileri dr secmislerdi bizim istegimiz olmadigindan cunku arastirma yapmamistim .5.gun kontrolunde canan beye gittik sonrasinda arastirma yaptim emel hanima gectik memnun kaldik ordanda devam edecez ins.

Sadece emzirerek besliyorum. Emzirmek dunyanin en mukemmel seyi buyuk bir ask. Insallah sizlerde goreceksiniz bugunleri ilk hafta biraz acaba dogrumu yapiyorum besleniyormu gibi dusunebilirsiniz ama 1 hafta sonrasinda isinizde uzman olacaksiniz. Emzirirken okadar tatli bit uyku geliyorki aman uyumayin hep uyamik kalin bebisler burundan nefes aliyorlar burnunua dikkat edin allah korusun.cok asiri terleme oldu bende dogum sonrasi .ustunuzu degistirmeye bile zaman bulamayabilirsiniz .sirtinizin ortasi buz gibi oluyor mutlaka yun yelek edinin.cok isime yaradi benim. Sicak tuttu yoksa heryer yanarken sirt ortasi buz tutulmus gibi oluyor.
Nacizane tavsiyem Sutun artmasi icin yaotiklarim gunluk yarim dmeet dereotu 2 -3litre su,siyah ,beyaz uzumlu komposto bir kase tahin helvasi rezene cayi gunluk 3 bardak arada kimyon cayida yapiorum 1 bardak tabiki bunlarin disinda en onemli sey uyumak her firsatta uyumanz gerek 10 dk dahi olsa sirt ustu mutlaka
Ve uyuyamiyorsaniz bile sirt ustu dinlenmek:KK66:))) yuzustu yatamiyorsunuz gogusler sut doldugundan hala bir kere yatamadim :KK66:)) ama sirt ustude yatmak harika cok ozlemisim.tabiki eger bnm bebegim gibi uyumayan hep emmek isteyen bir bebegnz olursa uyumayazsiniz :) bununda en gzl tarafi hep uyari verdigi icin memelere sut cok uretiliyor . Hic uyandirma derdim olmadi hep kendi her saat kalkiyor masallah oyuzden sarilik riskimizde olmadi.bazi bebekler uyuyor ve uyanmiyor mutlaka beslenme saati geldiginde altini acip temizleyin yuzunu silin ilik sulu oamuk ile.uykusu acilsin ki aktif emsin. Baktiniz memede hemen uyudu cenesinin altina dokunun parmaginizla oksama gibi degil ama .ayak altini gidiklayin hafif bastirarak . Yoksa sekeri duser cok cok daha zor olur uyandirmak. Her beslenme sonrasi gazini cikarin . Uyuyorlar ve kiyamiyor insan ama her cikarilmayan gaz daha feci oluyor .mutlaka kiyip cikarin gazini:) biizimki agir geciriyor gaz isini her firsatta ekstra gaz masajlari kiraz cekirdegi yastigi vs. Uyguladigimz halde. Damlada kullaniyiruz ..Cok yipratici gercekten bu :KK43: tek temennim gecici olmasi 3.aydan sonra .
Ilk gunler goguslerde sismeler oluyor sicak uygulama yapip sagabilirsiniz yada o gogus yumusayana kadar o gogusten emzirebilirsiniz ben oyle yaptim.
Hastane icin gecelik cok kullanisli kizlar birde depent kulot. Antibiyotik ve agri kesici uygulamasi olabiliyor dogum sonrasi ve kanama kontrolu oyuzden pijamadan daha kullanisli oluyor gecelik birde gogus pedi mutlaka alin. Camasir uclara degince acayip aciyor ve cok sut akiyor memelerden oyuzden mutlaka sart.
Birde bebek kiyafetlerinde hep yuvarlak yaka tercih edilebilirmis cunku v yakalarda boyun alti acik kaliyor beislerin .bunlar yeni anne tecrubeleri insallah isinize yarar hepinizden saglikli hayirli dogum hikayeleri bekliyorum ve butun annelerin sutleri bol olsun emsin busun bebisler.
Harikasın canım saolasın verdiğin bilgiler için:) dediğim gibi tam da iyi bir anne oldun maşallah size:KK200:

Canimm sizleri takip ediyorum oyle pek yazmiyorum sizlerin konular farkli hepiniz hamilesinizz :) insallah size katilirim bende. Dun transfer oldumm dinleniyorum cnm. Cok sukur iyi gecti hersey. Sen nasilsinn
Vay maşallah sana:dua:inşallah sağlıkla gebe kalırsın inşallah:anneadayı: sende gel burada takılan gebe kalıyor şaşırtıcı şekilde:KK48:
Demek dün oldu transfer şükürler olsun kuzum hadi güzel haberi alırsın inşallah. Bende yatışlardayım bir koltuktan bir koltuğa yer değiştirerek:) dr dikkatli ol dedi bende elimden geleni yapıyorum bakalım hakkımızda hayırlısı

Sen de zor süreç yaşamışsın canım inşallah sağlıkla gelsin bebeğin rabbim isteyen herkese sağlıklı hayırlı evlat versin peki genetik test yaptırdın mı kendine benden istedi doktor
Amin canım İnşâAllah ❤️Bizim genetikler temiz çıktı yumurtalarım da kaliteliydi ama işte 10000 de bir görülen sendrom bulmuş bizi bu sefer de down riski çıktı İnşâAllah sağlıklıdır bebeğim bundan sonra test falan yaptırmicam hayırlısı ile sağlıkla nasip etsin Rabbim isteyen herkese

Zaman olmasın yatmim canım valla bezdim ben 9 yıldır zaten yatıyorum yeter bana. Bebeklerin sağlıkla doğsun yoksa psikoloji falan alt üst durumda dokunulsa aglıyorum o haldeyim.mide kalmadı bende azıcık yesem tikaniyorum ikiz olunca mide nerede bilmiyorum artık.
Bilgiler çok güzel canım teşekkür ederiz. İnşallah çabucak geçer Paşa'nın gaz sorunu.

Ne diyelim canım valla sevmiyorum insanoğlunu hayvanlar daha sempatik geliyor artık :)
İnşallah sağlıkla evlatlarımızı hepimiz kucağımiza alırız.

Canım inşallah sağlıkla hayırla pozitifi görürsün Rabbim ol derse olacak inşallah.
Ah canım arkadaşım benim sabır biraz daha sabır geçecek bu günler. Ne kadar sıkıldın bıktın tahmin edebiliyorum. Hastanede yatmak zor evet. Bebeklerin sağlıkla doğsun hepsi geçecek unutacaksın inşallah. Eşinle bebeklerinizle yuvanızda geçecek güzel günleri düşün. Zaman su gibi geçsin Rabbim yardımcın olsun. Hacettepede hasta yoğunluğu fazla ve maalesef her türden insanla karşılaşıyorsun. İnsanlar anlayışsız cahilce davranabiliyor. Eşin kalabilseydi yanında çok iyi olurdu ama izin yok işte.
Baktığın zaman 28 hafta geçmiş gitmiş e bir de tüp bebek süreçleri. Yani şurda az kaldı bugünlerde geçecek:)

İyiyim canım seni bahçeci grubunda takip ediyorum yarın sabah Allah'ın izniyle doğum olacak senide listenin başında doğum öncesi duamdasin inşallah seninde güzel haberlerini alırız yakında haber var mı embriyolardan
Aaa ne diyosuunn :))) çok sevindim canım, sağlıkla kucağına al inşallah :dua: valla çok mutlu olurum dua edebilirsen :KK200:
Yok canım ngs çıkmamış henüz, cd56 çıkmış, sonucu normal dediler.

hilal1907 hilal1907 canım günde bir bardak taze sıkılmış havuç suyu iç mutlaka çok faydası var. Somon,palamut balık tüketsen iyi olur. İnşallah tüm yediğin içtiğin şifa olsun güzel haberini alırım inşallah..

X