2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

H.buldum kuzum evet bayadır yoktum sifremi unuttum giremediim ama hep takipteydim bende tekrar başlamayı düşünüyorum Yarn başka dr gtcem sonra tup bebek dr gtcem HayırLı olsun artk dilekte grmiyo galiba? Sen naslsin kuzum :-)

iyim kuzum sen nasılsın ne zaman geliyor bebis :-)
Bu ara pek iyi değilim canım ikinci tedavimi oldum ama embriyo ilerlemedi yani iptal hep aynı şey olacak diye korkuyorum :KK43: hadi inşallah bu doktor iyi gelir sana :)

Sağol canım benim inşallah hepimiz sağlıkla kavuşalim evlatlarımıza. Seninde kontrolünün iyi geçmesine sevindim maşallah kuzuya, nst benim bir süredir bağlanıyor arada sancı kontrolü yapılıyor çıkmadı şimdiye kadar ama Bebek kalp atışlarını dinleniyorum sadece sancı için toka takılıyor. Bir de sevmedim öyle yat kipirdama halini nst de, ben nefes darlığı çekiyorum atak gibi geliyor azıcık düz yatsam zor geliyor bana. Siran yaklaşıyor :)

Evlat isteyen herkes sırada olsun inşallah sağlıkla hayırla :KK200::anneadayı:

Evet canım epey sıkıntılı oldu yer değiştirdim gece sorun oldu odadaki kadın ve ailesi yaşı daha 24 ama pabuç gibi dili var geceye kadar gelen giden bitmedi sanki özel oda da yatıyor çok rahatsız oldum çay demleyip geldiler en son hastanede güvenlik yok gibi yasak normalde giriyorlar içeri. Ben yalnız yatıyorum bütün gün gözümü kirpamadim uyuyamadım dinlenemedim sürekli sesli gürültülu konuşma gulusme kapaliyım odada sürekli erkekler yatıyorum rahatsız oldum. Sıcak havasız bir odaya 10-15 kişi dolusuyor. Söyleyince de kötü sen oluyorsun. Neyse gece 00:30 civarında doğumhane ye geri döndüm burası rahat tek kişilik oda en azından iyiyim şimdi. Hocaya şikayetlendim gece gece sagolsun degismesini sağladı odanın.

İyiyim kuzum valla hiç bir şey yapmak gelmedi içimden seslerini duymim diye kulaklık takip film izlemeye çalıştım.

Canım benim aktif olduğunu hiç farketmedim yeniden tedavi başlamış transfer olmuşsun inşallah bu sefer sağlıkla hayırla d pozitifi görürsün ve sağlıkla devam eder :KK200: . Evet bende fazla yazmadim üzülmeni istemedim daha iyisin di mi.
24. Haftada leke geliyordu dr çağırdı rahim ağzı 15 mm ye düşmüş yatirdi hastaneye o arada celestone iğneler iki doz 24 saat arayla yapıldı. Geçtiğimiz cuma kontrol vardı 8,5 mm ye düşmüş bu sefer dr riskli haftalar ikiz için daha riskli dedi yatırdı tekrar sanırım erken olursa doğuma kadar ya da 30. Hafta başına kadar tutacak gibi. 30-31 olsa gönderirdim diyor yatırıyor işte. Kasılmada ilk etapta 24. Haftada dr el ile kontrolde farketti nst de çıkmıyor nidilat başlatıldı ona da devam ediyorum.
Özlemişim iyi ki döndün. :KK19:
Yerini değiştirmelerine sevindim canım,hastane ortamı kolay değil birde üstüne kendini bilmedik düşüncesiz insanlar eklenince hiç çekilmez hale geliyor.
Bende bunu anlamıyorum doğum yapan bayanın yanına erkek niye gelmek ister herkes bebeği merak ediyor ama kadının mahremiyetini kimse düşünmüyor.

hanimlar merhaba. evliligimizde 2. yilimiz bitti. 3. yila 7 ay kaldi.
ilk.sorum izmirde tup bebek yaptiran varmi aranizda
2. evlilikte yil sarti vsrmi
3. ilk.once interfiliteyemi gitmk gerekio

hanimlar merhaba. evliligimizde 2. yilimiz bitti. 3. yila 7 ay kaldi.
ilk.sorum izmirde tup bebek yaptiran varmi aranizda
2. evlilikte yil sarti vsrmi
3. ilk.once interfiliteyemi gitmk gerekio
Evlilikte yıl şartı rapor çıkartmak için var. Normalde ilk bir sene korunmadığın halde çocuk olmadıysa kadın doğum doktoru rahim filmi, kan tahlili, ultrason istiyor. Erkek için de spermiyogram testi yapılıyor. Test sonucu iyi çıkmazsa urojiye basvuruyorsunuz. Sonuç olarak tüp bebek derse doktor özel merkezlerde evlilik için yıl şartı aranmiyor

Bu ara pek iyi değilim canım ikinci tedavimi oldum ama embriyo ilerlemedi yani iptal hep aynı şey olacak diye korkuyorum :KK43: hadi inşallah bu doktor iyi gelir sana :)
Hep aynı olacak diye bir şey yok canım inan. Benim de iptal tedavim oldu embriyo kalitesizliğinden dolayı. Her tedavide farklı kalite olabiliyor. Sakın stres yapma en büyük düşman bizlere. Bol bol spor sağlıklı beslen bol su iç sigaradan uzak dur. Bana takviye edici vermişti dr um gonamax tablet yumurta kalitesi için. Arı sütü+bal+polen kullanmıştım. Haftada bir iki balık tüketmiştim. Sabahları aç karna bir yemek kaşığı keçiboynuzu pekmezi içtim (özünü bulursan daha iyi). Ve en önemlisi avakado. Haftada üç defa tükettim. Rabbim emeklerini boşa çıkarmasın. Ümidini yitirme bak ben 4 aşılama 5 tüp tedavisi oldum iptal hariç. Olacaksa olur sabret. Nasipte ne varsa onu yaşıyoruz. Ama seni hep çekingen umutsuz hissediyorum bu sana eksi olarak dönüyor. Kendine güven sabret güçlü ol başka çaremiz yok kuzum. Dua edelim bol bol Allah yardım eder inşallah

kıymam kuzum çok üzüldüm kendini toplarla iyice kendine geldiğinde tekrar yaparsn inşaLLah bu sefer daha güçlü daha iyi ol cak ve emmbiriyon gelişip sana tutunacak çok tatlı bebişlerin olacak. 11.35de randevum var yatığım haaastanede ilk önce o bakacak sonra kendi dr gtcem inşaLLah hepimiz için iyi sonuçlar olur kuzum..

Yerini değiştirmelerine sevindim canım,hastane ortamı kolay değil birde üstüne kendini bilmedik düşüncesiz insanlar eklenince hiç çekilmez hale geliyor.
Bende bunu anlamıyorum doğum yapan bayanın yanına erkek niye gelmek ister herkes bebeği merak ediyor ama kadının mahremiyetini kimse düşünmüyor.
Birde işin kötü yanı onlar birkaç gün kalıp gidiyor ben kalıyorum orada bir hafta olacak buradayım ve bu hastanede 5. Yatısim her geldiğimde en az üç gün kalıyorum. Yani ben onca geri gidiyorum buranın ağası gibi takilmıyorum kadın sezeryan olmuş yatıyor iki kişilik ücretsiz odada bende para verdim diye konuşuyor daha 24 yaşında. Ben 35 yaşındayım. Şuursuz insanlar ne diyelim Hacettepe her türlü tip geliyor mahalle karısı derler ya o kafada insanlar.

Zaten emzirmek ile geçiyor ilk günler insanlar dolusuyor odaya bir de kapı bile vurmadan. İçerde hatta var yabancı kadın var falan yok. Neyse sinir basti yine Allah ıslah etsin hepsini. Cahillik, cahil olmayanların başına bela.

Hep aynı olacak diye bir şey yok canım inan. Benim de iptal tedavim oldu embriyo kalitesizliğinden dolayı. Her tedavide farklı kalite olabiliyor. Sakın stres yapma en büyük düşman bizlere. Bol bol spor sağlıklı beslen bol su iç sigaradan uzak dur. Bana takviye edici vermişti dr um gonamax tablet yumurta kalitesi için. Arı sütü+bal+polen kullanmıştım. Haftada bir iki balık tüketmiştim. Sabahları aç karna bir yemek kaşığı keçiboynuzu pekmezi içtim (özünü bulursan daha iyi). Ve en önemlisi avakado. Haftada üç defa tükettim. Rabbim emeklerini boşa çıkarmasın. Ümidini yitirme bak ben 4 aşılama 5 tüp tedavisi oldum iptal hariç. Olacaksa olur sabret. Nasipte ne varsa onu yaşıyoruz. Ama seni hep çekingen umutsuz hissediyorum bu sana eksi olarak dönüyor. Kendine güven sabret güçlü ol başka çaremiz yok kuzum. Dua edelim bol bol Allah yardım eder inşallah
Beni çok güzel tanımışsın canım ben genel olarak karamsar ve umutsuzumdur her şeyde ve bu beni etkiliyor evet :KK43: avakado bir hevesle aldım ama yiyemiyorum var mı bir çözümü nasıl yemeliyim onun:) spora başladım canım haftaya doktorum çağırdı takviye verecek büyük ihtimal onu bekliyorum balık haftada bir mutlaka yerim iki kez olmalı beslenmeme dikkat ediyorum ama şu ruh halinden çıkamıyorum eşimin tarafı sağ olsun baskı yaşatıyorlar bize iki lftan biri çocuk .ama haklısın bu ruh halinden çıkmalıyım inşallah genetik bir şey yoktur da daha da zor olmaz genetik testler yapılacak desteğin için de çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun söylediklerin kulağına küpe oldu

kıymam kuzum çok üzüldüm kendini toplarla iyice kendine geldiğinde tekrar yaparsn inşaLLah bu sefer daha güçlü daha iyi ol cak ve emmbiriyon gelişip sana tutunacak çok tatlı bebişlerin olacak. 11.35de randevum var yatığım haaastanede ilk önce o bakacak sonra kendi dr gtcem inşaLLah hepimiz için iyi sonuçlar olur kuzum..
Ay hafta hayırlı haberler getir canım bir de şifreni unutma lütfen kaybolma buralardan :)

h.buldum kuzum bugün yattığım hastaneye gtcem tup bbk doktoruna. O bakcak sonra kendi dr gtcem inşaLLah güzel sonuçlar alirimm bize dua et kuzum senn adına okadar sviniriyorumki her aklıma geldiğinde. şimdi kocaman oldu bbisin :-)
Kuzum söylemesi ayıp ben bir liste yaptım tek tek isim isim dua ediyorum ismini bilmediklerimin nickiyle ediyorum Allah kabul ederse:dua: sende hep dualarımdasın emin ol. Allah yardımcın olsun her şey yolunda gider inşallah bu defa sağlıkla anne olman nasip olur. İlk önce şu tüp işini halletseydin keşke laparoskopi ile tüp alınsa daha iyi olur bana kalırsa. İyi haberlerle gelirsin inş

Beni çok güzel tanımışsın canım ben genel olarak karamsar ve umutsuzumdur her şeyde ve bu beni etkiliyor evet :KK43: avakado bir hevesle aldım ama yiyemiyorum var mı bir çözümü nasıl yemeliyim onun:) spora başladım canım haftaya doktorum çağırdı takviye verecek büyük ihtimal onu bekliyorum balık haftada bir mutlaka yerim iki kez olmalı beslenmeme dikkat ediyorum ama şu ruh halinden çıkamıyorum eşimin tarafı sağ olsun baskı yaşatıyorlar bize iki lftan biri çocuk .ama haklısın bu ruh halinden çıkmalıyım inşallah genetik bir şey yoktur da daha da zor olmaz genetik testler yapılacak desteğin için de çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun söylediklerin kulağına küpe oldu
Avakodu soy güzelce ez üzerine karabiber tuz birazda limon sık karıştır ekmeğine sür sür ye ohh:) bundan sonra yok öyle mutsuz ruh hali bırak ailesini de baskıyı da hiç sallama onlar konuşsunlar sen işine bak. Veren Allahtır bunu algılayamamışlarsa yazık onlara. Sen iyi düşün eşinle mutlu olmaya çalış her haline şükret inan beterin beteri var. Hayırlısı neyse o olsun. Sabret kendine iyi bak güçlü ol bak nasıl güzel olacak her şey

bende kendime diyorum çok karamsarım umutsuzum diye ama beni sonuç çok korkutuyor ya olmazsa düşüncesi beynimi yedi

Canım üzülme aydan aya değişiyor bu yumurta işleri benim ilk tedavide 12 yumurta toplandı 1tanesi 5. Güne geldi tutmadı 2. Tedavide yine 12 yumurta bu sefer 3 tane 5. Güne geldi ama kalitesiz yine tutmadı 3. Tedavide yine tahminen 12 toplandı çok şükür dondurmaya kaliteli kaldı ilki tuttu 8. Haftada kalbi durdu 12. Haftada kontrolde farkedildi. Ve en iyi embriyo olmasınarağmen genetikten bozuk kromozom geldi. Şimdi 4. Tedavimde yine çok şükür pozitif ama bu sefer de ikili testim çok yüksek risk çıktı tek duamız her zaman sağlıklı bi şekilde nasip etsin Rabbim sağlıklı olmayacaksa olmasın napalım dedim çünkü birde kürtaj ve üzüntü iyice mahvediyor o yüzden canını sıkma Rabbim ol der olur İnşâAllah hepimize sağlıkla nasip eder❤️

X