2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Kızlar gebelikte kolestrol yüksekliği olanınız oldu mu?
Dün sağlık ocağına rutin tahlilleri verdim,bugün sonuçumu aldım.
Bir çok değere bakılmış tutarsızlıklar var dedi doktor dahiliye doktoru görsün dedi
Canım bende sağlık ocağı nda rutin tahlilleri yaptırdım. Ebe baya korkuttu kan değerlerin çok fazla düşmüş b12, d vitamini hepsi düşük vs. Hemen doktoruna git göster , çocuk kan alamaz bu gidisle dedi. Gittim doktorum gayet doğal karşıladı , evet düşük ama endişe etme oluyor gebelikte dedi. Kan ilacı yazdı , vitaminleri önemsemedi bile. Gayette iyi gidiyor bebeğin kilosu..

Yani korkma sakin sorun çıkacağını sanmıyorum gerçekten gebelikte insanın vucut dengesi sasiyor sadece

Muz her gün yiyorum canım sağolasın daha çok yemeye çalışırım artık. Kaşar bir küçük kutu kadar zorla yiyorum tiksindigim bir şey. Ceviz günde bir anca onu da muzla beraber iterek yiyorum. Tahin pekmez bilmiyordum deneyeyim onu da. Kuzular kilo alsin erken doğarlarsa azıcık belli faydası olur. Sağolasin:KK200:
Kaşar peyniri markasına dikkat et canım, bir abim ünlü bir markanın fabrikasına gitmiş iş icabı. Kendi gözlerimle gördüm diyor kocaman bir kazana tarihi geçmiş kaşarlari ambalajlarıyla birlikte atıp eritiyorlarmiş tekrar paket yapmak için. En azından üstündeki naylonu sökün demiş , onunla uğraşacak vakit yok demişler :KK43:
O gün bu gündür evine kaşar peynir sokmaz o abi, Torku markayı öneririm onunda temiz olduğuna dair duyum almiştim

Kaşar peyniri markasına dikkat et canım, bir abim ünlü bir markanın fabrikasına gitmiş iş icabı. Kendi gözlerimle gördüm diyor kocaman bir kazana tarihi geçmiş kaşarlari ambalajlarıyla birlikte atıp eritiyorlarmiş tekrar paket yapmak için. En azından üstündeki naylonu sökün demiş , onunla uğraşacak vakit yok demişler :KK43:
O gün bu gündür evine kaşar peynir sokmaz o abi, Torku markayı öneririm onunda temiz olduğuna dair duyum almiştim
Denetim yok mu öyle iş mi ölur :kızgın: Sütaş kullanıyoruz bak sınırim zipladi.

Kızlar ikinci tüp bebek sürecimdeyim pko hastasıyım sadece 4 yumurta gelişmiş bugün 8.gğn iğnede moralim bozuk ya boş çıkarsa diye ilkinde 20 yumurta vardı boş çıktılar :KK43:

Kızlar ikinci tüp bebek sürecimdeyim pko hastasıyım sadece 4 yumurta gelişmiş bugün 8.gğn iğnede moralim bozuk ya boş çıkarsa diye ilkinde 20 yumurta vardı boş çıktılar :KK43:
Çok olmayınca boş çıkma ihtimali daha düşük olur diye düşünüyorum. Bir tane sağlıklı yeter moralini bozma inşallah hepsi sağlıklı yumurtadir.

Çok olmayınca boş çıkma ihtimali daha düşük olur diye düşünüyorum. Bir tane sağlıklı yeter moralini bozma inşallah hepsi sağlıklı yumurtadir.
Ayy öyle mi dersin canım ya bir umut bir teselli arıyorum nasipte varsa bir tane bile yeter evet ama insan bu süreçte sanırım çok güçlü olamıyor cevap için de çok teşekkür ederim :)

Ayy öyle mi dersin canım ya bir umut bir teselli arıyorum nasipte varsa bir tane bile yeter evet ama insan bu süreçte sanırım çok güçlü olamıyor cevap için de çok teşekkür ederim :)
Bende de pkos var 9 toplanmıştı ama biri boş dendi. Diğerleri gittikçe azaldı gelişmedi sona iki tane kaldı ikisi benimle şimdi çok şükür.
Rabbim sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin ol derse olur merak etme zamanı gelmiştir inşallah. Stres yapma bu dönemde en kötü şey senin için.

Canim bende pkoyum cok yum olunca bos cok fazla cikiyor. Bi onceki denememde 5 tane topandi hepsi doluydu. Sonuncuda 9 toplandi 6 doluydu. 20 kusurlerde toplqndiginda yrisindan fazlasi bos cikti 8-10 zor kaliyor ve kalite de az oluyordu

Canım bende sağlık ocağı nda rutin tahlilleri yaptırdım. Ebe baya korkuttu kan değerlerin çok fazla düşmüş b12, d vitamini hepsi düşük vs. Hemen doktoruna git göster , çocuk kan alamaz bu gidisle dedi. Gittim doktorum gayet doğal karşıladı , evet düşük ama endişe etme oluyor gebelikte dedi. Kan ilacı yazdı , vitaminleri önemsemedi bile. Gayette iyi gidiyor bebeğin kilosu..

Yani korkma sakin sorun çıkacağını sanmıyorum gerçekten gebelikte insanın vucut dengesi sasiyor sadece
İnsanı strese sokmakta üstlerine yok
Gerçi canım düşündük mü herkesin bölümü farklı oluyor, sağlık ocağındaki doktorlarda bölümleri olmadığı için tam bilgiye sahip değiller
Benimde bugün dahiliye doktoru baktı değerlerime normal dedi(tsh için takip ediyor)
Kan ilacına doktorun karar versin dedi sadece
Senin kullandığın kan ilacının adı ney

Sağol canım bilgilendirip aydınlattın,yılbaşından sonra gidicem kontrole aklımdaki herşeyi sorarım ona göre.
Her zorluğun bir kolaylığı var demekki annelik sevgisi tüm zorlukların üstesinden geliyor.
Sen onu saymasanda yeterli olduğunu fark ediyosun maşallah
Gözüne az gelse hemen saymaya başlarsın
Bebeğin 40ı çıkana kadar gaz olayı olmuyo değil miydi o_O
Yok cwnim keskeeee oyle olsa . 2-3hafta sonra basliyor dogumdan 3 -4ay suruyir kiminde dahada uzun.
Erkeklerde dahada cok oluyor diyorlar ama arkadasimin kizi bizimkini gecer:))) sicak tutuyoruz damla kullaniyiruz ben kimyon cayi iciyorum ayaklara gobuse masaj falan derken atlatiyoruz iste. Allah kolaylik versin. Herbirimize
Sizlerde kucaginiza alsaydiniz saglikla hayirla

Yok cwnim keskeeee oyle olsa . 2-3hafta sonra basliyor dogumdan 3 -4ay suruyir kiminde dahada uzun.
Erkeklerde dahada cok oluyor diyorlar ama arkadasimin kizi bizimkini gecer:))) sicak tutuyoruz damla kullaniyiruz ben kimyon cayi iciyorum ayaklara gobuse masaj falan derken atlatiyoruz iste. Allah kolaylik versin. Herbirimize
Sizlerde kucaginiza alsaydiniz saglikla hayirla
Bak ben yanlış biliyomuşum 40 çıktıktan sonra başlıyor sanıyodum hep :))
Evet erkeklerde daha çok olduğunu bende duymuştum,sen şimdi arkadaşının örneğini verdin ya ben onu duymadan önce seviniyodum bizim kızın az olcak diye :KK48:
Amin canım inşallah inşallah Allah razı olsun
Sizinde gaz sancınız biran önce geçip gitsin oğluşunda rahatlasın sizde rahatlayın :KK200:
Doğduktan sonra kontrole gittiniz mi canım :emir_bebek:

Canim bende pkoyum cok yum olunca bos cok fazla cikiyor. Bi onceki denememde 5 tane topandi hepsi doluydu. Sonuncuda 9 toplandi 6 doluydu. 20 kusurlerde toplqndiginda yrisindan fazlasi bos cikti 8-10 zor kaliyor ve kalite de az oluyordu
Canım şu mesajın bana umut oldu Allah razı olsun senden pkolu olup da az yumurta toplanan biri var genelde fazla topluyorlar ben de kendimi tuhaf hissettim ilk tedavimden 20 yumurtadan 16 sı boş çıktı doktor da diyor sayıya takılma kalite lazım moralini bozma ama ağla ağla gözlerim şişti inşallah benim de dolu çıkar peki senin tutunmada mı sorun oldu ben daha hiç transfere geçemediğim için

Bende de pkos var 9 toplanmıştı ama biri boş dendi. Diğerleri gittikçe azaldı gelişmedi sona iki tane kaldı ikisi benimle şimdi çok şükür.
Rabbim sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin ol derse olur merak etme zamanı gelmiştir inşallah. Stres yapma bu dönemde en kötü şey senin için.
Rabbim onları sana bağışlasın canım sağ salim inşallah ben de sizler gibi buraya hamileyim diye yazabilirim inşallah

X