2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Canım sen dikkatli bir annesin, onlar içeride daha kalacaklar annesi öyle hemen sürpriz yapmayacaklar ben inanıyorum. Ama mümkün olduğunca bebeklere kilo yapacak besinlerden tüketmeye çalış, kilo ne kadar az olursa sarılık riski de artıyormuş. Ayrıca arkadaşımın bebekler 2 kilo doğmuştu hiç kuveze almadılar erken doğum olmasına rağmen.
Kuruyemişini , meyveni eksik etme şifa olsun insallah
Kilo aldırmaya çalışıyorum canım, meyve yiyorum. normalde tiksindim resmen yemekte zor oluyor ama kaşar ceviz falan yemeye çalışıyorum hatta uzun zamandır düzgün yemedigim kırmızı eti bile ama enteresan şekilde kilo veriyorum gibi 70 kiloyu biraz geçiyordum bugün 69 civarında çıktı noluyor diyorum sürekli yatmaktan tuvalet düzeni de bozuldu. Saçma sapan bir düzensizlik geldi anlayamadım. Geçecek inşallah Rabbim arkadaşın gibi bize de nasip edecek inşallah. Sağol canım benim moral veriyorsun.
Günaydın hanımlar hayırlı cumalar

@begonyas geçmiş olsun gözünde arpacık çıkmış sarımsağı ikiye böl bör dikkatlice geçiriyor canım

melike222 melike222 sen nasılsın canım

becidina becidina nasılsınız kuzulara Allah'ın izniyle 30lu haftalari göreceksiniz canım sen güzel düşün 2019 o ak annelerinde ikiz annemiz 35. Haftada biri 1800 Gr diğeri 2000 Gr kızlarımızı doğurdu kuveze girmediler darısı sağlıkla sana olsun

kinalikadin kinalikadin sen nasılsın canım lekelenme oluyor mu
Hayırlı cumalar canım, inşallah bize de nasip olsun o güzel günleri iple çekiyorum. Uyumak zor oluyor ama uyanmak istemiyorum vakit geçsin diye. Sancıların nasıl oldu senin.

Çok doğru canım insan tek başına kalınca kurdukça kuruyor en güzeli sakin olup akışına bırakmakıp anı yaşamak ❤
Seneye bu zamanlar hamileydik diye düşünmektense şimdi varlıkları için mutlu olma zamanı :anneadayı:
Çokta severim :dondurma:

Ayy maşallah yaradana kurban ne çabuk geçti 2 hafta dün gibi:anneadayı:
Yarı kırkın yaklaşmış :nazar:
Emiyor ya sütünün yetip yetmediğini anlayabiliyor musun
Peki canım çocuk iğneyi bırakmadan gelmeye kalkarsa ne olur biliyomusun
Bu kontrole gidince bir konuşayım değerlendireyim :)
Çok sağol canım Allah razı olaun güzel duan için
Bende normalden yanayım bakalım doktorumuz ne dicek :anne:
Bisey olmuyor diye biliyorum. Canim. Yindeee aklindaki hereeyi sor rahatla. Cok sukur cok zorda olsa geciyir
Uyku sifir nerdeyse ama allah guc veriyor dayanmak zorunda oldugumuzdan galiba.
Sutumu hic sagmadim manuel makina olmasina ragmen . Gunluk kaka cis sayisindan doyup doymadigini anlayabikirsin. Ben saymiyorum onuda cunku hep unutuyorum :))) acayip unutkanlik basladi bende. Gunluk 2 kaka 4 -6 cisli bez yeterli.onu da yapiyor zaten surekli alt degistrme durumundayim
Gaz basladi bizim cok sikintili allah yardim etsin yenidogam bakimi zor

Bisey olmuyor diye biliyorum. Canim. Yindeee aklindaki hereeyi sor rahatla. Cok sukur cok zorda olsa geciyir
Uyku sifir nerdeyse ama allah guc veriyor dayanmak zorunda oldugumuzdan galiba.
Sutumu hic sagmadim manuel makina olmasina ragmen . Gunluk kaka cis sayisindan doyup doymadigini anlayabikirsin. Ben saymiyorum onuda cunku hep unutuyorum :))) acayip unutkanlik basladi bende. Gunluk 2 kaka 4 -6 cisli bez yeterli.onu da yapiyor zaten surekli alt degistrme durumundayim
Gaz basladi bizim cok sikintili allah yardim etsin yenidogam bakimi zor
Sağol canım bilgilendirip aydınlattın,yılbaşından sonra gidicem kontrole aklımdaki herşeyi sorarım ona göre.
Her zorluğun bir kolaylığı var demekki annelik sevgisi tüm zorlukların üstesinden geliyor.
Sen onu saymasanda yeterli olduğunu fark ediyosun maşallah
Gözüne az gelse hemen saymaya başlarsın
Bebeğin 40ı çıkana kadar gaz olayı olmuyo değil miydi o_O

Çok şükür canım iyiymişsin
Aylık çağırmasalar çok güzel olcak insan özlüyor yahu :))
Gözün alerjiden olmuştur canım büyük ihtimal bendede vardı o sorun hamile kalmadan önce kaç defa damla kullandım,doktora görünmende fayda olur insanı rahatsız ediyor gerçekten :KK43:
Kötü gelmiş iyi geçmiş bide bu halde temizlik zor kolay gelsin canım şimdiden

Şükür iyiyim canım bende,minnoş kızımda iyidir inşallah ❤
Ayrıntılımızda Allahın izniyle güzel geçti
Darısı girecek arkadaşların başına olsun inşallah

A anneveoglusu çok şükür iyiyim canım güzel geçiyor günlerimiz
Yolu yarıladık mutlu sona doğru gün sayıyoruz ❤
Rabbim inşallah mutlu sona ulaştırır hayırlısıyla sağ salim kavuşuruz evlatlarımıza

Sen nasılsın canım kasılman var mı
Az kaldı günün hepimiz dört gözle mutlu haberini bekliyoruz :anne:

Canım 34. Hafta ile de daha sık Dr kontrolune çağırıyor

Bende uzaniyorum devamlı canım arada kasılıyorum inşallah zamanini bekler paşa

Kilo aldırmaya çalışıyorum canım, meyve yiyorum. normalde tiksindim resmen yemekte zor oluyor ama kaşar ceviz falan yemeye çalışıyorum hatta uzun zamandır düzgün yemedigim kırmızı eti bile ama enteresan şekilde kilo veriyorum gibi 70 kiloyu biraz geçiyordum bugün 69 civarında çıktı noluyor diyorum sürekli yatmaktan tuvalet düzeni de bozuldu. Saçma sapan bir düzensizlik geldi anlayamadım. Geçecek inşallah Rabbim arkadaşın gibi bize de nasip edecek inşallah. Sağol canım benim moral veriyorsun.

Hayırlı cumalar canım, inşallah bize de nasip olsun o güzel günleri iple çekiyorum. Uyumak zor oluyor ama uyanmak istemiyorum vakit geçsin diye. Sancıların nasıl oldu senin.

Ara ara oluyor devamlı değil Allah'tan

İnşallah senin kuzular da kilolarını alacak zamanını bekleyecek annesi

Canım 34. Hafta ile de daha sık Dr kontrolune çağırıyor

Bende uzaniyorum devamlı canım arada kasılıyorum inşallah zamanini bekler paşa
34.haftadan sonra ntsye mi başlanıyor canım
O yüzden mi sık çağırıyorlar yoksa doğum yaklaştığı için mi
İnşallah sorunsuz sıkıntısız vaktinde gelir oğlun ❤

A anneveoglusu Sağol canım , maalesef göz kapağının içinde kocaman bir şişlik sarımsak sürecek yerde değil yani :KK43: sıcak su ile yumuşatmaya çalışıyorum dışarıdan , olmadı doktora gideceğim artık..

Sen nasıl oldun sancı vs. yok değil mi dinlenme modundasin
Dr git olmazsa canım

Dinlenme iyi oldu sancı arada oluyor

Kızlar gebelikte kolestrol yüksekliği olanınız oldu mu?
Dün sağlık ocağına rutin tahlilleri verdim,bugün sonuçumu aldım.
Bir çok değere bakılmış tutarsızlıklar var dedi doktor dahiliye doktoru görsün dedi

34.haftadan sonra ntsye mi başlanıyor canım
O yüzden mi sık çağırıyorlar yoksa doğum yaklaştığı için mi
İnşallah sorunsuz sıkıntısız vaktinde gelir oğlun ❤
Benim Dr 32 ile başladı ama genelde bizim sayfada 34 hafta ile başladı herkesin nts genelde

Genelde 15 te bir cagiriliyor benim gibi sancı görünen hamileler haftalık çağrılıyor canım doğum yaklaştığı için

Saol canım Allah razı olsun senden. Arada geliyor sürekli yatarak geçiriyorum inşallah sağlıkla gelsin de razıyım. Senin de az kaldı çok şükür dualarımdasın Rabbim sağlıkla doğumumun gerçekleşmesini nasip etsin inşallah
Allah razı olsun canım sende hayırlısı ile 30lu haftalara geldin az daha sabır rabbim hamilelere güç kuvvet versin

Benim Dr 32 ile başladı ama genelde bizim sayfada 34 hafta ile başladı herkesin nts genelde

Genelde 15 te bir cagiriliyor benim gibi sancı görünen hamileler haftalık çağrılıyor canım doğum yaklaştığı için
Anladım canım sağol hem takip amaçlı hemde doğum yaklaştığı için demekki
Bakalım bizim nts kaçıncı haftada başlıcak :))

Ara ara oluyor devamlı değil Allah'tan

İnşallah senin kuzular da kilolarını alacak zamanını bekleyecek annesi
İyi çok şükür doğuma hazırlık yapıyor vücut.
İnşallah canım Rabbim korusun hepimizin kuzularıni.
Kızlar gebelikte kolestrol yüksekliği olanınız oldu mu?
Dün sağlık ocağına rutin tahlilleri verdim,bugün sonuçumu aldım.
Bir çok değere bakılmış tutarsızlıklar var dedi doktor dahiliye doktoru görsün dedi
Benimde son ölçüm de biraz yüksek çıkmış gebelikte normal diye düşünüyorum çok önemsemedi dr çok aşırı bir kilo alımı rahatsızlık yoksa sorun olmaz ama dr dediyse bir görün genelde diyet verilir ilaç verilmez sanıyorum.

Anladım canım sağol hem takip amaçlı hemde doğum yaklaştığı için demekki
Bakalım bizim nts kaçıncı haftada başlıcak :))
Kasılma varsa, rahim ağzında kısalma vs varsa erken başlıyorlar canım nst çekimine beni hastanede iken her gün birkaç kez bağladılar nst cihazına ama cihazda daha küçük olduğu için bebeklerin kalp atış aparatlarını bağlamiyorlar sadece sancı izliyorlar böyle durumlarda. Sancı nst de görünmedi dr eliyle alt kısımda hissetti mesela. Bir sorun olmasın da geç baglasinlar seni de.

İyi çok şükür doğuma hazırlık yapıyor vücut.
İnşallah canım Rabbim korusun hepimizin kuzularıni.

Benimde son ölçüm de biraz yüksek çıkmış gebelikte normal diye düşünüyorum çok önemsemedi dr çok aşırı bir kilo alımı rahatsızlık yoksa sorun olmaz ama dr dediyse bir görün genelde diyet verilir ilaç verilmez sanıyorum.
Çok aşırı bir kilo alımım olmadı canım 58 kiloyla hamile kaldım,55e düştüm bulantılardan şuan 60 kiloyum
Bunun nasıl bir diyeti oluyor canım ilk defa duyuyorum,yarın gidicem bakalım ne dicek doktor
Kasılma varsa, rahim ağzında kısalma vs varsa erken başlıyorlar canım nst çekimine beni hastanede iken her gün birkaç kez bağladılar nst cihazına ama cihazda daha küçük olduğu için bebeklerin kalp atış aparatlarını bağlamiyorlar sadece sancı izliyorlar böyle durumlarda. Sancı nst de görünmedi dr eliyle alt kısımda hissetti mesela. Bir sorun olmasın da geç baglasinlar seni de.
Kasılma bundan 1 ay önce oldu canım 3 gün falan daha sonra olmadı çok şükür
Günde yarım litre süt
2 tane muz
1 adet maden suyu
3-3.5 litre su
1 kase yoğurt tükettim doğal olarak aldım magnezyumu faysa etti sanırsam bir daha olmadı çok şükür
İnşallah kuzum inşallah

Çok aşırı bir kilo alımım olmadı canım 58 kiloyla hamile kaldım,55e düştüm bulantılardan şuan 60 kiloyum
Bunun nasıl bir diyeti oluyor canım ilk defa duyuyorum,yarın gidicem bakalım ne dicek doktor

Kasılma bundan 1 ay önce oldu canım 3 gün falan daha sonra olmadı çok şükür
Günde yarım litre süt
2 tane muz
1 adet maden suyu
3-3.5 litre su
1 kase yoğurt tükettim doğal olarak aldım magnezyumu faysa etti sanırsam bir daha olmadı çok şükür
İnşallah kuzum inşallah
İyi yapmışsın canım.
Hayvansal besinlerden alınan yagı falan azaltırlar sanırım yağli beslenme gibi ama zaten Bebek olunca vücut yağ oranı artıyor az alsan bile depoluyor mecbur süt içinde hazırlık ben takılmadim. Kadın doğumcu sorun görmez ise sende takılma boşver çok bir kilo almamissin zaten çok normal.

Allah sağlık versin hepimize gebelik başka bir yaşam biçimi.

İyi yapmışsın canım.
Hayvansal besinlerden alınan yagı falan azaltırlar sanırım yağli beslenme gibi ama zaten Bebek olunca vücut yağ oranı artıyor az alsan bile depoluyor mecbur süt içinde hazırlık ben takılmadim. Kadın doğumcu sorun görmez ise sende takılma boşver çok bir kilo almamissin zaten çok normal.

Allah sağlık versin hepimize gebelik başka bir yaşam biçimi.
Bakalım yarın gidicem canım görsün sonuçları sorun görmezse aynı yeme içme tarzına devam ederim
Bebeğede lazım süt üretimi için bizede lazım dediğin gibi

Çok haklısın canım Allah hepimize sağlık şifa versin,bebeklerimize sağ salim kavuşalım

becidina becidina canım bebişlere kilo aldırmakla ilgili yazdıklarınızı okudum da en çok kilo aldıran şey kesinlikle muz. Ben muzu bol yediğim haftalarda bebek daha çok kilo alırdı muz yemediğim haftalarda çok az alırdı. Aklında olsun :) bunların yanında ceviz, kaşar peyniri ve tahin pekmez kilo aldırıyor.

becidina becidina canım bebişlere kilo aldırmakla ilgili yazdıklarınızı okudum da en çok kilo aldıran şey kesinlikle muz. Ben muzu bol yediğim haftalarda bebek daha çok kilo alırdı muz yemediğim haftalarda çok az alırdı. Aklında olsun :) bunların yanında ceviz, kaşar peyniri ve tahin pekmez kilo aldırıyor.
Muz her gün yiyorum canım sağolasın daha çok yemeye çalışırım artık. Kaşar bir küçük kutu kadar zorla yiyorum tiksindigim bir şey. Ceviz günde bir anca onu da muzla beraber iterek yiyorum. Tahin pekmez bilmiyordum deneyeyim onu da. Kuzular kilo alsin erken doğarlarsa azıcık belli faydası olur. Sağolasin:KK200:

X