2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Sagol canim :)) yikamadik henuz . Iki gun dahada bekleyelim diyoruz . Cunku iyice ici kuurusun akinti falan yok gobek deligind3 ama ne olur ne olmaz dedik yarin yikayacagiz.
Korse benim eski kullandigim bisey vardi cok cok siki tutuyordu .kulotlu ama giyip cikarmak zor oldugundan altini kesip citcit yaptik hop hemen aciliyor:KK66:) internette gorduklerim cok icime sinmedi acikcasi. Dogum sonrasi diyincede kat kat pahali urun sinifina giriyor.Birtane getittirdim 30 tl ye yinede ama gobek normal dogumun etkisiyle galiba hemen gidince s olmasina ragmen tam tutmadi annem bu tutus yeterli dedi ama icime sinmedi eski dahada siki oldugundan onu kullaniyrm.
Tlf.num 2.30 saate bir ayarli ama bizimki hep erkenden uyaniyr. Emzirme yapiorum sonra saga yan yatiyrm diger enzirmedede yatirirken sola yan yatryrm hp rutin bu sekilde.. Hem kafasi top gibi cok gzl oldu masallah :))) hemde allh korusun cok sik kusuyorlar bogazina kacma durumu oluyir sirt ustu yatinca nefessiz kalir. Yanda iken kussada agzindan cenesine dogru akip gidiyr.
:KK200:

Canım Barlas ismini bende beğeniyorum adıyla yaşasın minik erkek. Çok hızlı düşmüş göbeği maşallah.

Çok iyi kilo gitmiş devam edersin vermeye emzirdikce, çok fazla yanlış şeyler tüketmez isen çabucak gider. Maşallah sana da.

Yeni nesil Doktorlar yıkama göbek düştükten sonra diyor ama bizim ailede eskiden beri çocuk evde geldiği gün en fazla ertesi gün yıkanır mutlaka ve göbek düşmede herhangi bir sorun yaşanmıyor ayrıca bir sağlık problemi de olmadı çok şükür. Üç erkek yeğenimi ertesi gün ben yıkadım ilk banyolarini ben yaptırdım ama benimkileri kim yıkar bilemiyorum su anda sezeryan ile bana zor olur sanıyorum.

Rahmetli annem Bebek suyu sever su içinden gelir ne kadar sık yıkanır ise o kadar rahat eder derdi.

Yan yatırma konusunda da hep yan yatırmayı tercih ettik zaten bir süre sonra bebeğin alışkanlığı oluşuyor nasıl rahat ediyorsa o bulunuyor öyle devam ediliyor. Her Bebek kusmuyor bu konuda da sıkıntı olmadı hiç.

Korse öyle bir dönemde kullanabileceğimi hiç sanmıyorum hiç arayışa girmedim o yüzden. Eskiler pamuk çarşaf sarardı onu biliyorum bir de sıcak kum torbası veya taş koyarlardı karınlarınin üstune.
Amin canim sagolasin. bnde ilk gordugumde asik olmustum iste bu isim demistim..
Cok sukur erken dustu canim bez baglamak iskence gibirdi oyuntulu olsada ustune geldimi terletirmi diye aklim cikiyirdu.

Amin canim sagolasin. bnde ilk gordugumde asik olmustum iste bu isim demistim..
Cok sukur erken dustu canim bez baglamak iskence gibirdi oyuntulu olsada ustune geldimi terletirmi diye aklim cikiyirdu.
Yok canım hiç bir şey olduğu yok biz çok evhamlı anneleriz onu anladım.

Rabbim sağlık sıhhat versin bütün bebeklere ailelerine, bizleri de bu evham yapmaktan kurtarsın inşallah :deli::dua: bazen deli olmaya ramak kalıyor. Persembeden bu yana kahverengi leke geliyor, leke geliyor diye akintılar bile sorun oluyor acaba kan mi geliyor diye koş tuvalete. Dr taze kan olunca gel dedi diye gitmedim zaten iğne oluyorum dün proluton vuruldum geçti mi diye bakıp duruyorum. Azıcık karın ağrısı olunca lekeyide düşünüp başlıyorum kurmaya. Aklımızı korusun Rabbim.:dua:

Rabbim sağlık sıhhat versin bütün bebeklere ailelerine, bizleri de bu evham yapmaktan kurtarsın inşallah :deli::dua: bazen deli olmaya ramak kalıyor. Persembeden bu yana kahverengi leke geliyor, leke geliyor diye akintılar bile sorun oluyor acaba kan mi geliyor diye koş tuvalete. Dr taze kan olunca gel dedi diye gitmedim zaten iğne oluyorum dün proluton vuruldum geçti mi diye bakıp duruyorum. Azıcık karın ağrısı olunca lekeyide düşünüp başlıyorum kurmaya. Aklımızı korusun Rabbim.:dua:
Canim benim ya bilirim o kosusturmayi :KK43: cok gecmis olsun . Seninde imtihanin bu lekeler oldu. Rabbim yardimcin olsun insallh zamanini doldurup kucagina alacaksin. Kucagina aldgnda emin ol aklina bile gelmeyecek bu gunler. Az kaldi sabret
Iki tane minnos nasip etti rabbim .

Canim benim ya bilirim o kosusturmayi :KK43: cok gecmis olsun . Seninde imtihanin bu lekeler oldu. Rabbim yardimcin olsun insallh zamanini doldurup kucagina alacaksin. Kucagina aldgnda emin ol aklina bile gelmeyecek bu gunler. Az kaldi sabret
Iki tane minnos nasip etti rabbim .
İnşallah canım Rabbim nasip ederse inşallah sağlıkla kavuşacağız ama üç gündür diken üstünde yaşıyorum rahat olmak için zorluyorum kendimi. Ne gelirse Rabbimden diyorum ama kendiyle çelişmektedir bünye. Neyse sen bizi takma kafana minik minik elleri öp kokla bize de sıra gelecek inşallah hayırlısı ile.

İnşş benimde artar allahım sen büyüksün Şimdi durumz nedr kaçıncı gündesnz,3.gün Embriyosu olması sıkıntı yaratmaz dmi biraz korkuyrm

Yok ne problem yaratacak canımcım, 3. gün veya 5. gün olması sadece dışarıda geçirdikleri gün sayısı, onlar anne karnına girince aynı bebek oluyor. Ben 1000 in üzerine çıktığını görene kadar kan testi yaptırmıştım. 5. hafta içinde keseyi, 6. hfta içinde kalp atışını görmüştük. Ben 29. haftamdayım, Allahın izniyle kızımı kucağıma almama az kaldı sayılır. Şimdiden hayırlı olsun, o endişeler hiç bitmicek hazırlıklı ol :anneadayı::emir_bebek:

Çok geçmiş olsun, hiç bişey olmayacak Allahın izniyle... Kıpır kıpır oynuyorlardır onlar şimdi, sen ona odaklan canımcım. :emir_bebek::emir_bebek::KK68:

Yok ne problem yaratacak canımcım, 3. gün veya 5. gün olması sadece dışarıda geçirdikleri gün sayısı, onlar anne karnına girince aynı bebek oluyor. Ben 1000 in üzerine çıktığını görene kadar kan testi yaptırmıştım. 5. hafta içinde keseyi, 6. hfta içinde kalp atışını görmüştük. Ben 29. haftamdayım, Allahın izniyle kızımı kucağıma almama az kaldı sayılır. Şimdiden hayırlı olsun, o endişeler hiç bitmicek hazırlıklı ol :anneadayı::emir_bebek:
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.sağ salim kucağınıza almanızı dilerim,sevgiler

Şeker yüklemesi yaptırdınız mı kizlar? Ya ben önceki gün doktora gittim ama sormayı unuttum. 1 ay sonra kontrole çağırdı ama o tarihlerde zamanı geçer mi acaba

Şeker yüklemesi yaptırdınız mı kizlar? Ya ben önceki gün doktora gittim ama sormayı unuttum. 1 ay sonra kontrole çağırdı ama o tarihlerde zamanı geçer mi acaba
Bende henüz yaptırmadim 24-28 haftalar arasında yapılıyor vakti geçmez sanırım. Açlık kan şekeri falan normal çıkıyor, birkaç test daha var bu şeker ile ilgili onlarda da sorun yoktu ama pkos olunca yatkınlık oluyor maalesef.

Benim doktorum gerekli görmemişti ama ben yaptırdım. Bence önemli. Gebelikte şeker çok tehlikeli.

Ben yaptırmak istemedim, evde şeker ölçüm cihazım var haftada bir bazen iki aç tok ölçüyorum. Ama bu seçeneğim olmasaydı yaptırırdım şeker önemli...

Bende henüz yaptırmadim 24-28 haftalar arasında yapılıyor vakti geçmez sanırım. Açlık kan şekeri falan normal çıkıyor, birkaç test daha var bu şeker ile ilgili onlarda da sorun yoktu ama pkos olunca yatkınlık oluyor maalesef.
Bende pkos yok ama tedavi sirasinda kullandığımız ilaçların yatkınlık yapabileceğini duydum canım. Yoksa yaptırmakta kararsızdim.

Benim doktorum gerekli görmemişti ama ben yaptırdım. Bence önemli. Gebelikte şeker çok tehlikeli.
Ben gebeliğin ilk haftalarında kontrole gitmiştim kan vermek için aşağı indim . Hep gebeler var tabi. Biri şeker yüklemesi yaptırıyordu öteki hamile olanda niye yaptırıyorsun ben oglumdada yaptirmadim. Gereksiz diye kadına konuştu durdu. Sonra yukarı çıktım kapıda beklerken o gereksiz diyen kadın geldi oturdu içerden hemşire çıktı sizin şekeriniz çok yüksek bundan sonra parmaktan kan alıp sürekli kontrol edeceksiniz diyet yapacaksınız dedi ..
Kadinin yüzü gözümün önünde :)

Gerçekten çok evhamlıyız bende iki kez kanama yaşadım 15-20 gün önce hâlâ crinone jel kahverengi geliyor arada aynı renk lekede geliyor 12. Hafta içindeyiz Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin İnşâAllah hepimize ❤️ Bende çok korkuyorum Rabbime emanet

X