2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Kızlar
Transferimin
8.günü10
10.günü60
12.günü190
14.günü565

Sizce bu değerlere göre ikiz olma şansım varmı?
2tane 3.gün emriyosu transfer edildi
Degerle alakalı olmuyor pek canım. 11.gun değerim 577 tek embriyo.
Keseyi gormeye gittiğinde anlaşılacak artik

Kızlar 6 kasım salı haftaya transferim var ilk denememiz sorunumuz morfoloji medikalparkta tedavi görüyorum hadi hayırlısı çok heycanlıyım
Hayırlı olsun tedavin inşallah. Bizimde sorun hız , morfoloji vs. Medikalpark ta tedavi oldum ilk deneme başarılı oldu darısı basina

Neden seni öyle korkutmuşki hemen hemen herkeste ağrı oluyor ve ilaç dağılmıyor elini iğne yerine koyunca sanki altında taş gibi oluyor progestan çok yağlı ve ağır bir iğne ben 2 aydır vuruluyorum popomun üstüne oturamıyorum bile ve zaman geçtikçe daha da ağırıyor iğneyi vuracak yer kalmadığından Rabbim herkesin yar ve yardımcısı olsun inşallah sağlıkla dogsunlarda bu günleri unuturuz
Ben de 1 aydır oluyorum iğne, hiç ağrım sızım morluk yok. Sanırım herkesin farklı oluyor.

canim kesik atilmiyor artik cogu kadina bunun icin
kegel egzersizi var aslinda butun kadinlarin yaomasi gerekn birsey. bu hem dogumda kesik olmamasi icin hemde ilerde idrar kacirma yada cinsel iliskide daha fazla haz almak icin yapiliyor. gun icinde istedigin kadar yapabilirsin. idrar yaparken vajinayi sikyorsun idrarini tutuyorsun birkac saniye sonra tekrar birakiyorsun.sonra gun icinde yatarken otururken ayni sekilde vajinayi sikip 5 sn.tutup ardindan tekrar serbest birak. vaj8nadaki kaslarin sikilasmasini sagliyor.
perine masaji 35-37. haftadan sonra baslaniyor parmaklarini zeytinyagi ile yagliyorsun.isaret ve orta parmagini vajinaaya sokup saat 3 saat 9 yonunde hareket ettiriyorsun. bunu esin de yapabilir. bizim ellelr malum o haftalarda ulasmiyor yatar pozisyonda iken. gunde 10dk. haftada 4 -5gun yaoabilirsin. ayrica bizim dr.lar acilma olduktan sonra dogum masasinda sicak uygulama yapiyorlar. buda cok etkili.
birde ikinma durumu var canim. rahim agzi acilmaya basladi farzet sancilar kasilmalar geldiginde bebek strese giriryor ve dogru nefes teknigi cok ise yariyor hem seni rahatlatiyor agrilarini azaltiyor hemde bebise cok daha fazla oksijen gidiyor. kasilman geldiginde burnundan sanki coook guzel bir gulu kokluyor gibi derin uzun nefes aliyorsun sonrasinda sanki mumu ufluyor gibi agzindan dudaklarini buzerek yavasca nefes birakiyorsun
bunu simdiden yalanci kasilmalar geldiginde yada normalde otururken yapabilirsin. dik pozisyonda iken goreceksin bebisin dahada hareketlenecek:))) acilma 10 cm e gelinceye kadar bu sekilde nefes alip veriyorsun. yurumek iyi geliyor sicak dus iyi geliyor. ayrica kasilma ve acilmaya yardimci.
ve artik 10 cm oldu aciklik seni dogum masasina aliyorlar. doktorun sana artik ikinabilirsin demeden sakin ikinma cunku vajina girisi odem olabiliyor dogum zorlasiyor.acilmalarin son derecelerinde ikinma geliyirmus ama sana ikin demeden ikinma.
ikinman istendiginde derin bir burundan nefes aliyorsun uzunca ama sonra nefesini tutup karnini kasip ceneni gogsune dayayip ikiniyorsun sanki buyuk tuvaletini yapar gibi. iyice ikindiktan sonra nefesini yavasca veriyorsun. sancin varken bu ikinmayi yapiyorsun sanci bitince dinleniyorsun .sakin nefesler alarak. tekrar sancin geldiginde ayni sekilde burundan derin bir nefes alip tutup iiiiiiiii diye ikiniyorsun son kademeye kadar sonra nefes veriyorsun. dinlenuyorsun
3 yada 4 dogru ikinma ile dogum olabiliyor. ama oncesi yanlis ikinip acilman tam olmadan bagirip cagirirsan gucun tukeniyor ve ikinma asamasinda maalesef gucun olmadigindan dogumun guclesiyor. sonrasinda yok ebeler karnima bastirdi yok bana bagirdi ikin diye diyorlarya hep buyuzden. uzun oldu sanki biraz : )

Uzun olsun çok çok değerli bilgiler bunlar :super: yalnız okurken bir doğumhaneye gittim alıştırma yaptım geldim. Ama hayal ederken gülümsüyordum... :KK68:

kinalikadin kinalikadin canım nerelerdesin nasılsın herşey yolunda mı seni merak ediyorum
Canım arkadaşım benim Allah razı olsun. Yatıyorum sürekli kuzum. Haftaya dr a gidecem inşallah herşey yolundadır. 30 lu haftalara bir gelseydim hayırlısıyla. Sen nasılsın kuzum Rabbim korusun

Saol kuzum. Bugün ilk kez doktora gidicem. Dün gece de terden sırılsıklam uyandm ilk defa ama böyle soğuk ter. O da olmuş muydu hiç sana?
Hatırlamıyorum öyle bir şey olduğunu ama sıcak basması oluyor bana. Mesela normalde eşim kolay kolay üşümez. Bu aralar soğuk hava diyor ben tam tersi yanıyorum hep

kizlar merhaba hayırli cumalar simdi kontrolden geldim pazartesi yumurta toplamam olacak insallah. deneyimli arkadaslar yapmam gereken şeyler varmi acaba?

20181102_113706.jpg
merhaba arkadaslar ultrason görüntüsünü yorumlayabilecek tecrübeli anne ve adayları var mı acaba:) benim hesabıma göre 7+1 resimde 7w0d+4d yaziyo bu nedemek? Kalp atışlarını karından ultrasonla duydum binlerce şükür ve hiç bir belirtim hala yok

Eki Görüntüle 2202435 merhaba arkadaslar ultrason görüntüsünü yorumlayabilecek tecrübeli anne ve adayları var mı acaba:) benim hesabıma göre 7+1 resimde 7w0d+4d yaziyo bu nedemek? Kalp atışlarını karından ultrasonla duydum binlerce şükür ve hiç bir belirtim hala yok
Hayırlı olsun canım ,Allah tamamını edersin canim,sen bu çınar hastanesi ceyhanda mı geliyon?

Eki Görüntüle 2202435 merhaba arkadaslar ultrason görüntüsünü yorumlayabilecek tecrübeli anne ve adayları var mı acaba:) benim hesabıma göre 7+1 resimde 7w0d+4d yaziyo bu nedemek? Kalp atışlarını karından ultrasonla duydum binlerce şükür ve hiç bir belirtim hala yok
hayırlı olsun inşallah sağlıkla ilerler hamileliğiniz. Ultrason ölçümüne göre 7 hafta 4 günlük çıkmış. Ancak gebeliğiniz boyunca bu ölçüm sürekli değişecek zaten. Normal haftanızla ultrason ölçümü arasında belli bir haftaya kadar oynamayı normal kabul ediyor doktorlar.

X