2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Canım dilusyonu öğrendim normalde beta isteince laboratuar 1000 e kadar değer gosterebiliyomus dilusyonlu beta isteyince 1000 üstü değerleri de gösteriyormuş..ama benim transferin 14.günü ve normal adet tarihim
bence aşırı yüksek değil değerin canım. İki embriyo transferi mi yapılmıştı. İkisi de tutmuş olabilir.

Tamam canım sağolasın. Henüz her istediğimde ulasabildigim bir doktorum yok ama çarşamba günü kontrol var. Insallah soracağım. Sen birakip kurtuldun sanırım artık. Darısı başıma
Ben yaşadım canım en son mideni bulandirmiyim yeşil geliyordu benimki , tahriş oldu , kaşıntı yaptı , sarı akintim oldu. Baya çektim o ilaçtan :KK43: doktoruna danış mutlaka

Tamam canım sağolasın. Henüz her istediğimde ulasabildigim bir doktorum yok ama çarşamba günü kontrol var. Insallah soracağım. Sen birakip kurtuldun sanırım artık. Darısı başıma
Evet aslında devam etmem gerekiyordu ama içerde birikme yapmıştı . 10.haftada kestik. Sonrasında kaşıntı kesildi ama 20 gün kadar kalıntısı gelmeye devam etti ve kurtuldum . Darısı başına insallah

Benim de crinone jel ile başım dertte ya. Üç gündür koyu kahverengi topaklar geliyor. Acaba içerde kanama mi var diye düşünmekten kafayı yicem. Burda başına böyle birşey geleniniz var mı acaba. Otururken bile acı hissetmeye başladım artık jel birikmesi tahriş mi yapiyor yoksa. Korkmali miyim yoksa normal mi bu durum arkadaşlar

Bana da geldi o tortular, siyah kahve açık kahve vs olarak. Ben de çok korktum kontrole gittim, hiç bişi yok dediler. Sevmedim ben bu jel işini. Bir haftadır bıraktırdı jeli, iğne oluyorum ve tortular jeli bıraktıktan sonra 5. Ve 6. Günde bile geldi çok şaşırdım, ona da olur dediler :) Ben de acı hiç olmadı, sadece bu akıntılar oldu..

Bana da geldi o tortular, siyah kahve açık kahve vs olarak. Ben de çok korktum kontrole gittim, hiç bişi yok dediler. Sevmedim ben bu jel işini. Bir haftadır bıraktırdı jeli, iğne oluyorum ve tortular jeli bıraktıktan sonra 5. Ve 6. Günde bile geldi çok şaşırdım, ona da olur dediler :) Ben de acı hiç olmadı, sadece bu akıntılar oldu..
Jeli seven olabileceğini hiç sanmıyorum ama el mahkum 4 hafta daha kullanacağım ama biteceği günü dört gözle bekliyorum. Igne derken proluton depot mu yoksa başka birsey mi jelin yerine geçen acaba.

maşallah canım:) çok az kaldı yaa çok heyecanlı o_Odoğumdan sonra bizi unutma yaz mutlaka:)
aynen canim ya yaklasiyoruz gitgide:KK66:))))
unuturmuyum ayni gun yazarim insallah. bebegi buyuturkende burda olacagim gitmem bir yere.benden sonrada sen geliyorsun degil mi :KK73::KK73:

Bir de o görsüm durumumu dedim canım. Diğer dr umlar randevum 1 sonra. Belki aydan hanım daha farklı bir yorum yapar diye düşündüm. Plesenta sorunu olanlar maalesef perinatologla riskli gebelik dr larıyla devam etmek zorundalarmış. Benim dr um da perinatolog ama çok rahat söyledi risklerini ne yapacağımı şaşırdım çoğu kişi progestan kullanıyormuş benim dr kullanma dedi bakalım hayırlısı
evet canim riskli grupta oluyirlar farkli bir goz herzman iyi oluyor bu durumda
kendini korkutma.
bende 3 hafta oncesinde riskteydim bak atlattik cok sukur
korku ile yasanmiyor. aydan hocada konusur anlatir herseyi dahada bilgi sahibi olursun. bildikcede icin rahatlar.
buarada progestan fazlaligida bebek organlarinda farkli sonuclar doguruyor. o arkadasim da kullanmiyor mesela. icini rahat tut gunlerini atlatacaksin insallah.

Korudan kimse memnun değil zaten memorial 6800, hrs 5000-8000 arası dr una göre fiyat değişiyormuş bayındır 7450 tobb 6600...... böyle gidiyor işte geçen gün eşimin iş yerinde bir bayan bi dr tavsiye etmiş tobb da Doğum yaptırıyormuş 9000 istedi takiple beraber. Eşim biz yarıyı geçtik az kaldı Doğuma demiş yüzüne bile bakmamışlar biZde böyle demişler
TOBB için fiyat bana fazla gibi geldi. Ben babamı kardiyoloji birimine götürmüştüm, anjiyo yaptırdık, çok komik bi ücret ödemiştik, acili de çok uygun. Kadın doğumun ücreti baya farklıymış. Koruda benim işyerinden bi arkadaşımın eşi doğum yaptı, doktorun ve hastanenin ilgisiz olduğunu söylüyordu. Çocuğun komtrollerini filan başka bi hastane ike yaptılar. Başka bi arkadaşım memorial ile muayene ve doğum için 8000 e anlaştı. Ben acıbademe gidiyorum çok memnunum şuana kadar, benim sağlık sigortam karşılıyor sadece cüzi bi miktar katılım payı ödüyorum ama direkt özel sigortasız 20.000 civarına mal olur diyordu sigortacı. Bence kesin anlaşmalı fiyatları daha düşüktür.

evet canim riskli grupta oluyirlar farkli bir goz herzman iyi oluyor bu durumda
kendini korkutma.
bende 3 hafta oncesinde riskteydim bak atlattik cok sukur
korku ile yasanmiyor. aydan hocada konusur anlatir herseyi dahada bilgi sahibi olursun. bildikcede icin rahatlar.
buarada progestan fazlaligida bebek organlarinda farkli sonuclar doguruyor. o arkadasim da kullanmiyor mesela. icini rahat tut gunlerini atlatacaksin insallah.
Çok teşekkür ederim arkadaşım açıklamaların için iyi ki varsın. En hayırlı zamanda sağlıkla kucaklarsın inşallah minik erkeği:KK200:

Allah razı olsun canım benim inşallah bende sağlıkla kavuşurum Rabbim yardım etsin:dua:
Kanama olacak korkusuyla yaşıyorum artık sabır..

Kınalı kadın canım benim bebeğin iyiymiş çok sevindim. İnşallah plesantaprevia durumu da yoluna girecektir. Sen dansın. Ne kadar insandan dua aldın. Hep söylüyorum hastanede sabaha karşı kanamaliyken yazmıştım buraya bir umut sen yoluma ışık oldunn. Seninde yolun aydın olacak inşallah. Bazı insanların sınavı zor. Ben buna inanıyorum ama mükafatı da çok güzel olur inşallah..

Kınalı kadın canım benim bebeğin iyiymiş çok sevindim. İnşallah plesantaprevia durumu da yoluna girecektir. Sen dansın. Ne kadar insandan dua aldın. Hep söylüyorum hastanede sabaha karşı kanamaliyken yazmıştım buraya bir umut sen yoluma ışık oldunn. Seninde yolun aydın olacak inşallah. Bazı insanların sınavı zor. Ben buna inanıyorum ama mükafatı da çok güzel olur inşallah..
Canım arkadaşım benim saol Allah razı olsun ya şu sözler yetti bana günüm zor geçmişti yüzüm güldü sayende. Keşle elimden daha fazla bir şey gelseydi kalpten söylüyorum bunu. Yeter ki biraz olsun iyi hisset. İnsanız hepimiz acılar çekiyoruz aynı kaderi paylaşıyoruz. Kendini karşındakinin yerine koyunca anlıyorsun. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun dualarımda hep varsın,varsınız..inşallah atlatırız kuzum bu günleri. Hep yüzün gülsün inşallah kardeşim..

Kızlar şu kanama alanlarım aklımdan hiç çıkmıyor :KK43: Bir öncekine göre büyümüşte sanırım bugün bir önceki ultrasonla karşılaşırdım bana öyle geldi. Doktorum kanamam olmadiktan sonra korkmamı olsa bile de illa birşey olacağı anlamına gelmediğini söyledi ama hiç rahat değilim. Bu kanama alanları bebeği etkiliyor mu acaba:işsiz:Bütün gün evde oturuyorum bide sürekli kafamda kuruyorum.

Kızlar şu kanama alanlarım aklımdan hiç çıkmıyor :KK43: Bir öncekine göre büyümüşte sanırım bugün bir önceki ultrasonla karşılaşırdım bana öyle geldi. Doktorum kanamam olmadiktan sonra korkmamı olsa bile de illa birşey olacağı anlamına gelmediğini söyledi ama hiç rahat değilim. Bu kanama alanları bebeği etkiliyor mu acaba:işsiz:Bütün gün evde oturuyorum bide sürekli kafamda kuruyorum.

Canım ben kanama alanından dolayı 2 doktora gidiyorum. İstirahat gerekli evet ama dusecekse yatarak tutamayız dediler bana hep. 20 gün hep yattım ben. Bu hafta çalışmaya başladım. Doktor deneyelim dedi. Yarın kontrolum var iş çıkışı. Sana da yazarım. 10 hafta riski atlatmak için iyi. Ama 2 haftamiz daha var önemli. Kanama alanı keseyi bozar mı sorusu da şöyle ki biz düzenli kontrole gidiyoruz bebeğin gelişimi takip ediliyor. Sonuçta senin bir hafta önceden gittiğini hatırlıyorum yanlış bilmiyorsam demekki gelişim iyi canım..

Canım ben kanama alanından dolayı 2 doktora gidiyorum. İstirahat gerekli evet ama dusecekse yatarak tutamayız dediler bana hep. 20 gün hep yattım ben. Bu hafta çalışmaya başladım. Doktor deneyelim dedi. Yarın kontrolum var iş çıkışı. Sana da yazarım. 10 hafta riski atlatmak için iyi. Ama 2 haftamiz daha var önemli. Kanama alanı keseyi bozar mı sorusu da şöyle ki biz düzenli kontrole gidiyoruz bebeğin gelişimi takip ediliyor. Sonuçta senin bir hafta önceden gittiğini hatırlıyorum yanlış bilmiyorsam demekki gelişim iyi canım..
Benimde yeni doktora başlamam gerekiyor ama başından beri sorun olunca kendi doktorumu bırakamadım sonuna kadar da nasip olursa 2 doktora gidicem. En azından daha sık görür rahatlarım belki :KK56: Benim alan büyüdüğü için mi bilmiyorum doktorum kesinlikle istirahat önerdi. Kanaman gelirse bebeğin gelişimini etkileyebilir (etkilemeyedebilir) ki şu anki kanama alanının böyle bir durumu yok 8 gün önden bile gidiyor dedi. 4 kayıp olunca çok korkuyorum ilk defa bu kadar büyüdü. Dediğin gibi vakti zamanı geldiyse her şekilde olucaktir ama rahatlatamıyorum işte kendimi :KK14:

X