2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Amin kuzum inşallah inşallah hepimiz sağ salim kavuşuruz mucizelerimize :KK200:
Canım cinsiyeti erkekmiymiş,erkek bebeklerde bu gibi sorunlar daha çok olabiliyomuş diye okumuştum bi yerde.
İçini ferah tut canım inanıyorum ki sağ salim gününde kavuşucaksın evladına :dua:
Asıl iyiki sen varsın canım tüm soru ve sorunlarıma tek tek üşenmeden cevap verdin bu zamana kadar:KK19:
Canım benimm elimden geldiğince ne zaman istersen cevap veririm. Bizler birbirimizin gerçek dostuyuz görmedik tanışmadık ama hislerim böyle hepimiz kader arkadaşlarıyız. Başka anlayan destek olan yok. Allahım sağlık versin bebeklerimize

kızlar nedeen olmıycakmıs gibi geliyo bana umudum klamdı yıkıldım ikinci denemem forumda görüyorum 3 -4 denemelerinde tutan var ama benim umudum kalmamdı :110::110::110:
canım neden umutsuz oluyorsun bu işler şans işi.
benimde 2.denemem tutmadı doktor çok şansın dediği halde .aynı gün transfer yaptırdığımız kötü embriyo verilen kişinin tuttu.bu işler şans umarım seninki sıkı sıkı tutunur.umudunu yitirme.

kinalikadin kinalikadin canim gozunuz aydin bebeginin saglikli olmasina cook sevindim. maasallah bir minik erkekte senden gelecek :KK66:
plasenta 28 en gec 30.haftaya kadar rahim buyudukce yukari cikabiliyor.. cikmama durumuda olabiliyor. benimle ayni gun transfeer olan arkadasiminki cikmadi mesela rahim agzina yakin yere yerlesme olmus . ilk 3 ay ara ara kanamasi oldu lekelenmeler oldu falan ama sukur suan 34.haftaya geldi ve halada iste calisiyor. egilme,uzanma,yorulma,misafir vs agirlama.yemek yapacakken yada kendine birseyler hazirlayacakken oturarak yap. suyunu bol bol ic.gunluk 3lt rahat gecsin. oturacagin zamani yatarak gecir. o kanama riski olursa ve buda erken doguma neden olursa diye ona bu hafta onlem amacli ciger gelistirici yapilacak. ne olur ne olmaz diye.
sakin kalmaya bak. geb3lik cok zor. zaten kolay olmasi beklenemez. icimizde bir birey buyutuyoruz allah kolaylik saglik versin. moralim bozuk diye kotu kotu dusunme. iyi ol umutlu ol mutlu ol. zaten esinde hep yardim ediyor sana sagolsun. dinlenmeye bak. daha dun sonucunu bekliyorduk bak 20.haftalara geldin.insallah saglikla atlatacaksin.
Saol arkadaşım ne güzel anlatmışsın. Umarım yukarı doğru çıkar. 20.haftadan sonra bu ihtimal ne kadar var bilemiyorum ama. Senin dediğin gibi olursa sevinçten uçarım herhalde. Elimden geldiğince yatıp dinleneceğim sabırla zaman geçsin diye bekliyorum. Çok zormuş. Doğumu göreyim sağlıklı olduğunu göreyim sanırım hıçkıra hıçkıra ağlayacam durmadan doya doya. Allah kimseyi evlat ile evlat hasteti ile sınamasın. Allah razı olsun tüm desteğin için:KK19:

Canım benim bitecek merak etme gazdan memeden kakadan bahsettiğimiz günler gelecek inşallah su gibi geçer Zaman...
Benim bir şeyim yok çok şükür ama kk dan tanıdığım bir arkadaşım hastaneye yatırıldı aynı haftadsyiz bebeğinin böbrekleri gelişmemiş dr lar iyi konuşmamış ona canım sıkıldı bol bol dua ediyoruz hepimiz için geçecek inşallah bu günler. Başka birinin daha bebeğin beyin gelişiminde sorun varmış yani okudukça moralim bozuldu elden bir şey gelmiyor. Rabbim herkesi evlatlarıyla birlikte sağlığına kavuştursun inşallah. Gebelik süreci biraz daha hassas oluyor insan her şeye daha kolay morali bozuluyor yaa ondan etkilendim çok. Rabbim ol derse olacak hepimiz için muhakkak.
Sen iyi ol güzel düşün canım gayet iyi bebeğin dinlenme ile atlatacagin bir süreç hiç moralini bozma. Hani iyi bir örnek sayılmaz ama beterin beteri var meselesi tabi çok şükür Rabbime bebeğin sağlıklı çok şükür rabbim zeval vermesin.
Hepimiz iyi olacağız evvel Allah'ın izniyle.
Yaa çok üzüldüm Allah beterinden esirgesin. Ne zor bir sınavmış bizlerinki..Allah hepimize sabır güç versin şifa versin. İnşallah arkadaşım o güzel günler gelir o anları paylaşırız mutlulukla. Hep iyi olalım iyi haberler alalım inşallah. Dua edip yatıyorum yapacak bir şey yok. Allah o bahsettiğin arkadaşlarına da yardım etsin inşallah:dua:

Allah sifasini versin. Canim ya biz seninle onceden baska bir grupda konusuyorduk transfer oldgumuz siralarda orasi burasi deildi sanki ya yanlismi hatirliyorm ki
Olabilir canım o kadar çok kişiyle iletişim halinde olunca kim kimdir bazen bende unutuyorum kusura bakma, nehiranin topiginde olabilir. Boşver gönüller bir olsun :KK200:

Yaa çok üzüldüm Allah beterinden esirgesin. Ne zor bir sınavmış bizlerinki..Allah hepimize sabır güç versin şifa versin. İnşallah arkadaşım o güzel günler gelir o anları paylaşırız mutlulukla. Hep iyi olalım iyi haberler alalım inşallah. Dua edip yatıyorum yapacak bir şey yok. Allah o bahsettiğin arkadaşlarına da yardım etsin inşallah:dua:
Amin canım inşallah hepimize ve evlatlarına şifa versin Rabbim. Sen dinlen hiç yorulma temizlik vs yapma, yemek oturarak kolay bir şeyler yap. Çoğunlukla Uzan dinlen. İnşallah güzel günler yakın:KK15:

Saol arkadaşım ne güzel anlatmışsın. Umarım yukarı doğru çıkar. 20.haftadan sonra bu ihtimal ne kadar var bilemiyorum ama. Senin dediğin gibi olursa sevinçten uçarım herhalde. Elimden geldiğince yatıp dinleneceğim sabırla zaman geçsin diye bekliyorum. Çok zormuş. Doğumu göreyim sağlıklı olduğunu göreyim sanırım hıçkıra hıçkıra ağlayacam durmadan doya doya. Allah kimseyi evlat ile evlat hasteti ile sınamasın. Allah razı olsun tüm desteğin için:KK19:
amin canim sende sagol. allahtan umut kesilmez cikanlar mutlaka olmusturki o haftalari bekliyorlar canim. sen yinede dedigin gibi yat dinlen. zor seyler atlatiyoruz.gunumuz gunumuzu tutmuyor. 3 hafta once kasilma yasadigim zaman dr.um. eyvah bebek geliyor ama cok erken alamayiz dediklerini kulaklarimla duydum. sagolsun erken tedavi uyguladi atlattik durumu. bende eve gelipte ertesi gune oyle bir agladimki anlatamam.ben agladikca bebegim vurup durdu bu kezde ona agladim : ) sukur hafta hafta buyuyoruz bak. her gebelik farkli sorunlar sunuyor bizlere.sen kendine dikkat et hersey guzel olacak ben inanjyorum.herkes gununde saglikla minnoslarini alip eve gidecek:KK200:

amin canim sende sagol. allahtan umut kesilmez cikanlar mutlaka olmusturki o haftalari bekliyorlar canim. sen yinede dedigin gibi yat dinlen. zor seyler atlatiyoruz.gunumuz gunumuzu tutmuyor. 3 hafta once kasilma yasadigim zaman dr.um. eyvah bebek geliyor ama cok erken alamayiz dediklerini kulaklarimla duydum. sagolsun erken tedavi uyguladi atlattik durumu. bende eve gelipte ertesi gune oyle bir agladimki anlatamam.ben agladikca bebegim vurup durdu bu kezde ona agladim : ) sukur hafta hafta buyuyoruz bak. her gebelik farkli sorunlar sunuyor bizlere.sen kendine dikkat et hersey guzel olacak ben inanjyorum.herkes gununde saglikla minnoslarini alip eve gidecek:KK200:
dün kontrolüm vardı kendi doktoruma da karnımdaki sertleşmelerden bahsedecektim ki ben daha birşey söylemeden bir nst'ye bağlayalım seni dedi. Artık her kontrolümde girecekmişim. Neyse ki sancı çıkmadı yine :)

dün kontrolüm vardı kendi doktoruma da karnımdaki sertleşmelerden bahsedecektim ki ben daha birşey söylemeden bir nst'ye bağlayalım seni dedi. Artık her kontrolümde girecekmişim. Neyse ki sancı çıkmadı yine :)
cok sukur canim . anlik kasilmalari gosteriyor. gun icinde hic ihmal etmeyin arka arkaya kasilma olursa . allah korusun. insallah saglikla kavusalim:KK200:

Ya direk ağlattın beni canım benim ellerinden öpüyorum saolsun Allah bin kere razı olsun olsun ne diyeceğimi bilemedim:KK42::KK42::KK200:
Benim yaşadıklarımı görünce annemde tüp bebek sürecindeki herkese empati kuruyor. İnternette benim gibi bir sürü arkadaş edindim dedim :) lafı açıldıkça dua ediyor. Elden başka birşey gelmiyor iste

kızlar nedeen olmıycakmıs gibi geliyo bana umudum klamdı yıkıldım ikinci denemem forumda görüyorum 3 -4 denemelerinde tutan var ama benim umudum kalmamdı :110::110::110:
8.denemede tutan okudum ben canım. Lütfen böyle umutsuzluk yakışmıyor bizler güçlü kadınlarız.. maddi olarak gücümüz yettikce yılmadan devam diye başlamıştım ben tedaviye ... Umudun hiç tukenmesin birgün kucağın dolacak Allah'ın izniyle

Bir arkadaşımın 7 aylık bir bebeği var :KK43: 4.aydan beri tuhaf ağlama krizlerine giriyordu kaç defa doktora götürdüler gazdır diyip geri yolladılar. En son başka bir hastaneye götürdüler ve önemli bir hastalığı varmış bebişin :KK43: eğer ilk goturduklerinde tespit edilseymis önlem alınabilirmis. Şu an beyninde kalıcı hasar kalabilir..

Doktor hastane çok önemli kızlar bir kere daha anladım. Dün A anneveoglusu bahsetmişti herhalde iyi bir çocuk doktoru bulun diye. Çok haklı gercekten

Merhaba arkadaşlar

Bu tüp bebek ıgneleri başağrısı yapar mi, yoksa iş yorgunluğundan mi oldu. Ağrı kesici kullanabiliyor muyum.

Allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaşım hepimiz ayrı ayrı çeşit çeşit acılar zorluklar çekiyoruz güç sabır versin Rabbim. Umarım hepimiz için herşey yolunda gider sağlıkla kavuşuruz.:dua::KK200:

Benim yaşadıklarımı görünce annemde tüp bebek sürecindeki herkese empati kuruyor. İnternette benim gibi bir sürü arkadaş edindim dedim :) lafı açıldıkça dua ediyor. Elden başka birşey gelmiyor iste
Allah razı olsun canım benim:KK200::KK200::KK200:

@Brave and beautiful becidina becidina kızlar dün sabah gittim 10 dan saat 5 e kadar ayrıntılı için bekledim bebek bir türlü istediği pozisyona gelmedi kalbi göremedik yüzü net göremedik çık gez gel zaman geçsin geri gel diye diye akşam olacaktı en sonunda zorladı sarstı dr sonunda gördü tek tek organlarını inceledi (dr um on numara bu arada) parmakları da saydı son olarak normal bir bebek dedi tabi doğumda bunun garantisini veremeyiz usg de gördüğümüz kadarıyla yorum yaparız dedi. Rapor hazırlayıp verdi.
Ama kötü haber maalesef plesenta rahim ağzına yakın yerleşmiş plesenta previa totalis dedi ağır kaldırmak yok ilişki yok dedi(ki zaten yoktu) erken doğuma sebep olabilirmiş birden çok yoğun ve ani kanama olabilirmiş moralim bitti resmen korkudan. Ya öyle bir kanama olursa. Nette kanama yoğunluğu anneyi şoka sokabilir diyor. Ailem uzakta gelme imkanları yok. Eşim yardımcı ama işe gidiyor sonuçta. Böyle korkuyla gün geçirmeye çalışacağım nasıl geçecek zaman bilmiyorum. Progestan alayım mı dedim ne alaka çok gereksiz faydasız dedi. Sürekli yatmaya çalışacağım. Belki yukarı doğru çıkar plesenta, rahim büyüdükçe dedi inşallah. Bana dua edin kızlar inanın artık hal kalmadı. Bu da sınavım sabır diyorum elden gelen bir şey yok.
Daha önce geçirdiğin rahim ameliyatları tüp bebek tedavisi düşük gibi sebepler neden olabiliyormuş bu duruma. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah..
Canim bebeğinin sağlıklı olmasına çoook sevindim. Plasenta previya ilk gebeligimde ben de yaşadım. 4 kere cok yoğun kanama yaşadım. Evet çok korkutuyor insani ama rabbime şükürler olsun 25. Haftada rahim büyüyünce yukari cikti ve 40. Haftada kızımı sağlıcakla kucağıma aldım. Şimdi 7 yaşında bile. Ağır kaldirma kendini yorma inşallah seninde önümüzdeki haftalarda yukarı çıkar.

Canım benimm elimden geldiğince ne zaman istersen cevap veririm. Bizler birbirimizin gerçek dostuyuz görmedik tanışmadık ama hislerim böyle hepimiz kader arkadaşlarıyız. Başka anlayan destek olan yok. Allahım sağlık versin bebeklerimize
Amin canım inşallah inşallah
Rabbim cümlemizin evlatlarına sağlık sıhhat versin
Hayırlısıyla sağlıklı eli ayağı düzgün aklı selim bi şekilde kucağımıza almayı
Olmayan kardeşlerimede Rabbim katından müjdesini biran önce göndermeyi nasip etsin

Canim bebeğinin sağlıklı olmasına çoook sevindim. Plasenta previya ilk gebeligimde ben de yaşadım. 4 kere cok yoğun kanama yaşadım. Evet çok korkutuyor insani ama rabbime şükürler olsun 25. Haftada rahim büyüyünce yukari cikti ve 40. Haftada kızımı sağlıcakla kucağıma aldım. Şimdi 7 yaşında bile. Ağır kaldirma kendini yorma inşallah seninde önümüzdeki haftalarda yukarı çıkar.
Yaa ne güzel canım benim darısı bana inşallah. Benim 20.haftada görüldü acaba benim de yukarı çıkar mı. Allahım yardım etsin. Kanamaların kaçıncı haftalarda olmuştu. Benim hiç olmadı şimdi birden kanama olursa bebeğe bir şey olur korkusu var ama nasip Rabbim ne yazdıysa onu yaşıyoruz. Teşekkür ederim biraz olsun umutlandım bugün

X