2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

@Brave and beautiful becidina becidina kızlar dün sabah gittim 10 dan saat 5 e kadar ayrıntılı için bekledim bebek bir türlü istediği pozisyona gelmedi kalbi göremedik yüzü net göremedik çık gez gel zaman geçsin geri gel diye diye akşam olacaktı en sonunda zorladı sarstı dr sonunda gördü tek tek organlarını inceledi (dr um on numara bu arada) parmakları da saydı son olarak normal bir bebek dedi tabi doğumda bunun garantisini veremeyiz usg de gördüğümüz kadarıyla yorum yaparız dedi. Rapor hazırlayıp verdi.
Ama kötü haber maalesef plesenta rahim ağzına yakın yerleşmiş plesenta previa totalis dedi ağır kaldırmak yok ilişki yok dedi(ki zaten yoktu) erken doğuma sebep olabilirmiş birden çok yoğun ve ani kanama olabilirmiş moralim bitti resmen korkudan. Ya öyle bir kanama olursa. Nette kanama yoğunluğu anneyi şoka sokabilir diyor. Ailem uzakta gelme imkanları yok. Eşim yardımcı ama işe gidiyor sonuçta. Böyle korkuyla gün geçirmeye çalışacağım nasıl geçecek zaman bilmiyorum. Progestan alayım mı dedim ne alaka çok gereksiz faydasız dedi. Sürekli yatmaya çalışacağım. Belki yukarı doğru çıkar plesenta, rahim büyüdükçe dedi inşallah. Bana dua edin kızlar inanın artık hal kalmadı. Bu da sınavım sabır diyorum elden gelen bir şey yok.
Daha önce geçirdiğin rahim ameliyatları tüp bebek tedavisi düşük gibi sebepler neden olabiliyormuş bu duruma. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah..
Sen dikkatli bir annesin canım , eminim ki plasenta yukarı çıkar . Canını sıkma lütfen kanama olursa diye kendini de korkutma . Allah'ın izniyle hicbirsey olmayacak. Sağlıkla kucağına alacaksin

Valla anlamadım canım vardır bir bildiği heralde. Bu işlem için kendi bünyelerindeki perinatologa yönlendirdi. Oradaki çıkan raporu bana gönder ona göre tekrar muayeneye gelirsin dedi. Gidince gittiğim doktora iyice soruyim ben en iyisi. Teşekkürler cevabın için.

Bu muayenede de ayrıntılı ultrason yapılıyor canım. Sadece bakılan ayrıntılar farklı. Kalbe bakıyor, kafa kemiklerine ve beynine bakıyor, burun kemiğine bakıyor, ense ölçümü, boy ölçümü yapıyor... ben de hatırladığım kadarı ile safra kesesi bile demişti dr.
Ayrıntılı istemesinin sebebi, çocuğun burun kemiğini 1mm değil de 1.2 mm ölçse testin sonuc hesaplaması fark eder. Hassas olsun diye :KK66:

Hanımlar merhaba,

Bugün adetin 3.günü. tedavim başladı. Önce yumurta göremedi sonra ayrıntılı ultrasonda görünce tedaviye başlayabiliriz dedi. Sol yumurtaligi hiç göremedi nedense.

Gonalf femara bir de başka iğne adını unuttum. Evde ilaçlar, 5 gün kullanıp kontrole gideceğim.

Bu surecte neler yapmalıyım, nelere dikkat etmeliyim. Onerileriniz tavsiyeleriniz. Bu ilaçları kullanirken arı sütü bal polen karışımı kullanabilir miyim?

Allah razı olsun güzel kardeşim iyi ki varsın. İnan beynim durdu sadece sabır diyorum elimden geleb bir şey yok dinlenecem bol bol. Dua et bana da inşallah dediğin gibi ilerler sağlıkla o günleri görürüm canım. Bu arada kusura bakmayın yazmayı unutmuşum erkek dedi. Zaten plesentayı duyduktan sonra his kalmadı
ben demiştim erkek diye :emir_bebek: o kadar erken hareketlerini hissetmenin de başka açıklaması olamazdı zaten :KK200:

kinalikadin kinalikadin kuzucum bitanem bebeğin iyiymiş bin şükür sağlıkla kucağına aldığın günleri de görürüz inşallah plasenta için sıkıntı yapma sen neler neler atlattın ne güçlüklere göğüs gerdin kolay gelmedin bugünlere ben inanıyorum bunları da atlatacaksıniz sağlıkla doğacak minnoşun umudumuz sağlıkla gelecek yeter ki sıkıntı yapma :dua::KK66:bütün minnaklar sağlıkla ve zamanında doğsun inşallah :dua::dua:bu arada içime hep kız doğuyordu senin için yanılttı minnoş :KK48:sağlıkla gelsin de kız oğlan farketmex:dua::dua::dua:

hamilelikleri ilerleyen arkadaşlara bi sorum olacak. Pozitifi aldıktan sonra acaba ne zamana kadar tüp bebek yaptırdığınız doktorunuza kontollere gittiniz? asıl takip için ne zaman başka bi doktorla görüşmeye başladınız?

Hanımlar benimde 27sinde transferim olacak Allah’ın izniyle. Acıbadem maslakta ikinci kez dondurulmuşlarla olacak transferim. İlk denemede ikizleri kaybettim 8 haftalıkken bu yüzden bu defa immünolojik tedavi uygulayacaklarmış. Transferden bi hafta öncesinden serum tedavisi uygulayacaklar. Bağışıklıkla ilgili bir tedavi benimde çok fikrim Yok. Daha öncesinde böyle serum yaptıran var mı aranızda hanımlar ?

Bu muayenede de ayrıntılı ultrason yapılıyor canım. Sadece bakılan ayrıntılar farklı. Kalbe bakıyor, kafa kemiklerine ve beynine bakıyor, burun kemiğine bakıyor, ense ölçümü, boy ölçümü yapıyor... ben de hatırladığım kadarı ile safra kesesi bile demişti dr.
Ayrıntılı istemesinin sebebi, çocuğun burun kemiğini 1mm değil de 1.2 mm ölçse testin sonuc hesaplaması fark eder. Hassas olsun diye :KK66:
Teşekkür ederim canım bilgiler için. Bende herkes bu haftalarda ikili test yapıyor niye benden böyle bişey istiyor diye düşünmüştüm. Bide dediğiniz gibi 20. Haftalarda ayrıntılı ultrason yaptırıp başkada bişey yaptırmıcak sanırım.

hamilelikleri ilerleyen arkadaşlara bi sorum olacak. Pozitifi aldıktan sonra acaba ne zamana kadar tüp bebek yaptırdığınız doktorunuza kontollere gittiniz? asıl takip için ne zaman başka bi doktorla görüşmeye başladınız?
Bunda biraz tüp Bebek merkezi karar veriyor hatta bazen kişinin durumuna göre, aynı merkezde 10. Haftada normal takibe geçen hasta var 12. Haftada olanda. Yani yapılan işleme çoğul gebeliğe genetik inceleme varlığına göre vs değişebiliyor. Merkez yönlendirir ama istersen 10. Hafta gibi başka dr takibi başlayabilir zaten ilk haftalar için çok bir şey yapılamıyor sadece boyu ölçülüyor kanama alanı bakılıyor kan idrar tahlili vs bir şeye ihtiyaç varsa veriliyor. Sağlıkla devam eder gebeliğin inşallah.

@Brave and beautiful becidina becidina kızlar dün sabah gittim 10 dan saat 5 e kadar ayrıntılı için bekledim bebek bir türlü istediği pozisyona gelmedi kalbi göremedik yüzü net göremedik çık gez gel zaman geçsin geri gel diye diye akşam olacaktı en sonunda zorladı sarstı dr sonunda gördü tek tek organlarını inceledi (dr um on numara bu arada) parmakları da saydı son olarak normal bir bebek dedi tabi doğumda bunun garantisini veremeyiz usg de gördüğümüz kadarıyla yorum yaparız dedi. Rapor hazırlayıp verdi.
Ama kötü haber maalesef plesenta rahim ağzına yakın yerleşmiş plesenta previa totalis dedi ağır kaldırmak yok ilişki yok dedi(ki zaten yoktu) erken doğuma sebep olabilirmiş birden çok yoğun ve ani kanama olabilirmiş moralim bitti resmen korkudan. Ya öyle bir kanama olursa. Nette kanama yoğunluğu anneyi şoka sokabilir diyor. Ailem uzakta gelme imkanları yok. Eşim yardımcı ama işe gidiyor sonuçta. Böyle korkuyla gün geçirmeye çalışacağım nasıl geçecek zaman bilmiyorum. Progestan alayım mı dedim ne alaka çok gereksiz faydasız dedi. Sürekli yatmaya çalışacağım. Belki yukarı doğru çıkar plesenta, rahim büyüdükçe dedi inşallah. Bana dua edin kızlar inanın artık hal kalmadı. Bu da sınavım sabır diyorum elden gelen bir şey yok.
Daha önce geçirdiğin rahim ameliyatları tüp bebek tedavisi düşük gibi sebepler neden olabiliyormuş bu duruma. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah..
Sağlıklı olması ne güzel bir haber. Netten okuduklarına çok inanmamaya çalış, herkes aynı değil ve belki de maşallah hiç problem olmayacak. Her şey gönlünce olsun :KK200:

Gebeliğimi öğrendiğim andan itibaren doğum yapmayı planladığım doktoruma da gitmeye başladım canım. İlk 3 ay ikisine birlikte gittim. 2li tarama zamanı geldiğinde tüp bebek doktorumu bırakıp diğeriyle devam ettim.

Bunda biraz tüp Bebek merkezi karar veriyor hatta bazen kişinin durumuna göre, aynı merkezde 10. Haftada normal takibe geçen hasta var 12. Haftada olanda. Yani yapılan işleme çoğul gebeliğe genetik inceleme varlığına göre vs değişebiliyor. Merkez yönlendirir ama istersen 10. Hafta gibi başka dr takibi başlayabilir zaten ilk haftalar için çok bir şey yapılamıyor sadece boyu ölçülüyor kanama alanı bakılıyor kan idrar tahlili vs bir şeye ihtiyaç varsa veriliyor. Sağlıkla devam eder gebeliğin inşallah.
Amin inşallah hepimizinki. teşekkür ederim cevabınız için :KK66:

Minik erkeğin seninle ve sıkıca tutuyor sana yat dinlen anne yorulma diyor. Maşallah bebeğine.
Dediğim gibi çok üzgün olmanı gerektirecek bir şey değil dün duyduğum o kadar kötü haberler var ki bu sorun değil canım değişir yukarı çıkar hatta normal doğum bile yaparsın. Yer Gök dua ile derler bol bol dua ederiz inşallah evvel Allah'ın izniyle herşey güzel olacak merak etme. Artık pozitif bir anne ol bebeğinde karamsar bir erkek olup çıkacak hadi Gülsün yüzün :anneadayı::KK19:
Ne güzel rahatlatıyorsun insanı inşallah canım arkadaşım güzel yüreklim. Sağlıkla görürüz o günleri diye hep dua ediyorum ama sınavımız bitmiyor bakalım nasıl günler bizi bekliyor. Senin neyin var dün kötü haberler duydum demişsin Allah beterinden esirgesin kardeşim:dua:

Ben kız demiştim erkekmiş demek hayırlısı sağlıklısı olsun. Normalde hislerim kuvvetlidir hamilelikte o da gitti demek ki şimdiye kadar kimseninkini tutturamadım :KK48: ben kendimide kız hissetmiştim ama bu teoriye göre benimkide erkek sanırım
Sağlıklı olsunlar da inan insan hiç umursamıyormuş moral bozukluğundan dr söylediğinde sevinemedim bile. Hakkımızda hayırlsı kuzum

canım dr illa bu yaşanacak dememiş sen gönlünü ferah tut dikkat et birşey olmaz allahın izniyle plesenta aşağıda olması çok kişide duyuyorum bunu önemli olan rahim boyunun kısalmaya girmemesi allahın izniyle sağlıkla kucağmıza alacağız meleklerimizi sen gönlünü rahat tut
Amin arkadaşım inşallah güzel gönlünden geçenler nasip olur o günleri görürüz. Umarım bir sorun yaşamadan atlatırım bu günleri saol

Allah yardımcın olsun canım. Birçok kişide 30 a kadar yukarı çıkıyor. O yukarı çıkana kadar hep dinlen çok su iç, iş yapmamaya çalış...
Tamam canım dikkat edeceğim bakalım sabır diyorum inşallah yukarı çıkar ilerleyen haftalarda:dua: Allah razı olsun kuzum

Sen dikkatli bir annesin canım , eminim ki plasenta yukarı çıkar . Canını sıkma lütfen kanama olursa diye kendini de korkutma . Allah'ın izniyle hicbirsey olmayacak. Sağlıkla kucağına alacaksin
Amin canım arkadaşım benim ya inşallah dediğin gibi olur. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun sağ salim kavuşalım bebeklerimize inşallah:dua::KK200:

Meraba kızlar aranıza bende tüp bebek tedavisi için katılıorum bende normal yollarla hamile kalamayan bayanım. Tüp bebek aşamasındayım beni bilgilendirir misiniz. Nasıl oluyor bu süreç ne yapılıyor ücret ne kadara mal oluyor sorular sorular :)

X