2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Kızlar şimdi farkettim koltukta uzandım göbegimde sağ kasıkta bir tümsek var. Sanki sağ tarafta küçük bir yumru oluşmuş sol dümdüz.. niye böyle olduki acaba
Canım ben aynı durumu ilk haftalarda yaşadım burada sizlerle de paylaşmıştım sanırım. Benimde sağ tarafımda soluma göre gözle görülür bir şişlik vardı hatta dış gebelik falan mı diye çok korkmuştum. Gittiğimde doktoruna söylediğimde çok gülmüştü bana bebekle ilgili bir durum değil korkma ama için rahat etmiyecekse dahiliye doktoruna gidebilirsin demişti. Bende çok sorun etmemiştim şimdi sen söyleyince yine baktım yine aynı sağ sola göre şiş.

Kizlar merhaba ya bisey sorucam transferimin11.gunindeyim son uc gunden beri sag tarafimda batmalar krapm tarzi agrilar var bide sag bacagim agriyor sizinde boylemi olmustu gecen transferde hic agri yasamamistim bazen oyle bi agri giriyor kasigima 10 15 saniye surup bicak gibi kesiliyo
canım endişe etme bnde de oluyor bnde çok araştrmıstım hala daha oluyor lekelenme idrarda yanma yoksa yapacak bıseyımz yok demıstı hemsıre bana. sağlıklı hayırlı sonucunu alırsn ınsaallah endişelenme :KK200:

Canım adet dönemi ağrılarında bunlar varsa su anda da oluyor olmasi çok normal kasık batmalari rahimde hafif sancı gibi şeyler bana da oluyordu her adetimde bacak ağrısı olmazdı yoğun kanamalı adetlerde oluyordu o yüzden bacak ağrısı çekmedim ama normal olabilir. Adet ağrısı bir süre her ay geliyor gibi.
Oylemi yani adet olmasakta eger hamileysem tabi ki insallah oyledir agri her ay regl donemlerinde tekrarlayacakmi

Oylemi yani adet olmasakta eger hamileysem tabi ki insallah oyledir agri her ay regl donemlerinde tekrarlayacakmi
İnşallah hamilesindir, her kadında 9 ay devam etmeyebilirmis ama genelde çoğumuz ilk bir kac ay bunları yaşıyoruz ben yaşadım açıkçası 3,5 ay bitti şimdiye kadar her şey hafif de olsa o ağrılar vardı.

Bu konuyu zamanda araştıra araştıra kafayı yemiştim. Görünce hemen yazmak istedim. Aynı senin gibi erken haftalardan karnım belli oluncaya kadar yaklaşık 21-22 haftalara kadar falan hep bir tümsek vardı. Bir süre sonra yamuklasiyor hatta. Özellikle sırt üstü yattığımda çok belli oluyordu. Nedenini hiçbir doktor tam açıklamadı.
O minik tumsegi şimdi emzirdim yatırdım :KK200::nazar:korkma bişey olmaz Allah'ın izniyle :dua:
Ayy bende araştırdım hicbisey bulamadım , sanki sağ tarafıma minik bir tümsek oluşmuş aynen.. Allah razı olsun cevap için , minik tumsegini öpüyorum :)

Canım ben aynı durumu ilk haftalarda yaşadım burada sizlerle de paylaşmıştım sanırım. Benimde sağ tarafımda soluma göre gözle görülür bir şişlik vardı hatta dış gebelik falan mı diye çok korkmuştum. Gittiğimde doktoruna söylediğimde çok gülmüştü bana bebekle ilgili bir durum değil korkma ama için rahat etmiyecekse dahiliye doktoruna gidebilirsin demişti. Bende çok sorun etmemiştim şimdi sen söyleyince yine baktım yine aynı sağ sola göre şiş.
O zaman normaldir canım , sağol cevap için. İlk gebelik olunca insan anlamıyor neyi normal karşılaması gerektigini..

Bizde oyle dugunu esim yapti bizde altinda birikmedi cok. Bizim ilk tedavi 25 bini buldu cnm kredi falanda oduyoruz ev kira zorlaniyoruz allah herkese yardim etsj insallah yinede cok sukur her halimize

Canım AMH 0,47 olduğu ve yaş için, azmettim 6 ayda 3 tedavi oldum. Üniversite hastanesinde bir prof dr ile çalıştık. İki tedavim raporlu oldu, 3. tedavim 38 yaşını geçmiş olduğum için raporsuz oldu. Tüm kan testlerim ve histeroskopi üniversitede ücretsiz yapıldı, sadece 60 tl özel oda ücreti verdim. Dr un muaynanesine gidiyorduk 300 tl muayene ücreti vardı tahminen 20 kere gitmişizdir. Transferler raporlu 4500, raporsuz 5000 özel HRS hastanesinde yapıldı. İlaçlar raporlu 800, raporsuz 3000 tuttu. Sonuçta doğru hesapladıysam 3 tedavi 24600 tl eder. Transfer sonrası ilaçlar, gebelik testleri, benzin parası, ıvır zıvır unuttuğum şeyler varsa 30000 olsun maksimum. Tek tedavi (doğru anladıysam) 25000 çok fazla geldi bana. Bahçecide ki dr lar sana rapor ve devletten yararlanabileceğin durumlar için yardımcı olmuyor mu?

Hemen bırakma kendini canım bebeğini de üzme inşallah güzel haber alırız. Öncelik bizleriz, biz sağlıklı olursak her zaman yeniden baslayabiliriz. Hastanede yatarken eşim de kayınvalidem de hep aynısını söyledi öncelik sensin önce sen iyi olacaksın. Yani biz önce kendimizi sonra bebeğimizi düşüneceğix. Biz iyi değilsek onunda iyi olması beklenemez zaten güzel düşün.

Canım o tümsek bende iki tane sürekli geziyor bir de bunlar ön rahim duvarına yakın bir yerde yerleşmiş demek ki düz yatınca hissetmen normal, gittikçe büyüyecek yumru özellikle sabahları daha belirgin oluyor sen yine de çok düz yatma yanlarına yat canım.

Canım 6. Haftası idi yanlış hatırlamıyorsam isem benim de su gibi Pembe leke gelmişti yani rengi çok belirgin değildi ama sulu olduğu kesin. Geçti gitti inşallah bebeğin sağlıklıdır pozitif olmaya çalış.
Allah razı olsun kuzum hepimiz sağlıcakla kavuşalım miniklere evet 6+4 bugün saat 3e randevu verdiler birazdan gideceğim Rabbim hepimizin miniklerini bağışlasın tez zamanda olmayanlara nasip etsin insan ister istemez korkuyor bu arada sen nasılsın kanaman kesildi mi inşallah sadece korkutmak için yaramazlık yapiyordur minikler

Allah razı olsun kuzum hepimiz sağlıcakla kavuşalım miniklere evet 6+4 bugün saat 3e randevu verdiler birazdan gideceğim Rabbim hepimizin miniklerini bağışlasın tez zamanda olmayanlara nasip etsin insan ister istemez korkuyor bu arada sen nasılsın kanaman kesildi mi inşallah sadece korkutmak için yaramazlık yapiyordur minikler
İyidir bebeğin inşallah canım güzel düşün. Bariz kırmızı yoğun kanama olmadıkça dr sorun etmiyor zaten progesteron desteği alıyorsundur. Zaten bugün randevun varmış dr güzelce açıklar.

Benim leke gelmeye devam ediyor kırmızı ama nadiren peçeteye geliyor. Cuma randevum benimde gönlümü ferah tutmaya çalışıyorum onun dışında yapacak pek bir şey yok Rabbim ol derse olacak. İnşallah hepimizi evlatlarına sağlıkla hayırla kavuştursun Rabbim.

Kızlar heveslenmek istemiyorum ama olabilir mi fikirlenizi almak istedim :)
12+2deyim bugün uzanınca sola veya yüz üstü yatınca,göbeğimin altına elimi koyuyorum ara ara böyle balon patlamsı pıtırtı gibi bişeyler oluyo bebek hareketi olabilir mi :)

Benimde o haftalarda pıt pıt hissettiklerim oldu. Acaba mı dedim, herkes yok değildir çok erken gazdır o falan dediler genelde. Tatildeydik denize girdim, fakat su çok çok soğuktu 2 sn sürdü ıslanıp çıkmam, çocuğa zararı olur belki diye yüzmedim. Öyle bir pıt pıt başladı ki, işte o anda emin oldum ben şahsen hareketlerin bebek olduğuna. Bence seninki de olabilir canım :KK54:

Ben o
Canım AMH 0,47 olduğu ve yaş için, azmettim 6 ayda 3 tedavi oldum. Üniversite hastanesinde bir prof dr ile çalıştık. İki tedavim raporlu oldu, 3. tedavim 38 yaşını geçmiş olduğum için raporsuz oldu. Tüm kan testlerim ve histeroskopi üniversitede ücretsiz yapıldı, sadece 60 tl özel oda ücreti verdim. Dr un muaynanesine gidiyorduk 300 tl muayene ücreti vardı tahminen 20 kere gitmişizdir. Transferler raporlu 4500, raporsuz 5000 özel HRS hastanesinde yapıldı. İlaçlar raporlu 800, raporsuz 3000 tuttu. Sonuçta doğru hesapladıysam 3 tedavi 24600 tl eder. Transfer sonrası ilaçlar, gebelik testleri, benzin parası, ıvır zıvır unuttuğum şeyler varsa 30000 olsun maksimum. Tek tedavi (doğru anladıysam) 25000 çok fazla geldi bana. Bahçecide ki dr lar sana rapor ve devletten yararlanabileceğin durumlar için yardımcı olmuyor mu?
Ben onun oncesindeki esimin kullandi ilaclrida hesaba katiyorum cnm merkez disnda olan baska doktorun verdigi onlarida devlet karsilamiyor sonucda esim icin muayne parasi 500 bnm icin 500 merkeze 6750 tele 1000 lira rahim dinlendirme testler dahlilleri falanda hseba kattim onlarda vok tutdu persembede histereskopi olcam 3800 daha vercem. Genetik testleri devlette ya0trdim 2 ayi gecdi hala cikmadi sonuc birindede kanim kayboldu devlet isini dogru yapmiyor ne yazikki bazen

Ben o

Ben onun oncesindeki esimin kullandi ilaclrida hesaba katiyorum cnm merkez disnda olan baska doktorun verdigi onlarida devlet karsilamiyor sonucda esim icin muayne parasi 500 bnm icin 500 merkeze 6750 tele 1000 lira rahim dinlendirme testler dahlilleri falanda hseba kattim onlarda vok tutdu persembede histereskopi olcam 3800 daha vercem. Genetik testleri devlette ya0trdim 2 ayi gecdi hala cikmadi sonuc birindede kanim kayboldu devlet isini dogru yapmiyor ne yazikki bazen

Bazen yanlış sonuç çıkartabiliyorlar maalesef. benim de hamilelik başında TSH ımı 6,5 çıkardılar, ertesi gün özelde 3,5 çıkmıştı. Gerçi DR um demişti bizim laboratuar tsh ı yüksek çıkartıyo diye. Yani Dr um biliyordu hangi sonuç güvenilir... Bu da devlet hastanelerindeki trajikomik bir durum maalesef. Allah kolaylık versin canım, eş durumunu okumamışım ben.

X