2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Bazi hamile gruplarına bakıyorum da o kadar yüzeysel ki yazışmalar, burada ki insanlar felegin sillesini yemiş, ne acılar çekmiş, görmüş, geçirmiş. Türlü türlü acılar yaşadık hepimiz inşallah bir daha göstermesin Rabbim.
Hepimizin gönlünden geçenler tez vakitte kucağımızda olur inşallah canım arkadaşlarım.

Canım yazdıkların karşısında çok duygulandım ağlıyorum...benimde transferimin 5.günü .. bekliyorum.2.denemem.derdim ne kadar büyük derken seni okuyunca hiçbir şey diyemedim..insanoğlu her şeye dayanıyor ama biz kadınlar çok güçlüyüz..inş güzel haber alırsın.
Rabbim oyle buyukki oyle buyuk imsallah olacak hepimizin yuzu gulecek sadece sabir ve dua...

Canim allah yardimcin olsun... bak bende hikayemi anlatayim 13 yillik evliyim evlililgimin ikinci yilinda oglumu aldim kucagima normal yolla olmustu arkasimda iki kere overkist ameliyati gecirdim yumirtaligimin birini aldilar 2016yilinda oglum caresi olmayan hastaliga yakalandi iki sene mucadale verdik anne olarak okadar zor ki bi sozle anlatacak sey yok 1.5 yil once kaybettim 8 yasindaydi anne baba olarak okadar mucadale verdik ki oglumda ayni sekilde kucuck bedeniyle oyle bi mucadele verdi ki ta ki o zamana kadar...oglumdan sonra antideprasanlarla ayakta durdum ve sonra kontrol icin doktora gittim yumurta rezervin azaldi dedi hemen tuo bebek tedav. Basladik ilk olmadi tek yumurta dollenmisti ve o transfer edildi nasip dedim tekrar denedim simdi 10.gundeyim iki tane 1.kalite embriyo transfer edildi bu sefer oldu gibi geliyor bilmiyorum sali ogrenicem cok zor kimse bilmez evlat acisini hele buyuyup konustugunu okula goturdugun gunleri gorupte kaybetmek rabbim kimseyi evladinla sinamasin allah buyuk insallah hepimize yardim edecek...

O kadar duygulandım ki... bizim çektiklerimiz ne ki seninkinin yanında. İnşallah güzel haberi alacaksın acıların bir nebze olsun azalacak inşallah. Allah güç kuvvet sabır versin

Kizlar sizlere transferin 5.gunu progestron ve e2 tahlili yaptilarmi progestron tutunmaya baslayip baslamadigini gosteriyor benim27.90 cikti progestron doktor tam bisey demedi sadece normal dedi sizce ihimi sonucu sizlere yapildimi bu testler

Canim allah yardimcin olsun... bak bende hikayemi anlatayim 13 yillik evliyim evlililgimin ikinci yilinda oglumu aldim kucagima normal yolla olmustu arkasimda iki kere overkist ameliyati gecirdim yumirtaligimin birini aldilar 2016yilinda oglum caresi olmayan hastaliga yakalandi iki sene mucadale verdik anne olarak okadar zor ki bi sozle anlatacak sey yok 1.5 yil once kaybettim 8 yasindaydi anne baba olarak okadar mucadale verdik ki oglumda ayni sekilde kucuck bedeniyle oyle bi mucadele verdi ki ta ki o zamana kadar...oglumdan sonra antideprasanlarla ayakta durdum ve sonra kontrol icin doktora gittim yumurta rezervin azaldi dedi hemen tuo bebek tedav. Basladik ilk olmadi tek yumurta dollenmisti ve o transfer edildi nasip dedim tekrar denedim simdi 10.gundeyim iki tane 1.kalite embriyo transfer edildi bu sefer oldu gibi geliyor bilmiyorum sali ogrenicem cok zor kimse bilmez evlat acisini hele buyuyup konustugunu okula goturdugun gunleri gorupte kaybetmek rabbim kimseyi evladinla sinamasin allah buyuk insallah hepimize yardim edecek...
Çok üzüldüm Allah ım inşaallah size tekrar hayırlı evlat nasip eder

Kizlar sizlere transferin 5.gunu progestron ve e2 tahlili yaptilarmi progestron tutunmaya baslayip baslamadigini gosteriyor benim27.90 cikti progestron doktor tam bisey demedi sadece normal dedi sizce ihimi sonucu sizlere yapildimi bu testler
Canım ben yaptırmadım değer ne ifade ediyor bilgim yok ama bilen arkadaşlar cevap yazacaktır

Başınız sağolsun :KK43: Rabbim cennette onu size şefaatçi kılsın inşallah.. herkesin imtihanı ağır ve zor evlat acısı eminim ki hiç sahip olamamaktan daha zordur.. inşallah acinizi biraz olsun hafifletecek evlatlariniz olur sağlıklı

Canım transferin hayırlı uğurlu olsun inşallah miniğin seninledir.
Son 2 denememde transferden sonra 5.gün e2 ve progestron(p4) bakıldı.
1.bakıldığında e2 268 p4 10.58 negatif
2.bakıkdığında e2 112 p4 21.90 beta 0.49 çıkmıştı. Rabbime bin şükür pozitif

A anneveoglusu canim nasilsin.
Bazi hamile gruplarına bakıyorum da o kadar yüzeysel ki yazışmalar, burada ki insanlar felegin sillesini yemiş, ne acılar çekmiş, görmüş, geçirmiş. Türlü türlü acılar yaşadık hepimiz inşallah bir daha göstermesin Rabbim.
Hepimizin gönlünden geçenler tez vakitte kucağımızda olur inşallah canım arkadaşlarım.
cok haklisin canim bende garipseyerek okuyorum cogu zaman.

Canım benim merkezde de yapılmıyordu transferden sonra bu testler. Zaten halihazırda hemen progesteron vb takviyelere başlandığı için belki anlamlı olmaz diye bakilmamış olabilir. Güzel pozitif düşün inşallah Rabbimin izniyle pozitifi alırsın hayırla sağlıkla.

Bir anne olarak acinizi en derinden paylasiyorum rabbim size sabır ve güç versin
İnşallah melekleriniz/meleginiz sizinledir

Enteresan insanlar çok garip davranışları olanlar var hele Bebek bekleyip keşke olmasaydı artık istemiyorum vs yazanları gördükçe deli oluyorum. Vicdan sahibi olmak biraz çekmiş olmakla mi oluyor acaba anlamadım. Burasi birbirine çok anlayışlı davranan insanlarla güzel onların neredeyse hepsi burada.

İyiyiz canım genel olarak goggö kafesime dayandı küçük mucizem sanırım gece uykusu kalmadı devamlı hareket içinde kuzu çok şükür bu günümüze

Sen nasılsın paşa nasıl

Enteresan insanlar çok garip davranışları olanlar var hele Bebek bekleyip keşke olmasaydı artık istemiyorum vs yazanları gördükçe deli oluyorum. Vicdan sahibi olmak biraz çekmiş olmakla mi oluyor acaba anlamadım. Burasi birbirine çok anlayışlı davranan insanlarla güzel onların neredeyse hepsi burada.
Hele sevgilimle birşeyler yaşadık hamile miyim , aldiracagim yazanlar yok mu.. bir insan hayatı nasıl bu kadar hafife alınır anlam veremiyorum..

ahh ahhh nasil bir vicdansizliktir dicem ama dahada ust boyuttalar. ayni acilari cekmek mi gerekiyor bilmiyorum ama bizler cekmedigimiz acilar ile bile hemen efkarlanip uzuluyoruz..
gecen gun gordum kizin birtanesi tup bebek ile hamile kalmis.cok cok tedaviler sonrasi. sezeryan yapacakmis dr.u . hemen sorgulamislar neden sezeryan. dr.larin hepsi para duskunu. para almak icin yapiyorlar.kendini kestirme vs.neler nler. kizcagizda yazmis hayiir tuo bebek oldugundan kiymetli oldugunu soyledi dr.um. yazmis .allahim kiza ne laflar ne satasmalar .yok bizimki kiymetsizmi yok okumus adam olamamis. sikayet et vs. vs. dusunebiliyormusun nekadar bagnazlasmis dusunceler artik. akillari nasil calisiyorsa.
yazik gunah bir kadin egitimli olgun durust kendini gelistirmis vicdanli olmaliki esi ve cocuklarida o sekilde olsun. onlarida yetistiren kadinlar. on tekerlek nereye arka tekerlek oraya misali.bizleri ve yavrularimizi bunlardsn uzak tutsun rabbim

Gunaydn kzlar dunden bugune grupdaki hamile haberleri haric 3 arkadasimin hamile oldugunu ogrendim hepside benden sonra evlenen cok kotu oldum sabah bir arkadasm daha msj atmis bir haberim var die direk hamilemisin diye cvpladim nerden anladn demis. Cok degisik hissediyorum kendimi asla kiskanmak gibi dusunmeyin ama icime birsey oturuyor sanki icim alev alev oluyor gozlerim doluyor kelimeler bogazimda dugumleniyor bu haberi benee birgun duyabilcekmiyim acaba Allah buyukdur ama hayalini bile kuramiyorum artk kurarken kutma hayal dusunme olca varsada olmaz diyorum kndime size belki farkli ve komik gelebilir yok artik diyeblirsnz de bazen kndimi aynanin karsisinda karnima biseyler tikistirmis gobegimi severken buluyorum tabi snra saatlerce agliyorum deliriyorum sanirim artk degisik degisik duygu degisimleri yasiyorum yanimda birinin hamilelik konusmasina tahammulum bile yok cok uzuluyorum gozlerim istemsiz doluyor agliyorum. Bu kiskanclik deil bunu sizden baska kimse anlayamaz herkese abartiliyormus gibi gelsede bu duyguyu yasamamis hic kimse anlamiyor. Biz anne olmak icin ne kadar cabaliyoruz aci cekiyoruz bilmiyor artk aciyi bile unursamiyorsun bir kokusuna kavussam ona bir dokunsam aglamasini duysam koynumda hissettsem die.
Allah kimseyi bu duygudan mahrum birakmasn. Sadece sabir..
Ve en kötüsü de eşinin bile seni anlamaması yani en azından benim eşim öyleydi senin anlattıklarının aynısını birebir yaşadığım için ve sadece onun beni anlayacağını düşündüğüm için eşimle paylaştığımda ‘Tuğba çok ayıp nasıl olur da sevineceğim yere kıskanırsın’ demişti ve beni bu zamana kadar en çok üzen şey de yaşadıklarımdan hissettiklerimden çok eşimin beni anlamamasıydı.

İyiyiz canım genel olarak goggö kafesime dayandı küçük mucizem sanırım gece uykusu kalmadı devamlı hareket içinde kuzu çok şükür bu günümüze

Sen nasılsın paşa nasıl
:)) annelik nekadar zor.sen ikinci kez yasayacaksin bu mucizeyi.cok sukur canim iyiyim bebiste iyi. yata yata buyuyoruz hayirlisyla:)

Canım transferin hayırlı uğurlu olsun inşallah miniğin seninledir.
Son 2 denememde transferden sonra 5.gün e2 ve progestron(p4) bakıldı.
1.bakıldığında e2 268 p4 10.58 negatif
2.bakıkdığında e2 112 p4 21.90 beta 0.49 çıkmıştı. Rabbime bin şükür pozitif
Ay benimde pozitif olabilirmi o zaman insallah rabbim hayirlisini versin insallah herkese bana da

X