Premature Bebekler 2018 prematüre anneleri

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Haydarinna

Mesele esir olmak değil, mesele teslim olmamaktır.
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2011
525
788
Selam arkadaşlar 31+0 6 martta 1060 gr oğlumu dünyaya getirdim. 21 gündür küvezde şu an 1400 gr oldu kilo ve kalsiyum değeri dışında bir sağlık sorunu yok diyorlar fakat kalsiyum değeri sürekli yükseliyor doktorlar kötüye işaret yada bir hastalık sendromundan şüphelendikleri için kan alınıp genetiğe gönderdiler. Bu arada Doğum sebebi akım kaybı ve direnç artışı. Doğum yapan anneleri foruma bekliyorum birbirimize destek olalım

Merhaba. Gecen hafta yuksek tansiyondan 28 haftalik 1320 gram ile oglum dunyaya geldi. Bagirsagina emboli attigi icin orta derece bir sikinti yasadigini soyledi doktorumuz. Bugun beslemeye tekrar baslanacakti. Rabbim cocuklarimizin yardimcisi olsun. Rabbim saglik sihhat versin yavrularimiza.

Tansiyonunuz birde mi yükseldi acaba. Benımde 17-6 cıkmıştı 1 sefer sürekli takipteyim tansitonumu

Bu arada Allah şifa versin yavrularınıza inşAllah sağsalim eve dönmek nasip etsin yüce Rabb'im.AMİNNNN❣

Merhaba bende 28 Nisa’nda 33+5 ken preeklemsi yüzünden Doğum yaptım. Bebeğim yoğun bakımda solunum cihazına bağlı. İnşallah iyileşip kısa zamanda evimize gelir. Sizin durumunuz nedir. Bebeğiniz nasıl oldu

Merhaba öncelikle rabbim sağlıklı uzun ömür versin bebeğinizin durumu nasıl

Bende 34+1 suyum geldiği için acil sezeryanla Doğum yaptım oğlum 2 gün yoğun bakımda 3 günde küvezde kaldı ciğerlerinde su vardı ve tam gelişmediği için kaldı . Şuan emme refleksi gelişmediği için çok zorlanıyor aynı durumu yaşayan var mı ?

Teşekkür ederim. 13 gün yoğun bakımda kaldı oğluşum sonra çıktı çok şükür. Eve alışıyoruz. Birbirimize alışıyoruz. Allahım yardımcınız olsun inşallah.
Bizde dün gece tekrar yoğun bakıma alındık sarılık yüzünden artık iyice hassas oldum inşallah iyileşir çıkarız ne güzel rabbim onlara sağlı sıhhat versin

Merhaba, 11 mayısta 29+5 de ikizlerimi dünyaya getirdim. Suyum gelmişti. Hala küvözdeler. 1540 ve 1550 gram doğdular. Doktor bir ay kadar daha kalacaklarını söyledi. İlk defa 20. Günde oğlumu emzirdim. Kızım için erken olduğunu söylediler. Çünkü o daha zayıf ve biraz zor toparlanarak gibi... Allah herkesin, bütün yavruların ve annelerinin yardımcısı olsun.

Amin inşallah sütünüz gelmiş ne güzel rabbim sağlık Sıhhat versin yavrularımıza bizde 34. Haftada doğduk 9 gündür yoğun bakımda

Amin inşallah sütünüz gelmiş ne güzel rabbim sağlık Sıhhat versin yavrularımıza bizde 34. Haftada doğduk 9 gündür yoğun bakımda
Psikopatça süt sağdım beşinci gün damla damla gelmeye başladı çok şükür birde ne bulduysa yedim. Bebeğim yoğun bakımda diye üzülmeyin ondan da gelmemiş olabilir. Biliyorum zor ama, ben kilo kaybettiler diye iki gün üzüldüm hemen sutum azaldı

Merhabalar
5 Ocak 2018 de 29+3 te 1400gr 38 cm oglusum dunyaya geldi. İlk hafta hiçbirşeyi yoktu ama kaka yapamadı daha sonra bağırsakğı patladı ve oğlum şoka girdi. Şoka girdiği için ameliyat edemediler. Kan değeri kalp atışı çok kötüydü. Aynı anda 9 tane serum veriyorlardı makinaya bağlıydı. Bu süreçte bebeğin yaşamayacağını ölmesini beklediklerini söyledi doktorlar. Vücudu serumlardan ödem yaptı ve çişinide yapamadı o yüzden tedaviye devam edemediler. Sonra dualar sayesinde oğlumişini yaptı ve tedaviye tekrar başlandı 9 günün sonunda ameliyata alabildiler. Ameliyattan 7 gün sonra kalp ameliyatı oldu. Ductus denilen damar açık olduğu için ameliyatla kapattılar. O damar açıkken çizerine çok kan gittiği için çiğerleri de hasar gördü. Çiğerleri içinde çok güçtü bir ilaç verdiler. Bunları atlattık derken Gözde de problem çıktı ve gözden lazer oldu. Bebeğim 2 kiloya ulaştıktan sonra bağırsağı dışarıdayken eve getirdim 21 gün bağırsağı dışardayken ben temizledim. Son ameliyatla da bağırsağı içeri alındı. Şimdi çok şükür iyi. Yaklaşık 3 buçuk ay hastanede kaldık. Tabi bunları yazmadı kolay ama yaşaması çok zordu doktorların yaşama şansı %1 in altında demesine rağmen ümidimizi kesmedkik ve dualarımız eksik etmedik. Rabbim aynı acıları kimseye yaşatmasın. Bebeklerimize hastalık vermesin

Allahım onu size bağışlamış. İnşallah bu saatten sonra sağlıklı huzurlu mutlu bir ömrünüz olur.

İnşallah artık hep güzel günlerını görürsünüz

Merhaba arkadaşlar konuyu açtım ama pek fırsatım olmadı yazmak için bebeğim 2 aydır benimle 31 haftalık 1060 gr doğdu 45 gün küvezde kaldı öncesinde 15 gün kendim yattım bebeği 15 gün içerde tuttular bebeğimi besleyen damarlarda çentik olduğu yeteri kadar besin oksijen gitmediğinden gelişmemişti haftasına göre nst kalp atışlarında sıkıntı olduğu için küvezde daha iyi gelişeceğini söyleyerek sezeryanla alındı. 45 gün küveze gittim geldim 1700 gr verdiler anne uyum odasında 2 kiloya ulaşana kadar kaldık şu an bebeğim 4650 gr 54 cm. Anemi nedeniyle 3 gün daha yattık öncesinde kan takviyesi yapıldı. Hızlı kilo alması için anne sütü güçlendiricisi kullandım. Şimdi mama+ meme gidiyoruz protein supplement kullanıyoruz mamasına katıyorum. 31 yaşındayım bu yaşıma kadar erken Doğum riskleri ve prematüreliğe dair pek bilgim yoktu. Pre anneleri gerçekten cennetliksiniz küvez günleri toplumun acınası bakışları vs çok zor Allah hepimizin yardımcısı olsun sabır versin. Bebeklerimizi sağlıkla büyütmek dileğiyle herkese iyi akşamlar dilerim

Çok geçmiş olsun aynı duyguları paylaşıyorum,çok zor günlerdi ...ben 9 yıl bekledim bebeğime kavuşmak için o 31+4 de aniden suyumun gelmesi ile sezaryanla dünyaya geldi ,sadece hafif griptim o grip onu çok etkilemiş karnımda...doğum nedeninin bu olduğu kesinleşti...15gün yoğun bakımda kaldı çok şükür sütümün yok denecek kadar az gelmesi dışında iyiyiz...sütü devam edeb premature anneleri neler yaptınız? Çok duygusalım galiba o stresli dönemler yüzündende böle oldu...çok üzülüyorum bu duruma ...öncedende çok gelmyodu ama en azından tek sağmda 30 cc geliyodu,şimdi 10 bile çıkmıyo...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…