2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
bende su an pacoz pacoz geziniyorum evde birde ilk olunca neyi nasil yacagmi bilmiyorum emzirme atleti aldim meeela ama normal atletle alttan acip emzirmek daha kolayima geliyor sutyen takamiyorum evde meme isteyince onu acmasi uzun suruyo sonra saclarimi topluyorum mecbur uzun bide e eşofman hatta dizi çıkmış falan oluncada ben skliyrum kendimden ah oysa ne susluydum beneve kiyafet aliyodum yaj:)ama cikardim gene koydum dolaba ramazandan sonraya dahedef koydum kendime vericem kalan bes alti kiloyuda hem bebekte duzene girer ondan sonra uhuuu:))hayaller hayatlar mi olcak bakalım:)gecis donemi diye düşünüyorum ben istekte azalma yok ama karşılikli da iste henuz fırsat yok ama dedigim gbi ben kendime bakmk istemiyorumsu an yani ama gececek en azindan daha iyi olacak:)
bu aradaaylete ped yapıştırıp emzirince yapışkani memesine yapisip tek cani aciyan ben olamam demi kızlar hadi deyin bana:)
Kalkan kullanmak bence daha iyi ya peddense

kizlar kakasinda kan lekeleri var basina gelen oldu mu
Malesef var :KK43: büyük kızım süt alerjisi idi. Kanla beraber mukus da oluyor mu? İnşallah süt alerjisi değildir ama kan noktacıkları süt alerjisinden oluyor bi gastroentologa göstermeniz gerekir. Emziriyorsanız yediklerinizden süt ve süt ürünlerini tamamen çıkarmanız lazım bir de öyle takip edin bebeğinizi bir daha olacak mı?

Buarada malt iceceginin kalorisi cok yüksek bin kalori kadar benm bildgm genelde haftada bir kutu öneriliyor ama bende iki gunde bi kutu iciorm.gunde birden fzla icmemek lazm nolur nolmaz E Elifaselimm A Albeni7
Çok zayıfladım zaten ben.
Kaloriden korkmuyorum :)
Zaten faydasıda olmadı bana yaaa. Psikolojıkmidir nedir anlamadım bende işe yaramadı... Tşkler bilgin için

Denemedim ama meme ucum agirmiyorki koltuk altim agiriyor yinede faydasi olur mu acaba
Yanlış emzirme olsa sorun meme ağrısı olması normal değilmi? Sendeki koltuk altıymış , gerçi doktor dediyse vardır bildiği...
Uyku bende de yok.:KK43: günlerdir hatta artık aylar oldu 34 gün :)

9.30dan beri emdiyse hep 2gögüstenden 60 cc cikmasi normal bence memede aglayip sinirleniyorsa gazi vardir belki gazini cikartip emzirmeye devam et ebe oyle demisti bize . ne kadarlik oldunuz siz canim biz 2aylik olduk benim artik göğüslerim sertleşmiyor ama süt var terbiyelenmis yani belki seninde oyle olmustur

maşallah cok iyi kilosu iyi almiş bebis. biz 3.350 dogdu ilk ay kontrolunde 5 kilo olmustu
Sana da maşallah kuzum. Sadece annr sütü ile mi 5 kilo oldu :)
40 gunluk bebekleriniz uyanik ne kadar duruyorlar bozimki uyaninca aglamak uzerkne programlaniyor
Canım gazı varsa ortalğı inletiyor bizimki Kiii zaten sürekli gaz bombası kendisi :) akşam saat 7den sonra saat 12ye kadar gaz ve ağlama krizleri var. Masaj yaptıkça bırtlartkkça da daha çok ağlıo :)
Doktora gittin mi canım. Neden acaba? Ağrı sebebin. Mastit falan olmuş olabilirmisinki?
Valla şuan çok isterim bir mucie olsun ve biberonu tamamen bırakıp bana dönsün. Emzirmekten ziyade biberonu da hak edemiyo doğru dürüst benim kız. Genzine kaçıyo her seferinde korkuyorum bu durumdan. Benden başka kimsenin beslemesine izin vermiyorum bundan dolayı. Biberonu değiştirdik ama çok fayda etmedi şimdiki wee antikolik ama bebe hızına yetişemiyo süt çok geliyo.

Ve evet benimde sütüm az ama bu tamamen bebemin doğru dürüst emmediğindrn kaynaklı. Emmelilerki süt olsun yoksa hepimizinki yeter. :KK43:
Hangi marka alsam ne yapsam beni nasıl unutmasa kafam karışık valla :KK43:

Siz hangi marka biberon kullanıyosunuz?
Canım avent benimki. Doğal emis hissi anne göğsüne benzer olarak geçiyor. Tek akışlı. Ama ben sürekli kullanmıyorum. Toplasan 4-5kez kullandım. Ama ondan sonra emmeye devam etti. Bi sorun yaşamadım.
1.ay aşısı uyku yapti mi sizde kizlar. Bebegim cok uyuyor kaldiramiyorum asi oldu sabah onfan dolayi mi acaba
Dün aşı olduk cnm. Geldikten sonra emdi uyudu sürekli. Ama ben uyandırmadım kendisi uyandı. Emip tekrar uyudu. Normalde biraz uyanık kalıyor uyandığında. Sanırım aşıdan oldu.
Merhaba kızlar. Benim kız gündüzleri uyuyor. Gece geç vakit yatıyor. Ne zamana kadar böyle gider bilmiyorum.
Haa bide kızlar size sorum olacak. 4 yıldır evliyim ve bazen ilişkiye girdiğimiz zaman ve bittigi zaman böyle bir suçluluk hissi sariyor beni sizde'de oluyor mu? Yoksa ben kendim mi öyleyim ?
Canım suçluluk neden oluyor ki? Sorguladn mı hiç.. Garip bi soru olacak ama eşini seviyor musun :)
Aynı durum. 20günlüğüz gazda bu gece zirve yaptık kıvranmaktan bi hal oldu yavrum birazcık olsun çıkarırdı gaz onu da çıkaramadı. Gaz damlası masajlar rezeneler kimyonlar vs yok geçmiyor. Ne yiyorsunuz kızlar aç duracağım yakında o gaz yapar bu gaz yapar... niye oluyor bu kadar gaz :KK43:
Aynen ben de bebek kıvrandıkça ne yiyorm da gaz yapıyor bu kadr diyorum. Dün mesela yemek yapmadım sabah poğaça kek yedim. Akşam kahvaltılık. Bebe gazdan durmadı akşam. Normalde de sabah mutlaka 1yumurta yiyorm kahvaltıda ona da kimyonu dolduruyorum. Yarın doktor kontrolü var. Sorup gaz ilacna başlayacağız sanırım 1aydır inat ettim başlamadım ilaca. Masajla rahatlıodu. Ama artkk o da fayda etmiyor.
Bencede uyumak gerckden iyi geliyor heleki gece uykusu ben uyuyamiyorum ama bazi usaklar 10 da yatip 3 de kalkiyormus ya ne olirdu benim usakda oyle olaydi ohh mis uyku ya
Canım yardımcı olabilecek kmse yok mu sen rmzirdikten sonra bebekle ilgilenecek Sen de uyusan dinlensen sütün artar..

Canım gazı varsa ortalğı inletiyor bizimki Kiii zaten sürekli gaz bombası kendisi :) akşam saat 7den sonra saat 12ye kadar gaz ve ağlama krizleri var. Masaj yaptıkça bırtlartkkça da daha çok ağlıo :)

Canım avent benimki. Doğal emis hissi anne göğsüne benzer olarak geçiyor. Tek akışlı. Ama ben sürekli kullanmıyorum. Toplasan 4-5kez kullandım. Ama ondan sonra emmeye devam etti. Bi sorun yaşamadım.

Dün aşı olduk cnm. Geldikten sonra emdi uyudu sürekli. Ama ben uyandırmadım kendisi uyandı. Emip tekrar uyudu. Normalde biraz uyanık kalıyor uyandığında. Sanırım aşıdan oldu.

Canım suçluluk neden oluyor ki? Sorguladn mı hiç.. Garip bi soru olacak ama eşini seviyor musun :)

Aynen ben de bebek kıvrandıkça ne yiyorm da gaz yapıyor bu kadr diyorum. Dün mesela yemek yapmadım sabah poğaça kek yedim. Akşam kahvaltılık. Bebe gazdan durmadı akşam. Normalde de sabah mutlaka 1yumurta yiyorm kahvaltıda ona da kimyonu dolduruyorum. Yarın doktor kontrolü var. Sorup gaz ilacna başlayacağız sanırım 1aydır inat ettim başlamadım ilaca. Masajla rahatlıodu. Ama artkk o da fayda etmiyor.

Canım yardımcı olabilecek kmse yok mu sen rmzirdikten sonra bebekle ilgilenecek Sen de uyusan dinlensen sütün artar..
Tamam kuzum zaten aklımdaki medelayla , avent...
Gaz ilacından ziyade doğal içerikli yağ tercih edin. İlacı sadece çok zor durumda kalan bebeklere yazıyolar zaten :KK66:

Malesef var :KK43: büyük kızım süt alerjisi idi. Kanla beraber mukus da oluyor mu? İnşallah süt alerjisi değildir ama kan noktacıkları süt alerjisinden oluyor bi gastroentologa göstermeniz gerekir. Emziriyorsanız yediklerinizden süt ve süt ürünlerini tamamen çıkarmanız lazım bir de öyle takip edin bebeğinizi bir daha olacak mı?
canım çocuk doktoru anlamaz mi resmini cektim bi kac gun yemicem bakalim denicem mujus yok gibi resmini yukleyemiyorum sitede mi bende mi sirun anlamadim

ilk ay toplasan 5 kez mama verdik oda ben uyurken ailem vermis beni uyandirmamak icin 5 kiloyu doktor goruncede kesinlikle mamayi kes dedi sınırda kilosu dedi. tamamen kestim mamayi simdi 45 gunlukken gittim kontrole 5.800 gr olmustu yine fazla almis napcam bilmiyorum yarin 2.ay kontrolumuz var 6.500 görürüz artik diyorum ama doktor cok kizicak biliyorum herkes bebisler kilo alsin diye dua ediyor bende almasin diye :KK43: netten de ayina gore persentil tablosuna baktim orda da doktorla kesin görüşün cikti.

Bilmiyor ki neden öyle hissediyorum. Belki de zevk aldığım içindir. Bende anlam veremiyorum. Kocamı çok seviyorum hemde çok. Aşığım ona o benim birtanem. Erkeğim evimin direği. Hiç pişman degilim onunla evlendigime. Bir daha dünyaya gelsem yine onu severim ve seçerim. :KK200::oops::KK68:kiz sevmesem 3 çocuk yapmazdım :KK49::emir_bebek:

Bilmiyor ki neden öyle hissediyorum. Belki de zevk aldığım içindir. Bende anlam veremiyorum. Kocamı çok seviyorum hemde çok. Aşığım ona o benim birtanem. Erkeğim evimin direği. Hiç pişman degilim onunla evlendigime. Bir daha dünyaya gelsem yine onu severim ve seçerim. :KK200::oops::KK68:kiz sevmesem 3 çocuk yapmazdım :KK49::emir_bebek:
Neguzel böke sevgiler kaldiysa hahahha sogumadiysan oda aynisini glsteriorsa diorsa ne mutlu

S sarihperi bir kac gun beklemeden doktora görünün bence benim kızda mukus vardi. doktor sadece mukus onemli degil kan görürsen hemen gel demisti.
canimya bugunde tatil ya hep acemi hemşire oluyo alamiyo kan aglatiyo cok fena atesi de yok cok sukur normal yani sut urunlrrnden olablir diye cok var intte prsyi beklicemsanirim sana niye öyle dedi acaba sadece kan varsa mi direkt getr dedi ates fai saymadi yani

Tamam kuzum zaten aklımdaki medelayla , avent...
Gaz ilacından ziyade doğal içerikli yağ tercih edin. İlacı sadece çok zor durumda kalan bebeklere yazıyolar zaten :KK66:
Ayyy ben zaten hiç kullanmak istemiyorum da ama böyle de eziyet mi çektiriyorm çocuğa diyorum. Artık doktor karar versin..sürekli değil zaten akşam saatlerinde birikiyor heralde :)
Doğal içerikli yağ ne var ki cnm ?
ilk ay toplasan 5 kez mama verdik oda ben uyurken ailem vermis beni uyandirmamak icin 5 kiloyu doktor goruncede kesinlikle mamayi kes dedi sınırda kilosu dedi. tamamen kestim mamayi simdi 45 gunlukken gittim kontrole 5.800 gr olmustu yine fazla almis napcam bilmiyorum yarin 2.ay kontrolumuz var 6.500 görürüz artik diyorum ama doktor cok kizicak biliyorum herkes bebisler kilo alsin diye dua ediyor bende almasin diye :KK43: netten de ayina gore persentil tablosuna baktim orda da doktorla kesin görüşün cikti.
Sen diyince ben de baktım bende de görüşün diyor. 100gr ile hem de :-)neyse yarın hastanede kontrol var. Sağlıkocağındaki ebe iyi demişti. Şaşırdım.. Kontrolünüz ne zaman cnm. Bir de emzirme sıklığın nasıl.
Kız deli misin oo zaman daha ne :) ben de kocama. 3yıldır evliyiz. 9yıldır birlkteyz. Beraber olduğumuzda ben aksine mutlu oluyorm gönlünü hoş ettiğimiçin :) sen de öyle düşün :) senin çocuklardan dolayı biraz tedirginlk olabilir. Anne rolü filan. Akılda bin soru işareti belki o an :) eşine odaklan o an her şeyi sil :)

X