*2017 yılı Aralık Ayında Tüp bebeğe başlayacaklar....*

Duphalac 1saate falan etki etmişti bende, biraz bekle istersen.

Canım sonucun ne zaman çıkacak

Canim bak yine ümitsiz konuşuyorsun. Beni düşün . Şunu bir kere kabullenmek lazım. Ne kadar yumurta olursa olsun.doktorun sana koyacağı ( :))))) transfer yani ) 1 veya 2 embriyo .dahasi yok.dondurulmuş olsa tabiki iyi .ilaç zahmetinden kurtuluyorsunuz. Normalde ilaçla büyütmek demek senin 40 aylık yumurtanı doktor 1 ayda alıyor. Ne oluyor.yumurta rezervi aslında dusuyor.iyi olan büyümüş yumurta önden 4 tane oluyo.sonra ilaçla büyüyor ve çoğalıyor. Arkadan gelen kaliteli de olsa bunlar o oluşmuş 4 yumurtanın büyüklüğünde olmadıkları için ( küçük büyük )arada kaynıyor. Dolayısıyla yumurta çok diye sevinirken dönlemeye azi gidiyor. Burada önemli olan işte beslenme. Sigara dumanı bile yumurtanın kalitesini o kadar çok bozuyor ki , bizzat yaşadım. doktor 5.Gune gidenleri almış. Bu çok güzel. Şimdi 5.gün olanları transfer yaparken , endometrim tabakasına çizik atıyorlarmis.bebeğin tutunmasi için muhtemelen bu işlemleri yapmışlardır. 5.gün embriyo daha çok tutunurmus.sen çok stres yapıyorsun. Kafana takıyorsun.aklın hep orada . Sen avakoda günde bir tane ye. Çok önemli şekli dikkat ederseniz aynı :)))))))))) dut kabak çekirdeği, kivi kan değeriniz yüksek sulu olsun .biliyorsunuz.kanla besleniyor.sonra havuç tüketin.biliyorsun senin 5.gün embriyosy olduğu için tutunmak için plesanta sıvısına ihtiyacın var. Bunun için havuç ye ... şimdi yap ye lütfen her gün düzenli dışarı çık . Yürüyüş yap. Ufak adımlarla .olur mu lütfen bunları yap.senin yanındayım.

Kizlar transfer sonrasi neler yaptiniz nelerr dikkat ettiniz? Neler yediniz ictiniz? Ne yapmamiz gerekiyor tecrubeli arkadaslar bilgilendiriseniz sevinirim:)
Sonucu hamile ile sonuçlanmış kişilerden dinlemek lazım. Ama onlarda pek katilimci degil gibi . Pozitifi gorunce kaybolanlardan .acaba bizde mi boyle olucagiz :))) Gerci ben surekli yaziyorum. Bildigim sürekli tukettigim bir kac birsey var. Hamileligi gerceklestiren besinlermis. Burada da cok faydalarini gormusler. Dut , kabak cekirdegi , balkabak, avakado ,incir , yalniz prolaktini yuksek olanlar incir yemesinmis.birbirimizin tecrübesine ihtiyacimiz var.bilgilerimizi paylaşmamız gerek .. belki birbirimize faydamız dokunacak, iyi geleceğiz birbirimize. Sonunda bana da dua edersin dimi. Faydalı bilgiler hayrina :)

Bak faydali bilgiler verdim.banada dua etmeyi unutma olur mu :)

Cnm çok şükür hamileymişim 390 çıktı beta. Allah isteyen herkese versinn. Rabbim bu yolda emek veren dua eden herkese nasip etsin inş.
Bu surecde Neler yaptın , nasıl beslendin.sonucu pozitif buldun. Kacinci gun embriyosu.Tebrikler tekrardan hayırlı olsun.Rabbim sağlıkla kucağına almayi nasip etsin.

Bu surecde Neler yaptın , nasıl beslendin.sonucu pozitif buldun. Kacinci gun embriyosu.Tebrikler tekrardan hayırlı olsun.Rabbim sağlıkla kucağına almayi nasip etsin.
Cnm 5. Gün embriyosuydu ertesi gün işe bile gittim sadece ağır iş yapmadım ufak tefek ev işlerini yaptım extra hiç bir şey yemedim zaten anlamıyorsun hiç bir belirti yoktu sadece çok gaz sıkıntısı şişkinlik vardı stres yapmamaya çalış
İnş. bebeğin de seninledir.

Hergün yürüyorum canım progestani klinikte oluyorum yürüyünce ağrısı fazla olmuyo ve evde işlerimi kendin yapıyorum fazla yorulmadan inan 7 senedir hep negatif olunca insan iyiye zor yonelio ama ben bugüne kadar çok iyiydim şu kotu uyanış ve negatif test biraz çöktürdü beni ama herşey haktan varsada yoksada yapacak bisi yok hakkımızda hayırlısı olsun inşallah

Havucu da abartmayın kızlar herşeyi dozunda yiyin.Havucu a vitamini var ve bu karacigerde depolanır.Ve de havuç şeker oranı yüksek olan bir sebze.Şekeri azaltın lütfen tüp bebek sürecindeki arkadaslarim.
Çayınizi açık için lütfen içine şeker atmamaya çalışın yada yada süt için kahvaltinizda.
Kabız olmamak için posalı meyveleri yiyin portakal mandalina ananas gibı sulu meyveleri tercih edin.
Günde 1 kayısı yiyin ama üstüne 1 bardak su içmeyi unutmayın.
Yumurta olsun kahvaltinjzda ama organik olsun marketlerde de organik satılıyor artık kolay bi şekilde ulaşabilirsiniz.
Bir de hamur işi yemeyin makarna pilavı bırakın karbonhidrat ağırlıklı beslenmeyle embriyonun tutunma şansı düşüyormuş.

Kola gibi gazlı içeceklerde içmeyin lütfen maden suyu ve incir de prolaktini arttiriyor aklınızda bulunsun kızlar.

Transferden sonrada asla yere eğilip yerden bişey almayın đusen dustugu yerde kalsin yada yukarıya uzanmayin yatakta da gerinmeyin.

İç çamaşırınızi pamuklu giyin.Günlük ped kullanıyorsanız kokusuz olanları tercih edin parfumluleri değil.
Mikrodalga kullanmayın kullanıyorsanız uzaklaşın yanından çalıştırdıktan sonra radyasyon yayıyor.

Araba da kullanmayın trasferden sonra eşiniz kullansın kasislerden çukurlara geçerken yavaş geçsin lambur lambur sallanmayin aklıma bunlar geldi şimdilik. .

Hamile kalanlar kaciyor yaptiklarni anlatmadan diye yazmissiniz ondan yazdım

Ve herşeye önemlisi olumlu düşünün.

Son düzenleme:
Kizlar transfer sonrasi neler yaptiniz nelerr dikkat ettiniz? Neler yediniz ictiniz? Ne yapmamiz gerekiyor tecrubeli arkadaslar bilgilendiriseniz sevinirim:)
Bilindiği üzere ağır işlerden sakındım kendimi 5-6 gün bütün işimi ablam yaptı aslında bu kadar yatmak iyi değil ama biz tedbiri elden bırakmadık.. Bol bol su içtim günlük 3-4 litre ve protein ağırlıklı beslenin hergün sabah haşlanmış yumurta yedim mesela.. Meyve de bol yedim en çok avokado yemeye çalıştım.. Biz tedbiri bırakmadık kimisi dikkat etmiyor ama bu kadar zahmet çaba vermişken dikkat et derim canım

Güzel anlatmışsın canım ama bişey sorucam ben ananası çok seviyorum fakat hamileler yememesi gerektiği yazıyor bi yerde tedirgin oldum o yüzden sen yenmeli demişsin ya zararı yok mu ki

Maydanoz, dereotu, salamura, turşu uzak duruyorum ..
Dizlerimin alt tarafına büyük koltuk yastığımdan koydum uzanıyorum ama kalıp gibi de yatmıyorum .. tuvalete kalkıyorum nadir bişeye bakacaksam fln ..
üç dört gün böyle geçirip sonraki günler de ayaklansam bile evde dolanırım ..
çok gerekmedikçe büyük tuvalete zorlamıyorum bugün oldu resmen dua ettim ıkınmayayım nolur diye
sırtüstü gece uyuyamadım o yüzden yan yattım bacaklarımın arasına yastık koyup yorganı da karnımın altına sıkıştırınca rahat uyudum
su içmeye çalışıyorum
elimi alt karnıma koyup enerji yolluyorum çamaşır üstünden değil direk tenimden sıcaklığı enerjiyi daha iyi alıcaklar gibi hissediyorum
beyaz lahana tiroidi yani tsh hormonunu yükseltiyor çok çanınız istese bile az tüketin
eğilmiyorum hatta kilodumu pijamamı uzanıp eğilip giyinmiyorum yardım alıyorum üç dört gün tutunma önemli .. çok eğilmem gerekse bile çömelir gibi belimi bükmeden yapıyorum ..
Özellikle kolunuzla uzanıp almayın bişey .
kivi yiyorum ilaçların östrojen içerenleri önemli onlara özellikle dikkat etmeye çalışıyorum

Güzel anlatmışsın canım ama bişey sorucam ben ananası çok seviyorum fakat hamileler yememesi gerektiği yazıyor bi yerde tedirgin oldum o yüzden sen yenmeli demişsin ya zararı yok mu ki
Ananas yensin diyen de var yenmesin diye de sanırım bu ürün yurt dışındakini olmamış halde yükleniyor gemilere yol uzun sürüyor diye de hemen olgunlaşmasın diye ilaçlar uygulanıyormuş ..
Ülkemizde yetişen kivi portakal mandalina tercih edebilirsin cnm canın çektiyse ufak ye aklın kalmasın hem tedirgin de olmazsın
Nar tüketilmemeli diye biliyorum aklıma gelmişken onu da yazayım o da ananas gibi tüket diyen de var tersini söyleyen de ama düşük riski okuyunca ztn insanın canı çekmiyor

Aynen kütük gibi yatmak değil dolaşımı yavaşlatmıyor sakin dinlenip gerektikçe ztn kalkıp hareket ediyoruz
Benim doktor üç gün yatıyoruz dedi ztn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…