*2017 yılı Aralık Ayında Tüp bebeğe başlayacaklar....*

Kizlar doktor hep 2 koyucaz diye konustu ama az evvel arayip yastan dolayi tek koymak zorundayiz dedi. O kadar moralim bozuldu ki 2 koyduran arkadaslarim sizlerin yaslari ne acaba 28 yasindayim ben. ya o kadar moralim bozuldu ki su an anlatamam.

Kizlar doktor hep 2 koyucaz diye konustu ama az evvel arayip yastan dolayi tek koymak zorundayiz dedi. O kadar moralim bozuldu ki 2 koyduran arkadaslarim sizlerin yaslari ne acaba 28 yasindayim ben. ya o kadar moralim bozuldu ki su an anlatamam.
Allah nasip ettiyse o 1 tane de tutar canım şimdiden sakın moralini bozma böyle birşey icin

Allah nasip ettiyse o 1 tane de tutar canım şimdiden sakın moralini bozma böyle birşey icin

O kadar bozdum ki; agliyorum Iki embriyoda sans yuzde 60'a kadar cikiyor demisti doktor. O yuzden cok umitlenmistim. Cift konan arkadaslarim hepiniz 35 yas ustu musunuz doktorlar yardimci oluyor aslinda ama

Merhabalar bizde aralık ayında başladık tedaviye şuan dondurulmuş 3 embiyom var adetim 3.günü gittik 13 gün ilaç tedavisi ve 5 gün daha farklı ilaç verilecekmiş ardından embriyonuz transfer edilecek denildi fakat ayın 23 geliyor tarih ve adetime 6 7 gün kalıyor transfer çok geç değil mi süreç hep böyle mi oluyor yardımcı olursanız sevinirim

Canim benim hiç moralini bozma.hele transfer öncesi bunlara hiç takılma. Rabbim ne eyler se güzel eyler.demekki böylesi hayırlı imiş. Belki de sana tutunacak. Belki bu işarettir senin için. Sen içini ferah tut .transfer sonrası 3 gün dikkat et dinlen.kısa kısa yürüyüş yap.ağır kaldırma.

O kadar bozdum ki; agliyorum Iki embriyoda sans yuzde 60'a kadar cikiyor demisti doktor. O yuzden cok umitlenmistim. Cift konan arkadaslarim hepiniz 35 yas ustu musunuz doktorlar yardimci oluyor aslinda ama
Canım moral çok önemli simdiden kendini üzme boşuna herşey güzel olacak iyi düşün iyi olsun Allah güzel yazılar yazsin inşallah.

Rahatlat kendinı lütfen transfere bu şekilde gitme konulan bebeği de üzmeye hakkın yok boşuna o tutunacak sana annesi evini senlendircek.
Şimdi aç bıkaç müzik dinle günde 5 tane şarkı dinlemek strese birebirmiş keyfin yerine gelsin yada mutlu olacağın bişeyler yap kuzum tamam mi

Burada gördüğüm kadarıyla bazı doktorlar 2 tane koyuyorlar. Ben yasal yapilan kliniklerde daha dogru islem yapuldigini dusunmekteyim. Devlet ,35 yaş altına 2 embriyoyu yasaklandı.

Cnm önemli olan tutması sayıya takılma bence eğer 3.denemense 35 altında ancak o zaman 2 embriyo transfer ediliyor ben 27 yaşındayim 4 başarısız denememiz var 2 embriyo da transfer edildi en sonkinde hatta 3 embiyo transfer edildi ama yine olmadı inşallah tek olur ama tutar

Tutuyorsun o anda sıkıntı olmaz rahat bırakmak lazım elden geldiği kadar kendini

Yüzde 60 tutunma oranına da inanmayın lütfen.
Merkezler bu oranın içine kimyasal gebelikleri, dış gebelikleri ,kalp atışı alınamayan gebelikleri, boş gebelikleri 1 -2 ay sonra yapılan dusuklerin hepsini katarak veriyor o yüzde 60 orani.. yani testte bi değer çıkarsa bebek doğuma kadar ulaşmasa da o yüzde 60lik orana katiyorlar..

Önemli olan merkezlerin eve canlı bebek götürme oranı buda yüzde 25 yüzde 30lari geçmiyor Türkiye'de ki merkezlerde.

Canim hic sayiya adete takilma bence. Dr cok onemli guveniyorsan mutlaka sakinlestirir seni.bugun ben okadar stresliydimki tranafere girerken ama dr okadar sakinlastirdiki hicbirsey hissetmedim.ve sunu anladim rahat oldugun zaman hicbirsey hissetmiyorsun.o ekrana bakarken sadece guzel seyler dusundum ben bundan sonrada cok dusunmek istemiyrm.rabbim yazmissa olur.yazmamissa ne yaparsak yapalim elimizden bisey gelmez.hepimizin hakkinda hayirlisi canim. Dualarimiz seninle olucak:)

İğneden beri benim de ateş basıyo eklem ağrısı gibi oluyo yine doktoruna sor da ben günde bi serum kullanıyorum öğlen, akşama doğru çok halsizleşiyorum böyle hem üşüme geliyo hem de sıcak oluyorum cnm

Kizlar olumlu dusunemiyorum asla hic bir sekilde su an ( sayiya takilmiyorum doktorun son dakika agiz degistirmesi sinirlerimi bozdu. Yumurta toplamaya hastane katnakli bir olumsuzluktan dolayi aglayarak girdim, doktor 2 koyucaz derken su an son dakika geri vites yapti. Doktorum sakinlestirebilir bir yapida olsaydi keske.. Bin pismanim Su an secimlerimden dolayi. Yedigim ignelere acimasam inanin transfer falan istemeyecek durumdayim..
lutfen dua edin bana.

canim hastahanede sikayet falan durumları n oldugu icin korkup tek embriyo veriyor olmasinlar .. Hic profesyonelce degil ama .. Sen kafaya takmamaya stres yapmamaya calis lutfen bebisin yarin seninle olacak onu uzmee

Kaçıncı deneme yapıldığı da etkiliyor
üç tane koysalar üçü de tutmayabilir Artık doğacakları gün belliyse ztn gelecekler sen de sıkma canını kuzum cerkeskizi1

Kaç embriyonun vardı canim

canim hastahanede sikayet falan durumları n oldugu icin korkup tek embriyo veriyor olmasinlar .. Hic profesyonelce degil ama .. Sen kafaya takmamaya stres yapmamaya calis lutfen bebisin yarin seninle olacak onu uzmee
Zaten moralimi bozan o ihtimalden dolayi vazgecmis olmalari oldu. Tibbi bir sebepten dolayi 1 deseler olabilir der sakin karsilardim. Once 2 deyip sonra 1'e cevirmis olmalari cok uzdu. Eger keyfi bir sekilde benim emeklerimle oynuyorlarsa Allah'a havale edebiliyorum sadece..

Aynen oylee .. Dondurulmusun var miydi canim kardes yapmak istersen ilerde ayni merkezde islem yapmazssin artik ama sen bebisinin seninle.olcagina inan kalbini ferah tut

canım bir de soyle dusun belki Rabbim boyle olmasını istedi bir tane olması senin icin daha hayırlıdır bilemeyiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…