2017 Şubat Anneleri

selam kızlar günaydın. dün internetten biraz araştırma yaptım da bebek alışverişi için çok ayrıntılı şeyler var bir bebek arabası için bile bi sürü şey yazmışlar ben hiçbişi anlamadım :) erken diye de bakmıyordum ama herkes yavaş yavaş başlamanın daha mantıklı olacagını söylüyor. sizin düşünceleriniz neler bakalım[/QU

günaydın :KK49:
ben sürekli piyasa araştırmasındayım :oops: ama satın almak için erken biraz ekim gibi ufak ufak almalara başlarım heralde :KK4:

Ben almaya başladım bile o_O Hatta neredeyse bebek arabasını bile alıcam da eşimi razı edemiyorum. Ama beğendim, kenarda beklesin, yakında inşallah benim bebişimin olacak :KK53:
bebek arabasında neye karar verdin neye dikkat ettin ben daha bir çorap bile bakmadım :)

bende öyle düşünüyordum ama en azından ufak şeyler alınmalı sonrasında birden almaya kalkınca baya maddi olarak zorlayabiliyor demişler bana da mantıklı geldi

Zeynep kamili aradim bugun ayin 15 ne verdi ben o zamana 15 haftalik olacagim insaAllah o yuzden yarin ozele randevu aldim cevredekileri tum hastaneleri aradim en uygun 160 a buldum ona gidecegim insaAllah

Cinsiyet hakkinda bisey dedi mi bende yarin gidecegim merak ediyorum ne diyecek gorebilecek mi?

valla zeynep kamil bile erken gün vermiş diğerine göre

ben bahçelievler devlette yaptırabilicem çok şükür haftaya gidicem inşallah :KK17:

bende öyle düşünüyordum ama en azından ufak şeyler alınmalı sonrasında birden almaya kalkınca baya maddi olarak zorlayabiliyor demişler bana da mantıklı geldi
Bencede yavas yavas zibindi iste mendiliydi islak mendil falan corabiydi ufak ufak alinmasi lazim sonucta ilerleyen zamanda maddiyeten baya zoylayici oluyo iki eltim biri benm gibi erken basladi sikintisiz gayette hazir oldu digeriyse baya bi zorlandi son zamanda maddi anlamda bnde basladim almaya hatta bir iki ay sonra hastane cikisi falan cantayi hazirlicam hazirda dursun diye bence erken baslamak daha iyi

Selam kızlar. Sağlık ocağına da giden var mı? Hamileliğimi öğrendiğimde gidip kaydımı yaptırmıştım 12. haftada tekrar gelin dediler. Bu sabah gittim D vitamini verdi. Doktorum da ımom diye bir vitamin ilacı vermişti. Sağlık ocağına gidip bu şekilde D vitaminine başlayan var mı?

Bencede yavas yavas zibindi iste mendiliydi islak mendil falan corabiydi ufak ufak alinmasi lazim sonucta ilerleyen zamanda maddiyeten baya zoylayici oluyo iki eltim biri benm gibi erken basladi sikintisiz gayette hazir oldu digeriyse baya bi zorlandi son zamanda maddi anlamda bnde basladim almaya hatta bir iki ay sonra hastane cikisi falan cantayi hazirlicam hazirda dursun diye bence erken baslamak daha iyi
bende sonraya kalsın 6 ayda başlarım diyordum ama araştırıp yorumları okuyunca mantıklı geldi. şidilik temel şeyler alınır zaten araştırması bile bi sürü zaman sonrada daha sık alışveriş yapılır evim de müsait alıp bir kenarda saklayacam bende :)

Bilemiyorum canım. Ben elimden geleni yapacağım artık. Etrafımdan çok duydum 5-6 kilo alıp doğum yapanı. Annemde 4 gebeliğinde sadece 5er kilo alırmış. Yani aslında mümkün gibi. :KK66:
Merak ettim kendi kilosu nasıldı acaba ? Zayıflar mecbur çok kilo alabiliyormus ama orta kilolular daha az kilo alıyormuş.

Selam kızlar. Bir sorum olacak. Akıntım fazla oldugundan mecbur Günlük ped kullanıyorum. Bu sabah uyanıp tuvalete gittiğimde pedimde akıntıdan ziyade sanki tuvaletimi tutamamışta kaçırmışım gibi bir leke gördüm. Az önce tekrar tuvalete gittiğimde yine aynı şeyi gördüm. Ama ben bunu hiç hissetmiyorum. Sadece tuvalete gidince pedimde görüyorum. İkidir yaşıyorum bu durumu. Bunu yaşayanınız varmı. Kontrolüm haftaya.

benide galeyane getirdiniz kızlar bende alcam maaşı alım hafta sonu alışverişteyim şimdiden halim yok zaten karnım büyüyünce hiç halim olmazz .:)

Merak ettim kendi kilosu nasıldı acaba ? Zayıflar mecbur çok kilo alabiliyormus ama orta kilolular daha az kilo alıyormuş.
Genelde kilolu insanlar az alıyor. Benim kısa boylu ve zayıf bi arkadaşım 8,5 kilo ile 37. Haftada doğum yaptı. Bir başka arkadaşım 10 kilo aldı daha 24te. Ben 10dan fazla almak istemiyorum bünyem çok müsait kilo tutmaya.

hanımlar bu testler hangı donemde yapılıyor bılen var mı

11. Ve 14. Haftalar arası

bebek arabasında neye karar verdin neye dikkat ettin ben daha bir çorap bile bakmadım :)
Chicco nun urgan diye bir modeli var 3 lü Set. Onu beğendim canım. Ben de avm ye falan gittiğimizde günün hatırası diye ufak tefek şeyler alıyorum yani. Mendil, Body vs. Unisex şeyler. Gerçi bir tane de erkek bebek kıyafeti aldım, cok güzeldi dayanamadim :KK45::KK22:

Ben suan osteocare decavite aliyorum. Kullandığım diger ilaclar dusugu onlemek icin oldugundan yazmiyorum:)tahlil istedi dr benden. Sanirim degerlerime gore baska ilac kullanip kullanmayacagima karar verecek. Yarin kntrlm var. Ekstra bir sey verirse sebebiyle beraber yazarim:)
canım:) teşekkür ederim mesajımı sadece sen dikkate almışsın.

Genelde kilolu insanlar az alıyor. Benim kısa boylu ve zayıf bi arkadaşım 8,5 kilo ile 37. Haftada doğum yaptı. Bir başka arkadaşım 10 kilo aldı daha 24te. Ben 10dan fazla almak istemiyorum bünyem çok müsait kilo tutmaya.

11. Ve 14. Haftalar arası
Bende çok merak ediyorum ömrümde 52 nin üstüne çıkmışligim yok boyum da 1 60. 51 ile hamile kaldım şuan 50 yim. Bakalım ne olacak. Herkesin bünyesi farklı sanırım.

Kızlaarr dr dan geldim yeni çok şükür iyiyiz kıpır kıpırdı maşallah minnağımız :emir_bebek: başta uyuyodu ama uyandırdı dr amcamız :KK49: ense kalınlığı normalmiş el ayak kafa göwde herşeyi normal dedi çok şükür. 2 li teste gerek duymadı yaptırmadı. Cinsiyeti göremedi yada benim dr um biraz garantici kesinleşmeden kız yada erkeğe benziyo demedi :KK43: e biraz da kilom war sağolsun izin wermiyo o kadar görüntüye :halay: küçük küçük parmaklarını bile gördüm o bana yetti çok şükür bide zıplayışlarını görünce içim bi tuhaf oldu yaa anne olduğumu fark ettim gerçekten :anne:

kızlar bu 2017 şubat anneleri gruplarını birleştirmeyi talep edelim.. 2 yere yazıyoruz sürekli o_Oo_Oo_Oo_O
beni sıkıyor bu durum. sizdede özyle değilmi. hep aynı kişiler 2 farklı yerde konuşuyorz.

ay kesinlikle katılıyorum. hep aynı şeyleri okuyup yazmak da insanı sıkıyor doğrusu...

annecikleeer... bugün kontrolümüz vardı ve bebeğim 12 hafta 4 günlük çıktı.. Veeeee oğlumuz oluyrmuşşş....Normalde 11 hafta 5 günlükgebelik takvimim... Allah hepimize hayırlı evlat nasip etsin..
Folik asiti bıraktırdı demir hapı ve balık hapı verdi.. 2li test istedi kan vereceğiz.. Bakalım son gelişmeler böyle..Herkese iyi günler dilerim:KK200:

Gözünaydın canım cinsiyet öğrenmeleri başladı:) biz de pazartesi gideceğiz Zaman geçmiyo 12+2 olucak inşallah biz de öğreniriz:)) ama ben ikili test yaptırmicam

X