2017 Şubat Anneleri

Günaydın kızlar. Ya çok sıkıntılıyım ne olur dua edin. Idrar yolu enfeksiyonundan sonra antibiyotik kullanmıştım ve geçmişti ama sonra da mantar başladığı için fitil kullanmıştım, iki hafta önce bitti . Son bir haftadır yine kaşıntım çok fena. Flora düzenleyici fitil kullanmaya başladım ama aşırı derecede sarı akıntım var ve dün akşam bu sarı akıntıyla beraber çamaşırımı islatacak kadar su gibi bir şey geldi. Geceden beri kafayı yemek üzereyim acaba suyum mu geldi diye, sabahı sabah ettim. Şimdi doktora gitcem bakalım. Dua edin ne olur.
canım sıkıntı yapma. bende o su dediğin önceden de enfeksiyon, mantar vs olduğumda olur. ve şimdiye kadar hiç antibiyotik kullanmadım. başladığını farkedersem ilacım bellidir. günde 3-4 fincan aslanpençesi çayı, yaban mersini kapsül olarak günde iki kere ve ilerlemiş ise multi gyn kullanıyorum beraberinde.
hamilelikte de kullanılabildiği için bunlar, içim rahat ediyor.
tavisye ederim, burada doktor da veriyor bu arada yaban mersinini ve çayı.

Günaydın kızlar. Ya çok sıkıntılıyım ne olur dua edin. Idrar yolu enfeksiyonundan sonra antibiyotik kullanmıştım ve geçmişti ama sonra da mantar başladığı için fitil kullanmıştım, iki hafta önce bitti . Son bir haftadır yine kaşıntım çok fena. Flora düzenleyici fitil kullanmaya başladım ama aşırı derecede sarı akıntım var ve dün akşam bu sarı akıntıyla beraber çamaşırımı islatacak kadar su gibi bir şey geldi. Geceden beri kafayı yemek üzereyim acaba suyum mu geldi diye, sabahı sabah ettim. Şimdi doktora gitcem bakalım. Dua edin ne olur.
geçmiş olsun canım. endişelenme. ben de her ilişkiden sonra yaşıyorum bunu tekrarlıyor bir türlü yakamı bırakmıyor:KK43: çözümü boool boll su içmekte ve orayı sirkeli su ile temizlemekte buldum. bize yaz doktordan çıkınca

Yaz ya canım mevsimi değil kokusu bile farklı oluyo kışın ye sen :) ben balığın b sine tahammül edemiyom vejeteryanim çünkü
Ben balıksız duramam normalde kışın haftada iki yazında alabalık çupra vs ne bulursam ama şimdi kokusu bile çok fena oğlumda hiç böyle olmamıştım yiyip içip gezmiştim iki çocuk birbirinden farklı olur derlerdi doğruymuş :emir_bebek:

bende çok seviyorum balığı canım istiyo aslında bayadır ya arkadaşlar ağır bi koku olmadıgı sürece bende hiç mide bulantısı yok çok sanslıyım yaaa

gunaydın kızlar alıntılara gecmeden önce sizlerle paylaşmak istediğim daha doğrusu danışmak istediğim şeyler var. konu benim eski drumla alakalı bu kadın bize neden böyle yaptı anlayamıyorum
1- ilk şiddetli kanamamda hemen gel demek yerine saat 17.00 a randevu verdi buna hadi tamam işi vardır dedik geçtik
2-17.00 da gittik usg ile baktı bebek iyi kanama seninle alakalıdır dedi özellikle sordum dr hanım yatmam gerekiomu progestan almam falan gerek yok normal hayatına devam et dedi
3-kabızlık sorununu söylediğimizde bana form kayısılı cay önerdi.2-3 kez kullandım sonra zaten yine kanamam oldu bıraktım daha dogrusu evde kaldı cay ben anneme gectim. dun hamilelere hangi baharatlar zararlı diye araştırırken sinameki ve böyle cayların rahöi gevsetip erken dogumu baslattıgını okudum. o an sok oldum bu kadının dedıgı cay zaten sınamekı. hatta bana sınameki iç ama o karın agrısı yapar form cay al dedı
4-ikinci şiddetli kanamamda gittik alttan baktı rahim agzı acık bebegınde yarısı dısarıda dedi düsecek canım bu dedı ve benı o odada yanlız bırakıp cıktı giyin gel usg de gösterim dedi. usg odasına gecctik bi baktı bebek yerinde kalbide atıo o zaman benim gördüğüm pıhtı dedi. bi iğne yapalım ama düşer buyuk ıhtımal dedı ve yolladı bizi hap falan vermedi
5- annemlere geldim kanamadan sonra sureklı yattım lekelenmem oldu aradım bişey yapamam düşecekse düşecek dedi ben zaten o an soğudum başka dr aramaya karar verdim druda eşimin dr kuzeni önerdi arkadaşıymıs

sonra şeker mi şeker bi dr bulduk kızlar progestan baslattı haftada bir iğne verdi kabızlıgım için bitkisel incirli şurup ve bebek olması gereken yerde ben olumlu goruyorum dedi her gittiğimizde g
yüzümüz gülerek çıkıyoruz odasında Allah razı olsun ondan

şimdi kafamdaki soru şu kızlar ilk dr bize bunu neden yaptı aklım almıyor uyuyamadım
bana 6. haftada düşecek demişti suan 11. haftaya geldik kızlar
Allah korumuş seni o doktordan bundan sonrası iyi olsun saglicakla al kucagına insallah

gunaydın kızlar alıntılara gecmeden önce sizlerle paylaşmak istediğim daha doğrusu danışmak istediğim şeyler var. konu benim eski drumla alakalı bu kadın bize neden böyle yaptı anlayamıyorum
1- ilk şiddetli kanamamda hemen gel demek yerine saat 17.00 a randevu verdi buna hadi tamam işi vardır dedik geçtik
2-17.00 da gittik usg ile baktı bebek iyi kanama seninle alakalıdır dedi özellikle sordum dr hanım yatmam gerekiomu progestan almam falan gerek yok normal hayatına devam et dedi
3-kabızlık sorununu söylediğimizde bana form kayısılı cay önerdi.2-3 kez kullandım sonra zaten yine kanamam oldu bıraktım daha dogrusu evde kaldı cay ben anneme gectim. dun hamilelere hangi baharatlar zararlı diye araştırırken sinameki ve böyle cayların rahöi gevsetip erken dogumu baslattıgını okudum. o an sok oldum bu kadının dedıgı cay zaten sınamekı. hatta bana sınameki iç ama o karın agrısı yapar form cay al dedı
4-ikinci şiddetli kanamamda gittik alttan baktı rahim agzı acık bebegınde yarısı dısarıda dedi düsecek canım bu dedı ve benı o odada yanlız bırakıp cıktı giyin gel usg de gösterim dedi. usg odasına gecctik bi baktı bebek yerinde kalbide atıo o zaman benim gördüğüm pıhtı dedi. bi iğne yapalım ama düşer buyuk ıhtımal dedı ve yolladı bizi hap falan vermedi
5- annemlere geldim kanamadan sonra sureklı yattım lekelenmem oldu aradım bişey yapamam düşecekse düşecek dedi ben zaten o an soğudum başka dr aramaya karar verdim druda eşimin dr kuzeni önerdi arkadaşıymıs

sonra şeker mi şeker bi dr bulduk kızlar progestan baslattı haftada bir iğne verdi kabızlıgım için bitkisel incirli şurup ve bebek olması gereken yerde ben olumlu goruyorum dedi her gittiğimizde g

şimdi kafamdaki soru şu kızlar ilk dr bize bunu neden yaptı aklım almıyor uyuyamadım
Bence doktorlarda sıradan insann oldukları için onlarında kötüleri oluyor ve sen kötü bi doktora denk gelmişsin sinir oluyorum böyle insanlara ii ki yeni bi doktor bulmuşsun kendine boşver onu allaha havale et böyle böyle hastası kalmaz da farkına varır belki gıcık şey ben sinir oldum burda ii dayanmışsın

Tarcin koy o biraz dengeliyor kan sekerini ani acligi onler ama artik oyle olucak 3 saatte bir bisey yemek gerekiyor bende acikiyorum valla :)
Ben ilk hamileligimde 18 kilo aldim cok zor verdim ve minyon bi insan olmama ragmen bu sefer gercekten almak istemiyorum o kilolarin ne bebege ne bana faydasi yok
Tarçını denemekte fayda var severimde bakalım şimdilik kilo almadım bulantılardan dört kilo vermiştim onları geri alıyorum ama sonum Hayır olsun bakalım benim ikiz olduğu için çok kilo alacak gibi hissediyorum son aylarda yuvarlanırım artık:)

Allah Allaaah okumaya başlar başlamaz sinirlerim bozuldu. böyle dengesizler yüzünden kim bilir kaç kişi bebeğini kaybediyor.
Çok geçmiş olsun. bana da buradaki doktor, bu kadar kanamayla düşmez ama kanaman şiddetlenir ve parça gelmeye başlarsa korkma, yapacak birşey yok üzme kendini, çocuk sahibi olabilmen güzel yani tekrar yapabilirsin vs dedi. bunları bile tatlı dille söylemesine rağmen psikolojimi altüst etti. senin durumunu düşünemiyorum bile.
Allah ıslah etsin böylelerini

Merhaba kızlar nasılsınız?Yorumlarinizin hepsini okudum.....
10+2 olduk biz bugün sabah safra kusmaya devam ediyorum.Turuncu gibi mide bulantısı geçsin istiyorum.Yararlı hicbirsey yiyemiyorum ceviz yumurta süt hiçbirini agzima koyamiyorum.Eşimin arkadasida dün sen çocuk için hiç birşey yemiyorsun beyin gelişimi çok sağlıksız olcak deyince bende sarteller attı.Sanki bilerek yemiyorum saydığım besinleri karşıdan gördüm mu kusuyorum zaten....
amaaan bunlar da ayrı bir kafa ya! ne yapalım ilk biz miyiz midesi bulanan.ayrıca hiç bişey olmuyormuş bebeklere zira bizim kaynaklarımızdan kullanıyorlar şuan :) ilerleyen aylarda zaten yeriz. sanki senin bebeğini senden daha çok düşünecek. böyle diyenlere sessiz kalmamak gerek diye düşünüyorum. yapıştıracaksın lafı :sinirli::KK70:

Ne kadar doğru bilmem ama bu seneye kız senesi diyolarmış buarada hayırlı olsun sağlıkla kucağına alırsın inşallah
Teşekkür ederim canım hep birlikte inşallah bebişlerimizi sağlıcakla kucağımıza alırız. Ayy inşallah benimkide kız senesi modasına uyar:)

Hamilelikte en önemli şey moral, olumlu düşün hep. Bize de haber ver doktordan çıkınca

Canım meraklanma bence su değildir enfeksiyondan sonra bende de oluyor bazen ayaktayken özellikle bian da pantolonum bile ıslanıyo bazen inşallah düşündüğüm gibidir bebişin ve sen de iyisindir dr dan çıkınca bizede haber ver

canım sıkıntı yapma. bende o su dediğin önceden de enfeksiyon, mantar vs olduğumda olur. ve şimdiye kadar hiç antibiyotik kullanmadım. başladığını farkedersem ilacım bellidir. günde 3-4 fincan aslanpençesi çayı, yaban mersini kapsül olarak günde iki kere ve ilerlemiş ise multi gyn kullanıyorum beraberinde.
hamilelikte de kullanılabildiği için bunlar, içim rahat ediyor.
tavisye ederim, burada doktor da veriyor bu arada yaban mersinini ve çayı.

geçmiş olsun canım. endişelenme. ben de her ilişkiden sonra yaşıyorum bunu tekrarlıyor bir türlü yakamı bırakmıyor:KK43: çözümü boool boll su içmekte ve orayı sirkeli su ile temizlemekte buldum. bize yaz doktordan çıkınca
Kızlar çok sağolun desteğiniz için. Gittik doktora çok şükür bebişte bir sıkıntı yok. Enfeksiyon için de tahlil verdik sonuç çıkmadı da muhtemelen yine enfeksiyona bağlı bi şeymiş. Büyümüş minigim teyzeleri :emir_bebek::KK66:

Kızlar buarada karniniz ne alemde. Ben bugun tam olarak 12+0 im ama hiç bişey yok. Ultrasonda Bebeğimi görmesem inanmam. Hele yatınca hepten sıfirliyor. Yumuşacık bide. Normal mi yahu?
Bide bi çocuğum var ama hepten unutmuşum hamilelik nasıl olur nasıl gecer

duygusuz gaddar robot biriymiş de ondan. iyiki de değiştirmişsin. Allah korusun sağlam bebeğini sana zararı olur almamız gerek falan diyerek alabilirdi de. Ufakta olsa bir sadaka ver bence.
ya zaten usg de kalp atısı gormesek alacaktı bence onuda ben heyecanla bakın kalbi atıo gördüm dedim kadının suratında bi şok ifade

Merhaba kızlar nasılsınız?Yorumlarinizin hepsini okudum.....
10+2 olduk biz bugün sabah safra kusmaya devam ediyorum.Turuncu gibi mide bulantısı geçsin istiyorum.Yararlı hicbirsey yiyemiyorum ceviz yumurta süt hiçbirini agzima koyamiyorum.Eşimin arkadasida dün sen çocuk için hiç birşey yemiyorsun beyin gelişimi çok sağlıksız olcak deyince bende sarteller attı.Sanki bilerek yemiyorum saydığım besinleri karşıdan gördüm mu kusuyorum zaten....
biz keyiften yemiyoruz sanıyorlar yada kilo almamak içinmi yemiyorsun diyenlerde var herkes bi tuhaf
Çok geçmiş olsun çok sinir bozucu Bi durum çok iyi yapmışsınız değişmekle dr çok önemli gerçekten..
saol canım

Msj yazmıştım kanama yoksa sıkıntı yok yazmış inş öyledir
bencede kanama yoksa korkma

Pes diyorum. Daha 1. Maddeden itibaren. Yani 5 aydır gittiğim doktor olsa anlayış gösteririm ama kanama şikayeti ile gidiyorum umursamıyorsa piyasada doktor çok! Geç bile kalmışsın değiştirmekte çok kızdım şahsiyete!!

Hurma günde 1-2 tane yenebiliyor. Ben tatlı ihtiyacımı hurma incir ve kayısıdan karşılıyorum bi kuru üzüm almaya elim ermedi. Maydonoz da azıcık yenebilirmiş.

Ya ben çok sinirli oldum sanırım bugünlerde. Tahammülsüzüm gereksiz şahıslara. O an orada olup senin beynin ne güzel gelişmiş annen sende ne yedi acaba diyesim geldi!
3 hafta önce değiştirdim dru ama yaptıkları aklımdan cıkmıyor dunde sinemaki olayı tuz biber oldu kullanmaya devam etsem nolcaktı :KK43:
Selvos88 Selvos88

Önceki düşüğümde bende doktorumdan memnun değildim.bende doktor değiştirdim.çok iyi yapmışssın bazı doktorlar ukalalıkla karışık fazla umursamaz. Doktordan çıkınca endişe değil yüzümüzde rahatlamayla karışık bi gülümseme olmalı :anneadayı:
aynen canım yeni dra eşim dra mevsimimizi değiştirdiniz dedi kadın o kadar rahatlattıkı bizi

Merhaba bende 2017 subat annesi olucam inşallah bebeğimin kalp atislarini6duyamadik henüz ama bekliyoruz salı inşallah duyariz
hayırlı olsun canım hosgeldın aramıza

Allah korumuş seni o doktordan bundan sonrası iyi olsun saglicakla al kucagına insallah
aminn canım hep miz inşallah

Bence doktorlarda sıradan insann oldukları için onlarında kötüleri oluyor ve sen kötü bi doktora denk gelmişsin sinir oluyorum böyle insanlara ii ki yeni bi doktor bulmuşsun kendine boşver onu allaha havale et böyle böyle hastası kalmaz da farkına varır belki gıcık şey ben sinir oldum burda ii dayanmışsın
allaha havale ettim ama içimden çıkmıyor yasadıgım günler korkudan wc ye bile gidemedim kendıme gelemedım

Allah Allaaah okumaya başlar başlamaz sinirlerim bozuldu. böyle dengesizler yüzünden kim bilir kaç kişi bebeğini kaybediyor.
Çok geçmiş olsun. bana da buradaki doktor, bu kadar kanamayla düşmez ama kanaman şiddetlenir ve parça gelmeye başlarsa korkma, yapacak birşey yok üzme kendini, çocuk sahibi olabilmen güzel yani tekrar yapabilirsin vs dedi. bunları bile tatlı dille söylemesine rağmen psikolojimi altüst etti. senin durumunu düşünemiyorum bile.
Allah ıslah etsin böylelerini
tatlı dille söylemedi sağlıksız bebek düşer buda düşecek dedi. düşecekse düşecegini bende biliyorum ama o an innsan rahatlatılmak istio

X