2017 Şubat Anneleri

Mrb bende aynı şeyi düşünüyorum doktor bir ay sonra gel deyince bir huzursuz oldum daha sık gitmeliyim diye düşünüyorum.Bu arada benim yeni başladı bulantılarım seninde geç başlar belki oğlumda hiç bulantım olmamıştı bu hamileliğimde yemek pişirirken bile midem bulanıyor başlarda hiç yoktu bayramda başladı şimdi bişey yiyemiyorum
Çağırmasınlar boşver çok sık ultrason zararlı bebeğe. Ben bi sorun olmazsa ağustosun ilk haftasına kadar doktora gitmeyeceğim

iyi geceler arkadaşlar sizlere bir sorum olacaktı bi kaç gündür bulantım var az önce de daha fazla dayanamayıp çıkardım öncesin de folik asit hapımı içmiştim yarım saat kadar önce şimdi tekrar içsemmi boşa mı gitti acaba dün gece de aynısı oldu

iyi geceler arkadaşlar sizlere bir sorum olacaktı bi kaç gündür bulantım var az önce de daha fazla dayanamayıp çıkardım öncesin de folik asit hapımı içmiştim yarım saat kadar önce şimdi tekrar içsemmi boşa mı gitti acaba dün gece de aynısı oldu
Cnm içmene gerek yok bence yarım saatte erimiştir zaten witamin olduğu için 1 gün içmesen de bir şey olmaz yatarken yada sabah erken içme gün içinde iç bulantıların daha az olduğu zamanlarda o zaman böyle bi soru işareti olmaz kafanda

Cnm içmene gerek yok bence yarım saatte erimiştir zaten witamin olduğu için 1 gün içmesen de bir şey olmaz yatarken yada sabah erken içme gün içinde iç bulantıların daha az olduğu zamanlarda o zaman böyle bi soru işareti olmaz kafanda
teşekkür ederim ederim yarın öyle yapayım bari dün de aynısı olunca üzüldüm biraz

Slm kizlar firsat buldkca yazdklarinizi okuyorm herkeste bir telas kimi bulanti kimi kalp atisi derken insallah her sey yolundadr Rabbim bebegini kaybedenlere de tez vakitte mujdeler nasip etsin Allah kolaylik versin kolay dgl ben de ilk olarak 5+4 te gitmistm keseyi gorebilmstk sadece yarin kalp atisi icin gidecegim 8+0 olacagiz insalalh bana o sesini dinletr 15gunu inanin cok zor gecirebildm vakit akmadi sanki umarim bnmledir her sey yolundadr diye diye yarin bir mucizeye sahit olmak istiyorm insallah nasip olursa bebisimiz asilama ile ve uzun zaman sonra bize geldi o yuzden hala inanamiorm bulanti vs de yok ultrason bnm icin buyuk merak konusu dualarinizi bekliyorm✌
Ay inşallah güzel haberlerle gelirsin canım. Ben de merakla bekleyeceğim. En merak veren süreç ilk trimester gerçekten ben bile çok meraklıyım sanki ilk cocuk:KK48:.bize haber .bu arada kızlar bu gece bulantı dan öldüm. Sebebi ise m8de ilk bulandırıyor an şeker atmadim ağzıma. Şimdi bi arkadaş doktora soracam dedi sorunca bize de bilge verse çok sevinirim:KK200:

Benim de SAT 20 mayis Normal sartlar altinda 14. gun yumurtlasaydık 7 hafta 4 gunluk hamile olmamız gerekiyordu. Dun doktora gittim, 6+5sin dedi bana. Gec yumurtlamisim. Doktorun tahmini dogru sanirim. Bu durumda bizim dogumlar marta da kayabilir

Merhaba Kızlar,

1 hafta önce doktor keseyi gördüğünde 5 haftalık demişti. ve bugünde o tahmine göre 6 haftalık olmam lazım.. imza kısmımızda 8. haftanın içindeyiz yazıyor . hagisi doğru bilemedim. sat 20 mayıs idi.. cuma günüde kalp atışı için gidicez inş. sorun yoktur.

Persembe bakicam dedi canim. Ama ibre kotuyu gosteriyor dedi:KK43: ya dedim ki 5 arti 5 yani aslinda erken daha ama neden boyle dedi kizlar bu yaziyi okuyanlar nolur sadece bebegi kac bafta kac gunlukken gordugunuzu yazsaniz. Inanin cok kotu bir ruh halindeyim

canım bende 5+3de sadece kese gördü 6+3 de bebeğn kalp atışını gördü 7+3de kalp atışını duyduk

Kese dışındaysa daha iyi demişti bana de benimkide dışında çok yoğun mu peki yoğunsa kırmızıysa bide ağrın varsa dr git cnm az akıntı şeklinde kahverengiyse çok sıkıntı değilmiş
Az kahverengi canim geliyor hala tuvalete fln ciktikca

Canım hiç kötüsünü düşünme benim de 5. Haftada kese göründü ama vajinal usg ile sonra 6. Haftanın sonunda kalp atışlarını duyduk yine vajinal usg ile sonra 8+5 de karından usg ile bebişimi hem kalp atışlarıyla hemde daha net yani noktadan büyük bir şekilde 1.85 mm ken gördük :) vajinal bakmadıysan zaten 5. Haftada çok nadir görmesi görünmez bebek sen içini ferah tut. Benim bu 3. Gebeliğim diğerlerini daha ilk başta kaybettim kalp atışları durdu o yüzden baştan dr um temkinli dawranıp çok kesin bişe görmeden gebelik ilerlemeden beni umutlandırıp boşa çıkmasın diye tam haftasını gününü söylemiyordu karından usg ile net bi şekilde görünce 8+5 dedi diğerleri benim tahmini tarihlerim. umutsuz konuşmaları çok normal kötüsüne alıştırıyolar ki bişe olduğunda daha çok üzülme diye net bişe görmeden umut wermiyolar sen hiç üzülme bebeğine de kötü elektrik werme :KK66: bir de benim de 6. Haftamda lekelenmem oldu kahwerengi o gün çok yapmamama kendimi zorlamamama rağmen birazçık temizlik yapmıştım ondan sonra oldu lekelenmem dr um yatacaksın başka hiç birşey yok yapacağın dedi progestan kullandım günde 3 adet bi tane de iğne wuruldum progestan onun haricinde hep yattım çalışıyorum 3 hafta rapor werdi yattım 11. Haftan bitene kadar yatacaksın birak ewi pislik götürsün dedi aynen bende öyle yaptım şimdi çok şükür bende bebişim de iyiyiz 11. Haftamdayım sende öyle yap sakın hiç bir şey yapma sadece yat lawabo için kalk we hep rabbime dua et iyisini düşün iyisi olsun :)
Sagol canim tavsiyelerinize uyuyorum hep yatiyorum gunde uc tane progestan fitil kullaniyorum. Bide benim akintim durmustu dun fitile basladim diye mi aksama geldi acaba onu da dusunmuyor degilim

Yok canm daha erken hem öyle diyeceğine neden hemen alttan bakmamış ki? Devlete mi gittin? Özele git için rahatlasın
Ozele gittim. Kizlar bu arada bebegim saglikliysa ve dogarsa aslinda ben de subat annesi oluyorum sezeryan olacagim icin:) ilk cocugumu s3zeryanla dogurmustum cunku. 8mart gozuktugu ve benimle ayni haftalara denk geldigi icin mart annelerinde takiliyorum:) iyiki size sormusum umut oldunuz sagolun

Slm kizlar firsat buldkca yazdklarinizi okuyorm herkeste bir telas kimi bulanti kimi kalp atisi derken insallah her sey yolundadr Rabbim bebegini kaybedenlere de tez vakitte mujdeler nasip etsin Allah kolaylik versin kolay dgl ben de ilk olarak 5+4 te gitmistm keseyi gorebilmstk sadece yarin kalp atisi icin gidecegim 8+0 olacagiz insalalh bana o sesini dinletr 15gunu inanin cok zor gecirebildm vakit akmadi sanki umarim bnmledir her sey yolundadr diye diye yarin bir mucizeye sahit olmak istiyorm insallah nasip olursa bebisimiz asilama ile ve uzun zaman sonra bize geldi o yuzden hala inanamiorm bulanti vs de yok ultrason bnm icin buyuk merak konusu dualarinizi bekliyorm✌

canım Allah hayırlısı ile kalp sesini duymayıda kucağına almayıda nasip eder sana.

Merhaba arkadaslar. Ben bugun 5 arti 5 oldum dr.a gittim karindan ultrason yapti ve bebegi goremedi bos gebelik olabilirmis persembe alttan bakacak canim cok sikkin zaten dusuk tehlikem var. Siz ne zaman gordunuz bana da bir fikir olur en azindan

canım geç döllenme olmuştu ve 6+4 de görmüştüm bende 7+1de kalp sesini dudum çok şükür inşallah hayırlısı ile devam eder hepimizinki.

Evet cok heyec
Ay inşallah güzel haberlerle gelirsin canım. Ben de merakla bekleyeceğim. En merak veren süreç ilk trimester gerçekten ben bile çok meraklıyım sanki ilk cocuk:KK48:.bize haber .bu arada kızlar bu gece bulantı dan öldüm. Sebebi ise m8de ilk bulandırıyor an şeker atmadim ağzıma. Şimdi bi arkadaş doktora soracam dedi sorunca bize de bilge verse çok sevinirim:KK200:
Evet cok heyecanli Allahim bu heyecan ile kucagimiza almayi da nasip etsin insallah:anne::KK200::KK49:

Mrb bende aynı şeyi düşünüyorum doktor bir ay sonra gel deyince bir huzursuz oldum daha sık gitmeliyim diye düşünüyorum.Bu arada benim yeni başladı bulantılarım seninde geç başlar belki oğlumda hiç bulantım olmamıştı bu hamileliğimde yemek pişirirken bile midem bulanıyor başlarda hiç yoktu bayramda başladı şimdi bişey yiyemiyorum
Bnm iki gündür hafif bulantı var , şimdiye kadar olmamıştı, sadece geçen hafta bi sabah öğürmüştüm, midesi bulanan istifra eden arkadaşlar çok zor bi durum gerçekten ama en azından bebiş bn burdayım diyor :) bunun için değer

Çağırmasınlar boşver çok sık ultrason zararlı bebeğe. Ben bi sorun olmazsa ağustosun ilk haftasına kadar doktora gitmeyeceğim
Zararlı mı gerçekten ya? Aile Sağlığı Merkezlerinin bazılarında bebeğin kalp atışı dinlenebiliyor bi cihazla, bnm evimin ordaki aile sağlığı merkezinde yok gerçi ama, en azından oraya gidilebilir belki :)

X