2017 Şubat Anneleri

Bebegim dort aylik oldu hastaneye gore 5 900 saglik ocana gore 5 400 gecen ay 600 almisti bu ay 400

Canım doğum kilonuz ne kadar?
Gün içinde huysuzluğu ,gece sık uyanma gibi sıkıntınız var mı ?

İki tartı ölçüsü arasında ciddi fark var..
Ben olsam başka bir hassas tartı da daha tarttırırım.
3500 gr doğan kız bebeklerin 4.cu ay olması beklenen kilo 6400..
mbg24 mbg24 'ün dediği gibi Eds yöntemini araştırmanı tavsiye ederim :KK66:

Huzursuzluk cok fazlq degil ama gece cok sık uyaniyor gun icinde ise istahsiz bezleri de oldukca hafif sadece gece takip sabah aldigim bez 7 8 saat duyor o dolu oluyor

Gece benim kızımda sık sık uyanıyor uykı haram oldu,ne zaman düzelecek cidden merak ediyorum sürekli uykluyum bu yüzden:KK34:

Gece benim kızımda sık sık uyanıyor uykı haram oldu,ne zaman düzelecek cidden merak ediyorum sürekli uykluyum bu yüzden:KK34:

Canım kilosu az olan ve gündüz yeteri kadar doymayan bebekler sık sık uyanırlar(mış) gece.
Sizin durum için bir şey diyemiyorum..

Tek bildiğim büyük oğlumun gece uyanmalarının 3.5 yaşına kadar devam ettiği :)
Şuan oğlum 5 yaşında ve yeni yeni deliksiz uyuyor.
Gözünü korkutmak istemem ,sadece tecrübemi paylaşıyorum :))

Canım kilosu az olan ve gündüz yeteri kadar doymayan bebekler sık sık uyanırlar(mış) gece.
Sizin durum için bir şey diyemiyorum..

Tek bildiğim büyük oğlumun gece uyanmalarının 3.5 yaşına kadar devam ettiği :)
Şuan oğlum 5 yaşında ve yeni yeni deliksiz uyuyor.
Gözünü korkutmak istemem ,sadece tecrübemi paylaşıyorum :))
Gündüz doğru düzgün emmediği kesin bende gece emziriyorum iyice:KK43:
Ay deme öyle annelikten istifa edicem valla:)) uykuya öyle düşkündüm ki şimdi gün boyu ruh gibi geziniyorum halsiz düşüyorum artık düzelir inşallah

Huzursuzluk cok fazlq degil ama gece cok sık uyaniyor gun icinde ise istahsiz bezleri de oldukca hafif sadece gece takip sabah aldigim bez 7 8 saat duyor o dolu oluyor

Canım sütünün olduğunu yazmışsın. Bence mamaya başlamadan önce güvendiğin bir yerde bebeğini tarttır. Sonra 1 hafta bol bol emzir ve tekrar tarttır. Sonuca göre bir karar verirsin :KK66:

Kizlar doktor olcumuyle hastane olcumu arasinda yarim kilo oynuyor hangisini baz aliyorsunuz bu arada kizim bu ay 400 gr almis mama baslamalisin dedi doktorumuz ama kizim asla biberon almiyor kasikla da cok uzun ve zor oluyor ayrica mama soguyor ne yapmaliyim nasil alidacak fikrinolan var mi
canım ya doktorun mama tavsiyesine şaşırdım çünkü kilo alımları giderek azalıyor. doktorumuzun bize dediği sürekli ilk aylardaki gibi kilo alırsa 1 yaşına geldiğinde kaç kilo olur o çocuk. doymuyorsa ona diyecek lafım yok. evde tartı varsa ölcebilirsin ya da başka bi yerde tekrar ölçtürebilirsin:KK66:doğum kilonuz da bizim gibi dusukmus o yüzden kilo alımı fena değil

Gündüz doğru düzgün emmediği kesin bende gece emziriyorum iyice:KK43:
Ay deme öyle annelikten istifa edicem valla:)) uykuya öyle düşkündüm ki şimdi gün boyu ruh gibi geziniyorum halsiz düşüyorum artık düzelir inşallah

Gece kendi mi kalkıyor emmeye sen mi kaldırıyorsun?
Gece uyanmaları çok yıpratıcı oluyor bilirim. Diyorum ya ,çok çektim...
Şöyle 8 saat deliksiz uyuduğumu hatırlamıyorum artık..
Tam düzeliyor galiba derken ikinci geldi :))
Şimdi ise uykusuzluğa alışkın olduğun için daha rahat başa çıkıyorum uykusuz günlerde..
Zor kuzum annelik..
Yine de çok şükür halimize. Hayırlı evlat olurlar inşallah..

Gece kendi mi kalkıyor emmeye sen mi kaldırıyorsun?
Gece uyanmaları çok yıpratıcı oluyor bilirim. Diyorum ya ,çok çektim...
Şöyle 8 saat deliksiz uyuduğumu hatırlamıyorum artık..
Tam düzeliyor galiba derken ikinci geldi :))
Şimdi ise uykusuzluğa alışkın olduğun için daha rahat başa çıkıyorum uykusuz günlerde..
Zor kuzum annelik..
Yine de çok şükür halimize. Hayırlı evlat olurlar inşallah..
Yok canım kendim kaldırmıyorum ona fırsat vermiyor ela hanım kendisi zırt pırt kalkıyor. Bir yudum içiyor bazen bazende çok belli olmuyor.
Dediğin gibi napalım geçecek elbet,çok şükür sağlıklı sağ salim hayırlı evlatlar olurlar kötülük görmezler inşallah

Gördüğüm bütün hemşireler esmer ve toplu saçlı. Seni de makyajsız toplu saçlı buğday tenli zayıf orta boy ama şık tahmin ediyorum :-):-)
PicsArt_06-13-11.19.34.png

Kizlar doktor olcumuyle hastane olcumu arasinda yarim kilo oynuyor hangisini baz aliyorsunuz bu arada kizim bu ay 400 gr almis mama baslamalisin dedi doktorumuz ama kizim asla biberon almiyor kasikla da cok uzun ve zor oluyor ayrica mama soguyor ne yapmaliyim nasil alidacak fikrinolan var mi
Şırıngayla verebilirsin canım ilk bi hafta biberona alışmasin diye siringayla verdim ben gerçi sonra biberonla verdim memeyi Aldi yine alışmadi biberona

MaHlass MaHlass @Saskinanne2013 deprem için geçmiş olsun dileklerinize teşekkür ederim kızlar ben hareket ediyodum hissetmedim diklemesine duran cercevem vardı o düştü bide avize sallandı öyle anladım fırladım sokağa bi ben cikmisim herkes evinde :olamaz: bu manisada olduğundada ordaydim o yüzden çok korkar oldum kara bahtim kör talihim :cry:

X