2017 Şubat Anneleri

Annelik manyaklık ben nefesini dinliyorum gece kalkıp ikisinin de kız için normalde oğluma da gidip bakıyorum tepkisiz derin uyuyorsa nabzına bakıyorum :)

Evet onu da yapmıyor değilim.. az kıpırdamasa derin uyusa elimi burnuna dayıyorum karnına koyuyorum falan :işsiz:zaten çok akıllı bişey değildim iyice sıyırdım anne olunca....

Dışarıdaki yaşam seslerinizden rahatsız oluyorsa uykusunu kolaylaştırıcı müzikler açın bence. Ben 3.5 aydır böyle uyutuyorum ve misler gibi uyuyor ve biz de kısıtlanmamış oluyoruz. Süpürgedir saç kurutmadır zaten sevdiği sesler sorun olmuyor.. Uyuduğu oda çok mu uzakta? Bizim ev baya minnak o yüzden ben çok sık kontrol etmiyorum, sesini duyabiliyorum.. yine de yarım saatte bir bakıyorumdur ya :KK70:

Gündüz müzik tamam , bende öyle uyutuyorum bazen de , gece de sabaha kadar müzik açık olmuyordur heralde :KK75: bahsettiğim gece uykusu... örneğin saat 1 ama benim akıllı komşum yukarda banyoyu yıkıyo elindeki malzemeleri düşürüyo falan pat küt sesler haliyle sıçrıyor..

Uyuduğu oda çok çok uzak değil de dediğim gibi bizimki uyanınca ağlamıyor üzerinde ne varsa burnuna çekiyor o yüzden endişe ediyorum..

Kuzum alıyorsun bir kameralı telsizz,eloşu uyutup dizi izliyorsun :KK66:
Şuana kadar en mantıklı harcamam oldu benim. Azcık sesli nefes alsa ,onu bile duyuyorsun.
Aklına geldikce bas monitora ,izle :KK66:

Sütün bol ise manuel işini görebilir ama az ise elektrikli şart...

Bunu bi düşüneyim dünür ben.. böyle olacak gibi değil.. kafamı rahatlatamıyorum.. dedim ya bişey olacağından değil de, olmaz olmaz bi kere olur tam olur Allah korusun.. sonra ömür boyu vicdan azabı.. uyanınca ağlayan bi bebek olsa yine tedirgin olmayacağım ama bizimki sessiz sessiz muzurluklar yapıyor ondan korkuyorum..

Ya ben niye bu kızı uyutunca oh uyuttum diyip rahat edemiyorum yine de.. acaba uyandı sesini mi duymadım diyip 5 dk da bi kontrol, acaba üzerindeki örtüyü burnuna mı dayadı yine, nefes almakta zorlanmasın diyip 5 dk da bir kontrol, ay yukardan küt diye ses geldi uyanmıştır o şimdi sese diyip kontrol...........

Manyak mıyım ben acaba... uyuttum diyip bi dizi izlemişliğim yok vallahi 4 aydır.. gerçi bu saydıklarım hep başıma geldiği için sürekli kontrol modundayım.. derin uykusu yok sanki bu kızın çıt çıksa uynıyo..

Yoruldum ya.. Ela mı beni yordu yoksa ben mi kendi kendimi yordum bilmiyorum üstelik..

Daha rahat olmalısın diyorum kendi kendime.. uyanırsa uyansın.. uyanırsa ağlar nasılsa duyarsın..

Ama Ela uyanınca ağlamıyor, hemen üzerindekini ağzına burnuna götürüyor korkuyorum nefessiz kalacak diye..

Abartıyomuyum ya? Bi ben mi böyleyim.. bi ben mi rahatıma bakamıyorum.. olmaz olmaz, bi kere olur Allah korusun diye korkarak yaşar oldum.. bi ortası yok mu ya..

Yine sıyırdım gece gece..
Aynen beni anlatmışsın canım,hiçbirşeye odaklanamıyorum ela doğduğundan beri,birde sessiz sessiz yapıyor ayni adaşı gibi kafasına atıyor bir hiç rahat değilim.

1 aylıkken kaldırdığım göğüs kalkanlarını geri çıkardım.
Göğüslere susam yağı sarıp bir güzel kapattım.

aGooPO.jpg

Salatalığı 10 dakika da bu hale getiren bebe memeleri ne hale getirir acaba :)
Dişler çıkınca yandık valla..
Benimde göğüslerim yara. Sağ göğsüm 1 buçuk aydır yara lansinoh un göğüs ucu kremini kullanıyorum ama iyileşme olmadı. 2 gündur de soldakide yara oldu. Susam yağı ise yarıyor mu. Emzirme den önce silmek mi lazım

Aynen beni anlatmışsın canım,hiçbirşeye odaklanamıyorum ela doğduğundan beri,birde sessiz sessiz yapıyor ayni adaşı gibi kafasına atıyor bir hiç rahat değilim.

Aynen öyle valla.. sessiz iş çevirmeseler yine bu kadar takılmicam..

Bi diyorum amaaann sende çok pimpiriklisin ne olacak sanki, sonra bi de diyorum olacağı tutar Allah korusun..

Bedenimi geçtim ruhumu bile dinlendiremiyorum 4 aydır..

Aynen öyle valla.. sessiz iş çevirmeseler yine bu kadar takılmicam..

Bi diyorum amaaann sende çok pimpiriklisin ne olacak sanki, sonra bi de diyorum olacağı tutar Allah korusun..

Bedenimi geçtim ruhumu bile dinlendiremiyorum 4 aydır..
Ben gece bile çoğu zaman derin uykuya dalamıyorum kalkıp kalkıp bakıyorum.
Ne kimse bana gelsin istiyorum nede ben gidiyorum uykusu aşiri hafif zaten ama doktora sordum ben bu hallerimi dikkat etmek gerekiyor normaldir dedi. Bizim yavrularımızdan ıuzak benden önce bir oğlu olmuş annemin 1 ay sonra yatağinda ölmüş:KK43: annem hep kusmasında boğuldu diyor yıllarca kendine gelememiş. Rabbim kimseye yaşatmasın o yüzden amaan diyorım zaten geçecek bugünler sabır

Ben gece bile çoğu zaman derin uykuya dalamıyorum kalkıp kalkıp bakıyorum.
Ne kimse bana gelsin istiyorum nede ben gidiyorum uykusu aşiri hafif zaten ama doktora sordum ben bu hallerimi dikkat etmek gerekiyor normaldir dedi. Bizim yavrularımızdan ıuzak benden önce bir oğlu olmuş annemin 1 ay sonra yatağinda ölmüş:KK43: annem hep kusmasında boğuldu diyor yıllarca kendine gelememiş. Rabbim kimseye yaşatmasın o yüzden amaan diyorım zaten geçecek bugünler sabır

Öyle tabi geçecek illaki ama sanki artık ruh yorgunluğum gerginliğim onu da geriyor gibi düşünüyorum.. sanki ben bi tık daha rahat olabilsem bu ona da olumlu yansıyacak gibi geliyor.. ay ne biliyim ya.. iyi olur inşallah.. milletin ne sorunları var şikayetlenmek doğru değil ama insan işte...

Öyle tabi geçecek illaki ama sanki artık ruh yorgunluğum gerginliğim onu da geriyor gibi düşünüyorum.. sanki ben bi tık daha rahat olabilsem bu ona da olumlu yansıyacak gibi geliyor.. ay ne biliyim ya.. iyi olur inşallah.. milletin ne sorunları var şikayetlenmek doğru değil ama insan işte...
Elde değilki sinirleri yıpranıyor insanın sağlıkla büyütelim inşallah hepimiz yavrularımızı

Benimde göğüslerim yara. Sağ göğsüm 1 buçuk aydır yara lansinoh un göğüs ucu kremini kullanıyorum ama iyileşme olmadı. 2 gündur de soldakide yara oldu. Susam yağı ise yarıyor mu. Emzirme den önce silmek mi lazım
Ayva çekirdeğinde ben fayda gördüm.üstelik yıkamaya grek kalmıyor.20 cc suyun içine bi kaç tane ayva çekirdeği koyuyosun bi gün kadar bekletiyısun jole kıvamı oluyo onu sürüyosun

Evet onu da yapmıyor değilim.. az kıpırdamasa derin uyusa elimi burnuna dayıyorum karnına koyuyorum falan :işsiz:zaten çok akıllı bişey değildim iyice sıyırdım anne olunca....

Gündüz müzik tamam , bende öyle uyutuyorum bazen de , gece de sabaha kadar müzik açık olmuyordur heralde :KK75: bahsettiğim gece uykusu... örneğin saat 1 ama benim akıllı komşum yukarda banyoyu yıkıyo elindeki malzemeleri düşürüyo falan pat küt sesler haliyle sıçrıyor..

Uyuduğu oda çok çok uzak değil de dediğim gibi bizimki uyanınca ağlamıyor üzerinde ne varsa burnuna çekiyor o yüzden endişe ediyorum..

Bunu bi düşüneyim dünür ben.. böyle olacak gibi değil.. kafamı rahatlatamıyorum.. dedim ya bişey olacağından değil de, olmaz olmaz bi kere olur tam olur Allah korusun.. sonra ömür boyu vicdan azabı.. uyanınca ağlayan bi bebek olsa yine tedirgin olmayacağım ama bizimki sessiz sessiz muzurluklar yapıyor ondan korkuyorum..
Canım ben de oğlumda senin gibiydim.Çok yıpratmıştım kendimi. Gereğinden fazla üstüne düşüyodum.Çok zor büyüdü. Kızımda daha rahat olmaya çalıştım.Uyumadan önce Ayetel kürsü okuyup Allahım sana emanet ben ne kadar da korusam senin korumanda yavrum deyip tevekkül ediyorum. Tabi ki tedbirli olacağız ama kendimizi yıpratarak çok yorucu oluyo.Önce bizim ruhen ve bedenen sağlıklı olmamız lazım.Umarım kırmadan anlatabilmişimdir. Bir de ince uyku tulumları var.onlardan kullanabilirsin. Örtüyü üzerine örttü derdi olmaz.

Canım ben de oğlumda senin gibiydim.Çok yıpratmıştım kendimi. Gereğinden fazla üstüne düşüyodum.Çok zor büyüdü. Kızımda daha rahat olmaya çalıştım.Uyumadan önce Ayetel kürsü okuyup Allahım sana emanet ben ne kadar da korusam senin korumanda yavrum deyip tevekkül ediyorum. Tabi ki tedbirli olacağız ama kendimizi yıpratarak çok yorucu oluyo.Önce bizim ruhen ve bedenen sağlıklı olmamız lazım.Umarım kırmadan anlatabilmişimdir. Bir de ince uyku tulumları var.onlardan kullanabilirsin. Örtüyü üzerine örttü derdi olmaz.

Estağfurullah niye kırılayım .. çok haklısın.. bi şekilde törpülemek istiyorum bende artık kendimi.. dediğin de çok doğru biz ne kadar korusak, Allah ın dediği olur..

Çocuk sahibi olmadan önce daha rahat olacağımı düşünürdüm.. yine bi çok konuda rahat sayılırım tabi öyle aşırı üstüne düşen takıntılı bi yapım tabi ki yok da işte Allah ın emaneti bi can var.. bi anlık ihmalim yanlış bişeye sebebiyet verir diye endişeleniyorum, özellikle şu uyku konusunda..

4. Ay aşı mizi olduk :KK43: çok ağladı tabi bende şuan hala iç çekiyor :cry: daha dün gibi varlığını öğrendiğim gün onu merak ettiğim teste bakıp sonuç pozitif gördüğümde elimi karnıma koyup yavrum deyisim ... Sonrasında onu kaybetme korkusuyla hem heyecanlı hem stresli bir yolculuk .... Tekmesini hissettiğim ilk gün onun varlığını daha çok hissettim beni hisset artık ve daha çok bağlan hayata takma biseyi der gibiydi ben konuştum o tekme attı :) öyle böyle 9 aylık bir serüveni tamamladık sona geldik o gece daha bı merakliydim bı yandan da hüzünlü içimden çıkmasın istiyodum sanki ve doğup yüzünü gördüğüm an Rabbim e binlerce kez şükür ettim bu duyguyu yaşatmak için beni layık görmesine ve öyle böyle zorlu bı yola daha girdik ve 4 aylık olduk bile ne çabuk geçti nasıl geçti gözümün önünde nasıl bu kadar büyüdü hala bu mucizeyi çözemiyorum Mevlam cümlemizin evlatlarına sağlık sıhhat versin kötülüklerden uzak eylesin bı duygusala bağladım sanki :cry:

Düşün canım mutlaka..
Ben uyutup kapıları kapatıyorum. En ufak tık sesinde bile haberim oluyor. Bazen çocuklar yatakta oynuyor ben mutfaktan izliyorum. Her gittiğim yere de götürüyorum :KK66:

Bizimkide çoğunlukla uyanınca battaniye ile oynuyor. Monitorden izliyorum ,bazen oynayıp geri uyuya kalıyor.
Velhasıl güzel bir icat :KK66:

Benim ki yeni sızlamays başladı canım.
Emmesi bitince damağıyla sıkıştırıyor bücür ,ısırmış gibi canımı acıtıyor böyle.
Susam yağının faydasını görüyorum ben.
Emzirmeden öncr siliyorum çünkü tahine karşı alerjisi olduğunu düşünüyorum :KK66:

Bunlar da 4 ay hatırası :)

Eklentiler

• 2017-06-13-11-37-31.jpg
    2017-06-13-11-37-31.jpg
    46 KB · Görüntüleme: 116
  • 2017-06-13-11-39-57.jpg
    2017-06-13-11-39-57.jpg
    45,2 KB · Görüntüleme: 106
  • 2017-06-13-00-18-08.jpg
    2017-06-13-00-18-08.jpg
    44,2 KB · Görüntüleme: 104
  • IMG_20170612_234123.JPG
    IMG_20170612_234123.JPG
    46 KB · Görüntüleme: 97
  • 2017-06-12-15-58-48.jpg
    2017-06-12-15-58-48.jpg
    46,4 KB · Görüntüleme: 135
Düşün canım mutlaka..
Ben uyutup kapıları kapatıyorum. En ufak tık sesinde bile haberim oluyor. Bazen çocuklar yatakta oynuyor ben mutfaktan izliyorum. Her gittiğim yere de götürüyorum :KK66:

Bizimkide çoğunlukla uyanınca battaniye ile oynuyor. Monitorden izliyorum ,bazen oynayıp geri uyuya kalıyor.
Velhasıl güzel bir icat :KK66:

Benim ki yeni sızlamays başladı canım.
Emmesi bitince damağıyla sıkıştırıyor bücür ,ısırmış gibi canımı acıtıyor böyle.
Susam yağının faydasını görüyorum ben.
Emzirmeden öncr siliyorum çünkü tahine karşı alerjisi olduğunu düşünüyorum :KK66:
Benim oglusta damaklari ile ısıriyor . Ondan dolayi da bi türlü iyilesemedi. İyi olsunlar da tek dertlerimız bunlar olsun. Bende hemen deneyim tahinin üstündeki yağda olur mu yoksa aktardan susam yağı mi alayim

Teşekkür ederiz :) araba daha güzel olacaktı da Koreli ayakları alttan kaldırınca az biraz kaza yapmış gibi oldu :)

X