2017 Şubat Anneleri

Kızlar kimyonu bebeğine veren var mı? Yada kinyonu nasıl kullanıyorsunız?

Sevgili anneler fikirlerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var. 1. ise başlayacak anneler ne zaman başlıyorsunuz? 2. süt sağma işini nasıl yapacaksınız? o günün sütünü 1 gün önceden sağıp dolaba mi koyacaksiniz. is yerinde süt sagabileceginiz ortam var mı. sagdiginiz sütü eve nasıl getireceksiniz ( buz torbası falan mı almak lazım üzerinden 3 saat geçerse bozulmaması için) 3. hep emzirdim nerdeyse dolayisiyla 1 öğünde ne kadar süt içtiğini bilmiyorum onu nasıl belirleriz. ise başlamaya yakın sağıp biberona koyup ne kadar içtiğine bakıp ona göre mi. biberona alışması için günde 1 kez falan biberonla vermeye başlasam mi artık. ise baslamama en az 2 ay kaldı bu arada. mete58 mete58 hem çalışan hem de 2. çocuğun olduğu için özellikle fikirlerine ihtiyacım var:KK66: cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
Ben oğlumda 7de emzirip işe gidiyordum 10.30da süt sağıyordum(saat 13.00 e kadar çalıştığım için ) çalıştığım kurumda dolap vardı orada muhafaza ediyordum eve giderken de buz aküsüyle götürebilirsin buzdolabında 1gün kalabildiği için gün içinde verebilirisin

Arkadaşlar merhaba. Kızım bugün itibariyle 3 ayını doldurdu. Uykusunda sürekli kafasını sağa sola hızlı hızlı çevirdiğini farkettim. Böyle birşey gözlemleyen oldu mu? Neden olabilir? Normal bir bebek hareketi midir yoksa evhamlanmalı mıyım? Genel olarak huysuzluğu olmayan uyumlu bir bebek. Bir sıkıntısı olduğunu düşündüren davranışları yok. Ama gece sürekli kafasını sağa sola çevirmesi eşimin de dikkatini çekmiş. Bir araştıralım dedi. Normalde 3 ay kontrolü için doktora götürmeyecektim. Boy kilo ölçümü ve rota virüsü aşısını aile hekimi yapacak diye. Şimdi sırf bunu sormak için doktor randevusu mu alsam diyorum. mete58 mete58 belki senin bildiğin birşeydir

canim kac subatta dogdunuz ve 2. ay kontrolu sonrasi kac kilo aldiniz cok uyuyunca kilo alimi etkilendi mi
7 subat dogdu kızım 1 aylık tam 1.5 kılo aldı.2.ay 1.300 aldı bu ay daha gıtmedım 8 mayısta gıdecegm ıns uyuması ıyı gunduz de uyuyor ama gece kalkmadan uyuyo artık bu gece gec kaldı ama daha yenı uyudu uykuda buyue hormonunsalgılanıyor uyuması onemlı bebeklerın

canim benimki de babasi ayni yakisikli kizim diye seviyom at sen at :)

İşte benim oğlan kılıklı kızım :KK70: çok da ciddi çıkmış ama :)))?

Sevgili anneler fikirlerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var. 1. ise başlayacak anneler ne zaman başlıyorsunuz? 2. süt sağma işini nasıl yapacaksınız? o günün sütünü 1 gün önceden sağıp dolaba mi koyacaksiniz. is yerinde süt sagabileceginiz ortam var mı. sagdiginiz sütü eve nasıl getireceksiniz ( buz torbası falan mı almak lazım üzerinden 3 saat geçerse bozulmaması için) 3. hep emzirdim nerdeyse dolayisiyla 1 öğünde ne kadar süt içtiğini bilmiyorum onu nasıl belirleriz. ise başlamaya yakın sağıp biberona koyup ne kadar içtiğine bakıp ona göre mi. biberona alışması için günde 1 kez falan biberonla vermeye başlasam mi artık. ise baslamama en az 2 ay kaldı bu arada. mete58 mete58 hem çalışan hem de 2. çocuğun olduğu için özellikle fikirlerine ihtiyacım var:KK66: cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Biberona alışan çocuk emmeyi bırakabiliyor diyorlar. Ben o yüzden eds denemeyi düşünüyorum bir müddet. Annem bakacak tabi annem de yaparım derse. Sağıma bir hafta önceden başlamak yeterli bence. Ben öğretmenim okulda sadece lavaboda sağabilirim. O da maksimum 10 dk olur ve saklayacak yerim de YÖK sadece kantinde buzdolabı var o da 4 kat aşağıda bir teneffüste sağıp aşağı indirip derse girene kadar çok zaman kaybederim. Termos gibi birşey olsa onda saklasam mı acaba diyorum. Kararsızım nasıl yaparım saklama işini bilmiyorum :KK43:

Ben oğlumda 7de emzirip işe gidiyordum 10.30da süt sağıyordum(saat 13.00 e kadar çalıştığım için ) çalıştığım kurumda dolap vardı orada muhafaza ediyordum eve giderken de buz aküsüyle götürebilirsin buzdolabında 1gün kalabildiği için gün içinde verebilirisin

3 gün sanıyordum ben bir kere kızıma iki günlük sütü içirmiştik :eek:

Eklentiler

• IMG_1114.JPG
    IMG_1114.JPG
    41,9 KB · Görüntüleme: 113
7 subat dogdu kızım 1 aylık tam 1.5 kılo aldı.2.ay 1.300 aldı bu ay daha gıtmedım 8 mayısta gıdecegm ıns uyuması ıyı gunduz de uyuyor ama gece kalkmadan uyuyo artık bu gece gec kaldı ama daha yenı uyudu uykuda buyue hormonunsalgılanıyor uyuması onemlı bebeklerın
benimki uyumuyor sutu de 30-40cc iciyor sadece sanirim bu ayda az kilo alicaz isimiz gucumuz oyun oynamak etrafi izlemek 1. ay 1300gr 2. ay 585gr 3.ay da bende 8inde gidicem bizde 5 subat dogumluyuz

Biberona alışan çocuk emmeyi bırakabiliyor diyorlar. Ben o yüzden eds denemeyi düşünüyorum bir müddet. Annem bakacak tabi annem de yaparım derse. Sağıma bir hafta önceden başlamak yeterli bence. Ben öğretmenim okulda sadece lavaboda sağabilirim. O da maksimum 10 dk olur ve saklayacak yerim de YÖK sadece kantinde buzdolabı var o da 4 kat aşağıda bir teneffüste sağıp aşağı indirip derse girene kadar çok zaman kaybederim. Termos gibi birşey olsa onda saklasam mı acaba diyorum. Kararsızım nasıl yaparım saklama işini bilmiyorum :KK43:

masallah minik elife bu arada battaniyesi cok dikkatimi cekti bu desen ben kucukken de vardi pamuklu fotograflarda var aradim bulamadim nerden aldin :KK66:

benimki uyumuyor sutu de 30-40cc iciyor sadece sanirim bu ayda az kilo alicaz isimiz gucumuz oyun oynamak etrafi izlemek 1. ay 1300gr 2. ay 585gr 3.ay da bende 8inde gidicem bizde 5 subat dogumluyuz

masallah minik elife bu arada battaniyesi cok dikkatimi cekti bu desen ben kucukken de vardi pamuklu fotograflarda var aradim bulamadim nerden aldin :KK66:

Teşekkür ederiz tatlım :KK66: bu battaniye benimdi annem saklamış :)) ben de beğenerek kullanıyorum

Kızlar kimyonu nasıl kullanıyorsunuz? Bebeklere veren varmı? Bu arada biz tam 3 aylık olduk. Kilomuz 6100 boy 63 cm. Hersey yolunda şükür artk rahatlamak istiyorum. Bakalım bugünden sonra nasıl olucaz?

Kızlar kimyonu nasıl kullanıyorsunuz? Bebeklere veren varmı? Bu arada biz tam 3 aylık olduk. Kilomuz 6100 boy 63 cm. Hersey yolunda şükür artk rahatlamak istiyorum. Bakalım bugünden sonra nasıl olucaz?
Maşallah canım. Ben bebeğime vermiyorum verilir mi onu da bilmiyorum. kendim günlük 1 çay kaşığı yiyorum. gaz yapacak şeyler yediysem 2 kaşık falan yiyorum

Oy yerim Allah bağışlasın elifi:) sinirli bir şekilde yatmış:KK48:

Arkadaşlar merhaba. Kızım bugün itibariyle 3 ayını doldurdu. Uykusunda sürekli kafasını sağa sola hızlı hızlı çevirdiğini farkettim. Böyle birşey gözlemleyen oldu mu? Neden olabilir? Normal bir bebek hareketi midir yoksa evhamlanmalı mıyım? Genel olarak huysuzluğu olmayan uyumlu bir bebek. Bir sıkıntısı olduğunu düşündüren davranışları yok. Ama gece sürekli kafasını sağa sola çevirmesi eşimin de dikkatini çekmiş. Bir araştıralım dedi. Normalde 3 ay kontrolü için doktora götürmeyecektim. Boy kilo ölçümü ve rota virüsü aşısını aile hekimi yapacak diye. Şimdi sırf bunu sormak için doktor randevusu mu alsam diyorum. mete58 mete58 belki senin bildiğin birşeydir
Benim oğlum da yapıyor sıklıkla ben normal öldüğünü düşündüğüm için endiselemmedim. oğlumda başka bi anormallik yok. Ki bu da anormal değil bence.
BBiz de bugun tam 3 ay olduk. Cumartesi kontrole götürdük 6200 gr 62 cm ölçü doktor. Çok sukur bi sağlık sorunu yok. 3. Ayda göz muayenesi varmış onu da yaptirdik doktor gayet iyi dedi. Her sene kontrol yapılması gerekiyormuş.

Üşenmemiş aynı sayıyı da yazmış 1 ekleyip :)))) o yazıdan sonra geçen gün instagram da kahve çikolata fotosu paylaştım, biri atladı sazan gibi yazmış ki "kızçenin uykusunu kaçırısın ama kahveyle çikolataya dikkat ettt!!" :))) bunu diy
http://www.idefix.com/kategori/Kitap/Egitim-Basvuru/Aile-Cocuk/Aile-Cocuk/grupno=00242

Hey millet kitaplarda indirim varmış ne zamandır kitap alamıyorum gerçi alsam okuyacak vakit YÖK ama olsun belki kızım uyursa okurum. Tavsiye ettiğiniz yazarlar var mı burada? Ya da mutlaka okumalısın dediğiniz kitaplar?

en de o yazdığım yazıyı beğenip onaylamıştı.. hala işime karışıyo..dedim bişey olmaz merak etme asıl içmezsem uyumuyo.. mal bu insanlar afedersiniz ama.. artık gerçekten başka açıklaması yok. Etrafım mal dolu.. bu akşam o kadar şiştim ki az kalsın gerçekten çok kötü kovalayacaktım kendimden korktum.. içim şişti resmen.. diyo ki kaç kilo 4 kilo oldu mu:)) dedim 6 yı geçeli çok oldu, diyo yok canım o kadar yoktur. Lan yalanmı söylicem ya bi bas git işin gücün mü yok sabrımı mı deniyon? Çocuk zaten 3 kilo doğdu. 3 ay boyunca 1 kilo mu almış mantıksız beyinsiz g.zekalı.... ay çok doluyum öyle böyle diil:)) artık kimseyi kabul etmicem buna kesin karar verdim. Mazeret uydurucam gelmek isteyenlere bitti gitti..
alem bu insanlar. ben olsam bi bakis atardim saka mi yapiyo ciddimi diye. anlardi o.
Ay mal dolu etraf afedersin ama kendilerini insanlar oxford dan eğitimli diğerlerini birşey bilmiyor sanıyor sanırım oğlumda biri de kucağına almış tartıyordu bebekken dediğim kiloya inanmamış. Hadi ilk Bebek sizin benim eltim diyor sakın mama verme diye telefonda geçen gün çocuk açsa verilir değilse verilmez biliyoruz herhalde birde çok akıllı yavaştan yoğurt meyve suyu ver oğlun gibi ilerde zayıf olur diyor manyak bak sen yazınca sinirim zıpladı hatırladım... Bir bitmiyorlar başkalarının hayatına burnunu sokanlar
bu kadar kucuk bebege yogurt meyve ver diyenin aklindan suphe ederim
kimyonu yedigim yemeklere katiyorum. bebege vermiyorum.

bugun saclarimi boyatmaya kuafore gittim. oglusumda geldi. bebekcimle bir yerlere gitmeye alismam gerek. cok sukur sorun yasamadim :)

X