2017 Şubat Anneleri

canım benim çok erken keseyi gördü nöbetci bir doktora gittim 4+5'de üstten gördü muayne bittikten sonra aklıma geldi kan değerlerimi gösterdim evet fazla artmış dedi 4 günde 4+0'da 433'den 4+4'de 3,482'ye çıktı değerim.Birde bende belirtiler çok önce başladı adetime 4-5 gün varken sık idrara çıktığımdan,kasıklarımdaki ağrıdan ve ağzımdaki metal tadından şüphelenip test yapmıştım.Şimdi dersen çok fazla belirti yaşıyorum maksimum 3 saat arayla deli gibi acıkıyorum bayılacak duruma geliyorum yarım saatte bi tuvaletteyim,kabızım,baş ağrısı çekiyorum,midem ağzımda acıktığım an bulantı başlıyor,geceleri sürekli tuvaletim geldiği için uyanıyorum üstüne açlıktan midem kazınıyor gece yemek yiyip yatıyorum acayip halsizim işte zor dayanıyorum bikaç gündür ilk kızımda hiçbir belirti yaşamamıştım ben bu ne böyle anlamadım birde kızlar yemeklere acayip tuz döküyorum dökmemeye çalışıyorum ama olmuyor hep tuzlu canım istiyor birde et,tavuk,yumurta yiyip duruyorum tatlı veya ıvır zıvır istemiyor canım.İkiz gebelikte hem kanda beta değerinin fazla yükselmesi oluyormuş hemde gebelik belirtilerini erken yaşamaya başlarsınız yazıyor bende şüpheleniyorum açıkcası ama ailede çok alakasız insanlarda ikiz var olma ihtimali var mı bilmiyorum. Cumartesi kalp atışı için çağırdı doktor günler geçmiyor valla meraktan çatlıcam.Sende belirti durumu nasıl birde kan değerin nasıldı canım.
Canımmmmm günaydın bende adete dört gün kala öğrendim 4+3 te 4970 ti beta baya yüksek çıktı benim alttan baktı ultrasonla altta gördü hatta bendde gördüm yani iki kese var ama biri küçük büyük olanın yolk saçı oluşmuştu bu kesin gebelik dedi dr diğeri için haftaya konuşuruz ikiz görünüyor dedi şuan bulantıdan uyandım uyuyamıyorum bile çok fena kabız oldum birde ay ne zormuş gebelik inşallah bi kaç aya biraz hafiflerr ikiz gebelikler çok zor olıyor sanırım netten baktım bende dediğin gibi normal gebeliklerr göre baya zor oluyormuş pazartesi gidicem bende bakalım biraz daha netleşir herhalde

Ne guzelll. yani bence cok guzel bisey bu. Allah gonlunuze gore versin. Saglikla kucaginiza alirsiniz insallah bebisleri. Ailenizde varmi ikizi olan.
Amin inşallah sağ salim olsunda illa ikiz olsun derdinde değilim olursa güzel olur tabi:-) babamın teyzesi ikiz sanırım kız tarafında olması gerekiyormuş ikizlerin
Rabbim herkesin gönlüne göre versin inşallah

Kizlar grip durumu bebege zarar verir mi? Ara ara ateslendim. Arada terledim. Cok agri cektim ama hic ilac icmedim. Sadece limonlu cayla iyilesmeye calisiyorum ama birtaraftanda korkuyorum. Bebege birsey olur mu diye.o_O
Canım doktora git bence bi uzman olarak baksınlar belki limonlu çayla geçmiycektir hastalığın en iyisi doktora görünmek

Canim ben 5. Haftayi bitirdim bat a birkac gun varken başladı bu sancilar hala da devam ediyor kanama yoksa sorun yok normalmis özellikle ilk cocuksa agrilar siddetli olur diyorlar benim öyle oldu ama ilk zamanlara göre daha azaldı 4. Haftada daha fazlaydi

Ay çok sağol canım benim. Kanamam yok çok şükür.
Ama ağrı sızı şeklinde sürekli var. ara ara geçiyor. Bununla yaşamaya alışmamız lazım sanırım.
Neyse bebeklerimiz sağlıkla doğsunlar da inşallah. Allah dayanma gücü verir hayırlısıyla :dua:

Çok şükür keseyi gördük haftama gore boyutu fln iyi şuan dedi 10 gün sonra da inş kalp atışını duycaz inş bi aksilik olmaz benim mucizem in kalp atışını da duyarim

Canımm gözün aydın. darısı kalp atışına inşallah. Biz de bu akşam gideceğiz bakalım. İnşşş her şey yolundadır. Dualarınız eksik etmeyein

Çok şükür keseyi gördük haftama gore boyutu fln iyi şuan dedi 10 gün sonra da inş kalp atışını duycaz inş bi aksilik olmaz benim mucizem in kalp atışını da duyarim

çok şükür canım. hayırlısıyla ben de görürüm inşallah keseyi.
Rabbim hayırla, sağlıkla doğmalarını nasip etsin bebeklerimizin inşallah.

Çok sevindim canım.meleginin ilk görüntüsü ışte o. Rabbim devamını da nasip etsin hepimize :KK66:

Kızlarrr benim daha şimdiden göğüslerim şişti bir kaç gün önce taktığım sütyenlerim olmuyor. Aşırı hassasiyet de başladı elimi bile süremiyorum. Sızlıyor bazen de. Süt kanalları gelişmeye başlıyormuş diye okudum ama daha çok erken değil mi bu durumda olan var mı aranızda?

merhaba bayanlar, aranızda yeniyim ve 2.çoçuğuma 9 sene üstüne hamileyim ama süre zafinda 3 kimyasal 1 kürşaj yaşadığım için çok tedirginim . cumartesi keseyi görücem inşallah ama kalp atışı ne zaman belli olur beta ya göre değişirmi?

Günaydın kızlar benim gibi bulantıdan uyuyamayan var mı? :-)
Ben canım :KK42: bulantim var iki gündür inşallah daha kötü olmaz birde temizlik yapayım diyordum:temizlik:
Eşim diyor ya tadını çıkarsana hasta gibi keyfine bak diye iyiydim bugüne kadar ama sanırım artık bi kaç ay böyle :KK31:

Güzel dilekleriniz için çok sagolun canlar fasulye tanesi gibi :) Rabbim ins kalp atışını duymayida nasip eder adım adım rahatliyo insan insbi aksilik çıkmadan bebislerimizi orda hep goruruz 9 ay :)

kızlar benim dr randevum yarın 5+4 keseyi görürüm inş bende 2 haftadır mide bulantısı kusma çok erken başladı inş bir sorun yoktur

merhaba bayanlar, aranızda yeniyim ve 2.çoçuğuma 9 sene üstüne hamileyim ama süre zafinda 3 kimyasal 1 kürşaj yaşadığım için çok tedirginim . cumartesi keseyi görücem inşallah ama kalp atışı ne zaman belli olur beta ya göre değişirmi?
Belki duyarsin gittiğinde canım ben aceleci davrandim 5. Haftamdayim 10 gün sonra kalp atışı na bakcak sen 6 dasin duyarsın belki çünkü bende 6 da olcam 10 gün sonra

çok şükür canım. hayırlısıyla ben de görürüm inşallah keseyi.
Rabbim hayırla, sağlıkla doğmalarını nasip etsin bebeklerimizin inşallah.
Bi aksiligin olmazsa kanama vs biraz geç git ki hem keseyi gör hem kalp atışını duyarsin ben acele ettim agrilarimdan dolayı ama hepsi normalmiş kanama olmadığı sürece hepsi normal dedi Dr um

X