Bebek Beslenmesi 2017 haziran/ temmuz anneleri klasik yöntem ile ek gıdaya başlayacak olanlar gelin birbirimizi bilgi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Az veriyoruz aslinda.yogurt yedigi gun gazi cok oluyor.
Ek gida hazirlarken et suyu,tavuk suyu kullaniyormusunuz?
Meyve puresi ve biskuviyle tadini yumusat canim benim oglumda da gaz oluyor sade yeyince...et suyu kullanıyorum ben canim bi küp

MasaAllah size :)
Bunlarin hepsini yiyebiliyor mu :)
Mayis dogumlu galiba
Bi yetişkin bunlari yese doyar sanki :KK66:)
Yani kısmen diyelim :) omleti bitiriyor genelde, avokadoda da sıkıntı yok. Muffin zaten o gün yapmıştım bize kek yaparken, kendisi parça pinçik ederek yemeye çalıştı.
Ama hoşuma gidiyor böyle mini mini hazırlamak...

Yani kısmen diyelim :) omleti bitiriyor genelde, avokadoda da sıkıntı yok. Muffin zaten o gün yapmıştım bize kek yaparken, kendisi parça pinçik ederek yemeye çalıştı.
Ama hoşuma gidiyor böyle mini mini hazırlamak...
Masallah buyutmussun canim sen uykulari duzene girdimi ek gidaya ne zaman basladin

Masallah buyutmussun canim sen uykulari duzene girdimi ek gidaya ne zaman basladin
Ek gıdaya tam 6 ayı doldurunca yani 180 gün olunca başladım tadımlarla, sonrasında bu hale geldik. Mama ve anne sütü de devam.
Uyku konusunda ise ben de ilk 7 ay daha düzenliydi. Gece 2 beslenme yapıp kesintisiz, odasında uyurdu. Ama son 1 Aydır şu dişler mahvetti. Aniden ağlamalı uyanmalar, tekrar Dalmada sıkıntı ve beraber yatmaya başladık. Hala dişimiz yok :) hayırlısı bakalım, düzelir umarımz

Ek gıdaya tam 6 ayı doldurunca yani 180 gün olunca başladım tadımlarla, sonrasında bu hale geldik. Mama ve anne sütü de devam.
Uyku konusunda ise ben de ilk 7 ay daha düzenliydi. Gece 2 beslenme yapıp kesintisiz, odasında uyurdu. Ama son 1 Aydır şu dişler mahvetti. Aniden ağlamalı uyanmalar, tekrar Dalmada sıkıntı ve beraber yatmaya başladık. Hala dişimiz yok :) hayırlısı bakalım, düzelir umarımz
Ayyy ben de hayaller kuruyorum uyku düzelir uslanirlar diye demek daha vahim oluyo :KK43:

Ben zaten cok sabirsizim imkani yok veremem egitim filan :KK70: noldu sizin ek gida isi hala arada misiniz
Dayanamayip sabahlari yumurta sari veriyorum azicik :) nohut kadar degil belki ama yok kafasini ceviriyor :)
Mama sandalyesinde oyuncaklarini yiyor bol bol :)))

Selam benim kızım 16 sında 6. Ayını dolduruyor biz 5 aylıkken az az başlamıştık ama hasta olunca kaldı ara verdim yemiyordu Zaten iki gündür meyve püresi ve sebze püresi veriyorum azda olsa yiyor dün sağlık ocağındaki ebe yumurta sarısı ve yoğurda geçebilirsin dedi yumurta deneyeceğim ama neyle sulandırabilirim

Selam benim kızım 16 sında 6. Ayını dolduruyor biz 5 aylıkken az az başlamıştık ama hasta olunca kaldı ara verdim yemiyordu Zaten iki gündür meyve püresi ve sebze püresi veriyorum azda olsa yiyor dün sağlık ocağındaki ebe yumurta sarısı ve yoğurda geçebilirsin dedi yumurta deneyeceğim ama neyle sulandırabilirim
Ben oglumda yumurtayi kayisi hasliyordum sarisini yediriyordum canim

Canim ben rafadan yapip yoğurtla karistiriyorum sen normal pisirip ihlamurla biraz seyreltebilirsin

Güzel anneler merhaba ben de eylül annesiyim. Ek gıdaya baslayınca bebeğinize nekadarlık anne sütü veriyorsunuz acaba? Benim bir süt oğlum var sütümün fazlasını bagıslıyorum da ek gıdaya gectiğinizde kullanmak üzere kendi kızıma nekadar süt stoklamalıyım acaba yaklasık olarak belli bir ml rakamı verebılır mısınız? Sımdıden tesekkurler

Güzel anneler merhaba ben de eylül annesiyim. Ek gıdaya baslayınca bebeğinize nekadarlık anne sütü veriyorsunuz acaba? Benim bir süt oğlum var sütümün fazlasını bagıslıyorum da ek gıdaya gectiğinizde kullanmak üzere kendi kızıma nekadar süt stoklamalıyım acaba yaklasık olarak belli bir ml rakamı verebılır mısınız? Sımdıden tesekkurler
Merhaba canım ben sagmadigim icin bilemiyorum zaten emdikten sonra mama istiyolar yani doymuyolar ama sagan arkadaslardan cvp gelir....süt oglunun olmasi da baska bi duygu herhalde :)

X