2016 üçüz anneleri :)

Azerin canim senin şu anda süt olayın önemli 3 tane bebek olduğu için daha fazla süte ihtiyacin olacak kuvezde ken verdikleri süt miktarı az ama çıktıktan sonra daha fazla süte ihtiyaçları olacak o yüzden pompayla sagdigin süt yetmez çünkü el pompalariyla süt gelmiyo o kadar çabaya rağmen elektrikli pompalariyla sagdigin sütun kalan kısmını saklasin sonradan kuvoze çıktıklarında sütun yetmeyecek takviye yaparsın internette ucuz 100 lira civarında bulabilirsin tek göğüslerini daha ucuz tabi ki maddi sıkıntı oluyo bebeklerde ama düşünebilirsin yine de çünkü çok faydasını göreceksin şimdiki sütun fazla olur ama ilerde yetmeyecek inşallah bebeklerine sağlıklı sıhhatli buyutursunuz allah hepinizin yardımcısı olsun imrenerek takip ediyorum sizi benim de hiç evladım yok inşallah bende sizin gibi ucuz evlat sahibi olabilirim

Günaydın kızlar:)). Ne yaptın Azerin bebişlerden ne haber? Y yesim43 senin kontrol nasıl geçti? Benim diş çok şükür geçti ilk defa bu gece uyuyabildim:))dün birde ilk ciğer geliştiriciyi oldum bugün bir daha olucam öyle yakan bir iğne değil merak etmeyin:))

Kizlar Günaydın
Benim sutum hala cogalmadi cay falan da aldim sık sık da sagiyorum bakalim inşallah cogalir
Bu gece bebeklerden birinin sarılığı artmış fototerapi veriliyo canim skildi biraz
Daha emme refleksleri gelişmemiş bu arada
Boyle işte buna da şükür
Bi de evimi,eşimi cok ozledim tek basina kaldim resmen lohusa halimle
Şöyle sicak corba yapanim yok zaten kv de davul gibi geziyo ortalıkta,konusmuyo habire odasinda uzanip tv izliyo ben de kizimla kendi odamdayim.bi ihtiyacin var mi diyo sormuyo.ilk gün annemin yaptigi corbayi yedim.ikinci gün eski corbanin icindeki etleri cikarip kizartmis ben öyle şey yiyemem dedim.patates kizartti 2 gun ard arda.buzdolabi da full dolu hani bi şey yok yemeye desem o da degil.dun makarna haslicam et yemiyoruz zaten dedi en son dayanamadim artik ben et suyuna corba istiyorum dedim cevap vermedi kki karış suratla koskoca tencerenin dibinde yapmış onu da getirmedi kalkdim kendim aldim bi baktim ne et ne patates hic biri pismemis resmen etin ici kıpkırmızı. Suyunu içtim ben de.
Evde eşya birakmamis hepsini bozmuş.elektrikli ocagi bozmuş,ketili bozmus,mutfak dolabinin kapisini koparmis,mutfak lavabosuna çay dokuyomus gider borusu tikanmis babam yapti ama hala akitiyo,kuvetin disindaki plastik kismi koparmis yerinde durmuyo,dün bıçağı kirdi anlicaginiz evin içine etti hepsini alip koyucaz mecbur.gitmek istiyorum da diyemiyo hirsini böyle çıkarıyo.patlamami bekliyo herhalde ama bu sefer yapmicam sonuna kadar duracak istemiyosa da kendisi soylesin ogluna ben söyleyince kötü oluyorum.
Bebekleri sormuyo ben de söylemiyorum.telde konustugunda habire bu hafta ciksalar iyi olur diyo elinde olsa cikarin kuvoze gerek yok der.çok doldum kızlar kusura bakmayin

BirTutamMutluluk20 BirTutamMutluluk20 yokcanim doktor atsak bile tutmaz patlar dikisler dedi zatn ilk haftdn beri istemdi hic dikisi . bide canim senin karninda serlesme oluyomydu ben surkli yatiyorm yatarkn iyi ama ayag kalktigmda karnim sertlesiyo korkularm iyiceartti artk benm.
Evet canim sertlesme oluyodu bende de nidilat kullaniyosun dimi
Keske önceden dikiş atsaymis belki de bu kadar kisalmazmis rahim boyu.kismet sonucta.kalkmadan yat canim inşallah en az 26-28 haftasina geldin mi korkucak bi şey kalmiyo

Kizlar Günaydın
Benim sutum hala cogalmadi cay falan da aldim sık sık da sagiyorum bakalim inşallah cogalir
Bu gece bebeklerden birinin sarılığı artmış fototerapi veriliyo canim skildi biraz
Boyle işte buna da şükür
Şöyle sicak corba yapanim yok zaten kv de davul gibi geziyo ortalıkta,konusmuyo habire odasinda uzanip tv izliyo ben de kizimla kendi odamdayim.bi ihtiyacin var mi diyo sormuyo.ilk gün annemin yaptigi corbayi yedim.ikinci gün eski corbanin icindeki etleri cikarip kizartmis ben öyle şey yiyemem dedim.patates kizartti 2 gun ard arda.buzdolabi da full dolu hani bi şey yok yemeye desem o da degil.dun makarna haslicam et yemiyoruz zaten dedi en son dayanamadim artik ben et suyuna corba istiyorum dedim cevap vermedi kki karış suratla koskoca tencerenin dibinde yapmış onu da getirmedi kalkdim kendim aldim bi baktim ne et ne patates hic biri pismemis resmen etin ici kıpkırmızı. Suyunu içtim ben de.
Evde eşya birakmamis hepsini bozmuş.elektrikli ocagi bozmuş,ketili bozmus,mutfak dolabinin kapisini koparmis,mutfak lavabosuna çay dokuyomus gider borusu tikanmis babam yapti ama hala akitiyo,kuvetin disindaki plastik kismi koparmis yerinde durmuyo,dün bıçağı kirdi anlicaginiz evin içine etti hepsini alip koyucaz mecbur.gitmek istiyorum da diyemiyo hirsini böyle çıkarıyo.patlamami bekliyo herhalde ama bu sefer yapmicam sonuna kadar duracak istemiyosa da kendisi soylesin ogluna ben söyleyince kötü oluyorum.
Bebekleri sormuyo ben de söylemiyorum.telde konustugunda habire bu hafta ciksalar iyi olur diyo elinde olsa cikarin kuvoze gerek yok der.çok doldum kızlar kusura bakmayin
Ah be canım yiyemezsen sütün olmazki.Allah sana sabır versin kv ye de vicdan versin inşallah . Nasıl bir davranıştır bu böyle yaa. Inşallah bir an önce bebişleri alır evine dönersin emin ol dualarım seninle.

Kizlar Günaydın
Boyle işte buna da şükür
Çok sinirlendim şuanda kvye. Sonuçta sen lohusa kadınsın ya. Zorlada iş yapılmazki. Bir iyilik yapıosan homurdanmıcan ki sevabına nail olasın dediğin gibi istemiyosa ben bakamıyorum desin gitsin. Hiç acıkmıyor mu bu kadın anlamadım. Şu hayatta şöyle bir gerçek var tırnağın varsa başını kaşıyacaksın. Allah kümseyi kimseye muhtaç etmesin inş. Hepsi aynı malesef bende hamileyim sözüm ona benimde doğumdan sonra kv gelecek ama ben şimdiden düşünüyorum nasıl olacak diye. bide yarım ağızla bakarız bilmem ne diyor. Ama davranışlarından anladığım kadarıyla aynı seninki gibi. Laf olsun diye herşey. Ama ben kararlıyım çocuklarımı kimseye emanet etmeyeceğim ve bitane yardımcı alıcam yanıma onun dışında ne benim annem nede kvdem gelmesin. Beni strese sokmasın kimse. Bende çok doluyum bu aralar durup durmadık yere benimle uğraşmaya başladı anlam veremiyorum nedenine

Çok sinirlendim şuanda kvye. Sonuçta sen lohusa kadınsın ya. Zorlada iş yapılmazki. Bir iyilik yapıosan homurdanmıcan ki sevabına nail olasın dediğin gibi istemiyosa ben bakamıyorum desin gitsin. Hiç acıkmıyor mu bu kadın anlamadım. Şu hayatta şöyle bir gerçek var tırnağın varsa başını kaşıyacaksın. Allah kümseyi kimseye muhtaç etmesin inş. Hepsi aynı malesef bende hamileyim sözüm ona benimde doğumdan sonra kv gelecek ama ben şimdiden düşünüyorum nasıl olacak diye. bide yarım ağızla bakarız bilmem ne diyor. Ama davranışlarından anladığım kadarıyla aynı seninki gibi. Laf olsun diye herşey. Ama ben kararlıyım çocuklarımı kimseye emanet etmeyeceğim ve bitane yardımcı alıcam yanıma onun dışında ne benim annem nede kvdem gelmesin. Beni strese sokmasın kimse. Bende çok doluyum bu aralar durup durmadık yere benimle uğraşmaya başladı anlam veremiyorum nedenine
Hiç sorma Lady hepsi bir hoş oluyor sanki biz değil onlar hamile onlar lohusa neyi kıskanıyorlarsa anlamıyorum. Benim görümcelerde rahat durmuyor şiştim İnan.yardımcı düşünüyorsan doğumdan önce ayarlayıp eve alıştırabilirsen sonrasında rahat edersin aslında bana 1,5 aydır bir abla geliyor şimdilik iyi gidiyor bakalım

Azerinnn senin iyi beslenip stres yapmaman lazim canim ya sen stres oldukca uzuldukce sinirlendikce sutun azalir rahat olman lazimki artsin psikolojik durumlar cok etkiliyor maalesef
Benim kv de boyle sorunluda bu kadarini yapmaz heralde hadi sana acimiyor oglunu da mi dysunmiyor sonucta oglu odeyecek evin eksiklerinin parasini Allah gonlune merhamet koysun
Benim dogumdan sonra gelenim falanda olmayacak seni duydukca uzulmeyip sevinsem mi bilemiyorum. Simdi bebeklerini dusunecegin yerde nelerle ugrasiyorsun Allah yardimcin olsun.

BirTutamMutluluk20 BirTutamMutluluk20 cnm kv'nin yaptıklarını hayretler içinde okudum... Rabbim vicdanlı insanlarla karşılaştırsın bizi... önemli olan bebeişlerinin sağlığı, onlar iyi olsun gerisi önemli değil, sende psikolojini bozma, ... kv'den yaptığı hatalari ilerde anlıyacak... sürekli oğullarının sağlıklı bir şekilde eve gelecegı günü, yürümeye başladıkları günü ve hepsi birlikte anne diyeceği günleri düşün cnm... Rabbim sana sabır evlatlarınada sağlıklı ömürler versin :KK66:

Ay
Aynen öyle canim bi de akrabayiz ya gecen annem geldi hastaydi ben hastanedeyken
Kv qrip olmus girdi yatti sadece wcye kalkti.annem de hastaydi ama o yatmadi
4-5 gun kaldi kvnin önüne yemeyini,cayini tepside götürdü yedi yatti
Sana bunlari yapan kadının cocuguna nasil davraniyosun
Her seyi geçtim lohusayim ben ya insan sevabina yapar
Gecen gorumcem yemek yollamisti nohutlu fasulyeli ben yiyemem dedim gaz yapar
3 gündür onu yiyor kv
Findik kirip yiyo duyuyorum odadan sesini beni gectim 1 avuc torununa kirmiyo
Findik kiran yok kendisi eliyle kiriyo ben elimle yapamiyorum biliyo
Kizim dun gece masadan alip getirmiş findigi kir yiyeyim diye kiracak bi şey bulamayinca metal sarimsak eziciyle kirdim yedi çocuk
Çok büyük gunaha giriyo haberi yok
En iyisini sen yapiyosun canim mecbur kalmasam 1 dakika tutmam yanimda dedigim gibi ben gitsin desem esim sonra annem bakiyodu sen istemedin diye basima kakacak

Azerinnn senin iyi beslenip stres yapmaman lazim canim ya sen stres oldukca uzuldukce sinirlendikce sutun azalir rahat olman lazimki artsin psikolojik durumlar cok etkiliyor maalesef
Benim kv de boyle sorunluda bu kadarini yapmaz heralde hadi sana acimiyor oglunu da mi dysunmiyor sonucta oglu odeyecek evin eksiklerinin parasini Allah gonlune merhamet koysun
Benim dogumdan sonra gelenim falanda olmayacak seni duydukca uzulmeyip sevinsem mi bilemiyorum. Simdi bebeklerini dusunecegin yerde nelerle ugrasiyorsun Allah yardimcin olsun.
Yok canim ya ne oglu.esim onn için üvey evlat sanki
O kadar borca girdik kredi cekmek istiyoruz cekemiyoruz dolar friliyo diye bankalar kredi vermiyo
Kadin agzini açıp oglum nasil yapicaksiniz demiyo
Annem perisan oldu sanki annesi o
Ustune üstlük dün elektrik faturasi geldi 250 lira
Iki kisiyiz su evde benim odamda klima bile yok odamdan disariya da cikmiyorum
Hanfendi tüm odalarin tvlerini açık birakiyo,2 tane klima gece gündüz calisiyo
Lambalar kapanmıyor zaten
Dun faturayi gordum şok oldum 250 lira ne yahu dedim hic tepki bile vermedi
Demiyo ki zavalli oğlum bu kadar masrafin uzerine bi de 250 lira fatura odeyecek diye

Evin eksiklerini annemler yapacak bu arada esime yük olmasin daha fazla diye
Bi de bebeklerin kiyafetlerini yataklarini falan da onlar alacak
Kvde de poposunu sallaya sallaya evine donecek

BirTutamMutluluk20 BirTutamMutluluk20 cnm kv'nin yaptıklarını hayretler içinde okudum... Rabbim vicdanlı insanlarla karşılaştırsın bizi... önemli olan bebeişlerinin sağlığı, onlar iyi olsun gerisi önemli değil, sende psikolojini bozma, ... kv'den yaptığı hatalari ilerde anlıyacak... sürekli oğullarının sağlıklı bir şekilde eve gelecegı günü, yürümeye başladıkları günü ve hepsi birlikte anne diyeceği günleri düşün cnm... Rabbim sana sabır evlatlarınada sağlıklı ömürler versin :KK66:
Böyle seyleri pek takacak biri degilimdir aslinda ama hamilelik ardindan lohusalik iyice gerildim.Allahindan bulsun

Hiç sorma Lady hepsi bir hoş oluyor sanki biz değil onlar hamile onlar lohusa neyi kıskanıyorlarsa anlamıyorum. Benim görümcelerde rahat durmuyor şiştim İnan.yardımcı düşünüyorsan doğumdan önce ayarlayıp eve alıştırabilirsen sonrasında rahat edersin aslında bana 1,5 aydır bir abla geliyor şimdilik iyi gidiyor bakalım
Yardımcıyı doğumdan önce almam mümkün değil. Şuanda zannediyolarki ğç çocuğa tek başına ben bakabilirim. Aman ne olacakmış ki üç çocuğu olan insanlar ne yapsınmışmış. Sanki ben çocuklarıma bakmaktan kaçınıyormuşum gibi tavırlar. Bebişler gelsin kendileride bi görsün bakalım üç çocuğa tek başına bakılabilirmiymiş. Ozmn kendileri diycek mecbur birini bulalım diye. Ben artık bişey demiyorum kötü olmamak adına. Çünkü ne desem haksız duruma düşmüş oluyorum. Sanki üç çocuğu ben konduruvermişim bütün suç bendeymiş gibi tavırlar beni yoruyor. Eşim desen bu kadar vicdan yoksunu birisi olduğuna hala inamıyorum.

Ay

Aynen öyle canim bi de akrabayiz ya gecen annem geldi hastaydi ben hastanedeyken
Kv qrip olmus girdi yatti sadece wcye kalkti.annem de hastaydi ama o yatmadi
4-5 gun kaldi kvnin önüne yemeyini,cayini tepside götürdü yedi yatti
Sana bunlari yapan kadının cocuguna nasil davraniyosun
Her seyi geçtim lohusayim ben ya insan sevabina yapar
Gecen gorumcem yemek yollamisti nohutlu fasulyeli ben yiyemem dedim gaz yapar
3 gündür onu yiyor kv
Findik kirip yiyo duyuyorum odadan sesini beni gectim 1 avuc torununa kirmiyo
Findik kiran yok kendisi eliyle kiriyo ben elimle yapamiyorum biliyo
Kizim dun gece masadan alip getirmiş findigi kir yiyeyim diye kiracak bi şey bulamayinca metal sarimsak eziciyle kirdim yedi çocuk
Çok büyük gunaha giriyo haberi yok
En iyisini sen yapiyosun canim mecbur kalmasam 1 dakika tutmam yanimda dedigim gibi ben gitsin desem esim sonra annem bakiyodu sen istemedin diye basima kakacak
Aman aman sakın nohut fasulye iykide yememişsin inanılmaz gaz yapar ve sütünden de bebişlere geçer mazallah. Allahım akıl fikir ihsan eğlesin kvye. Dediğin gibi insan en azından sevabına yapar bişeyler. Allahım yardımcın olsun. Hiç canını sıkıp üzülme şuanda herşeyden önemli tek şey bebişlerin. İnşallah bu süreçte bitecek ve bebişlerinle birlikte kendi evine geçmiş olacaksın. Rabbim hiç birimizi kimseye muhtaç etmesin. Bugün cuma günü. Cumanız mübarek dualarınız kabul olsun inş. Rabbim hamilelere sağlıklı sıhhatli bebişlerni kucağına almayı nasip etsin. Bebeiği ve çocuğu olanlara hayırlı,sağlıklı,sıhhatli, uzun ömürlü evladlar basip eğlesin. dopum yapacak olanlara kolaylık versin. Yardıma ihtiyacı olanlara yardım ihsan eğlesin ve en önemlisi Allah bizleri kimseye muhtaç etmesin inş.

Yardımcıyı doğumdan önce almam mümkün değil. Şuanda zannediyolarki ğç çocuğa tek başına ben bakabilirim. Aman ne olacakmış ki üç çocuğu olan insanlar ne yapsınmışmış. Sanki ben çocuklarıma bakmaktan kaçınıyormuşum gibi tavırlar. Bebişler gelsin kendileride bi görsün bakalım üç çocuğa tek başına bakılabilirmiymiş. Ozmn kendileri diycek mecbur birini bulalım diye. Ben artık bişey demiyorum kötü olmamak adına. Çünkü ne desem haksız duruma düşmüş oluyorum. Sanki üç çocuğu ben konduruvermişim bütün suç bendeymiş gibi tavırlar beni yoruyor. Eşim desen bu kadar vicdan yoksunu birisi olduğuna hala inamıyorum.
Uc cocugu olan insanlarla biz birmiyiz
Onlar birer birer buyutmus hepsi ayni yasta degiller herhalde
Cevap verince kötü oluyosun vermeyince de sinir hastasi oluyosun
Benimki gecen diyo ki sutumun az olduğunu duyunca bari hastanedd birinden anne sutu alip verseler
Ne munasebet dedim ben de ben izin veriyo muyum bakalım

X