2016 üçüz anneleri :)

S sym24 canim ben ameliyathaneye giderken doktora soyle emrah bakisiyla genel mi olsam dedim:))kafasini cevirerek hayir dedi:)iyi ki genel olmamisim ama yanimdaki bayan genel olmuştu zar zor kendine geldi icim ciz etti.benim agrilarim cok cabuk geçti Şükür
lady1234 lady1234 canim daha evimize donmedik bebekler sagsalim çıksın hep beraber donucez inşallah
wilwarinb wilwarinb canim iyi haberler verirsin inşallah üzülme canim en kötü ihtimalle 30 haftana gelmishdin hic bi seycik olmicak inşallah
B berennsn canim üzülme lütfen sadece yat doktor serklaj dusunuyo mu?
Y yesm81 maşallah 28 haftana gelmishsin canim hadi inşallah 34-36yi da gorursun

uzulme sutun yok degil sadece gec geliyor
zamanla artacak havluyuda utuyle isitip gogusleribe koy
yiyeceklerin yaninda suyu cok ic yani da hep su bulunsun
sagarakta uyar goguslerini dusunsene bebekler nasil emiyor yara oluyor gogusler sende emziriyor gibi sık sık sag(insallah yanlis bisey soylemiyorumdur :/ )
Sanirim suyu az içiyorum canim.onu cogalticam.kuru üzüm kompostosu yaptim simdi sanirim doluyo yavas yavas oyle hissediyorum

Kizlar demin sutumu sagdim bebekler için 30cc zor çıktı :KK43:çok üzüldüm 50cc istemislerdi ama yok yok:KK43:
Kuru üzüm, incir ve pekmez yiyorum bakalim inşallah artar
Bi de yarin eczaneden sütü arttirci cayi sorucam
Baska zaman olsa neyse derim ama kuvozee olunca 1 damla bile ilaç onlar için
Cikani yolladim mama takviyesi yapacaklar artik
2 dogumumda da bolca sutum oldu hatta kaybettigim bebegimde 40 güne zar zor kestim sutumu
Sanirim bu sefer sezeryan oldugu icin sutum yok
Sütüm yok diye stres yapma tatlım bebişlerine yetecek o süt emin ol ki sende var. Doğumdan sonra 20-25 gün sonra sütü gelen insanlar var çok şükür ki senin bir kaç gün içerisinde sütün gelmiş ve bebişlerine verebiliyorsun. Sütün onlara şifa olacak ve hemencik yanına gelecekler. Sadece bu süreçte olduğu gibi birazcık daha sabır gerekiyor. Stres yok. Bol bol dinlenmeye çalış uyku düzenin çok önemli bide yemeklerini düzenli yamağe çalış stres yapma bak gör sütün daha da çok gelmeye başlayacak. Bebeklerin emme refleksi oluşmaya başladı mı ? Süt pompasından sağıyorsan eğer bundan dolayı da normale göre az gelebilir. Bebek emdikçe anneyle temas kurdukça süt daha çok artıyor diye duymuştum. Hatta bu süt sağma pompaları 40 gün sonra sütün kesilmesine neden oluyormuş. Mama konusunda da üzülme çünkü üçüz annelerin malesef ki kaderi böyle ne yaparsak yapalım zaten üç bebeğe sütümüzün yetebilmesi çok zor o yüzden mutlaka mama takviyesi yapıyorlar.

Sütüm yok diye stres yapma tatlım bebişlerine yetecek o süt emin ol ki sende var. Doğumdan sonra 20-25 gün sonra sütü gelen insanlar var çok şükür ki senin bir kaç gün içerisinde sütün gelmiş ve bebişlerine verebiliyorsun. Sütün onlara şifa olacak ve hemencik yanına gelecekler. Sadece bu süreçte olduğu gibi birazcık daha sabır gerekiyor. Stres yok. Bol bol dinlenmeye çalış uyku düzenin çok önemli bide yemeklerini düzenli yamağe çalış stres yapma bak gör sütün daha da çok gelmeye başlayacak. Bebeklerin emme refleksi oluşmaya başladı mı ? Süt pompasından sağıyorsan eğer bundan dolayı da normale göre az gelebilir. Bebek emdikçe anneyle temas kurdukça süt daha çok artıyor diye duymuştum. Hatta bu süt sağma pompaları 40 gün sonra sütün kesilmesine neden oluyormuş. Mama konusunda da üzülme çünkü üçüz annelerin malesef ki kaderi böyle ne yaparsak yapalım zaten üç bebeğe sütümüzün yetebilmesi çok zor o yüzden mutlaka mama takviyesi yapıyorlar.
Evet canim süt pompasiyla sagiyorum belki de o yüzden
Iyi cekmiyo mu acaba ama elektrikli olanina 2 hafta için o kadar para vermek istemedim
1 hafta icinde dogumla birlikte 16 bin lira para harcadik hastaneye depozit falan
Ayy sut verdiklerininduyunca emme reflekslerini sormayi unuttum:)emme refleksi gelişmiştir bence ya yoksa nasil iciyolar ki bilemedim şimdi
1i cenesini titretiyodu gecen:)

Evet canim süt pompasiyla sagiyorum belki de o yüzden
Iyi cekmiyo mu acaba ama elektrikli olanina 2 hafta için o kadar para vermek istemedim
1 hafta icinde dogumla birlikte 16 bin lira para harcadik hastaneye depozit falan
Ayy sut verdiklerininduyunca emme reflekslerini sormayi unuttum:)emme refleksi gelişmiştir bence ya yoksa nasil iciyolar ki bilemedim şimdi
1i cenesini titretiyodu gecen:)
Tatlım el pompalarıyla çok zor elektrikli pompaları hastanede kiralıyorlarmış istersen bir sor bak gör çok kolay olacak. Haklısın üç çocuk demek masraf demek malesef ki fakat şu var onlar için gerekli olan öncelikleri belirlemelisin bu süt durumu çok önemli sizin için ben bile çocuklar daha doğmadan ilk işim süt sağma pompası almak oldu. Bu durumu çok kafaya takmıştım ve çok araştırma yaptım. Premeture doğdukları için ve üç tane oldukları için anne sütü gelişimleri için çok önemli. Almasan bile bir süreliğine kiralamayı düşünebilirsin.
Emme refleksleri tam geliştiğinde bebişini gidip sen emzir bak gör sütün dahada artmış olacak. Şimdi onlara şırıngayla veriyorlardır belki sütü çünkü daha çok münikler yavaş yavaş herşey yoluna girecek inşallah ama elle sağma pompası hem sana eziyet hemde zaman kaybı 2 hafta diye düşünme daha sonrası içinde bebişleri emzirirken göğsünün süt dolduğunu hissettiğin anda sağmaya başlar saklarsın mama takviyesinden daha iyi

Kizlar demin sutumu sagdim bebekler için 30cc zor çıktı :KK43:çok üzüldüm 50cc istemislerdi ama yok yok:KK43:
Kuru üzüm, incir ve pekmez yiyorum bakalim inşallah artar
Bi de yarin eczaneden sütü arttirci cayi sorucam
Baska zaman olsa neyse derim ama kuvozee olunca 1 damla bile ilaç onlar için
Cikani yolladim mama takviyesi yapacaklar artik
2 dogumumda da bolca sutum oldu hatta kaybettigim bebegimde 40 güne zar zor kestim sutumu
Sanirim bu sefer sezeryan oldugu icin sutum yok
Canım hiç canını sıkma sen stres yaptıkça sütün gelmez. Sezeryanda maalesef süt sorunu oluyor ama inatçı davranırsan çoğalır bir de sık sık sağ sağdıkça gelicek görürsün. 2 saati geçirmemeye çalış ben kızımda öyle yapmıştım çok faydasını gördüm bir de elektrikli olanların çekişi daha kuvvetli.merak etme Allah'ın izniyle herşey yoluna girecek canım:))

Tatlım el pompalarıyla çok zor elektrikli pompaları hastanede kiralıyorlarmış istersen bir sor bak gör çok kolay olacak. Haklısın üç çocuk demek masraf demek malesef ki fakat şu var onlar için gerekli olan öncelikleri belirlemelisin bu süt durumu çok önemli sizin için ben bile çocuklar daha doğmadan ilk işim süt sağma pompası almak oldu. Bu durumu çok kafaya takmıştım ve çok araştırma yaptım. Premeture doğdukları için ve üç tane oldukları için anne sütü gelişimleri için çok önemli. Almasan bile bir süreliğine kiralamayı düşünebilirsin.
Emme refleksleri tam geliştiğinde bebişini gidip sen emzir bak gör sütün dahada artmış olacak. Şimdi onlara şırıngayla veriyorlardır belki sütü çünkü daha çok münikler yavaş yavaş herşey yoluna girecek inşallah ama elle sağma pompası hem sana eziyet hemde zaman kaybı 2 hafta diye düşünme daha sonrası içinde bebişleri emzirirken göğsünün süt dolduğunu hissettiğin anda sağmaya başlar saklarsın mama takviyesinden daha iyi
Bizim burda kiralama yok malesef
Sagdiktan sonra kuru üzümün kompostosunu ictim sagdim demin tekrar az da olsa cikti yine
En iyisi fazla ara vermeden sagmak
Gece de kalkip sagmayi düşünüyorum
Ahh analik:))

Canım hiç canını sıkma sen stres yaptıkça sütün gelmez. Sezeryanda maalesef süt sorunu oluyor ama inatçı davranırsan çoğalır bir de sık sık sağ sağdıkça gelicek görürsün. 2 saati geçirmemeye çalış ben kızımda öyle yapmıştım çok faydasını gördüm bir de elektrikli olanların çekişi daha kuvvetli.merak etme Allah'ın izniyle herşey yoluna girecek canım:))
Elektrikli olanini gecen sordum 300-400 lira dediler avent marka için
10 gun sonra 3 bebege zaten süt yetisdiremicez pompaya gerek kalmicak diye düşünüyorum o yüzden o kadar para vermek istemiyorum
Su anda zaten 1 lira bile bize cok gerekli
Artik sık sık sagmaktan ve yemeye icmeye dikkat etmekten baska care yok
Yemek de yiyemiyorum o da ayri

10 gun sonra 3 bebege zaten süt yetisdiremicez pompaya gerek kalmicak diye düşünüyorum o yüzden o kadar para vermek istemiyorum
Sizin orda gerçekten çok pahalıymış canım. Tabiki haklısın artık hesabımızı iyi yapmak zorundayız. Ama dediğim gibi sık sağmanın çok faydası oluyor . Bak birde şimdi geldi aklıma malt içecekleri var ya meyveli onlarda sütü artırıyor ben de öyle olmuştu

Kizlar dereotu süt arttirir mi acaba?
Sizin orda gerçekten çok pahalıymış canım. Tabiki haklısın artık hesabımızı iyi yapmak zorundayız. Ama dediğim gibi sık sağmanın çok faydası oluyor . Bak birde şimdi geldi aklıma malt içecekleri var ya meyveli onlarda sütü artırıyor ben de öyle olmuştu
Canim ismi nasil geciyo ki burda hic bilmiyorum
Nasil bi şey tadi falan

Kizlar dereotu süt arttirir mi acaba?

Canim ismi nasil geciyo ki burda hic bilmiyorum
Nasil bi şey tadi falan
Dereotu artırır herhalde canım. Malt içeceği olarak geçiyor alkolsüz arpa suyu aslında meyveli olduğu için meyve suyu gibi tadı. Marketlerde vardır senin ilgini çekmediği için görmemişsindir küçük cam şişelerde

İyi geceler kızlar.. Bende idrar yolu enfeksiyonu varmış doktor da üromisin şase vermiş önceki doktorum monurol kullandırmıştı aranızda üromisin kullanan oldu mu

Kızlar günaydın azerin inşallah sütün bol bol iner dua edelim beren sen nasılsın durumun iyimi yesim masallah 28.haftaya gelmişsin Lady bulantılarının geçtiğine sevindim artık yemeye başlarsın bende yavaş yavaş yiyorum artık fatma geçmiş olsun sanada başka hatırlayamadığım varsa kusura bakmayın çok giremiyorum artık yarın kontrolüm var inşallah iyidir bebeklerim hepimiz allah Allah A emanet olalım

Avent burda da pahalı bende 295e mi ne almıştım ama lansinoh die bir marka var onun fiyatı 165 civarı bişeydi yanlış hatırlamıyorsam aynı görevi görüyor ve avent kadar pahalı değil birde bu markayı araştır istersen tatlım. Diğer türlü el pompasıyla sana işlence gibi olur. Çünkü çok zorluyor insanı

Kızlar günaydın azerin inşallah sütün bol bol iner dua edelim beren sen nasılsın durumun iyimi yesim masallah 28.haftaya gelmişsin Lady bulantılarının geçtiğine sevindim artık yemeye başlarsın bende yavaş yavaş yiyorum artık fatma geçmiş olsun sanada başka hatırlayamadığım varsa kusura bakmayın çok giremiyorum artık yarın kontrolüm var inşallah iyidir bebeklerim hepimiz allah Allah A emanet olalım

Çok teşekkür ederim tatlım. Tam anlamıyla bulantılardan kurtuldum diyemem ara ara gene oluyor ama çok şükür yemek yemeğe başladım bulantılar da yavaş yavaş geçecektir diye umud ediyorum. Kontrolün nasıl geçti merakla güzel haberlerini bekliyoruz inş tatlım.

Azerinn benimde ilk cocugum sezeryandi emdikce gelmisti o yuzden cok sik sagman lqzim canim dusun ben yarim saatte bir emziriyordum oylece artti araya acmadan sik sik sagman lazim biraz senin icin zor olur belki ama dusunsene o kadar seyi atlattin bu neki bebislerin icin :)
Bide cok su ic canim bol bol sivi cok onemli dereotunu duymustum bende arttiriyor diye ama kesin bilemiyorum tabi ins bir an once bol bol suyun olur
Benimde cok kasintim var ama ilginc yani kol ve bacaklarimda ne yapacagim hic bilmiyorum :KK43:

20.haftalari gecen arkadaslar artik rahatlamaya baslayin akliniza kotu seyler getirmeyin dusunsenize 24ten sonra dogsa bile yasayabiliyor siz rahat olun mutlu olunki bebeklerinizde mutlu olsun :) 13 hafta olduk bizde 15te yeniden bakip bisey diyecek dr bende cok korkuyorum ama hic dusunmemeye calisiyorum onlar mutlu olsun ve buyusun diye kendimi motive ediyorum herkese ve kendime de hep dua ediyorum saglikla buyusunler bize gelsin ve bizde saglikli olalimki onlara faydamiz olsun diye ins hepimiz biraz zorluklarla da olsa minik kahramanlarimizi kucagimiza alacagiz :KK66:

BirTutamMutluluk20 BirTutamMutluluk20 yokcanim doktor atsak bile tutmaz patlar dikisler dedi zatn ilk haftdn beri istemdi hic dikisi . bide canim senin karninda serlesme oluyomydu ben surkli yatiyorm yatarkn iyi ama ayag kalktigmda karnim sertlesiyo korkularm iyiceartti artk benm.

X