2016 üçüz anneleri :)

İlk zamanlar birlikteydik ama sonra ayırdık çünkü zamanla aynı odada uyumak imkansızlaşıyordu benim açımdan bebeklerde gün geçtikçe düzen oluşturabiliyorlar böylece :)
:) dogru diyosun fazla alismamak en guzeli hem.senn icin hem onlar icin.simdi ben kimden ne duyarsam kar diye dusunuyorum yarin zorlanmamk adina herseyi kaydediyrum.simdi benim odam biraz kucuk 3 unu bi arada yatirabilcegim bisey dusundum ama en azindan duzen otrtana kadar.ama bilemedim suan

ben hatirladim canim seni:KK3:nasilsin:KK25:Allah bagislasin kizini:nazar:
Sağol teyzesi kızımda önümüzdeki cuma 1 yaşına girecek nasipse zaman su gibi akıyor. Senin kızın oğulların nasıllar oh dört çocuk maşallah zordur ama güzellikleride çoktur. Çok yoruyorlar insanı bizimki fıldır fıldır çekmeceleri boşaltıp herşeyi dağıtmaya bayılıyor neye yetişirse çekip indiriyor aşağı Zor yetişiyorum ona size maşallah.

Uzuuun upuzuuunn bir aradan sonra herkese merhaba arkadaşlar... Yeniden buraya yazmak çok garip geldi. Ne zor zamanlardan geldik bugüne... Sonsuz şükürler olsun bu günümüze. Biz 1,5 yaşındayız çok şükür. Eski arkadaşlar nasılsınız, melekleriniz nasıl? Yeni arkadaşlar Allah hepinizin yardımcısı olsun, yavrularınızı hayırlısıyla alın kucağınıza inşallah.

Uzuuun upuzuuunn bir aradan sonra herkese merhaba arkadaşlar... Yeniden buraya yazmak çok garip geldi. Ne zor zamanlardan geldik bugüne... Sonsuz şükürler olsun bu günümüze. Biz 1,5 yaşındayız çok şükür. Eski arkadaşlar nasılsınız, melekleriniz nasıl? Yeni arkadaşlar Allah hepinizin yardımcısı olsun, yavrularınızı hayırlısıyla alın kucağınıza inşallah.
Merhabalar.biz de 1 yaş yedi ay olduk.ve iki aylık kız bebek. Valla çıldırıyorum bazen ki ben mülayim denecek bi tipim.çok hareketliler.

Kızlar yine ben ama son yazışım sizleri de bıktırmak istemiyorum habire . 41 Meryem suresi okuyoruz
Her hafta bir kişiye
Herkes birer ikişer okuyor
Bir hafta boyunca niyetimizde sadece bir kişi oluyor
1 okuyun 41 kazanın daha ne diyim
Hamile olanlara da lazım bu dua onlar içim de yararlı
İsteyenler dmden msj atsın ya da etiketlesin beni farkedemeyenilirim
Tekrardan kusura bakmayın hepinizin allah gönlüne göre versin amin

Merhabalar.biz de 1 yaş yedi ay olduk.ve iki aylık kız bebek. Valla çıldırıyorum bazen ki ben mülayim denecek bi tipim.çok hareketliler.
Ah tatlım maşallah ne diyim ben sana, üçüz bebeklerden sonra bir bebek daha hey maşallah sübhanallah... Allah yardımcın olsun senin ve yavrularının inşallah canım. Eee anlat nasıl bişey üçüzlerden sonra anne olmak? Ben de ara ara yeniden çocuk istermiyim diye yokluyorum kendimi ama hem ben, hem evliliğim çok yıprandı bilmiyorum zor sanki... Hem de hatırlarsan üzücü bir doğum oldu benimki, ben ve yavrularım ölümden döndük, sanırım bi daha cesaret edemem. Çıldırma işini hiç sorma canım, boş odalara gidip yastık yorgan tekmeliyorum yalan değil yeminle bak :) Çok sakin biri değildim ama möhöm möhöm kibar bi kadındım, şimdi gör beni ohooo... Ben tek başıma bakıyorum umarım sana yardım eden birileri vardır minicik yavrun var?

Üçüzlerin arkasına bir kez daha bebek sahibi olup bakan arkadaşların önünde saygıyla eğiliyorum ben bazen diyorum eşim akşam gelince bu işin sonu Bakırköy de bitecek en iyisi beni götür yatır diye :kızgın: ne haldeyiz varın gerisini siz düşünün :halay:
O kadar hareketliler ki insan yetişemiyor bazen diyorum oğlum ben 1 taneyim siz 3 tane :) yinede umutluyum sanki 1 yıl sonra daha rahat olacağız gibi geliyor :KK76:
Allah hepimizin yardımcısı olsun özellikle de benim gibi tek olanların

Üçüzlerin arkasına bir kez daha bebek sahibi olup bakan arkadaşların önünde saygıyla eğiliyorum ben bazen diyorum eşim akşam gelince bu işin sonu Bakırköy de bitecek en iyisi beni götür yatır diye :kızgın: ne haldeyiz varın gerisini siz düşünün :halay:
O kadar hareketliler ki insan yetişemiyor bazen diyorum oğlum ben 1 taneyim siz 3 tane :) yinede umutluyum sanki 1 yıl sonra daha rahat olacağız gibi geliyor :KK76:
Allah hepimizin yardımcısı olsun özellikle de benim gibi tek olanların
Ben hem saygıyla eğiliyorum hem ellerinden öpüyorum :)) Nasılsın S seyyahhk ? Hoş hepimizin hali ortada ama... :) Kaç yaşına geldi meleklerin? Sen Ankaradaydın galiba dimi? Ben de tek bakıyorum, bakıcı aradık kimse 3 bebeğe bakmaya yanaşmadı. Allah hepinizin yardımcısı olsun

Kislar selamunaleykum :) nasil gidiyo yaramazlarla hayat ? Ben simdiden korkmaya basladim.valla siz bitirdiniz cok sukur.karninda tasimak mi buyutmek mi daha kolay acaba ? :) sahsen ben suan cok zorlaniyorum ara ara sancilarim oluyo kotkuyorum ki acilmam olcak diye.benim suan mrk ettigim bisey var fikir almak istiyorum.daha once kaybim var 3 tane suan biseyler almaya korkuyorum erken diye dusunuyorum.ama suan cok agirlastim ilerde dahada agirlasicam alisveris konusu kafami cok karistiriyo.nasil yapiyim ne yapiyim bilemedim.siz tecrubelisiniz bi akil verin. BirTutamMutluluk20 BirTutamMutluluk20 bi bakiver canm ne ediyim simdi ben gunler geciyo ortada hic bisey yok.gec kalmayim sonra.
Bence karnında taşımak zor arkadaşım ve bunu üçüz bebeklerine tek başına bakmış, uykusuzluktan gözü açık karabasan görmüş, yorgunluktan çocuk gibi zırıl zırıl ağlamış biri olarak söylüyorum! Taşırken yaşadığım o endişe, aylarca bir ümit peşinde koşmalar hepsinden daha kötüydü bence. Olabildiğince kendini sakin tutmaya, endişe etmemeye çalış, sağlıklı beslen, dinlen ve elinden geldiğince tadını çıkar hamileliğin. Allah bütün hamilelerin ve bütün annelerin yardımcısı olsun inşallah. Alışveriş yapmasan da internetten beğendiğin ürünleri kaydet son haftalara doğru topluca sipariş verirsin ben öyle yapmıştım.

Ah tatlım maşallah ne diyim ben sana, üçüz bebeklerden sonra bir bebek daha hey maşallah sübhanallah... Allah yardımcın olsun senin ve yavrularının inşallah canım. Eee anlat nasıl bişey üçüzlerden sonra anne olmak? Ben de ara ara yeniden çocuk istermiyim diye yokluyorum kendimi ama hem ben, hem evliliğim çok yıprandı bilmiyorum zor sanki... Hem de hatırlarsan üzücü bir doğum oldu benimki, ben ve yavrularım ölümden döndük, sanırım bi daha cesaret edemem. Çıldırma işini hiç sorma canım, boş odalara gidip yastık yorgan tekmeliyorum yalan değil yeminle bak :) Çok sakin biri değildim ama möhöm möhöm kibar bi kadındım, şimdi gör beni ohooo... Ben tek başıma bakıyorum umarım sana yardım eden birileri vardır minicik yavrun var?
Valla isteyerek oldu desem kuyruklu yalan olur.oldu işte.şimdi iki aylık. Çokkk zor.yardımcı üç aydır vardı.bu ara kardeşim ve babam var.sonra yine yardımcı gelecek ama bir yere kadar. İnan hergün bi posta aglıyorum

BirTutamMutluluk20 BirTutamMutluluk20 nasılsın? Aklıma gelmişken iyi ki açmışsın bu konuyu canım, burdan çok şey öğrendim, çok güzel insanlarla zor zamanlarımızı paylaştık çok çok sağol. Burdan elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışan, zor zamanlarımda hem yavrularıma hem bana dua eden bütün arkadaşlara çok çok teşekkür ederim Allah hepinizden razı olsun. Son olarak bütün üçüz hamileler, bütün üçüz anneleri bu şarkı benden alayınıza gelsin Hepinize ağız dolusu HELAL OLSUN BE! :) Hadi Allaha emanet...

Valla isteyerek oldu desem kuyruklu yalan olur.oldu işte.şimdi iki aylık. Çokkk zor.yardımcı üç aydır vardı.bu ara kardeşim ve babam var.sonra yine yardımcı gelecek ama bir yere kadar. İnan hergün bi posta aglıyorum
Haklısın canım eminim çok zordur ama geçecek bugünler Allahın izniyle, büyüyecek yavrularımız... Biliyorum söylemesi kolay diyeceksin ama geriye dönüp baktığımda ne diyorum biliyomusun keşke biraz tadını çıkarsaydım, keşke biri bana deseydi ki "sakin ol semra geçecek bu günler sen şimdi minik meleklerini emzirmenin tadını çıkar" Diyen olmadı ağzına tüküreyim, adam gibi destek olan da olmadı! Çok özledim o duyguyu biliyomusun, mırıl mırıl kedi gibi öterdi meleklerim hiçbirine yeteri kadar vakit ayıramadım koşturmaktan... İnşallah çok iyi bir bakıcı bulursun, ailen de sana çok destek olur en az hasarla atlatırsın bugünleri.

Bence karnında taşımak zor arkadaşım ve bunu üçüz bebeklerine tek başına bakmış, uykusuzluktan gözü açık karabasan görmüş, yorgunluktan çocuk gibi zırıl zırıl ağlamış biri olarak söylüyorum! Taşırken yaşadığım o endişe, aylarca bir ümit peşinde koşmalar hepsinden daha kötüydü bence. Olabildiğince kendini sakin tutmaya, endişe etmemeye çalış, sağlıklı beslen, dinlen ve elinden geldiğince tadını çıkar hamileliğin. Allah bütün hamilelerin ve bütün annelerin yardımcısı olsun inşallah. Alışveriş yapmasan da internetten beğendiğin ürünleri kaydet son haftalara doğru topluca sipariş verirsin ben öyle yapmıştım.
Yaaaa gelecekteki halimi anlattin desene :) rabbim yardimcimiz olsun ne deyim allah bi kolayligini verir elbet bende bole avutuyum kendimi :) galiba ddigin gibi toplu yapmak.arada bi hastanlere ciktikca biseyler almaya calisiyorum ama gec kalmaktan korkuyorum iste

Yaa bu kadar zor olmamali degil mi kizlar :) korkmaya basladim.ben hallederim ddim ama yapamicam galiba :KK43:

Yaa bu kadar zor olmamali degil mi kizlar :) korkmaya basladim.ben hallederim ddim ama yapamicam galiba :KK43:
Zor olmaz mı arkadaşım çok zor ama sana şöyle söyleyim ne kadar zor şeyler yaşarsan yaşa keşke birini ya da ikisini aldırsaydım demeyeceksin :) annelik böyle bişey... :) İlk zamanlar tek başına bakman mümkün değil canım, ailen ya da eşinin ailesi yardımcı olsun sana. Başlarda herkes pek hevesli olur yardıma sonra yorulup kaçacak delik ararlar :) Sen şimdi yorulacağım kaygısını at kafandan arkadaşım, ben hamileyken bunları hiç düşünmedim bol bol dua et meleklerine ve tadını çıkar.

Zor olmaz mı arkadaşım çok zor ama sana şöyle söyleyim ne kadar zor şeyler yaşarsan yaşa keşke birini ya da ikisini aldırsaydım demeyeceksin :) annelik böyle bişey... :) İlk zamanlar tek başına bakman mümkün değil canım, ailen ya da eşinin ailesi yardımcı olsun sana. Başlarda herkes pek hevesli olur yardıma sonra yorulup kaçacak delik ararlar :) Sen şimdi yorulacağım kaygısını at kafandan arkadaşım, ben hamileyken bunları hiç düşünmedim bol bol dua et meleklerine ve tadını çıkar.
Yani onun farkindayin o yuzden ben bakicam diye ayarliyorum hep kendimi.esimden umut yok malesef cok yogun bi isi var elinden geldigince olur heralde.beni istedgm tehlikeli zamanlari gecsinler yeter.mesela 40 ciksin yada 2 aylin falan olsunlar zaten cok kucuk olcaklar cok korkuyorum yanlis bisey yaparim diye.insallah altindan kalkarim.hic dusunmedim birini aldirsamiydim diye ama hepsinn ozellikle tek olan bebegin harektlerini hisstmeyince cok tedirgin oluyorum bisey olcak diye rabbim korusun insallah

Yani onun farkindayin o yuzden ben bakicam diye ayarliyorum hep kendimi.esimden umut yok malesef cok yogun bi isi var elinden geldigince olur heralde.beni istedgm tehlikeli zamanlari gecsinler yeter.mesela 40 ciksin yada 2 aylin falan olsunlar zaten cok kucuk olcaklar cok korkuyorum yanlis bisey yaparim diye.insallah altindan kalkarim.hic dusunmedim birini aldirsamiydim diye ama hepsinn ozellikle tek olan bebegin harektlerini hisstmeyince cok tedirgin oluyorum bisey olcak diye rabbim korusun insallah
Cnm mutlaka eşe dosta haber yolla, yardımcı bak kendine. İlk zamanlar sık uyuyolar ve mama ile besleniyolar yine bir nebze idare edilebilirde, 3-4 aydan sonra çokk yıpranırsın

Cnm mutlaka eşe dosta haber yolla, yardımcı bak kendine. İlk zamanlar sık uyuyolar ve mama ile besleniyolar yine bir nebze idare edilebilirde, 3-4 aydan sonra çokk yıpranırsın
Yaaa asil buyudukten snra mi sknti oluyo :KK43: bnde kucukken daha cok zorlnirim gazdi bezdi faln diye... simdi bn ne zman kendi kendime gecinebilirim ki

Ben hem saygıyla eğiliyorum hem ellerinden öpüyorum :)) Nasılsın S seyyahhk ? Hoş hepimizin hali ortada ama... :) Kaç yaşına geldi meleklerin? Sen Ankaradaydın galiba dimi? Ben de tek bakıyorum, bakıcı aradık kimse 3 bebeğe bakmaya yanaşmadı. Allah hepinizin yardımcısı olsun
Tam 18 aylığız biz aslında çok tatlılar görenler bayılıyor ama bazen tadından yenmiyor :KK48: Ankara'da olmayı çok isterdim belki o zaman yardımcı birileri bulunurdu ama burda kimse yok maalesef hem bir sürü çocuk hem ev uzak olunca kimse gelmek istemiyor :kızgın: sağlık şartları yetersiz olduğu için gebelik zamanı Ankara'ya gitmek zorunda kalmıştım akrabalar var ama her misafirlik bir yere kadar :)
Şimdiden kafanı bunlarla hiç yorma zaten yeterince stresin var bide doğmamış bebeklere nasıl bakacağım stresi ekleme
Zor tabi ki bir insan yetiştirmek kolay olur mu hiç ama bak büyüyorlar seninkilerde büyüyecek geçtikten sonra anlamayacaksın bile dün kuvezde yolunu gözlediğim çocuklar bugün kavga ediyorlar :halay: tek bakmak çok zor hiç kolay diyemem özellikle de benimkiler gibi az uyuyup çok enerjik çocuklarınız varsa ama çok komik anlarınızda oluyor misal ev süpürüyorum biri süpürgenin tepesinde gezintide biri ucunu kapmış yer süpürme diğeri de düğmeye basıp çalıştırmanın derdinde hele bir de fırında bişey pişiyorsa benden çok onlar kontrol ediyor pişene kadar camdan sevgilerini aktarıyorlar :-)

3 emriyo transferi oldum dün

14 Şubat test günüm

Aranızda 3 emriyo transferi ile üçüzlere hamile kalan var mı ?

X