2016 üçüz anneleri :)

Kızlar bugün kontrole gitcem her gitmeme bebeklerin boyu falan olcluyor gelişimleri normal diyor doktor okdr başka bakılması gereken söylemesi gereken birşey var mı acaba mesela serklaj lafı konusu hic olmadı ayrıca bana hiç tahlil yapmadı vitamin eksikliği falan onun dışında başka hiç bir tahlilm olmadı sadece diğer doktoruda iki aylıkken rutin tahliller yapıldı idrar testi kan testi falan tekrar gerekmezmi 4aylik olduk

Bende de serklaj hiç konuşulmamıştı canım, tahlil de daha önceki gebeliğimdeki değerlere bakmıştı. Vitamin takviyesi zaten direkt yapılıyor.

Doktorun ultrasonda bakarken senin serviks boyuna, bebeklerin suyuna, aralarındaki farka vs bakıyordur. Herşey normalse başka birşeye gerek Yok. Zaten detaylı ultrasona da girersin yakın zamanlarda. Onun dışında doktorun takiplerini yapıyodur aklına takılan bişey varsa da doktoruna sor mutlaka.

Kızlar bugün kontrole gitcem her gitmeme bebeklerin boyu falan olcluyor gelişimleri normal diyor doktor okdr başka bakılması gereken söylemesi gereken birşey var mı acaba mesela serklaj lafı konusu hic olmadı ayrıca bana hiç tahlil yapmadı vitamin eksikliği falan onun dışında başka hiç bir tahlilm olmadı sadece diğer doktoruda iki aylıkken rutin tahliller yapıldı idrar testi kan testi falan tekrar gerekmezmi 4aylik olduk

Bende de serklaj hiç konuşulmamıştı canım, tahlil de daha önceki gebeliğimdeki değerlere bakmıştı. Vitamin takviyesi zaten direkt yapılıyor.

Doktorun ultrasonda bakarken senin serviks boyuna, bebeklerin suyuna, aralarındaki farka vs bakıyordur. Herşey normalse başka birşeye gerek Yok. Zaten detaylı ultrasona da girersin yakın zamanlarda. Onun dışında doktorun takiplerini yapıyodur aklına takılan bişey varsa da doktoruna sor mutlaka.
Bugün detaylı ultrason günüm canm zaten g cinsiyetleri kesinleşecek hem de bebeklerin kalbine baklan dedi doktor ultrason uzmanı da anlar değil mi servikal uzunluğu falan yani serklaj lazmsa söyler endişe edyrm vijinal bölgede baskı ve ağrı olduğu için korkyrm norml mı bilemyrm

Bugün detaylı ultrason günüm canm zaten g cinsiyetleri kesinleşecek hem de bebeklerin kalbine baklan dedi doktor ultrason uzmanı da anlar değil mi servikal uzunluğu falan yani serklaj lazmsa söyler endişe edyrm vijinal bölgede baskı ve ağrı olduğu için korkyrm norml mı bilemyrm

Senin haftalarında ben de öyleydim, ağrım sonradan azaldı. Sen doktoruna yine sor serviks uzunluğum ne, merak ediyorum diye. Ultrasonda aslında ölçerken ekrandan görebilirsin sen de cervix ya da CL yazıyo. Ben de burda okuyup öğrenmiştim serviksi, doktorum hiç bahsetmemişti bana. Ama meğer ölçüyormuş. Sıkıntı yaratıcak bi ölçüde olmadığı için o operasyondan bahsetmemiş. Hem zaten bazı doktorlar çoklu gebelikte serklaj bişey değiştirmez diyo. Konuş bakalım ne dicek doktorun, inşallah herşey yine yolunda olur.

Cinsiyet için var mı bi tahminin

İnsallh canm ya vala iki hafta önce gittiğimde biri büyük ihtimal erkek dedi biri kıza benziyor dedi ucuncunun poposu donuktu ben iki erkek bir kız diye düşünüyorum ama bilmyrm cnm ya

İnsallh canm ya vala iki hafta önce gittiğimde biri büyük ihtimal erkek dedi biri kıza benziyor dedi ucuncunun poposu donuktu ben iki erkek bir kız diye düşünüyorum ama bilmyrm cnm ya
Bana da dua et ya 2 oğlan bi kız ve normal doğum olsun tabi önce hayırlısı ve sağlıklısı inş :anneadayı:

Salı günü gidicem kontrole. Daha bişey yoktur herhalde, Doğuma dair bi belirtim Yok çok şükür aman olmasın da daha. Ama eskiye göre daha çok baskı hissediyorum sanki
Canım serklajı benim doktorum da söylemedi ben sordum o da hiç bir etkisi yok dedi progestan daha iyi dedi. Tahlili bendende en başta aldılar rutin kontroller için birde geçenlerde gittim 20. Haftamda kan idrar baktılar temiz çıktı yine de yaptırmak istiyorsan şöyle doktoruna kan ilacına da bu hafta başladım daha. Şuan decavit, d3 damla, ve gynoferon diye kan ilacı kullanıyorum

Bana da dua et ya 2 oğlan bi kız ve normal doğum olsun tabi önce hayırlısı ve sağlıklısı inş :anneadayı:
Ayy nsallh rabbim yardımcımız olsun bugün gittim ayrıntılı ultrasona girdim iki kız bir erkek maşallah sıkıntı yok servikal uzunluk 4.05iyi dedi ama kızımın biri biraz geriden geliyormuş diğerlerinin haftaları da ileriden gidiyor iyi dedi çok şükür şimdilik sıkıntı yok insllh da olmaz doktorumuz yoktu gösterdim sonuçları ama ultrason uzmanin söyledikleri bunlar

Ayy nsallh rabbim yardımcımız olsun bugün gittim ayrıntılı ultrasona girdim iki kız bir erkek maşallah sıkıntı yok servikal uzunluk 4.05iyi dedi ama kızımın biri biraz geriden geliyormuş diğerlerinin haftaları da ileriden gidiyor iyi dedi çok şükür şimdilik sıkıntı yok insllh da olmaz doktorumuz yoktu gösterdim sonuçları ama ultrason uzmanin söyledikleri bunlar
Canım illa biri küçük oluyor o sorun değil önemli olan senin ve onların sağlıklı olması inşallah her şeyin hayırlısı olur canım Rabbim bi avazda kurtarsın hepimizi :dua:

Gözünüz aydın sağlıkla büyürler inşallah:) bi tanesi illa küçük kalıyor yazık, benim de öyle.

Ayrıntılı ultrasonu tekli gebeliklere göre daha önce yapıyorlar ben de 20. Haftada oldum galiba

Kızlar hepinize birden cevap vermeyim öncelikle çok saolun rabbim hepimizin yavrularını sağlıklı dünyaya getirmek nasp etsn onlara da bize de sağlıklı ömürler versin 17haftama girdim doktorum istedi ayrıntılı ultrason bilmyrm erken mı değil mi çok şükür bebekler iyi ama benim bu çarpıntı işi çok kötü zaten iş ypmyrm annem gelyr hep ama koltuktan kalkp gelip yatağa yatyrm onda bile nefesin daraliyor kalbim dışına çıkacak gibi carpyr nefes alamyrm bogazima birşeyler duglenyr çok korkyrm kalbim duracak diye bu sizde de olyr mu ya ilerleyen haftalarda napcm ben özellikle soluma yatamyrm doktorum yoktu soramadım da

X