2016 üçüz anneleri :)

Merhaba üçüz anneleri ben de Rabbim izin verirse üçüz anne adayıyım. 22+3 teyiz. bir tek yumurta ikizim bir çift yumurta ikizim var. (2kız+1erkek) Geçen hafta detaylı ultrasona girdim. kızlarımdan ayrı kesede olan oğlumda bazı bulgulara rastladı doktor. Bunlar çok sınırdaymış doktorum öyle dedi. Biri beyindeki omurilik sıvısında genişlik. 1.19 ölçüldü. Diğeride sol böbrekte genişleme 8.3 ölçüldü o da. Tek başına önemsenmeyen bu bulgular iki tane olunca dr ları düşündürdü down sendromu tehlikesi olabilir yönünde ama amniyosentezde önermiyorlar malum üçüzler. Doğumu daha çok erkene çeker bu işlem ve diğer sağlık sorunu görünmeyen kızlarımda etkilenirler diye. elim kolum bağlı moralim bozuk tadım kalmadı öğrenemiyorumda. böyle birşey yaşayan varmı aranızda. yardımcı olun lütfen

Ben de ucuz annesiyim yaşadıklarını zi okuyunca o zorlu günler geldi hep aklıma çok şükür ki biz artik 4 yasimizi bitirdik gerçekten çok zor yasayan bilir allah yar ve yardimciniz olsun
Ben 35 haftalık doğum yaptım kuvezde de kalmadılar buna rağmen pisikojik sorunlar yaşadım zaman herşeyin ilacı sunu unutmayın anneler bizler dünyanın en şanslı anneleriyiz...

Bizimkilerde öyle çığlık çığlığa sadece kucağa alınca sakinlesiyorlar yatagina birak yine bağırıyorlar ben bu ara rezene iciriyorum biraz fayda gördük ama biri susup diğeri başlıyor allah yardımcımız olsun
Canim hep ayni saatte basliyorsa aksam kolik olabilir tlfye fön makinesi sesi yukledim onu aciyorum uyutuyor bi de mamalarina rezene koysan iyi olur

Herkese merhaba uzun suredir yogunluktan yazamadim benim oglanlar buyuyorlar yavas yavas simdi haftaya 4 aylik olacagiz bile duzeltilmis 2 ay tabi. Kilolari 6 ,5 ve 4 bucuk iki bebegim fitik ameliyati oldu. Goz muayeneleri de bitti yani rop tan gectik. Sizlere bir sey sormak istiyorum 4 aylikken ne kadar mama veriyordunuz. Benimkiler 120 105 uc saatte bir yiyor kucuk oglum reflu olunca 2 saatte 60 veriyoruz sizce dogru mu ilerliyoruz. Bi de sutum pek yok surekli veriyorum ama sadece 5 dk emim birakiuorlar tadimlik yani. Kuvez yolu bekleyenlere hamislere evince afacanlara bakanlara yani herkese allah sabir versin

Herkese merhaba uzun suredir yogunluktan yazamadim benim oglanlar buyuyorlar yavas yavas simdi haftaya 4 aylik olacagiz bile duzeltilmis 2 ay tabi. Kilolari 6 ,5 ve 4 bucuk iki bebegim fitik ameliyati oldu. Goz muayeneleri de bitti yani rop tan gectik. Sizlere bir sey sormak istiyorum 4 aylikken ne kadar mama veriyordunuz. Benimkiler 120 105 uc saatte bir yiyor kucuk oglum reflu olunca 2 saatte 60 veriyoruz sizce dogru mu ilerliyoruz. Bi de sutum pek yok surekli veriyorum ama sadece 5 dk emim birakiuorlar tadimlik yani. Kuvez yolu bekleyenlere hamislere evince afacanlara bakanlara yani herkese allah sabir versin
Maaşallah canım çok güzel bakmışsın çocuklarına kiloları gayet iyi bende 4 aylıkken 90-120 arası veriyordum 3 yada 4 saatte 1 ne zaman isterlerse benimde ufaklıklarından birinde reflü var onun külo alımı diğerlerine göre biraz daha az 5. Aylarında iştahlarında azalma oluyor. Eskiye oranla daha az yemek yiyorlar ama geçici bir durum oluyor bu yüzden de kilo alımı diğer aylara göre dahq az oluyor bilgin olsun

merhaba arkadaslar ikiz ucuz dorduz annelerini instagramdaki sayfamiza davet ediyoruz sevgiler❤❤❤

Son düzenleyen: Moderatör:
Maaşallah canım çok güzel bakmışsın çocuklarına kiloları gayet iyi bende 4 aylıkken 90-120 arası veriyordum 3 yada 4 saatte 1 ne zaman isterlerse benimde ufaklıklarından birinde reflü var onun külo alımı diğerlerine göre biraz daha az 5. Aylarında iştahlarında azalma oluyor. Eskiye oranla daha az yemek yiyorlar ama geçici bir durum oluyor bu yüzden de kilo alımı diğer aylara göre dahq az oluyor bilgin olsun
Tesekkurler canim

Merhaba kızlar bebişlerden vakit bulup yazamadım maalesef kuvez yolu bekleyenlere sabırlar diliyorum geçiyor ve sonrasında nefes alacak vakit bile kalmıyor tatlı koşturmacanız yakında başlar bizde 4,5 aylık olduk sonunda tamamlanmış 3 aylığız mümkün oldukça emzirmeye çalışıyorum anne sütüde alsınlar diye her gün yeni bir adet çıkarıyorlar hala uyku düzenini oturtamadık maalesef Rop ve baer muayenesini atlattık bebeklerden birinde kalbinde küçük bir açıklık var ve endokrin kontrolünde umarım yakında oda geçer bunlar dışında genel koşturmaca içindeyiz bişey soracağım kızlar bebekleri ne zaman oturtmaya başlıyorsunuz

Kizlar iyi aksamlar
Angel devil doğmuş demek bebekler gözün aydin olsun canim
Allahim uzun ömürler versin hepsine
En son bebegin birinde sorun var yazmishsin simdi nasil?
Inşallah her şey yolundadir 8 gün geçmiş yazali inşallah hic bir sey yoktur cok merak ettim

Masallah kuzulara, bizde 6 aylik olduk duzeltilmis 3 ay, benimkilerde hemen hemen ayni kilo benim oglumda fitik ameliyati oldu ama simdi sol testis patlayacak sekilde sis ameliyati yapan doktor normal orda sivi birikir 3 ay yada daha uzun surede gecer dedi biz korktuk kac defa goturduk hrp ayni seyi dedo sonra baktim 2 ay hecti her gecen gun sidiyor sonra baska bir cocuk cerrahina gittim oda durumun normal olmadigi ordaki sivinin bosaltilmasi gerektigini testislerin zarar gorebilecegini soyledi ama ameliyatini ben yapmadigim icin bir ay takip edip karar verelim dedi. Sizdede sivi birikmesi oldumu acaba her ameliyattan sonra oluyorsa beklesem mi yoksa yinemi ameliyat ettirsek bilemedim. Cok uzuluyorum cok hep ruyama giriyor beslenmeye grlince bende 120 veriyordum testidlerei icin baska bir doktora daha gostermistim o sirada oglumu besleyip gitmistim oda bana bebegimi fazla besledigimi soyledi bebeginde hrm hickirik hem kusma var hemde karin bolgesi gergin dedi. Eger fazla beslersen mide genisler sarkma yapar dedi bide fazla besleyince mide agrisi ceker hep aglar dedi. O oyle dedi ne kadar dogru bilmiyorum.

Kizlar iyi aksamlar
Inşallah her şey yolundadir 8 gün geçmiş yazali inşallah hic bir sey yoktur cok merak ettim
Slm canim nasilsin, sana danismak istedigim birsey var benimkiler muhtemrl dis cikarma evresindeler elleri hep agizlarinda beslerken biberonun basligini isirip rahatlamaya calisiyor, dis kasiyici aldim ama tutup goturemediler agizlarina ne yapsamda rahatlatsam diye dusunuyorum belki senin bir onerin olur.

Kizlar iyi aksamlar
kritik bir hafta demişlerdi o hafta geçti çok şükür enfeksiyon değerleri düşmüş ikizlerin ama hala beslenmiyorlar bağırsaklarında ödem varmış kakayı yardımsız yapamıorlar o yüzden serum la besleniolar bağırsak için hergün film çekilior yavaş yavaş başlamcakmış beslenmeye 1ml 1ml bağırsaklar düzeldiğinde.. tek olan1970 şuan haftaya verecekler onu galiba siz kaç kiloyken aldınız daha çok kçük yaaa

X