2016 üçüz anneleri :)

Ben biberonları, emziklerni,süt sağma pompası ve sterilizatörü avrntim aldım. Çokta memnun kaldım. Bizde biberon ve emzik kullanmalarına rağmen meme reddi olmadı çok şükür. Emziğe alıştıkça emme refleksleri daha bi kuvvetlendi. Süt sağma makinesine ilk zamanlar çok ihtiyaç oluyor ama bebekler emmeye başladığında pek ihtiyaç kalmıyor. Ben gene arada emziremesiğim zamanlar sağıp dolaba atıyorum. Sütüm boşa gitmemiş oluyor. Sterilizatör 5 dkda bütün hepsini steril ediyor. 6 tane biberona kadar steril etme özelliğine sahip. Biberonları bi küçük bide büyük boy olarak aldım. İkili şeklinde seti vardı onun yanına teklilerden alıp üçledim. Gaz sancıları başladığında dr browns çok önerdiler 1er tane onlardan aldım. Bide cam biberonları var. Şimdi bitane daha almayı düşünüyorum. Onlarıda dışarı çıkdığımızda yedek olması için alıcam. Çünkü üç biberon ancak yetiyor gün içerisinde. Burda kanada arkadaşımız tavsiyesiyle 4mom mamacoo ana kucağı aldım bitane maddi durumu olanlar 3ünede alabilirse inanılmaz hayat kurtarıcı bir alet. Ağlayanı koyuyorum içerisine 5dk içerisinde mışıl mışıl uyıtıyor. Bende şümdilik 1 tane var ihtiyaca göre 2-3 alabilirim. Ben biraz geç keşfedenlerdenim si çocuklar doğar doğmaz edinirseniz daha uzun süre kullanmış olabilirainiz çünkü 9 kiloya kadar kullanılabiliyor biz kullansak kullansak 4-5 ay daha ancak kullanıcaz o yüzden iki tane daha alma konusunda kararsızım. Pusetler çok önemli hastaneye gidio gelirken bebekleri taşımak için çok kullanışlı oluyor. Evde de ben pusetlerine koyuyorum etrafı izlemeyi seviyo bizimkiler yataklarına koyduğumda ağlıyolar hemen. İlk zamanlar için prematüre kıyafetde çok öenmli ama bi kaç tane yeterli oluyor fazla abartmayın derim çünkü çok k çabuk büyüyolar ben her birine 3 er adet almıltım yıkayıp yıkayıp giyidirdim. İlk 3 ay kullanmak için bitane park beşik aldım ben üçünü oda da yan yana yagırıyorum. 3 ay dolunca odalarındaki yataklarına yatıracağım. Hem gece seslerini duymam diye hemde yataklarında kayboluyolar diye şimdilik park beşikte yatırıyorum. Prematüre mama alabilirsiniz. Bide prematüre bez :)

Hastaneden çıktıklarında genelde bırınları tıkalı oluyor serum gizyolojik ve burun aspiratörü almanızı tavsiye ederim.gaz ilacı olarak biz ilk sap sümplex kullandık sonrada nursey harveys kullanmaya başladık. İkisinden de çok memenın kaldık

Hastaneden çıktıklarında genelde bırınları tıkalı oluyor serum gizyolojik ve burun aspiratörü almanızı tavsiye ederim.gaz ilacı olarak biz ilk sap sümplex kullandık sonrada nursey harveys kullanmaya başladık. İkisinden de çok memenın kaldık
Teşekkür ederiz ben gibi acemiler için çok faydalı olacak bilgiler:-)

Biz biberon ve emzikleri bebedor almıştık alelacele küvözden çağırdılar çıkartıcaz diye eşim eczaneden alıp geldi bende hiç araştırmamıştım gaz yapmayanı filan varmış neyse bizimkiler cokur cokur valla markaya çok takılmayın 1 setle çıktıklarından beri idare ediyorum öyle 5 tk filan şaşırdım 2. Seti chicco kauçuk uç aldık biraz büyük, duruyo kullanmadık orta boy siparişi verdik,sterilize almıştık ilk zamanlar kullandım ama sonra onuda bıraktım steril etmesi kurutması 45 dk sürüyo sirkeyle kaynatıp temizlemek lazım tezgahta ona yer yok falan filan eski usul kaynatıyorum valla tencere hep ocağın üstünde ana kucağı bizde de mamaroo var hiç sevmemişlerdi yeni yeni durmaya başladılar pahalı bişey almasanızda olur puset arabaya 2 tane sığdı 3. Yü kucağımda götürüyorum hastaneye gaz için bende sab simplex veriyorum,serum fizyolojik alın ama aspiratörü ben kullanamadım biraz daha büyük bebekler için sanırım

Biz biberon ve emzikleri bebedor almıştık alelacele küvözden çağırdılar çıkartıcaz diye eşim eczaneden alıp geldi bende hiç araştırmamıştım gaz yapmayanı filan varmış neyse bizimkiler cokur cokur valla markaya çok takılmayın 1 setle çıktıklarından beri idare ediyorum öyle 5 tk filan şaşırdım 2. Seti chicco kauçuk uç aldık biraz büyük, duruyo kullanmadık orta boy siparişi verdik,sterilize almıştık ilk zamanlar kullandım ama sonra onuda bıraktım steril etmesi kurutması 45 dk sürüyo sirkeyle kaynatıp temizlemek lazım tezgahta ona yer yok falan filan eski usul kaynatıyorum valla tencere hep ocağın üstünde ana kucağı bizde de mamaroo var hiç sevmemişlerdi yeni yeni durmaya başladılar pahalı bişey almasanızda olur puset arabaya 2 tane sığdı 3. Yü kucağımda götürüyorum hastaneye gaz için bende sab simplex veriyorum,serum fizyolojik alın ama aspiratörü ben kullanamadım biraz daha büyük bebekler için sanırım
Aspiratörü ben ilk geldikleri günden beri kullanıyorum herhangi bi problem yaşamadık. Kuzenim bebek hemşiresi hatta o söylemişti bana serum fizyolojik sonrası aspiratörle mutlaka çek çok rahatlatıyor diye

kendi tecrübelerimden yola çıkarak otribebe'nin aspiratötünü kesinlikle tek geçerim
süper ötesi ve hiç bir yan etkisini görmedim
burnu sürekli tıkandığı için emmekte zorlanıyordu bu aspiratör çok rahatlatmıştı kızımı :)

Otri bebe kullaniyoruz bizde fiskirircasina kusma problemi yasadigumiz icin ozellikle baslarda daha coktu surekli serum fizyolojik ve aspirator kullandim cok iyi oluyor
120 lik cam biberon aldim birer tane birerde kolik biberon ama maalesef onu cok az zar zor kullanabildim hem hic sevmediler hem de gaz problemini falan ortadan kaldirmadi :KK43: simdi cam biberonla devam ediyoruz
Kuvezdeyken sagma makinasi cok lazim oluyor ve ciktiklarinda biraz guclenene kadar ama simdi inanin hic sagmaya vakit olmuyor ve biz daha 1.5 ayligiz zaten sagayim desemde sut cikmiyor zaten olanida cocuklar emiyor
Omuz havlusu gaz cikarmak icin agiz mendilleri ince ve havlu olanlar
Kundak battaniyeler ben gercekten cok kullaniyorum bunlari
Emzige alistirmaya calisiyorum malum cok aglamak fitik sebebi ozellikle erkek bebeklerin riski daha cokmus ama bir turlu alismiyorlar surekli ben koyuyorum onlar atiyor yada dusuruyor :KK43:

Bu arada 1 haftadir esim izin aldi yanimiza geldi gercekten ne kadar farkediyormus geceleri biraz uyuyorum ve disari ciktim tabi kisa sureliydi ama cok iyi geldi bana 34 aylik oglum var onunla beraber ciktik oda bende cok rahatladik :) pazartesi kontrolumuz var eger dr ok verirse 1 ayligina evimize gidecegiz dua edin bize de 1 ayda olsa hepimizicin iyi olacak sanirim :)

Puset derken araba koltuğu mu yoksa çanta şeklinde taşıyanlardan mı

kızlar üç bebeğimde kafasınaşağoda duruyormuş.. sağ kasığım çok acıor , büyüdükçe daha kötü olacak die korkuorum.. sizin bebekler nasıl duruyordu.. doktor erken doğumu etkilemez dedi ama işte... bi de 15 haftalıkken 4-4,5 arası demişdi rahim uzunluğuna şimdi 3.3 dedi dedim düşmüş.. bazen mesane dolu oluyor yanıltıyor.. bi sıkıntı yok dedi.. ama ben korkuorum hep yatıorum bi ec ye kalkıorum.. yemeği bile yattığım yerden yiyom.. ama çok wc ye çıkmaya başladım azıcık gelse sancı yapıo...

Slm kizlar, uzun suredir yazamadim benim bebisler cok mizmiz simdi hastanedeyiz oglum fitik ameliyati oluyor cikmasini bekliyoruz dua edin bize... size danismak istefigim bisey bebegim balgami var bide burnu tikali hep agzi acik uyuyor doktor okyanus suyu kullan dedi aldim kullaniyoruz ama okyanus suyu fisfis sekilde sikinca cok korkyor rahat uygulayamiyorum nasil kullansam yada baska biseymi alsam aranizda hic kullanan varmi

Kızlar internette üçüz annesinde gördüm. Yurt dışında bunlardan var ama Türkiyede bulamadım. Terzide bunun aynısını diktirdik. Çok kullanışlı tavsiye ederim. En azından yemek yerlerken size vakit kalır

Eklentiler

• image.png
    image.png
    318,4 KB · Görüntüleme: 117
Slm kizlar, uzun suredir yazamadim benim bebisler cok mizmiz simdi hastanedeyiz oglum fitik ameliyati oluyor cikmasini bekliyoruz dua edin bize... size danismak istefigim bisey bebegim balgami var bide burnu tikali hep agzi acik uyuyor doktor okyanus suyu kullan dedi aldim kullaniyoruz ama okyanus suyu fisfis sekilde sikinca cok korkyor rahat uygulayamiyorum nasil kullansam yada baska biseymi alsam aranizda hic kullanan varmi
Çok geçmiş olsun inşallah sorunsuz geçer ameliyat okyanus suyu hakkında bilgim yok malesef

kızlar üç bebeğimde kafasınaşağoda duruyormuş.. sağ kasığım çok acıor , büyüdükçe daha kötü olacak die korkuorum.. sizin bebekler nasıl duruyordu.. doktor erken doğumu etkilemez dedi ama işte... bi de 15 haftalıkken 4-4,5 arası demişdi rahim uzunluğuna şimdi 3.3 dedi dedim düşmüş.. bazen mesane dolu oluyor yanıltıyor.. bi sıkıntı yok dedi.. ama ben korkuorum hep yatıorum bi ec ye kalkıorum.. yemeği bile yattığım yerden yiyom.. ama çok wc ye çıkmaya başladım azıcık gelse sancı yapıo...
Erken doğum riski olanlar malesef hep yatacak bende öyleyim benim rahime baskı yapıyorlar o tuvalet zaten encok geceleri geliyo uykudan ağrı ile uyanıyorum resmen ama napalim gün geçtikçe artıyor zaten bizde alisicaz bebeler için ben 28+0 oldum bugün ve sanki karnım daha bi aşağıya inmiş gibi

Erken doğum riski olanlar malesef hep yatacak bende öyleyim benim rahime baskı yapıyorlar o tuvalet zaten encok geceleri geliyo uykudan ağrı ile uyanıyorum resmen ama napalim gün geçtikçe artıyor zaten bizde alisicaz bebeler için ben 28+0 oldum bugün ve sanki karnım daha bi aşağıya inmiş gibi
Ayy hadi tebrik ederim çok şükür biz de o günleri bir göreydik.. benim karnım hep aşağıda sanki.. hiç yukarı çıkmadı daha .. dikkat et ne kadar dursa kar artık.. iğneleri vurundun mu?

Ayy hadi tebrik ederim çok şükür biz de o günleri bir göreydik.. benim karnım hep aşağıda sanki.. hiç yukarı çıkmadı daha .. dikkat et ne kadar dursa kar artık.. iğneleri vurundun mu?
Sagol canim sanda gostersin rabbim 28 leri 34 leri Pazartesi günü kontrol var nasipse doktora gidicem ozaman doktora soyliycem iğneleri şimdi sağlık ocağına tetenoz aşısını vurulmaya gidiyorum benim ki biraz geç oldu ama öyle denk geldi

X