2016 üçüz anneleri :)

Bende yarın kadını göndermeyi düşünüyorum. Konuşucaz bakalım. Artık tek başına kaldım. Şindilik 2 kuzum yanımda tek başına ikisine idare edebiliyorum. Diğer kuzumda çıktığında üç kuzuyla yola devam. İnşallah bende üçüyle tek başıma idare edebilirim. Evimin eski huzurunu özlrdim. Çok şükür eşimle ilgili bir sıkıntım yok azerin. Arada kızdığım şeyler oluyor ama bana yardımcı olmaya çalışıyor. Normalde öle yardım eden biri değildi. Çocuklar onunda huyunu değiştirdi. :) ben kadına ısınamadım. Bana diyo ki kızı var çocuğu olmuyomuş kızıyla beni konuşmuşlar kızı demişki bebeğin birini bana versin şaka mı dedi ciddi mi bilmiyorum ama çocuğumu alsa götürse hiç bişey yapamam. Dün gece mama bitmiş bana mamanın bittiğini söylemio çocuk ciyak ciyak ağladı 1 saat boyunca süt sağsam vakit yok ağlıo en sonunda aklıma buzlukta küvözdeki bebeğime götüreceğim süt geldi onu verdim. Çocuğumada süt gönderemedim. O kadar sinir oldum ki bide yalan sölüo sözüm ona bana söylemiş bittiğini 1 gün önce kutuyu gösterdi yarıdaydı az kaldı dedi evet biliyorum dedim. Gece bitince söylemedi. Geçen ocağı açık unutmuş. Bi baktım yanıo. Sürekli suları açık bırakıo. Dedim suyu açık bırakma yok ben bırakmadım dedi. Lavabodan çıkınca açık yakaladım dedim hani sen açık bırakmıyodun bu ne. Sanki burası otel ben bişey demesem şunu yapayım dediği yok odasına çekiliveriyor horlaya horlaya uyuyo. Bide dolar aldı başını gitti az parada vermiyoruz ki. Sustum sustum geçende dayanamadım kızdım ağlamaya başladı duygu sönürüsü yapıo. Ben napiim ne dersen yapıyorum benim özüm bu diye. Temizlik yapıyorum diyo yaptığı ütü arada süpürge açıo o kadar temizlikçi alsam günlük 120lira bütün evi temizlio :) kendini sanıo ki temizlik yapıo. Geçen banyoda böcek ölmüş eşim diyo 2-3 gün silmedi banyoyu böcek öle duruyodu dio hanfendi ne zaman banyo yapcak ozmn temizlio. Bizim ev otel sanki. Hastaneye gittik asansörden şnicez bebeği öne doğru itti kapı kapanıyodu bebeğim berdeyse kapının arasında kalıcaktı güvenlik hemen açtı kapıyı. Benden önce asansördekiler kızdı bide çocuğu atıo önde sıkıştıracak diye dio. Bugün temizlik yaparken hediye gelen vazomu kırdı sırf bana gıcıklığına yaptı onuda hıncını çıkartı bende göndericem diye hiç ses etmedim. Haftada 2-3 temizlik için kadın almayı düşğnüyorum. Hatta gündüzleri bana yardım edicek birini bulanilirsem daha iyi olacak. Önemli olan güvenebilceğim birini bulanilmek. Ben bu kadına çocuklarımı emanet edemiyorum. Hastaneye gittiğimizde kayınvalidem gelmişti bebeğe bakmak için akşamda benim annemler geldi o akşamda çocuk çok huysuz bana diyo ki annen nazar değdirdi çocuğa bende dedim olur mu öle şey annem nazar değmesin die dua okuyo tam tersi. Yok pnu demiom kayınvalidenin nazarı değdi dio aklı sıra ona bırakmıoz ya çocuğu kayınvalidem gelio ona bırakalım die yapıo insanın arasınıda bozar bu. En güzeli gitsin benim kafam rahat etsin :) bu arada biberon aldım bugün marketten ucuzlarından dediğin gibi biberondaki mamayı bitirmesi saniye sürdü. Geceleri o biberonla doyurmayı düşünüyorum. Çünkü çok zor oluyor uykusuzluk. Gün içşnde 2 saatte 1 gecede 3 saatte 1 vericem. İlk aylarda kaç cc yiyodu sizinkiler ?
Ay okudukca ben delirdim burda seni düşünemiyorum canim ya
Iyi ki cikarmishsin isden insanin ömrünü torpuler boyleleri
Bebegin birini kizima ver ne demek
Biberon konusunun ise yaramasina da cok sevindim

Son düzenleme:
Allah sağlık sıhhat huzur versin paşalarada ailenlede canım.. Benim ikiz ya serklaja gerekenler mu ki tüp bebek doktorum rahim ağzı kapalı dedi ama. Rahim ağzı açık olunca mı serklaj gerekli.tüp bebek dıktoruma en son gittiğimde üç hafta sonra görüşürz demişti ama ben daha gitmeyi düşünmüyordum maddi açıdan ama şimdi serklaj olayı düşündürüyor beni gitmelimiyim bi gidip sorsam mı selamı 15. Haftanın içindeyim ne zaman yapılması gerekiyor hangi durumlarda??
Senin bebeklerin ikiz mi ben ucuz biliyodum canim:))
Serklaj simdiki haftanda yapila bilir daha gec olursa riskleri artıyo
Diger msjda da yazdığım gibi onlem amacli 14-15 haftasinda yapilanlarin riski erken dogum riskinden cok cok az
Cogu doktor gerekmedikce yapmak istemiyor ilerki zamanlarda servikal uzunluk dusunce yapilansa erken dogumu tetikleme acisinda riski oluyo

Ay okudukca ben delirdim burda seni düşünemiyorum canim ya
Iyi ki cikarmishsin isden insanin ömrünü torpuler boyleleri
Bebegin birini kizima ver ne demek
Biberon konusunun ise yaramasina da cok sevindim
Nevrim döndü duyduğumda yemin ederim. Şakası bile çok kötü. Ben hamileliğimde bile çocuklarımdan vazgeçmemişim onlar için herşeyi göze almışım. Dünde annem geldi bu olayı anlatmamıştım hiç rüyasında şişko bi kadın çocuğumu kaçırıyoöuş. Benimde direk aklıma bu geldi anneme anlattım aman Allah korusun diyo :))) yabancı biri gerçekten çok zormuş benlik bi durum değil. Bakalım yarın öğrendiğinde kadının tepkisi nasıl olacak üzülüyorumda aslında ama yapacak biley yok bu şekilde onada banada çok zor.

Cok tesekkur ederim
Hazir buradayken bir foto bekliyorum :KK66:
Ayy foto olayini iyi hatirlattin canim ya artik foto eklemicem kusura bakma nolur
Gecen nickimi yazdim google gorsellerde avatara koyup kaldirdigim fotom kabak gibi cikti karsima
Dusune biliyo musun avatarda kayitli durmaz diye koyup kaldirdigimiz tum fotolar gorsellerde
Kazenin orofiline yazdim diger kizlqr da kendi nicklerini yazinca hepsinin boy boy fotolari çıktı herkes sok oldu
Aman dikkat edin kizlar sakin ha avatara dahi foto koymayin
Esim ogrenirse bittim ben:KK43:

Nevrim döndü duyduğumda yemin ederim. Şakası bile çok kötü. Ben hamileliğimde bile çocuklarımdan vazgeçmemişim onlar için herşeyi göze almışım. Dünde annem geldi bu olayı anlatmamıştım hiç rüyasında şişko bi kadın çocuğumu kaçırıyoöuş. Benimde direk aklıma bu geldi anneme anlattım aman Allah korusun diyo :))) yabancı biri gerçekten çok zormuş benlik bi durum değil. Bakalım yarın öğrendiğinde kadının tepkisi nasıl olacak üzülüyorumda aslında ama yapacak biley yok bu şekilde onada banada çok zor.
Ayy aman dikkat edin gece gözü acik uyur insan

Ayy foto olayini iyi hatirlattin canim ya artik foto eklemicem kusura bakma nolur
Gecen nickimi yazdim google gorsellerde avatara koyup kaldirdigim fotom kabak gibi cikti karsima
Dusune biliyo musun avatarda kayitli durmaz diye koyup kaldirdigimiz tum fotolar gorsellerde
Kazenin orofiline yazdim diger kizlqr da kendi nicklerini yazinca hepsinin boy boy fotolari çıktı herkes sok oldu
Aman dikkat edin kizlar sakin ha avatara dahi foto koymayin
Esim ogrenirse bittim ben:KK43:
Evet gecen gun msjlarina denk geldim ama foto degilde siradan avatarlar zannettim
Benimde esim cok kizar
ne yazip baktin bende bakiyim ben gecmisimi unuttum :/

Slm canim, bende cok oldu bazen agridan duramiyordum cok sukur zamanla gecti nedeni cogul gebelik oldugu icinmis bebisler agirlik yaptigi icin omurgada gecici sekil bozuklugu oluyormus oda agri yapiyormus doktorum bana 1 ay gectikten sonra spor yap pilates yada yuzme dedi ama sut sagmaktan evde is yapmaktan kendime zaman bile ayiramaz oldum. Bebisler nasil ne zamam cikacaklar? Benim minnaklar hala hastanede insallah iyi olacaklar
Doktorda aynısını söyledi,doğurunca bütün ağrılar bitecek sanıyodum :)
Nezaman çıkacaklar bişey söylemiyor, Yiğit makinede değil,arada nefes bozukluğu oluyormuş o yüzden oksijen veriyoruz dedi,ömer ve hilal makineye bağlı onların göstereceği iyileşmeye bağlı diyor şuan durum stabilmiş,üçü de sütle besleniyor gerçi pek sütümde yok artırmaya çalışıyorum ama yemek yerken midem düğümleniyo sırtımın ve göbeğimin acısından :KK43:
Sizin dr ne diyor solunumları nasıl?

Slm kızlar uğramak cok zor oluyor valla, masallah benim aslanlardan hic fırsatim kalmıyor ya :)
Azerin sana gıpta ediyom valla nasil tek baktın.
Benimkiler gündüz nerdeyse hic uyumuyolar :) gece bir yada iki kez uyaniyolar ama gündüz hic bisey yapmaya fırsat olmuyor yemek bile yiyemiyorum.
İkisi kolik oldu. Allahim ne beter bişeydi 1 aylıkken başladı. Simdi biraz azaldı. Gece ağlama nöbetleri yeni yeni hafifledi. Onlar agladikca içim parcalandi hep l, hic birinize gaz sıkıntısı vermesin inşallah.
1 numara keci sutu mamasina gectikte rahat ettik şükür.
Foruma yeni gelenler olmus, doguranlar olmuş. Hayırlısi olsun :)
Bi yazılanları okuyim dedim 3 gundur oku oku bitmedi vazgeçtim
Azerin maşallah suphanallah Paşalarına cok tatlilar :)
Benimkilerin kilosu 4700 4790 5600 oldular.
Maşallah canım inşallah bizde görürüz bu kiloları
Çok geçmiş olsun Ege'ye okurken irkildim ve ya bende uyursam diye telaş yaptım Allah korumuş iyi olmasına çok sevindim bidaha yaşatmasın Rabbim

Bende yarın kadını göndermeyi düşünüyorum. Konuşucaz bakalım. Artık tek başına kaldım. Şindilik 2 kuzum yanımda tek başına ikisine idare edebiliyorum. Diğer kuzumda çıktığında üç kuzuyla yola devam. İnşallah bende üçüyle tek başıma idare edebilirim. Evimin eski huzurunu özlrdim. Çok şükür eşimle ilgili bir sıkıntım yok azerin. Arada kızdığım şeyler oluyor ama bana yardımcı olmaya çalışıyor. Normalde öle yardım eden biri değildi. Çocuklar onunda huyunu değiştirdi. :) ben kadına ısınamadım. Bana diyo ki kızı var çocuğu olmuyomuş kızıyla beni konuşmuşlar kızı demişki bebeğin birini bana versin şaka mı dedi ciddi mi bilmiyorum ama çocuğumu alsa götürse hiç bişey yapamam. Dün gece mama bitmiş bana mamanın bittiğini söylemio çocuk ciyak ciyak ağladı 1 saat boyunca süt sağsam vakit yok ağlıo en sonunda aklıma buzlukta küvözdeki bebeğime götüreceğim süt geldi onu verdim. Çocuğumada süt gönderemedim. O kadar sinir oldum ki bide yalan sölüo sözüm ona bana söylemiş bittiğini 1 gün önce kutuyu gösterdi yarıdaydı az kaldı dedi evet biliyorum dedim. Gece bitince söylemedi. Geçen ocağı açık unutmuş. Bi baktım yanıo. Sürekli suları açık bırakıo. Dedim suyu açık bırakma yok ben bırakmadım dedi. Lavabodan çıkınca açık yakaladım dedim hani sen açık bırakmıyodun bu ne. Sanki burası otel ben bişey demesem şunu yapayım dediği yok odasına çekiliveriyor horlaya horlaya uyuyo. Bide dolar aldı başını gitti az parada vermiyoruz ki. Sustum sustum geçende dayanamadım kızdım ağlamaya başladı duygu sönürüsü yapıo. Ben napiim ne dersen yapıyorum benim özüm bu diye. Temizlik yapıyorum diyo yaptığı ütü arada süpürge açıo o kadar temizlikçi alsam günlük 120lira bütün evi temizlio :) kendini sanıo ki temizlik yapıo. Geçen banyoda böcek ölmüş eşim diyo 2-3 gün silmedi banyoyu böcek öle duruyodu dio hanfendi ne zaman banyo yapcak ozmn temizlio. Bizim ev otel sanki. Hastaneye gittik asansörden şnicez bebeği öne doğru itti kapı kapanıyodu bebeğim berdeyse kapının arasında kalıcaktı güvenlik hemen açtı kapıyı. Benden önce asansördekiler kızdı bide çocuğu atıo önde sıkıştıracak diye dio. Bugün temizlik yaparken hediye gelen vazomu kırdı sırf bana gıcıklığına yaptı onuda hıncını çıkartı bende göndericem diye hiç ses etmedim. Haftada 2-3 temizlik için kadın almayı düşğnüyorum. Hatta gündüzleri bana yardım edicek birini bulanilirsem daha iyi olacak. Önemli olan güvenebilceğim birini bulanilmek. Ben bu kadına çocuklarımı emanet edemiyorum. Hastaneye gittiğimizde kayınvalidem gelmişti bebeğe bakmak için akşamda benim annemler geldi o akşamda çocuk çok huysuz bana diyo ki annen nazar değdirdi çocuğa bende dedim olur mu öle şey annem nazar değmesin die dua okuyo tam tersi. Yok pnu demiom kayınvalidenin nazarı değdi dio aklı sıra ona bırakmıoz ya çocuğu kayınvalidem gelio ona bırakalım die yapıo insanın arasınıda bozar bu. En güzeli gitsin benim kafam rahat etsin :) bu arada biberon aldım bugün marketten ucuzlarından dediğin gibi biberondaki mamayı bitirmesi saniye sürdü. Geceleri o biberonla doyurmayı düşünüyorum. Çünkü çok zor oluyor uykusuzluk. Gün içşnde 2 saatte 1 gecede 3 saatte 1 vericem. İlk aylarda kaç cc yiyodu sizinkiler ?
Ayy deli oldum okurken resmen canım ya iyi dayanmışsın valla sen ayaklandınmı ? Allah yardımcın olsun inşallah istediğin gibi birini bulursun ben hamileyken bulurum gündüze yardımcı diyodum ama daha şimdiden gece gündüz süt sağmak bile ilersi için düşündürüyo,
Hepiniz yapıyosunuz gerçi ama bende yaparım inşallah Allah sağlık versin

Günaydın kizlar
Sym24 canim tekrar geçmiş olsun.Allahim yavrularini sagsalim versin insallah sana tek derdin uyku,beslenme,diş olsun canim benim
Estetik sen bi de beni düşün daha 1.5 aydir yardimci buldum oncesinde gece gunduztek basina baktim ustelik 1200 grlardi ustlerini degistirmeye korkuyordum.ama onlar kilo alinca ben cok mutlu oluyodum hersey zamanla duzelecek bi duzen oturtucaksin merak etme.esinle bi sorununuz mu var acaba ?ben mesela esimle tartisinca tahammulsuz oluyodum bazen
Melikemanki evet canim avatardaki pasalar benim minnaklarim:))darisi basiniza inşaallah :)
3arslan kimse ugramiyo zaten doguranlardan sen de gitme bari yanliz koma beni:))))
Angel canim tekrar geçmiş olsun bi daha korkutnasin minnaklar annelerini:))
Gsli fatma ben hep serklaj taraftari oldum burdaki arkadaşlar biliyor.serklajsiz maşallah 34haftasinda doguran arkadaslarimiz var ama maalesef erken dogum yuzunden bebeklerini kaybedenlerimiz de var.kimse önceden ne olacagini kestiremez ki.benim doktorum 3uz oldugunugorunce hemen ertesi serklaj yapti.serklaji w turlu yapiyolar 14 haftasina kadar onlem amacli yapiliyor ondan sonrasi acil olarak yapiliyor yani gerektiginde.zamaninda yapilan yani onlem amacli olan serklajin riski cok cok az .gerektiginde yapilaninsa riski yuksek dogumu tetikleye bilir.o yuzden gec olmadan doktorunla bu konuyu konus bence ustelik 4uz hamilesin
Canım valla sana maşallah dedim üç çocuğa tek başına, fırsat buldukça bakıcam tabi merakda ederim ben:) bebelerim gelince nasıl olcak bakalım ellerini tutunca aşık oldum gelince naparım acaba:)

Arkadaşlar hepinize merhaba umarım sizler ve bebekleriniz için herşey yolundadır. Hatırlarsanız sizden dua isteyen bir mesaj yazmıştım 30+5 te epilepsi benzeri bir nöbetle doğum yaptım... Arkadaşlar dualarını esirgemeyen herkesten Allah razı olsun çok teşekkür ederim. Durumumun sebebini hala çözebilmiş değiller ama anlaşılan tek bir sebebi yokmuş komplike bişeyler olmuş vücut iflas etmiş. Aslında öyle öfke doluyum ki... Uzun süre doktorları vücudumdaki ödemlerin normal olmadığına, hiç enerjimin gücümün olmadığına ikna etmeye çalıştım ama olmadı arkadaşlar çok kızgınım anlatamam... Şu an okadar zayıflamışım ki bi çocuk bedenine koymuşlar sanki beni. Vücut depolarımı doldurmak kaslarımı güçlendirmek için epeyce uğraşmam gerekiyor. Şu an tek avuntum kızlarım... Benim küçük kahraman kızlarım, Allahımın mucizesi kızlarım... Doğal olarak üçüde kuvözde... ikisinin durumu daha iyi ama biri hem nek denen bir hastalıkla hem de farklı sıkıntılarla boğuşuyor çok acı çekiyor kızım rengi gri-mavi gibi bir renkte... Onu öyle görmek yüreğimi paramparça ediyor. Elimden geldiğince güçlü durmaya çalışıyorum kızlarım için ama bi yandan bunalımın eşiğinde hissediyorum. Günde 2 kez süt götürüyoruz hastaneye, 3 saatte bir sütümü sağıyoruz. Çok halsiz çok güçsüzüm sanırım o yüzden sütüm az ee tabi bi de erken doğumdan dolayı ama bu şartlarda kesilmemesi bile Allahımın mucizesi. Sizler ve yavrularınız benim dualarımdasınız lütfen sizde kızlarım, benim ve eşim için dua edin nolur. Allah hiçbir anne-babayı evlatlarıyla sınamasın... Hepiniz Allaha emanet olun
Canım benim seni en iyi anlayabilenlerden biriyim çok geçmiş olsun Rabbim biran önce sana sağlık versin sende yavrularının başında dimdik dur inşallah sen iyi olki yavruların da iyi olsun sende benim gibi doktor hatasını çeken arkadaşımsın bu dünyada çekiyorsak öbür dünyada mükafatını alırız inşallah yaşadıklarımız kolay şeyler değil her insan dayanamaz ama Rabbim gücünü kuvvetini sabrını veriyor dua edelim canım hep beraber inşallah yavrularında iyileşir hastaneden taburcu olursunuz seni çok iyi anlıyorum 90 gündür hastanelerdeyiz iki tane yavrumu yanına aldı Rabbim çok zor dualarım seninle allaha emanet ol

Senin bebeklerin ikiz mi ben ucuz biliyodum canim:))
Serklaj simdiki haftanda yapila bilir daha gec olursa riskleri artıyo
Diger msjda da yazdığım gibi onlem amacli 14-15 haftasinda yapilanlarin riski erken dogum riskinden cok cok az
Cogu doktor gerekmedikce yapmak istemiyor ilerki zamanlarda servikal uzunluk dusunce yapilansa erken dogumu tetikleme acisinda riski oluyo
Canım üçüncüsünün varlığını yedinci haftada öğrendik bi kesede diğerinden sonra gördük bi hafta ara ile iki kere kalp atışlarını duyduk gördük iki hafta sonra gittiğimde yok olmuştu doktor yok olabilir demişti üzüldüm çok stres gerginlik yaşadım ondan olabilir mi acaba diye düşünyrm...ikiz olarak devam ediyorum Rabbim bizlere bağışlasın bebişlerimizi... Serklaj devlet hastanelerinde yapıolar mı onlarda söyler mi gerek olup olmadığını??

Ayy deli oldum okurken resmen canım ya iyi dayanmışsın valla sen ayaklandınmı ? Allah yardımcın olsun inşallah istediğin gibi birini bulursun ben hamileyken bulurum gündüze yardımcı diyodum ama daha şimdiden gece gündüz süt sağmak bile ilersi için düşündürüyo,
Hepiniz yapıyosunuz gerçi ama bende yaparım inşallah Allah sağlık versin
İnşallah canım Allah hepimizin gönlüne göre nasip etsin. İşimiz zor gerçekten ama şu bi gerçek insan çocuklarına büyük bir aşk ile bakıyor onlara yaptığın hiç bir şey gözüne gelmiyor. Arada sinirlerim yıpranmıyor değil ama feda olsun onlara süt sağma işine bende hala gıcık olanlardayım hata şu süreçte en gıcık olan olay süt sağma. Geceleri uyumak istiyosun bebekleri doyurun tam vakit kalmış süt sağman gerekiyo işkence gibi yemin ederim. Artık makinenin sesine bile uyuz oluyorum :) çok şükür ben artık daha iyiyim gerçi şimdide grip oldum ama bebeklerim bana iyi geldiler güç verdiler bana

Benim 2-3 günçok oldu. Delincek gibi bir ağrıydı. Sonra geçti diye düşündüm. Dün yatak bazasını kaldırınca kötü bir ağrı girdi. Sanırım merkezinde kayma oldu. Çoğul gebelik sonrası. Bence birer fıtık adayıyız hepimiz
Yapmamak lazım aslında yada çok dikkatli olmak lazım,ben de duramam zor duruyorum şuan iş yapmamak için
Bebekler ne durumda evdemisiniz? Sendemi tek bakacaksın

İnşallah canım Allah hepimizin gönlüne göre nasip etsin. İşimiz zor gerçekten ama şu bi gerçek insan çocuklarına büyük bir aşk ile bakıyor onlara yaptığın hiç bir şey gözüne gelmiyor. Arada sinirlerim yıpranmıyor değil ama feda olsun onlara süt sağma işine bende hala gıcık olanlardayım hata şu süreçte en gıcık olan olay süt sağma. Geceleri uyumak istiyosun bebekleri doyurun tam vakit kalmış süt sağman gerekiyo işkence gibi yemin ederim. Artık makinenin sesine bile uyuz oluyorum :) çok şükür ben artık daha iyiyim gerçi şimdide grip oldum ama bebeklerim bana iyi geldiler güç verdiler bana
Kaç günde dikiş yeri iyileşiyor peki? Ben dün kontrole gittim bandajı çıkarttı baticonla sildi evde de yap dedi

kızlar artık bebekler hareketlendi sanırım kasığım kabardı resmen korktum çok aşağıda die ayaklarımı kaldırdım yatıorum cayip ağrı girdi kasığıma şimdi o şişlik geçti.. dönüolarmı napıolar içerde? Allahım nasıl dayandınız 34. haftalara kadar.. İNŞALLAH bizde başarabiliriz şimdiden ağrılarım oluo rahim grnişlediği için mi? Allahım sen bebeklerimizi bize bağışla..

Kaç günde dikiş yeri iyileşiyor peki? Ben dün kontrole gittim bandajı çıkarttı baticonla sildi evde de yap dedi
Benim ameliyatın ertesi günü bandajımı çıkartdı dr. Dikiş yerine hiç bişey sürmedim. Nemli kalmadın dedi ortalama 1 hafta sonra acı falan kalmıyor ama tamamen toparlanması uzun sürüyor sanırım bana yapıltırma dikiş yaptılar yavaş yavaş kendine geliyor

X