2016 üçüz anneleri :)

Kizlar herkese saglikli hayirli bir hafta diliyorum .Cok zor ve karanlik bir hafta yasadik birdaha yasamamak dilegiyle herkese huzur saglik versin Allahim , bosu bosuna hayatini kaybeden onca Şehidimize Allahtan Rahmet ailelerine sabir diliyorum hamile arkadaslara saglikli bir sürec dogum yapmislara bebekleriyle saglik ve mutluluk diliyorum dogumu yaklasanlara hayirli dogumlar
Allah saglikla bebeklerinizi kucaginiza almayi nasip etsin insallah. Herkesi öptüm herkesi kucakladim
Aminn Allah razı olsun güzel duaların için

Kızlar rahime dikis atılmadan erken doğum olma olasılığı yuksek mi rahmine dikiş atmadan ucuz leri doğuRan var mı

Canim kacinci haftadasin bilmiyorum ama rahim agzi ölcümüne Göre Doktor karariyla yapilan bir ameliyat gerektiren bir islem ben 28 haftadayim yaptirmadim gerek görülmedi 26haftamda tedbir amacli " Arabinpessar" diye bir lastik yüzük takildi ameliyatsiz 5 dk lik bir islem .Gerekmedigi müdetce yaptirma zaten yapmazlar cünki yaraida var zararida cok cok dikkatli olmak lazim ama yaptirmak zorunda kalan arladaslarimiz sana daha detail yazar mutlaka

Canim kacinci haftadasin bilmiyorum ama rahim agzi ölcümüne Göre Doktor karariyla yapilan bir ameliyat gerektiren bir islem ben 28 haftadayim yaptirmadim gerek görülmedi 26haftamda tedbir amacli " Arabinpessar" diye bir lastik yüzük takildi ameliyatsiz 5 dk lik bir islem .Gerekmedigi müdetce yaptirma zaten yapmazlar cünki yaraida var zararida cok cok dikkatli olmak lazim ama yaptirmak zorunda kalan arladaslarimiz sana daha detail yazar mutlaka
12 haftalık hamileyim cnm bn dorduzlere hamileyim çok saol korkuyorum erken doğum la kaybederim die ama sanırım doktorlar tedbirleri alırlar inşallah

12 haftalık hamileyim cnm bn dorduzlere hamileyim çok saol korkuyorum erken doğum la kaybederim die ama sanırım doktorlar tedbirleri alırlar inşallah

Ayyyy dördüz masallah masallah
Allah yardimcin olsun Canim bende senin gibiydim cok korkuyordum ama korkma mutlaka kontrol altinda olursun hem suan cok kücük ama her gitiginde ölctür rahim agzini egerki gerekiyorsada yaptirmakta fayda var tabiki insallah hic gerekmez saglikli bir sekilde dördüzlerine kavusursun cok yorma kendini bol bol su ici su cok önemli

Ayyyy dördüz masallah masallah
Allah yardimcin olsun Canim bende senin gibiydim cok korkuyordum ama korkma mutlaka kontrol altinda olursun hem suan cok kücük ama her gitiginde ölctür rahim agzini egerki gerekiyorsada yaptirmakta fayda var tabiki insallah hic gerekmez saglikli bir sekilde dördüzlerine kavusursun cok yorma kendini bol bol su ici su cok önemli
Saol cnm inşallah bi sorun olmadan sende bnde alırız kucagimiza

Kızlar sezeryan sonrası sırt ağrısı yaşayan oldumu benim hastanede başlamıştı gitgide kötüleşiyor,arkadaşım bendede olmuştu dedi ama göğüsler ağırlaştığı içinmi yoksa ameliyatın yan etkisimi bilen varmı?
Slm canim, bende cok oldu bazen agridan duramiyordum cok sukur zamanla gecti nedeni cogul gebelik oldugu icinmis bebisler agirlik yaptigi icin omurgada gecici sekil bozuklugu oluyormus oda agri yapiyormus doktorum bana 1 ay gectikten sonra spor yap pilates yada yuzme dedi ama sut sagmaktan evde is yapmaktan kendime zaman bile ayiramaz oldum. Bebisler nasil ne zamam cikacaklar? Benim minnaklar hala hastanede insallah iyi olacaklar

Kızlar sezeryan sonrası sırt ağrısı yaşayan oldumu benim hastanede başlamıştı gitgide kötüleşiyor,arkadaşım bendede olmuştu dedi ama göğüsler ağırlaştığı içinmi yoksa ameliyatın yan etkisimi bilen varmı?
Benim 2-3 günçok oldu. Delincek gibi bir ağrıydı. Sonra geçti diye düşündüm. Dün yatak bazasını kaldırınca kötü bir ağrı girdi. Sanırım merkezinde kayma oldu. Çoğul gebelik sonrası. Bence birer fıtık adayıyız hepimiz

Günaydın kizlar
Sym24 canim tekrar geçmiş olsun.Allahim yavrularini sagsalim versin insallah sana tek derdin uyku,beslenme,diş olsun canim benim
Estetik sen bi de beni düşün daha 1.5 aydir yardimci buldum oncesinde gece gunduztek basina baktim ustelik 1200 grlardi ustlerini degistirmeye korkuyordum.ama onlar kilo alinca ben cok mutlu oluyodum hersey zamanla duzelecek bi duzen oturtucaksin merak etme.esinle bi sorununuz mu var acaba ?ben mesela esimle tartisinca tahammulsuz oluyodum bazen
Melikemanki evet canim avatardaki pasalar benim minnaklarim:))darisi basiniza inşaallah :)
3arslan kimse ugramiyo zaten doguranlardan sen de gitme bari yanliz koma beni:))))
Angel canim tekrar geçmiş olsun bi daha korkutnasin minnaklar annelerini:))
Gsli fatma ben hep serklaj taraftari oldum burdaki arkadaşlar biliyor.serklajsiz maşallah 34haftasinda doguran arkadaslarimiz var ama maalesef erken dogum yuzunden bebeklerini kaybedenlerimiz de var.kimse önceden ne olacagini kestiremez ki.benim doktorum 3uz oldugunugorunce hemen ertesi serklaj yapti.serklaji w turlu yapiyolar 14 haftasina kadar onlem amacli yapiliyor ondan sonrasi acil olarak yapiliyor yani gerektiginde.zamaninda yapilan yani onlem amacli olan serklajin riski cok cok az .gerektiginde yapilaninsa riski yuksek dogumu tetikleye bilir.o yuzden gec olmadan doktorunla bu konuyu konus bence ustelik 4uz hamilesin

Slm kızlar uğramak cok zor oluyor valla, masallah benim aslanlardan hic fırsatim kalmıyor ya :)
Azerin sana gıpta ediyom valla nasil tek baktın.
Benimkiler gündüz nerdeyse hic uyumuyolar :) gece bir yada iki kez uyaniyolar ama gündüz hic bisey yapmaya fırsat olmuyor yemek bile yiyemiyorum.
İkisi kolik oldu. Allahim ne beter bişeydi 1 aylıkken başladı. Simdi biraz azaldı. Gece ağlama nöbetleri yeni yeni hafifledi. Onlar agladikca içim parcalandi hep l, hic birinize gaz sıkıntısı vermesin inşallah.
1 numara keci sutu mamasina gectikte rahat ettik şükür.
Foruma yeni gelenler olmus, doguranlar olmuş. Hayırlısi olsun :)
Bi yazılanları okuyim dedim 3 gundur oku oku bitmedi vazgeçtim
Azerin maşallah suphanallah Paşalarına cok tatlilar :)
Benimkilerin kilosu 4700 4790 5600 oldular.

Ege ile biraz kötü günler geçirdik. Forumu unuttum nedeyse :/
Emzirirken sabaha karşı 5 te uyuya kaldım ve ege yi yere düşürdüm başnın üstüne :hasta:
3 gün hastanede kaldık. Başında çatlak var kuzumun. Omrumden omur gitti , nasıl uyursun diye yedim kendimi günlerce
Şükür kanama falan olmadı. Catlak onemli degil birkac aya kapanır dediler. Aylık kontrollerle takip ediliyoruz.

Slm kızlar uğramak cok zor oluyor valla, masallah benim aslanlardan hic fırsatim kalmıyor ya :)
Azerin sana gıpta ediyom valla nasil tek baktın.
Benimkiler gündüz nerdeyse hic uyumuyolar :) gece bir yada iki kez uyaniyolar ama gündüz hic bisey yapmaya fırsat olmuyor yemek bile yiyemiyorum.
İkisi kolik oldu. Allahim ne beter bişeydi 1 aylıkken başladı. Simdi biraz azaldı. Gece ağlama nöbetleri yeni yeni hafifledi. Onlar agladikca içim parcalandi hep l, hic birinize gaz sıkıntısı vermesin inşallah.
1 numara keci sutu mamasina gectikte rahat ettik şükür.
Foruma yeni gelenler olmus, doguranlar olmuş. Hayırlısi olsun :)
Bi yazılanları okuyim dedim 3 gundur oku oku bitmedi vazgeçtim
Azerin maşallah suphanallah Paşalarına cok tatlilar :)
Benimkilerin kilosu 4700 4790 5600 oldular.
Teşekkür ederim canim ara sira siz de foto koyun da su kahramanlari gorelim biz de)
Egeye cok gecmis olsun okudukca icim parcalandi: ((neyse ki kalici bi hasar olmamis cok Şükür. En cok kortugum olaydi bebekleri düşürmek kac kez gozlerim kapanıp da kendimi zor toparladığımı biliyorum:KK43:
Senin pasalar kac aylik oldular maşallah kilolari da iyi ama aralarinda cok kilo farki varmis benimkilerin buyukle en kucuk arasinda 500 gr fark var.biz bu aralar diş cikariyoruz galiba diş etleri şişti üçünün de..10 gündür Ozan hic uyumuyo geceleri iyi ki yardimcimiz var sabah ona teslim edip bi kac saat uyuyorum Şükür.

Teşekkür ederim canim ara sira siz de foto koyun da su kahramanlari gorelim biz de)
Egeye cok gecmis olsun okudukca icim parcalandi: ((neyse ki kalici bi hasar olmamis cok Şükür. En cok kortugum olaydi bebekleri düşürmek kac kez gozlerim kapanıp da kendimi zor toparladığımı biliyorum:KK43:
Senin pasalar kac aylik oldular maşallah kilolari da iyi ama aralarinda cok kilo farki varmis benimkilerin buyukle en kucuk arasinda 500 gr fark var.biz bu aralar diş cikariyoruz galiba diş etleri şişti üçünün de..10 gündür Ozan hic uyumuyo geceleri iyi ki yardimcimiz var sabah ona teslim edip bi kac saat uyuyorum Şükür.
Bu ayin 28 inde 3 aylik olucaklar ediz paşa en başından beri öyle 2kg dogmustu şimdi 5 kilo 100gr yukarda yanlis yazmisim :)
İkizler hep esit gidiyor ya 50 gr ya 100 gr farklari oluyor :)
Biz bugun aşı olduk üçlü aşı çok mizmizlar şuanda :)
3 gün surecekmis bu mizmizlik isimiz var :KK66:
Bende kackere uyuklayip toparlanmistim dusurmekten cok korkuyordum oda oldu. Aslinda onlemlerimide aliyodum. Yatağına yatirmaya goturuyordum. Tam yataktan kalkarken memeyi tuttu çok guzel emiyordu az daha emsin dedim 1 dk sonra dalmisim düştü. Uyumam diye bisey yok hersey saniyeside değişiyor şükür beterin beteri var yine halimize şükür iyiyiz.

Arkadaşlar hepinize merhaba umarım sizler ve bebekleriniz için herşey yolundadır. Hatırlarsanız sizden dua isteyen bir mesaj yazmıştım 30+5 te epilepsi benzeri bir nöbetle doğum yaptım... Arkadaşlar dualarını esirgemeyen herkesten Allah razı olsun çok teşekkür ederim. Durumumun sebebini hala çözebilmiş değiller ama anlaşılan tek bir sebebi yokmuş komplike bişeyler olmuş vücut iflas etmiş. Aslında öyle öfke doluyum ki... Uzun süre doktorları vücudumdaki ödemlerin normal olmadığına, hiç enerjimin gücümün olmadığına ikna etmeye çalıştım ama olmadı arkadaşlar çok kızgınım anlatamam... Şu an okadar zayıflamışım ki bi çocuk bedenine koymuşlar sanki beni. Vücut depolarımı doldurmak kaslarımı güçlendirmek için epeyce uğraşmam gerekiyor. Şu an tek avuntum kızlarım... Benim küçük kahraman kızlarım, Allahımın mucizesi kızlarım... Doğal olarak üçüde kuvözde... ikisinin durumu daha iyi ama biri hem nek denen bir hastalıkla hem de farklı sıkıntılarla boğuşuyor çok acı çekiyor kızım rengi gri-mavi gibi bir renkte... Onu öyle görmek yüreğimi paramparça ediyor. Elimden geldiğince güçlü durmaya çalışıyorum kızlarım için ama bi yandan bunalımın eşiğinde hissediyorum. Günde 2 kez süt götürüyoruz hastaneye, 3 saatte bir sütümü sağıyoruz. Çok halsiz çok güçsüzüm sanırım o yüzden sütüm az ee tabi bi de erken doğumdan dolayı ama bu şartlarda kesilmemesi bile Allahımın mucizesi. Sizler ve yavrularınız benim dualarımdasınız lütfen sizde kızlarım, benim ve eşim için dua edin nolur. Allah hiçbir anne-babayı evlatlarıyla sınamasın... Hepiniz Allaha emanet olun

Canim dualarim seninle, allah bebeklerimizi bizlere bagislasin. Insallah en kisa zamanda kizlarin kuvezden cikar hepbirlikte evinize gidersiniz.

Günaydın kizlar
Sym24 canim tekrar geçmiş olsun.Allahim yavrularini sagsalim versin insallah sana tek derdin uyku,beslenme,diş olsun canim benim
Estetik sen bi de beni düşün daha 1.5 aydir yardimci buldum oncesinde gece gunduztek basina baktim ustelik 1200 grlardi ustlerini degistirmeye korkuyordum.ama onlar kilo alinca ben cok mutlu oluyodum hersey zamanla duzelecek bi duzen oturtucaksin merak etme.esinle bi sorununuz mu var acaba ?ben mesela esimle tartisinca tahammulsuz oluyodum bazen
Melikemanki evet canim avatardaki pasalar benim minnaklarim:))darisi basiniza inşaallah :)
3arslan kimse ugramiyo zaten doguranlardan sen de gitme bari yanliz koma beni:))))
Gsli fatma ben hep serklaj taraftari oldum burdaki arkadaşlar biliyor.serklajsiz maşallah 34haftasinda doguran arkadaslarimiz var ama maalesef erken dogum yuzunden bebeklerini kaybedenlerimiz de var.kimse önceden ne olacagini kestiremez ki.benim doktorum 3uz oldugunugorunce hemen ertesi serklaj yapti.serklaji w turlu yapiyolar 14 haftasina kadar onlem amacli yapiliyor ondan sonrasi acil olarak yapiliyor yani gerektiginde.zamaninda yapilan yani onlem amacli olan serklajin riski cok cok az .gerektiginde yapilaninsa riski yuksek dogumu tetikleye bilir.o yuzden gec olmadan doktorunla bu konuyu konus bence ustelik 4uz hamilesin
Bende yarın kadını göndermeyi düşünüyorum. Konuşucaz bakalım. Artık tek başına kaldım. Şindilik 2 kuzum yanımda tek başına ikisine idare edebiliyorum. Diğer kuzumda çıktığında üç kuzuyla yola devam. İnşallah bende üçüyle tek başıma idare edebilirim. Evimin eski huzurunu özlrdim. Çok şükür eşimle ilgili bir sıkıntım yok azerin. Arada kızdığım şeyler oluyor ama bana yardımcı olmaya çalışıyor. Normalde öle yardım eden biri değildi. Çocuklar onunda huyunu değiştirdi. :) ben kadına ısınamadım. Bana diyo ki kızı var çocuğu olmuyomuş kızıyla beni konuşmuşlar kızı demişki bebeğin birini bana versin şaka mı dedi ciddi mi bilmiyorum ama çocuğumu alsa götürse hiç bişey yapamam. Dün gece mama bitmiş bana mamanın bittiğini söylemio çocuk ciyak ciyak ağladı 1 saat boyunca süt sağsam vakit yok ağlıo en sonunda aklıma buzlukta küvözdeki bebeğime götüreceğim süt geldi onu verdim. Çocuğumada süt gönderemedim. O kadar sinir oldum ki bide yalan sölüo sözüm ona bana söylemiş bittiğini 1 gün önce kutuyu gösterdi yarıdaydı az kaldı dedi evet biliyorum dedim. Gece bitince söylemedi. Geçen ocağı açık unutmuş. Bi baktım yanıo. Sürekli suları açık bırakıo. Dedim suyu açık bırakma yok ben bırakmadım dedi. Lavabodan çıkınca açık yakaladım dedim hani sen açık bırakmıyodun bu ne. Sanki burası otel ben bişey demesem şunu yapayım dediği yok odasına çekiliveriyor horlaya horlaya uyuyo. Bide dolar aldı başını gitti az parada vermiyoruz ki. Sustum sustum geçende dayanamadım kızdım ağlamaya başladı duygu sönürüsü yapıo. Ben napiim ne dersen yapıyorum benim özüm bu diye. Temizlik yapıyorum diyo yaptığı ütü arada süpürge açıo o kadar temizlikçi alsam günlük 120lira bütün evi temizlio :) kendini sanıo ki temizlik yapıo. Geçen banyoda böcek ölmüş eşim diyo 2-3 gün silmedi banyoyu böcek öle duruyodu dio hanfendi ne zaman banyo yapcak ozmn temizlio. Bizim ev otel sanki. Hastaneye gittik asansörden şnicez bebeği öne doğru itti kapı kapanıyodu bebeğim berdeyse kapının arasında kalıcaktı güvenlik hemen açtı kapıyı. Benden önce asansördekiler kızdı bide çocuğu atıo önde sıkıştıracak diye dio. Bugün temizlik yaparken hediye gelen vazomu kırdı sırf bana gıcıklığına yaptı onuda hıncını çıkartı bende göndericem diye hiç ses etmedim. Haftada 2-3 temizlik için kadın almayı düşğnüyorum. Hatta gündüzleri bana yardım edicek birini bulanilirsem daha iyi olacak. Önemli olan güvenebilceğim birini bulanilmek. Ben bu kadına çocuklarımı emanet edemiyorum. Hastaneye gittiğimizde kayınvalidem gelmişti bebeğe bakmak için akşamda benim annemler geldi o akşamda çocuk çok huysuz bana diyo ki annen nazar değdirdi çocuğa bende dedim olur mu öle şey annem nazar değmesin die dua okuyo tam tersi. Yok pnu demiom kayınvalidenin nazarı değdi dio aklı sıra ona bırakmıoz ya çocuğu kayınvalidem gelio ona bırakalım die yapıo insanın arasınıda bozar bu. En güzeli gitsin benim kafam rahat etsin :) bu arada biberon aldım bugün marketten ucuzlarından dediğin gibi biberondaki mamayı bitirmesi saniye sürdü. Geceleri o biberonla doyurmayı düşünüyorum. Çünkü çok zor oluyor uykusuzluk. Gün içşnde 2 saatte 1 gecede 3 saatte 1 vericem. İlk aylarda kaç cc yiyodu sizinkiler ?

Bu ayin 28 inde 3 aylik olucaklar ediz paşa en başından beri öyle 2kg dogmustu şimdi 5 kilo 100gr yukarda yanlis yazmisim :)
İkizler hep esit gidiyor ya 50 gr ya 100 gr farklari oluyor :)
Biz bugun aşı olduk üçlü aşı çok mizmizlar şuanda :)
3 gün surecekmis bu mizmizlik isimiz var :KK66:
Bende kackere uyuklayip toparlanmistim dusurmekten cok korkuyordum oda oldu. Aslinda onlemlerimide aliyodum. Yatağına yatirmaya goturuyordum. Tam yataktan kalkarken memeyi tuttu çok guzel emiyordu az daha emsin dedim 1 dk sonra dalmisim düştü. Uyumam diye bisey yok hersey saniyeside değişiyor şükür beterin beteri var yine halimize şükür iyiyiz.
Çok geçmiş olsun canım benimde çok korltuğum şey gündüz gene idare ediyorum ama geceleri çok zor oluyor uykusuzluk kaç kere gözüm gitti benimde .

Günaydın kizlar
Allah sağlık sıhhat huzur versin paşalarada ailenlede canım.. Benim ikiz ya serklaja gerekenler mu ki tüp bebek doktorum rahim ağzı kapalı dedi ama. Rahim ağzı açık olunca mı serklaj gerekli.tüp bebek dıktoruma en son gittiğimde üç hafta sonra görüşürz demişti ama ben daha gitmeyi düşünmüyordum maddi açıdan ama şimdi serklaj olayı düşündürüyor beni gitmelimiyim bi gidip sorsam mı selamı 15. Haftanın içindeyim ne zaman yapılması gerekiyor hangi durumlarda??

X