2016 üçüz anneleri :)

Çok şükür bitanesine kavuştum darısı diğerlerine ve sizlere olsun inşallah ama gerçekten çok zormuş çocuk bakımı ilk günden bocalamaya başladım :KK43: üçü birden geldiğinde ne yapıcam bilmiyorum. Hiç boş vaktim yok ve ilk bebeğim olduğu içşn çok tecrübesizim 20cc mamayı 1 saatte ancak yedirebildim 10cc daha yemesi gerekiyordu ama malesef yemiyor. Emzirmeye çalışıyorum ama emmiyor :KK43: yanlış bişey yaparım diye tedirgin oluyorum ilk valla lohusalık yaşadım mı yaşamadım mı inan hiç bişey anlamadım koşuşturmacadan ama şu bi gerçek ki bebek geldikten sonra daha bi stres oluo insan
:anne::emir_bebek::nazar: Hadi gözün aydın,darısı diğer ikisine ve bize inşallah:)) onları nezaman vereceklermiş bellimi? Allah kolaylık versin

annen kaynanan yok mu yanında onlar daha tecrübeli olurlar.. emme provası yapılmadı mı hastane de az da olsa emse iyi olur sanki.. yaa bi de kızlar benim bazen karnım çok sertleşior.. özellikle sabahları.. normal mi salı kontrolüm var.. bi salı geleydi sağ salim..
Annem çalışıyor akşam üzeri gelecekler kayınvalidem pek anlamıyor yanımda bakıcı var ama onun da şimdilik oek bi daydası yok hastanede emme provası yapıldı ordaykende öle çok emen bi çocuk değildi zaten biraz emdikten sonra hemen biberonla besliyordum
Karın sertleşmeleri için daha çok erken bi hafta druna bi danış istersen

Çok şükür bitanesine kavuştum darısı diğerlerine ve sizlere olsun inşallah ama gerçekten çok zormuş çocuk bakımı ilk günden bocalamaya başladım :KK43: üçü birden geldiğinde ne yapıcam bilmiyorum. Hiç boş vaktim yok ve ilk bebeğim olduğu içşn çok tecrübesizim 20cc mamayı 1 saatte ancak yedirebildim 10cc daha yemesi gerekiyordu ama malesef yemiyor. Emzirmeye çalışıyorum ama emmiyor :KK43: yanlış bişey yaparım diye tedirgin oluyorum ilk valla lohusalık yaşadım mı yaşamadım mı inan hiç bişey anlamadım koşuşturmacadan ama şu bi gerçek ki bebek geldikten sonra daha bi stres oluo insan
Estetik canım gözün aydin Allahim diger yavrularini da evinize getirdiginiz günleri gostersin inşallah
emzirme konusu gercekten cok zor
Sagip da mi veriyosan?
benimkilerden en iyi emen 20 cc yi 45 dakikada emiyodu digeri 1 saat oburu 1 saatdan fazla suruyodu
Sana tavsiyem
1.bi tane marka olmayan emzigi kisa olan biberon al onu dene
Benimkiler tesaduf eseri aldigim biberonla emme suresini neredeyse yaridan da kisa sureye dusurmuslerdi
2.digerleri eve gelince şöyle yap
Birini emzir baktin yarim saati gecti digerine gec
O bittikten sonra tekrar birincinin mamasini ilitip ver oyle olunca ceneleri de fazla yorulmuyor dinlenmiş oluyorlar
Ha bi de ne yap et o mamayi sonuna kadar yedir yoksa aliskanlik haline getiricekler ve zamanla artiramicaksin miktarını
Emzigi parmaginla sık agzina dokulunce yutacak

Son düzenleme:
Azerbaycandaki fiyat canım o ben 700dolar veriyorum yatılı kadına malesef istanbulda fiyatlar o kadar ıcuz değil :KK43:
Bakude falan fiyatlar istanbuldaki gibi ama burasi kucur yer oldugundan fiyatlari düşük
Ama bi problem var boyke küçük yerlerde herkes bir birini tanidigi için kimse kimsenin evinde calismak istemiyor cekiniyolar

Estetik canım gözün aydin Allahim diger yavrularini da evinize getirdiginiz günleri gostersin inşallah
emzirme konusu gercekten cok zor
Sagip da mi veriyosan?
benimkilerden en iyi emen 20 cc yi 45 dakikada emiyodu digeri 1 saat oburu 1 saatdan fazla suruyodu
Sana tavsiyem
1.bi tane marka olmayan emzigi kisa olan biberon al onu dene
Benimkiler tesaduf eseri aldigim biberonla emme suresini neredeyse yaridan da kisa sureye dusurmuslerdi
2.digerleri eve gelince şöyle yap
Birini emzir baktin yarim saati gecti digerine gec
O bittikten sonra tekrar birincinin mamasini ilitip ver oyle olunca ceneleri de fazla yorulmuyor dinlenmiş oluyorlar
Ha bi de ne yap et o mamayi sonuna kadar yedir yoksa aliskanlik haline getiricekler ve zamanla artiramicaksin miktarını
Emzigi parmaginla sık agzina dokulunce yutacak
Amin inşallah Azerin teşekkür ederim. Hastanede de weweel diye bi marka biberonla besleniyordu alıştığı için şimdi biraz biberonda zorlandı. Emme refleksininde gelişmesini istiyorum o yüzden arada meme veriyorum ama malesef çok emmiyor kolaya alıştırmışlar. Bide mamaya çok alıştırmışlar o kadar anne sütü gönderdim anne sütünü almıyo mamayı verince cup cup yiyor. Sütümü sağıyorum bi anne sütü bi mama şeklinde besliyorum. Hastanede 1 saatte 1 anne süyü ver dediler ama ne mümkün çocuk tokkken yemiyor. 2 saatte birde mama vercekmişim fakat 3 saatte anca acıkıyor. Daha diğerleri gelmeden gözüm korkmuş durumda nasıl olacak nasıl yapıcam diye. Bide ilk gebelik olunca bebek bakımında da acemiyim. Hastanedeki hemşirede mamayı sonuna kadar mutlaka yedir sakın bırakma dedi. Fakat genede dibinde bi miktar kalıyor. Çok zorladığımda hemen kusuyor yoksa
Bu arada emzik kullanmalımıyım? Yoksa daha erken mi? Zaten emme refleksi kuvvetli değil bu sefer aç kalır diye korkuma vermedim ama vermelimiyim bilmiyorum. Bide bizimki hastanede üşütmüş sanırım burnu tıkalı nefes alıyor onun için ne yapabilirim?

Amin inşallah Azerin teşekkür ederim. Hastanede de weweel diye bi marka biberonla besleniyordu alıştığı için şimdi biraz biberonda zorlandı. Emme refleksininde gelişmesini istiyorum o yüzden arada meme veriyorum ama malesef çok emmiyor kolaya alıştırmışlar. Bide mamaya çok alıştırmışlar o kadar anne sütü gönderdim anne sütünü almıyo mamayı verince cup cup yiyor. Sütümü sağıyorum bi anne sütü bi mama şeklinde besliyorum. Hastanede 1 saatte 1 anne süyü ver dediler ama ne mümkün çocuk tokkken yemiyor. 2 saatte birde mama vercekmişim fakat 3 saatte anca acıkıyor. Daha diğerleri gelmeden gözüm korkmuş durumda nasıl olacak nasıl yapıcam diye. Bide ilk gebelik olunca bebek bakımında da acemiyim. Hastanedeki hemşirede mamayı sonuna kadar mutlaka yedir sakın bırakma dedi. Fakat genede dibinde bi miktar kalıyor. Çok zorladığımda hemen kusuyor yoksa
Bu arada emzik kullanmalımıyım? Yoksa daha erken mi? Zaten emme refleksi kuvvetli değil bu sefer aç kalır diye korkuma vermedim ama vermelimiyim bilmiyorum. Bide bizimki hastanede üşütmüş sanırım burnu tıkalı nefes alıyor onun için ne yapabilirim?
Burnu tikali olduğu için de emmiyor ola bilir
Burnu için banyo öncesi bebek nemlendirme kremini kulak pamuguna birazcik batir ve burnunun ic kismini birazcik kremle.zeytin yagiyla da yapa bilirsin
Banyo yapinca kolayca burnunda ne var ne yok akip geliyo
Bi de buhar makinesi kullana bilirsin odada
Emzigi biz eve gelir gelmez verdik
Emme provasi yapiyolar bi nevi
Cenelerini kuvvetlendiriyor ver bence
Dedigim gibi biberonun emzigini sıkıp mamayi agzina damlat o şekilde yutsun
1 ay böyle zor olucak ama sonra kolaylasicak merak etme

Burnu tikali olduğu için de emmiyor ola bilir
Burnu için banyo öncesi bebek nemlendirme kremini kulak pamuguna birazcik batir ve burnunun ic kismini birazcik kremle.zeytin yagiyla da yapa bilirsin
Banyo yapinca kolayca burnunda ne var ne yok akip geliyo
Bi de buhar makinesi kullana bilirsin odada
Emzigi biz eve gelir gelmez verdik
Emme provasi yapiyolar bi nevi
Cenelerini kuvvetlendiriyor ver bence
Dedigim gibi biberonun emzigini sıkıp mamayi agzina damlat o şekilde yutsun
1 ay böyle zor olucak ama sonra kolaylasicak merak etme
Emziği verdim şimdi onu da cuk cuk emdi ay bu çocuk bitek meme almıyo ya :KK43: buhar makinem yok ama yarın banyo sonrası dediğini deneyeceğim hastanede klima açıyorlar üşüttü çocuk büyük ihtimalle ben bile sabah emzirirken üşüdüm.

Gözün aydin canim digerlerinede bir an önce kavusman dilegiyle .Tansiyon problemin ne oldu canim gerici bebekler herseyi unuturur sana

Emziği verdim şimdi onu da cuk cuk emdi ay bu çocuk bitek meme almıyo ya :KK43: buhar makinem yok ama yarın banyo sonrası dediğini deneyeceğim hastanede klima açıyorlar üşüttü çocuk büyük ihtimalle ben bile sabah emzirirken üşüdüm.
Kilosu da baya iyimis canim maşallah
Valla benimkinler 1200 grdi ciktiklarinda oyuzden 2 kilonun ustundeki bebeklere tosun gozuyle bakar oldum :)))
Meme almamis ya heralde dokusu yabanci geliyodur zamanla alisacak merak etme sen

Gözün aydin canim digerlerinede bir an önce kavusman dilegiyle .Tansiyon problemin ne oldu canim gerici bebekler herseyi unuturur sana
Teşekkür ederim canım :) dediğin gibi bebiş gelince bütün herşeyi unutuverdim tansiyonum bi düşüyo bi yükseliyo. Bu sabah beni üşüme ve titreme tuttu yarım saatte zor kendime geldim bi kez daha böle olmuştu banyo yaptığımda neden oluyor bilmiyorum salı günü dahiliyeye gidkcem bakalım o ne diyecek

Kilosu da baya iyimis canim maşallah
Valla benimkinler 1200 grdi ciktiklarinda oyuzden 2 kilonun ustundeki bebeklere tosun gozuyle bakar oldum :)))
Meme almamis ya heralde dokusu yabanci geliyodur zamanla alisacak merak etme sen
Oooooyyy deme sen nasıl baktın o kuzucuklara ben benimkşne minnacık diyorum korkuyorum Sağarak veriyorum gene anne sütünü bide şöle bi durum vsr ben ishaldim anne sütünden sonra benim kuzuda ishal oldu anne sütü bebeği etkilemiş olabilir mi

Acmila canim nasılsın? Kaçıncı haftadasin?

Canim iyiyim daha dogrusu iyi olmaya calisiyorum pazartesi hastanedeydim carsamba ciktim bu sali kontrolum var yat derse Doktor yaticam artik hicbirsey yapamiyorum Doktor hersey yolunda demisti ama ona ragmen hastanede kal demisti 26+6 yiz canim hayirlisi 33 -34 haftalari bir görebilsek

Kizlar oglanin biri durmadi illa cikacam diye dogum oldu minnoslarim kuvezde 1 tanesi de melek oldu biliyorsunuz minik melegimi orda incelemeye aldilar fotograflarini cektiler malum drlar icin bulunmaz firsat egitim araci bir yandan ona icim yandi bir yandan oburlerine korku saglikli olsunlar diye dua edin sutum gelsin minik bebeklerim ciksin bir an once kuvezden
34.haftamizdaydik ve inanilmaz bisey oldu normal dogum daha onceden sezeryanimda vardi ama munik mucizelerim onlar benim 1.5 kilo dogdular dua edin nolur

Kizlar oglanin biri durmadi illa cikacam diye dogum oldu minnoslarim kuvezde 1 tanesi de melek oldu biliyorsunuz minik melegimi orda incelemeye aldilar fotograflarini cektiler malum drlar icin bulunmaz firsat egitim araci bir yandan ona icim yandi bir yandan oburlerine korku saglikli olsunlar diye dua edin sutum gelsin minik bebeklerim ciksin bir an once kuvezden
34.haftamizdaydik ve inanilmaz bisey oldu normal dogum daha onceden sezeryanimda vardi ama munik mucizelerim onlar benim 1.5 kilo dogdular dua edin nolur
Hayirli olsun canim Allah anali babali buyutsun, en kisa zamanda kucagina alirsin insallah. Normal dogum inan cok sasirdim gercekten mucizeler

Merhabalar ben sizi en başından beri okuyorum evlenmeden önce ilgiyle bakiyordum henuz 3 aylık evli 2.5 aylık hamileyim bizim mercimek hızlı cikti Allah yavrulariniza uzun omurler versin hamilelere tez sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
Amin ☺ hayirli olsun minik yavrun Allahim saglikli sihatli kucagina almayi nasip etsin

X