2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

Allah Allah çok iyi maşallah canım ya bende şaşırdım amh hormonun kaçtı en son,benim haziran ayindakinde 6 tane toplandı 4 tanesi olgun çıktı onunda 3 tanesi döllenmiş ti ama olmadı, peki önceki tedavide kaç tane toplanmıştı azmıydı o tedavide
canim yumurta konusunda ben rekor kırdım. ama neye yarar.transfere bile gelemedim.ayrica hepsi dolgun ve kaliteli oldugunu soylemisti dr.)bence az olsun öz olsun.doktorun dedigine gore yumurta ve sperm çok kaliteli gözüküyorlar.ama ne döllenme nede dogrudurust bolunme oluyor.şaşırdık kaldık.

Allah Allah çok iyi maşallah canım ya bende şaşırdım amh hormonun kaçtı en son,benim haziran ayindakinde 6 tane toplandı 4 tanesi olgun çıktı onunda 3 tanesi döllenmiş ti ama olmadı, peki önceki tedavide kaç tane toplanmıştı azmıydı o tedavide
canim yumurta konusunda ben rekor kırdım. ama neye yarar.transfere bile gelemedim.ayrica hepsi dolgun ve kaliteli oldugunu soylemisti dr.)bence az olsun öz olsun.doktorun dedigine gore yumurta ve sperm çok kaliteli gözüküyorlar.ama ne döllenme nede dogrudurust bolunme oluyor.şaşırdık kaldık.

Özel muayenehanesi var Can'ım. Ama tahliller ve acil bir durum olması durumunda da Ankara tıpa gittim. İlk deneme de ikinci deneme de pozitif. Ama ilk bebeğimi erken Doğum sebebiyle kaybettim. Şimdi ikinci bebeğimi bekliyorum pazartesi nasipse Doğum yapacağım
Tesekkur ederim canim insallah hayirli saglikli bir sekildr kucagina alirsin ..

benden 32 tane toplandı 23üolgunmuş.en sona5 tane kaldı bi transfer yapıldı kalan 4 donduruldu ama ayrı dondurulacak kadar iyi değillermiş tek kaptadondurduk. yani dediğin gibi az olsunnöz olsun. bize de doktorumuz bilinen bişi olmadığı halde yumurta da spermler de çok iyi değildi döllenme oranı o yüzden düşük oldu dedi.çok şükür ki o tek embriyo biizmle kaldı. daha fazla beklemezsiniz inşallah q enzimtavsiye ediolar yumurta kalitesi için bir araştırın

benden 32 tane toplandı 23üolgunmuş.en sona5 tane kaldı bi transfer yapıldı kalan 4 donduruldu ama ayrı dondurulacak kadar iyi değillermiş tek kaptadondurduk. yani dediğin gibi az olsunnöz olsun. bize de doktorumuz bilinen bişi olmadığı halde yumurta da spermler de çok iyi değildi döllenme oranı o yüzden düşük oldu dedi.çok şükür ki o tek embriyo biizmle kaldı. daha fazla beklemezsiniz inşallah q enzimtavsiye ediolar yumurta kalitesi için bir araştırın
canım ne bende nede esimde sorun gözükmüyor. ustelik benim dogal yoldan bir kizim var. hiç dollenme veya kotu bolunme doktoruda bizide şoka ugratti.peki sizde sorun neydi yani yumurtadaymiydi yoksa spermdenmi dr.size bu konuda bisey soyledimi?ben şuan igne kullaniyorum lutfen dua edin Rabbim bebeginizi saglicakla kucaginiza almayi nasip etsin

canım ne bende nede esimde sorun gözükmüyor. ustelik benim dogal yoldan bir kizim var. hiç dollenme veya kotu bolunme doktoruda bizide şoka ugratti.peki sizde sorun neydi yani yumurtadaymiydi yoksa spermdenmi dr.size bu konuda bisey soyledimi?ben şuan igne kullaniyorum lutfen dua edin Rabbim bebeginizi saglicakla kucaginiza almayi nasip etsin
hayır hiçbirinde sorun yoktu normalde. sebepsiz infertiliteydi. ama hiç öylr düşünmeyin zaten bir çocuğum var diye. zamanla değişiyor yumurta kalitesi. hele sperm çok daha kısa sürede kötü hale gelebiliyor. beslenmeden stresten sigara kullanımındsn. ama düzeltiliyor bunlara dikkat edildiğinde. bizim açıkçası tüp bebek bodoslama oldu. öncesinde iki aşılama deneyecektik yumurtalıklarım iğnelere aşırı duyarlı çıktı. çok düşük dozda iğne kullanmama rağmen ilk kontrolde 19 folikül oluşmuştu. o yüzden aşılamam iptal oldu. doktor isterseniz iğneye devam edelim opu yapalım boşa gitmesin dedi. tüp bebek hskkınds hiçbir bilgim yoktu. tüm işlemleri süreci bilinçsiz geçirdik. o yüzden ne beslenme ne vitamin takviyesi kullanmadık. ama şu var yumurta çok oluşunca kalitesi düşük oluormuş. ha bir de son bir şey daha. opu sonrası embriyolog bizi aradıkça ben telefonda çok fazla sıkıştırıordum adamı bilgi almak için. ve bana embriyo kalitelerini mikroskobik incelemeye göre sınıflandırdıklarını ve sadece şekline baktıklarını, aslında düşük kalite görünen embriyonun içinden birinci kalite embriyodan çok daha sağlıklı bir embriyo çıkabildiğini veya tam tersi olabildiğini o yüzden embriyo kalitesine çok takılmamamız gerektiğini söyledi. yani kimi hastada tek embriyo oluyor ilk gününden transfere alınıor riske atmamak için ve gebelik oluşuor. kimi 6. gün blast oluor ve gebelik oluşamayabiliyor dedi. sperm kalitesi için de larginine toz var. onu öneriorlar. vitamin destekleri çok etkili gerçekten. her doktor öneride bulunmuor siz araştırıp mutlaka faydalanın bunlardsn. çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için de... artık son haftalara geldik. sağ salim kavuşmaktan başka dileğimiz yok. :)

canim vakit ayırıp beni bilgilendirdigin için çok teşekkür ederim.bu bizim 2.denememiz olacak.ve dr.buseferde böyle çıkarsa bidaha denemeyin dedi. bizimde sebebsiz benimde aßagi yukarı seninki kadar yumurta çıktı.3ay içinde bu 2.tup olacak çok yoruldum.bu süre zarfında dr.bana ile esimede vitamin verdi. sana transfer edilen embriyonun kalitesi nasildi tek miydi cift miydi?sağlıklı doğumlar dilerim inşallah

canim vakit ayırıp beni bilgilendirdigin için çok teşekkür ederim.bu bizim 2.denememiz olacak.ve dr.buseferde böyle çıkarsa bidaha denemeyin dedi. bizimde sebebsiz benimde aßagi yukarı seninki kadar yumurta çıktı.3ay içinde bu 2.tup olacak çok yoruldum.bu süre zarfında dr.bana ile esimede vitamin verdi. sana transfer edilen embriyonun kalitesi nasildi tek miydi cift miydi?sağlıklı doğumlar dilerim inşallah
rica ederim ne demek. bizi bizden daha iyi kim anlayabilir? 5. gün blasttı yani 1. kalite. yaş yüzünden tek embriyo transfer edildi. q enzim mutlaka kullanın tüp bebekleri tutmayıp q enzim sonrası kendiliğinden hamile kalan tanıdıklarım var.

Slm arkadaşlar,bugūn iki emrio transver edildi dr.selman laçinde.
Çok heycanlıyım,bu dr.sayesinde hamile kalanlar varmı?
10 gūn sonra test yapcam ;ilk tup denemem,böyle olup hamile kalan varmı?paşlaşırsanız sevinirim morale ihtiyacım var.

Kimse yokmu??
Yanıt verecek?
türkiye genelnden insanların baktığı bir başlıkta özellikle bir doktor adı sormuşsunuz çok mu ünlü bilmiyorum ama düşük bi ihtimal değil mi bi hastasının cevap vermesi? sorununuz neydi onu falan sorsanız daha mantıklı olur daha fazla bilgi alırsınız.

Dr.tanınmış bir doktor..Elbet sordum doktorumada,lakin burası umutlarımızı,endişelerimizi paylaştığımız bir sayfa,benzer tedavilerde bulunan kardeşlerimizle fikir alışverişinde bulunmak farklı bir duygu diye dūşūnūyorum.

Dr.tanınmış bir doktor..Elbet sordum doktorumada,lakin burası umutlarımızı,endişelerimizi paylaştığımız bir sayfa,benzer tedavilerde bulunan kardeşlerimizle fikir alışverişinde bulunmak farklı bir duygu diye dūşūnūyorum.
Canim rabbim nasip kismet ettyse olur ins. Belirti arama benimde 10.gunum carsamba gebelk testi yapicam pek belirti yasamadm hc testte yapmadm aklimi bulandirmamak icin doktorum ne dedyse onu yaptm yapiyrm sanirim oldu icimde oyle bi his var ins yanilmiyrmdr 10gnde cabk gecer yuzun gulur ins

Canim rabbim nasip kismet ettyse olur ins. Belirti arama benimde 10.gunum carsamba gebelk testi yapicam pek belirti yasamadm hc testte yapmadm aklimi bulandirmamak icin doktorum ne dedyse onu yaptm yapiyrm sanirim oldu icimde oyle bi his var ins yanilmiyrmdr 10gnde cabk gecer yuzun gulur ins
canım ocakta aynı dönemde aşılama yaptırmıştık benim de tutmamıştı... inşallah doğru hissediyorsundur benim de hiç belirtim olmamıştı. hatta nerdeyse hamilelik boyunca hiç belirti yaşamadım. kesinlikle işaret aramamak gerek. ben de sabırla test günümü beklemiştim.

evet tabii ki öyle ama her şey doktorla alakalı değil. ben olsam kendi durumumdan bahsedip de bu şekilde hamile kalan var mı onu bilmek daha mantıklı diye düşünürdüm. o yüzden sordum aslında. doktorla ilgili bi bilgim yok ama başka soracaklarınız olursa cevaplarım diye :)

canım ocakta aynı dönemde aşılama yaptırmıştık benim de tutmamıştı... inşallah doğru hissediyorsundur benim de hiç belirtim olmamıştı. hatta nerdeyse hamilelik boyunca hiç belirti yaşamadım. kesinlikle işaret aramamak gerek. ben de sabırla test günümü beklemiştim.
Hatirladm canm bakalm son gunler ins sevinmek nasip olhr

X