2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

Ya diyorum ki her türlü trknoloji ve imkan var döllenmeyi labaratuvarda yapıp embriyo gelişimini 5 güne kadar izleyebiliyolar asıl transferden sonraki gelişimi inceleselerde bukadar dertten meraktan kurtulsak bu ne arkadaş her gün ayrı bi stres yaşıyoruz bi cihaz yapsınlar her gün gidip baktıralım ne durumdayız diye
Coook guzel dusunmussunuz valla 12 gun evde gercekdende bir kabus gibi geciyo binlerce sey dusunuyoruz tuttumu tutmadimi off daha neler neler geliyor aklimiza keske hastanede yatsak 12 gun hergun kontrol etselerr ne guzelll olurduu

Coook guzel dusunmussunuz valla 12 gun evde gercekdende bir kabus gibi geciyo binlerce sey dusunuyoruz tuttumu tutmadimi off daha neler neler geliyor aklimiza keske hastanede yatsak 12 gun hergun kontrol etselerr ne guzelll olurduu
Birde hertürlü teknolojiye sahibiz diyorlar valla böyle bi cihaza sahip olan bir merkez olsa herkes koşa koşa gider valla onlarda paraya para demez Bizimde içiniz rahat eder

Korkma inşallah kuzun seninle.Çok enteresan ama ben böyle hissediyorum.O keseyide gör kalp atışlarını da duy ve 9 ay sonra mis kokulu meleğini kucağına al.canı gönülden tüm isteyenler için diliyorum bunu.Güzel haberlerini bekliyorum.Allaha emanet olun:emir_bebek::anneadayı:
sağol canım Allah razı olsun inşallah bebğimide kucağıma aldığım günleri görürüm

Elos35 Elos35 nasıl sevindim anlatamam elos dedim sana dedim bu tutunuyor diye
evet canım demiştim çok sağol herşey için moral verdin hep Allahım seninde gönlüne göre versin kucağın boş kalmasın
Ederim canim ya etmem mi insallah sağlıkla gelir melegin ya...insallah icindedir amneyi sadece biraz telaslandirmistir.

Adet falan deyince yaptirdin sandik canim ya..hadi insallah hayirlisi olur
sağol canım Allah razı olsun inşallah bebği benimledir bende yapsam mı acaba hamilelik takvimi bu arada senin de değerin artmış Allah kucağına almayı nasip etsin inşallah
Bildigime gore kahverengi akinti normal olabiliyormus kirmizi gelmedikten sonra yani duyduguma gore , allah yardimciniz olsun degerin dusup geri cikmis sasirdim valla cunku benimde bir kimyasal gebeligim oldu deger dustu hic cikmadi insallah sizinki dusmez birisini biliyorum sizin gibiydi degerleri doktoru duser demis ama hamileligi devam etti icinizi ferah tutun insallah bisey olmaz .. Sizin kacinci tup bebek ilaclari birakmasaydiniz keskee ..
sağol canım inşallah bebeğim benimledir inş dış gebelik değildir benim ikinci ilkinde de kalp atışını duymadığımız için kürtaj olmuştum inşallah bunda her şey yolunda gider ilaçları dr bırak deyince bıraktım bakalım yarın kullandırır mı seninde bebeğin sıkı sıkı tutunur inşallah canım

Elos35 Elos35 ben herseyde pozitif duusnmek istiyorum canim kötü olan hic birseyi aklima getirmiyorum. O yuzden yap bence takvimini.iyi dusunelim. Zaten sonu kotu olursa cok vakit olacak uzulevek simdi ya soyle olursa ya boyle olursa diyerek uzmemeliyiz mercimeklerimizi...rahat ol canim melegim benmle de bak herseye ragmen direniyor de.

Elos35 Elos35 ben herseyde pozitif duusnmek istiyorum canim kötü olan hic birseyi aklima getirmiyorum. O yuzden yap bence takvimini.iyi dusunelim. Zaten sonu kotu olursa cok vakit olacak uzulevek simdi ya soyle olursa ya boyle olursa diyerek uzmemeliyiz mercimeklerimizi...rahat ol canim melegim benmle de bak herseye ragmen direniyor de.
evet bundan sonra hep iyi düşünmek istiyorum inşallah da öyle olur nasıl hesaplamıştın canım sen doğum tarihini

sağol canım Allah razı olsun inşallah bebğimide kucağıma aldığım günleri görürüm

evet canım demiştim çok sağol herşey için moral verdin hep Allahım seninde gönlüne göre versin kucağın boş kalmasın

sağol canım Allah razı olsun inşallah bebği benimledir bende yapsam mı acaba hamilelik takvimi bu arada senin de değerin artmış Allah kucağına almayı nasip etsin inşallah
sağol canım inşallah bebeğim benimledir inş dış gebelik değildir benim ikinci ilkinde de kalp atışını duymadığımız için kürtaj olmuştum inşallah bunda her şey yolunda gider ilaçları dr bırak deyince bıraktım bakalım yarın kullandırır mı seninde bebeğin sıkı sıkı tutunur inşallah canım
Insallah canim ikimizinkide tutunur annelerine simsiki meleklerimiz ben anlamiyorum niye doktorlar hemen biraktiriyor bak ne guzel cikmis degerin insallah kat kat artar haberini bekliyorum cnm allah yardimcin olsun:))

kizlar fena sekilde gogus hassasiyeti var dokunamiyorum ozellikle uclarina . Sutyen takamiyorum , cikarinca da sallandikca iyice aciyor . Batmalarim ve adet sancilari gibi sancim ozellikle gece uyutmuyor :KK43:

evet bundan sonra hep iyi düşünmek istiyorum inşallah da öyle olur nasıl hesaplamıştın canım sen doğum tarihini
Canim ben nette baktim tup bebek hesaplama diye blastokist transfer tarihini girdim oyle cikti. Son adet diyorlar ama benim doktorum transfer tarihinden 14 gun onceyi son adet al demisti. Son adete gore yapinca baya erken cikiyor.

kizlar fena sekilde gogus hassasiyeti var dokunamiyorum ozellikle uclarina . Sutyen takamiyorum , cikarinca da sallandikca iyice aciyor . Batmalarim ve adet sancilari gibi sancim ozellikle gece uyutmuyor :KK43:
Canim gogus hassasiyeti bendede var baya takamadim hayatimda ilk kez agri yasiyorum sisti biraz. Ama alistirdim kendimi sutyene biraz daha rahat oldu yoksa daha cok yaniyor

canım bize hiçbir test yapılmadı. bende senin gibi araştırmak istedim ilk negatiften sonra. hatta doktora dedi eşim ne gerekiyorsa biz yapmaya hazırız. hangi test lazımsa yapalım dedi. doktorum gerek yok dedi sadece antibiyotik verdi. rahime işlem uygulamak istemedi sanırım. belki de bizi düşündü bilemiyorum. yeni denemede yüzde 70 şans verdi. sadece transfer günü hemşire pıhtılaşma sorunun var mı diye sordu bende bilmiyorum dedim. iğne fln da kullanmadım. progesteron jel kullandım bi de aspirin. şimdi napıcam bilmiyorum ne genetik test yapıldı ne pıhtılaşmaya bakıldı. belki şimdi isterler.istemeseler de ben yaptırıcam. embriyoda mı sıkıntı acaba. 5. gün en kaliteli embriyo dediler iki transferde. toplamda 4 kaliteli blast transferi neden tutmadı bilemiyorum canım. araştıra araştıra kendim bulacam:)

benim de kan pıhtılaşması için test yapılmadı ama tedbir olarak kan sulandırıcı clexane iğneyi göbekten vuruyorum. progestan hap verdi ama vajinal yoldan alıyorum. climara fort adıında bir bant verdi,onu da bacağıma yapıştırıyorum ve bir de proluton adlı bir iğne kullanıyorum 4 günde bir,yarım ampul olarak vuruluyor. herhalde bu 2. de olmazsa başka testler yaparlar. bana aşılama öncesi histereskopi yapılmıştı,rahim filmi çekilmişti. tekrar isterler mi bilmiyorum. ama tutmuyorsa niye tutmuyor,merak ediyor insan. bir de seninki iyi kaliteymiş. o zaman illaki bir neden var tutmamasına.

CNm kendimce bende araştırdım yurt dışında historoskopi yapmadan (rahim içine kamera ile girilir inceleniyor yapılması gereken şekil bozukluğu dahil yapılıyor işlem sırasında .Türkiye de Prof dr yucel kahraman en basarilisi)tup bebek yapmiyorlarmis.Hsg de gorulmeywnler histereskopide görülüyor. Benim bir arkadaşım 6 düşük yaptı sebebi rahim de perde varmış. Ameliyattan sonra hemen gebe kaldı. Deneyin.Bence araştırın. Ben bu perşembe bu dr gidecem orda devam etmeyi düşünüyorum. Allah hepimizin yaninda olsun.

arkadasınıza o kadar acı uzuntu cektırene kadar yani 6. düşüğe kadar niye hiç bir doktorun aklına gelmemıs bu kadın nıye duşük yapıyor bı bakalım demek. 2 defa hadi 3 defa düşük yaptıysa bir bakın neden düşüyor diye. yazık değil mi o insana 6 defa bunu yaşıyor. neyse geç olsa da çaresine bakılmış. önemlı olan bu ama zamanında bazı seylerın de doktorlar tarafından yapılması ıstenmesı lazım.

ben test yaptırdıktan sonra değer 44 oldu iki gün sonra tekrarla dedi 31 e düştü ilaçları bıraktım kahverengi akıntılarım başladı 2 gün sonra test yaptırdım 46 oldu sonra 164 bugünse 367 oldu kanamam baya oldu dr düşer dedi ama düşmedi yarın dra gidicem bakalım ters bir durum var mı diye
Cok sevindim canim insallah bundan sonra huzurlu gunler gorursun

Arkadaşlar bugun ikinci gunum ama ben bir sey hissetmiyorum ara ara kasiklarrimda batma oluyor ama bu kadar cok mu erken hissetmek icin

Kendi capimda canim..sabahları kahvaltıya dikkat ettim.her sabah mutlaka haslanmis yumurta peynir yedim.günde iki bazen 3 türk kahvesi içerdim sigarayı bırakınca onuda kaldırdım mecbur kahve çok etkiliymis kalitede icme. Avokado çok faydalı rahime kahvaltilara eklemeye çalıştım. Mesela Lor peyniri yiyosam bolca çörek otu serptim.bal arı sütü polen tedavye 1 hafta kala sabahları aç karna bi tatlı kaşığı yedim. Muz elma armut ara öğünlerde hergün birini yedim mutluka. Lifli beslenmeye de dikkat ettim yulaf lapası yaptım sütle içine tarçın goji chia tohumu attım. Kavrulmamiş badem fındık yedim yeşil çay içtim (tedavi oncesinde) haftada bigün mutlaka balık yedim hamurisi karbonhidratlardan abur cuburdan uzak durmaya çalıştım. Yürüyüş yaptım hergün 1 saat . 1ay önce basladim tedaviden. Elimden ne geliyorsa uğraştım işte RABBİM emeklerimizi boşa çıkarmasın.isteyen herkese evlat sevgisini tartırsin inşallah

canım su yazdıklarından sadece yürüyüş ve arı sütü bal polen karışımını uygulamadım. diğer yazdıkların gibi besleniyorum ben de ama eksiğim bu ikisi demekki:)) bu da tutmazsa 3. ye başlamadan önce deneyeceğim bu tür şeyleri. incir kürünü okudum saraçoğlunun sitesinde ama prolaktini yüksek olanlar uygulamasın yazıyor. tarçin bal çörek otu karışımı da kist yapıyormuş. arı sütü bal polen kist yaptı mı sende?

Evet bu ikinci tedavim. ilkinde 4 tane folikul sayildi 9 yumurta toplandi 3tanesi olgundu. 2 tanesi döllenmiş.eşimde de Sperm sayısı çok düşük. 8.hücreli orta kaliteydi sanirim 3.gün embriyosu ikiside transfer oldu ama maalesef olmadı. 2 ay sonra ikinci tedavimé başlarken 7 folikul sayildi buda baştan motive etti tabi.21 yumurta toplandı 13 tanesi olunmuş. 7 embriyo oluştu 5.güne gittik 4 tanesini. 1.Kalite dediler. 2 tane Blast emb
Transferi oldum. 1 tanesidé donduruldu..bu sefer çok umutluyum inşallah tutunur meleklerim♡
toplanmadan once muayenede gozukenle toplanan arasnda bukadar fark oluyomu 9 a 21 olmus ya yumurtan.catlatmadan sonrami cogaliyor.hayrli haberler alman dilegyle

Be yaptın canım gittin mi doktora? Ben şimdi geldim her şey normal Çarşamba transfer var..
Gıttim canım radyolojiye ultrason çektirdim yarın gürkan hoca sonucuma bakacak ne diycek bilmiyorum,ama 2 tane gelişen yumoşum varmış 10 mm kendiliğinden hamile kalmaman için bi engel yok dedi radyoloji doktoru sadece sol tarafda yumurtaların üzerinde varisler var dedi

Ben ananas suyu iciyorum bir de cok yatmiyorum ara sira geziniyorum doktor rutin islerini yap dedi aslinda pozitif sonucu alanlar neler yapmislar bizi bilgilendirirse cok mutlu olucam

X