2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

Yazmicam bu kez diye kendime Soz vermiştim ama şu an o kadar kötüyüm ki 2. Tüp bebek denememdi bu dondurulmuslarla ilki tutmamisti biri iyi biri orta kalite 3. Gün embriyosu kondu 7. Gun fena kasık batma larım oldu 8. Gun sabah erken gebelik testinde silik pozitif gördüm yarına koyulasirsa kanda baktiririm dedim o gün aksama kadar deli gibi mide bulantim oldu artık ablam ve eşim biseyden mi zehirlendin acaba dediler o derece bulandı midem gece uyuyamayinca bulanti dan eşim hastaneye götürdü 8. Gun aksam beta hcg 5.43 çıktı ilk kez 0in üzeri bir değer gördüm dur bakalım dedik ama ben umutlandim tabi 9. Gun sabah ilk idrar bile değil 3 saatlik 1 bardak su icmiskenki idrarim la aynı erken gebelik testi daha koyu çıktı daha da koyulasirsa 10.gün bir daha baktiririm dedim bu sabah yani 10. Gun idrarda bişe cikmadi gittim kan verdim 4.83 çıktı yani tutunamadi. O zaman dün niye koyulaştı. Hala aptal gibi acaba önce ikisi tutundu da şimdi biri mi kaldı diyorum beta hcg sifirlanmamis diyorum ama ne bulanti kaldı ne bise hoş bulanti nin olduğu gün 5 çıktı zaten 5le de bulanmaz ki dün gece de bulantim vardi zor uyudum. 12. Gün baktirmamin bir anlamı kalmadı sanırım artik... umutlarım tükendi. .. olmuyor işte olmuyor.
canım evet çok zor bir süreç haklısın ama asla pes etmek yok defam yılmadan defam edeceğiz. benim de ilk tedavim pozitifti ancak 8. haftasında bebek gelişmediği için düşükle sonuçlandı.ikinci tedavin de sadece 4 yumurta toplandı ve tutan olmadığı için transfer yapılamadı.seni çok iyi anlıyorum.
bu tedavi aşaması bizleri psikolojikman çoook fazla sarsıyor.
ama Allahın izniyle bebeklerimizi kucağımıza alacağız

Gunaydin kizlar opu olali 5 gun oldu zaten 6 tane toplanmisti ve cok agrim olmamisti ama hala otururken agrim oluyo yumurtaliklarda. Bugun transfer var ama bu 5 gunde hic muayeneye cagirmadilar sizde de agri oluyo mu gecip gitti mi coktan?? Bu arada bogaz agrisindan öluyorum tam gunune denk geldi
canım bana geçen çarşamba opu yapıldı hala ağrı ve gaz sancılarım var. en azından senin bir umudun var benim tutunan embriyom olmadığı için transfer bile yapılmadı. o kadar iğne , zaman, sters boşunaymış

Yazmicam bu kez diye kendime Soz vermiştim ama şu an o kadar kötüyüm ki 2. Tüp bebek denememdi bu dondurulmuslarla ilki tutmamisti biri iyi biri orta kalite 3. Gün embriyosu kondu 7. Gun fena kasık batma larım oldu 8. Gun sabah erken gebelik testinde silik pozitif gördüm yarına koyulasirsa kanda baktiririm dedim o gün aksama kadar deli gibi mide bulantim oldu artık ablam ve eşim biseyden mi zehirlendin acaba dediler o derece bulandı midem gece uyuyamayinca bulanti dan eşim hastaneye götürdü 8. Gun aksam beta hcg 5.43 çıktı ilk kez 0in üzeri bir değer gördüm dur bakalım dedik ama ben umutlandim tabi 9. Gun sabah ilk idrar bile değil 3 saatlik 1 bardak su icmiskenki idrarim la aynı erken gebelik testi daha koyu çıktı daha da koyulasirsa 10.gün bir daha baktiririm dedim bu sabah yani 10. Gun idrarda bişe cikmadi gittim kan verdim 4.83 çıktı yani tutunamadi. O zaman dün niye koyulaştı. Hala aptal gibi acaba önce ikisi tutundu da şimdi biri mi kaldı diyorum beta hcg sifirlanmamis diyorum ama ne bulanti kaldı ne bise hoş bulanti nin olduğu gün 5 çıktı zaten 5le de bulanmaz ki dün gece de bulantim vardi zor uyudum. 12. Gün baktirmamin bir anlamı kalmadı sanırım artik... umutlarım tükendi. .. olmuyor işte olmuyor.
üzülmeyin desem de üzüleceksiniz.inşallah çabuk toparlanırsınız.ben 5-6 kere denedim daha hiç transfer aşamasına bile gelemedim.yumurta gelişmiyor.şimdi yine tedavi sürecindeyim.sizin en azından gelişiyor transfer oluyor.devam etme şansınız var.pes etmeyin hemen.Rabbim tüm çektiğimiz sıkıntıların mükafatını verecek elbet yeterki sabredelim.Rabbim yardımcımız olsun...

Gunaydin kizlar opu olali 5 gun oldu zaten 6 tane toplanmisti ve cok agrim olmamisti ama hala otururken agrim oluyo yumurtaliklarda. Bugun transfer var ama bu 5 gunde hic muayeneye cagirmadilar sizde de agri oluyo mu gecip gitti mi coktan?? Bu arada bogaz agrisindan öluyorum tam gunune denk geldi
Canım muayeneye cagirmiyorlar zaten o ağrılar transferden sonra agrin kalmaz canım boğaz ağrısından bal limon zencefil yap geçiyor benimde aynı olmustu hala da gribim hapta icemezsin dikkat et kendine canım

canım bana geçen çarşamba opu yapıldı hala ağrı ve gaz sancılarım var. en azından senin bir umudun var benim tutunan embriyom olmadığı için transfer bile yapılmadı. o kadar iğne , zaman, sters boşunaymış
hiçbirşey boşuna değil cnm.Rabbim tüm çektiğimiz sıkıntıların mükafatını verecek.sabredersek tabi...

arkadaşlar arı sütü poleni karışımı hakkında bilgisi olan var mı? anneme iki ayrı şey vermişler biri şişede biri de toz gibi imiş
bunlara ne kadar bal ne kadar bu iki şeyden koyacaz ve çörek otu.
kafam karıştı ben onu bir karışım olarak vericekler sandım.

kızlar tedavi için adetolmayı bekliyorum ama kahve leke gibi tuvalete gttıkce az bişey geliyor.dun boyleydı bugunde aynı.ilk gün arayın dediler napcam şimdi ben hafta sonuda girecek araya sökülmesinimi bekliyim arayımmı .bide başka şehire gideceğim i,yice stres yaptım
ne yapayım bi akıl veri n :KK43:

üzülmeyin desem de üzüleceksiniz.inşallah çabuk toparlanırsınız.ben 5-6 kere denedim daha hiç transfer aşamasına bile gelemedim.yumurta gelişmiyor.şimdi yine tedavi sürecindeyim.sizin en azından gelişiyor transfer oluyor.devam etme şansınız var.pes etmeyin hemen.Rabbim tüm çektiğimiz sıkıntıların mükafatını verecek elbet yeterki sabredelim.Rabbim yardımcımız olsun...
canım yaş kaçtı dün ben internetten araştırdım biraz.ibrahim saraçoğlunu adet görmüyorsan soğan kürünü, yumurta rezervi için taze sıkılmış havuç suyunu ve incir kürünü önerdi.
ben de şimdi arı sütü polenine başlayacağım ve ısırgan tohumuna

Haklisin canim onca emek veriyoruz bari ihtimali olsun diyoruz. Benim de 4 tanesi olgun cikti dediklerinde cok uzuldum devam edemeyecek bunlarda dedim cok sukur ki bi sekilde cogaldilar ama deneme tahtasi gibiyiz iste dr larin gozunde. İlk dozajlari tahmini yapiyorlar. Senin ikincisinde her sey yoluna girecek gor bak. Kisa mi uzun protokol mu yapiyorlar sana?

canım yaş kaçtı dün ben internetten araştırdım biraz.ibrahim saraçoğlunu adet görmüyorsan soğan kürünü, yumurta rezervi için taze sıkılmış havuç suyunu ve incir kürünü önerdi.
ben de şimdi arı sütü polenine başlayacağım ve ısırgan tohumuna
kizlar ben adetim sokulmeyince biberiye ve papatya cayi iciyorim 2 bardak sabahina gelmis oluyor

Birde bugün kendime kalçadan iğne yapmayi öğrendim, arkadaşım gelemedi, eşim geç gelir diye, evden cikmamak için becerdim yaa))
Canim massaaalah nasil basardin? Ben yapamazdim ya gecen yil vermisti 4 günde 1 saglik ocagina gidiyordum. Bu defa o igneden vermedi rahatladim walla.

Evet ayni gün .... haftaya cuma günüde kan testi var bakalim nasil olacak.... senin kan testi ne zaman yapacaklar.?
Canim bana haftaya pazar dediler 12. Gun ama sonucta 5.gun embriyosu bence cuma cikar siye dusunuyorum cuma yaptiricam. Cok heyecanli

Canim allahtan umit kesilmez. Bir baktir yinede.ama sonucta ne yapalim bu da bizim imtihanimiz.bazisini vererek imtihan ediyor bazisini vermeyerek... Ama vazgecme baska yerde yeniden dene. Yeni seyler araştır. Alah a sığın toparlan.

maşallah sana bilgi veriyorlar anne rahat ol biz buradayız diye...
Ayyy demi yaaa
arkadaşlar arı sütü poleni karışımı hakkında bilgisi olan var mı? anneme iki ayrı şey vermişler biri şişede biri de toz gibi imiş
CANIM ORANIN cok onemli oldugunu dusynmuyorum ama bence kucuk 1 kavanoza bali koy ari sutu zatem kucucuk oluyor onun hepsini kat. 3 4 yk polen koy

tamm canım kaçırmak istemıyorum özel hastane değil ege ye gideceğim .tam hafta sonuna denk gelrse diye korkuyorum
Canim bence ara bir sor en iyi bilgiyi onlar verir. Ama bende senin gibi tereddut etmistim doktorum aktif olarak yoğun kanama varsa gel demisti

Bana bir gün yap bir gün yapma dediler, bir de bu progesteron yağlı ya, canimi baya yakıyor( youtub açtım, izledim, iki delik yanlış yaptim, birini kanattim, sonra öğrendim)) Ama seviniyorum, artık kimseyi yormadan yaparım kendime diye.
Bugün test yaptım, tabiki birşey çıkmadı, ben de zaten daha erken dedim))

Bana bir gün yap bir gün yapma dediler, bir de bu progesteron yağlı ya, canimi baya yakıyor( youtub açtım, izledim, iki delik yanlış yaptim, birini kanattim, sonra öğrendim)) Ama seviniyorum, artık kimseyi yormadan yaparım kendime diye.
Bugün test yaptım, tabiki birşey çıkmadı, ben de zaten daha erken dedim))
ne güzel ya...
ben her gece hastaneye aynı saatte ve saat 20:30 olduğu için acile gittim.15 gün boyunca çok yıpratıcı oluyor.

Ben prof.saracoglunu ari sütu bal polen karişimi kullaniyorum ayri ayri alip kariştirmakla ugrasmak istemedim...

X