2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

benim gibi opudan sonra transferi yapılamayan bir arkadaşımız var mı? ve ondan ücret alındı mı? evet alınmış olabilir de ne kadar dı
Yumurta toplama transfer ve embriyo dondurma ücreti toplam 5000 ödedik Can'ım ücreti yumurtaların toplandığı gün ödedik. Önden aldılar yani.

hastaneye sadece ikinci tedavi için 2560tl verilecek hastaneye başka vermedim
İlaçları eczaneden aldım zaten onlar dünya tuttu
neyse ya neden sinirleniyorum ki
o da doktorun hakkı o kadar beni 5 kere 2 dakika muayene etti
anne olmak için herşeye değer
yeter ki allahım bir kere ol dese...
Allahım her isteyene sağlıklı hayırlı evlatlar nasip et
Aynen öyle içini ferah tut Rabbim gönlüne göre versin

Yumurta toplama transfer ve embriyo dondurma ücreti toplam 5000 ödedik Can'ım ücreti yumurtaların toplandığı gün ödedik. Önden aldılar yani.
ben de sadece yumurta toplama var. ki o da en az 8 adet yumurtadan 4 adedi toplandı.
eşimi ben den yarım saat önce aldılar odaya o embriyoların tutunmasında bir sorun yaratırmı.
çünkğ geçen sefer ikimizi aynı anda almışlardı...

ben de sadece yumurta toplama var. ki o da en az 8 adet yumurtadan 4 adedi toplandı.
eşimi ben den yarım saat önce aldılar odaya o embriyoların tutunmasında bir sorun yaratırmı.
çünkğ geçen sefer ikimizi aynı anda almışlardı...
Hiç bir sıkıntı yok. Spermlerin yıkanma işlemi felan söz konusu. Hastanene doktoruna güven Can'ım benim. Benim eşimden de örneği 1 saat önce aldılar. Sıkıntı oluşmadı. 11 yumurta toplandı 7si döllendi 5i A kalite 2si transfer 3ü donduruldu. Rabbim hayırla yawrularımızı kucaklarımıza nasip etsin

Hiç bir sıkıntı yok. Spermlerin yıkanma işlemi felan söz konusu. Hastanene doktoruna güven Can'ım benim. Benim eşimden de örneği 1 saat önce aldılar. Sıkıntı oluşmadı. 11 yumurta toplandı 7si döllendi 5i A kalite 2si transfer 3ü donduruldu. Rabbim hayırla yawrularımızı kucaklarımıza nasip etsin
allahım hepimizin kucaklarını bebeklerle doldursun

Yok baskamarketten aldim zaten canim ya bi kac yerde opuya sıkısık gittim yazani gordum bana geceden ac susuz gelwceksin dediler idrarla alakasi yok dimi opunun
yok canım aç susuz gidiceksin zaten opu zamanıda wc ye girdiriyolar onlarınki anestesi olmucaklardır

hayırdır canım ne sorunu embriyo anlamadım? evet canım alanya da yaşıyorum ben aslında küçücük bir belde sms ysbsncı ağırlıklı olunca sanırım ondan farklı şeyler oluyor ben hepsinde vardır snaıyordum siz böyle dedikçe fsrkediyorum olmadığını☺canım gerçekten beslenme çok faydalı tedavide. ben soruları farkettikçe cevaplamaya çalışıyorum ama bazen öyle bir çok sayfa oluyor ki gözden kaçıyor işte☺

canım bugün blastokistle ilgili baya birşey okudum ds. embriyonun rshime tutunduğu şekliymiş yani eğer olduysa dün hemen tutundu meleklerimiz....

bana da 5AA kalite dedi anlayamadık eşimle birbirmize baktık en iyisi dedi. herşey çok guzel tutmaması için hiç bir sebep yok dedi embriyolog. doktor da çıkarken rahim harika hazırlanmış embriyolarda süper güzel haberi bekliyoruz dedi aayyy ok heyecanlı rabbim bu kez nasip ederinşallah hepimize anneliği.

yok canım opu öncesi 12saat b,rşey yeyip içmemek gerekiyor karıştırmıştır o yazanlar, anestezi olduğu için mümmün değil,ki ben aç olduğum halde anestezi kötü etkiledi heralde yesem perişan olurdum

canım marka farketmez bence aktardan temin edebilirsin güveniöir olsun de yetr.ayrı ayrı alıp karıştırabilirsin geçen yıl ben öyle yapıyordum,. bizdekinin markası aksuvital canım ufak 200grlık bir şişe 2tk çörek otu kattım tedavide tam yetti opudan 2gün önce bitti
Tamam canim cok tesekkurler

benim gibi opudan sonra transferi yapılamayan bir arkadaşımız var mı? ve ondan ücret alındı mı? evet alınmış olabilir de ne kadar dı
Canim bak soyle dusun 5000 verdiysen yarisi opu yarisi transfer oluyor yani simdi senin tedavi yarim kalmis 2500 tl iaden var ama bastan basliyorsun tekrar 2500 verceksin ki 5000 olsun. Bizede boyle aciklamislardi gecen yil yarim kalirsa yarisi geri verilir diye
umuttttt umuttttt Can'ım benim fazla da yemek doğru değil söylediğim gibi günlük bir avucu geçmesin. İki tane de ceviz :KK66: inşallah herşey çok güzel olacak... Su içmeye devam :)
yok canim ben 2 gundur pek yiyemiyorum birsey esim az once bir tabak yapmis 1 avuc yarisini bile yiyemedim. Cok geliyor bana.

İslem.ucreti adi altinda para istiyor universite hastaneleri. Ozeli bilmiyorum ama Embriyo olustu mu dondurmak icin bazi merkezler ona da ekstra ucret istiyor.

hastaneye sadece ikinci tedavi için 2560tl verilecek hastaneye başka vermedim
İlaçları eczaneden aldım zaten onlar dünya tuttu
neyse ya neden sinirleniyorum ki
o da doktorun hakkı o kadar beni 5 kere 2 dakika muayene etti
anne olmak için herşeye değer
yeter ki allahım bir kere ol dese...
Allahım her isteyene sağlıklı hayırlı evlatlar nasip et

Canım maddi manevi zor bir süreç içindeyiz. Kolay değil tabii ki, hele de maddi olarak çok rahat değilse insan hiç kolay değil. Ama dediğin gibi nasip olur da evladımızı kucağımıza alırsak eminim kokusunu duya duymaz unutacağız yaşadığımız bütün zorlukları. Ne olur moralini bozma. Psikolojik olarak rahat olmak sana en lazım olan şey şu anda. :KK68:

Ben de beklemedeyim hala. Tarlusal ı kullanıyorum. Ödemeyi yumurta toplandığı gün alacaklarmış ama daha oraya çook var. İlaçlar dahil fiyat vermişlerdi bana. bu durumda ilaçları hastaneden mi alacağız acaba? Özellikle çok soru sormuyorum. Tam olarak ne diyorlarsa o diye bıraktım kendimi. Sorup öğrenip düşünüp strese sokmak istemiyorum kendimi. İnşallah yanlış yapmıyorumdur...

anevi zor bir süreç içindeyiz. Kolay değil tabii ki, hele de maddi olarak çok rahat değilse insan hiç kolay değil. Ama dediğin gibi nasip olur da evladımızı kucağımıza alırsak eminim kokusunu duya duymaz unutacağız yaşadığımız bütün zorlukları. Ne olur moralini bozma. Psikolojik olarak rahat olmak sana en lazım olan şey şu anda. :KK68:

Ben de beklemedeyim hala. Tarlusal ı kullanıyorum. Ödemeyi yumurta toplandığı gün alacaklarmış ama daha oraya çook var. İlaçlar dahil fiyat vermişlerdi bana. bu durumda ilaçları hastaneden mi alacağız acaba? Özellikle çok soru sormuyorum. Tam olarak ne diyorlarsa o diye bıraktım kendimi. Sorup öğrenip düşünüp strese sokmak istemiyorum kendimi. İnşallah yanlış yapmıyorumdur...
Cnm, moralini bozmak istemem ama uyarmak isterim. Arkadasim ilaclar dahil fiyat aldi, hastane 6000 ya yakin para aldi, kullandiklari ilac menogon. Hem tutmadi, hem dondurmaya kalmadi. Menogon Gonalf tan kat kat ucuz, bir suru yumurta olustu, ama cogu bos. Bilgi sahibi olmak her zaman iyidir derim.

Cnm, moralini bozmak istemem ama uyarmak isterim. Arkadasim ilaclar dahil fiyat aldi, hastane 6000 ya yakin para aldi, kullandiklari ilac menogon. Hem tutmadi, hem dondurmaya kalmadi. Menogon Gonalf tan kat kat ucuz, bir suru yumurta olustu, ama cogu bos. Bilgi sahibi olmak her zaman iyidir derim.

Henüz o aşamaya gelemediğimiz için hangi ilaç olduğu konusunda birşey diyemeyeceğim. Tecrübelere açığım canım neden moralim bozulsun. güvenmemin nedeni iki yıldır takip eden doktorumun tavsiyesi.. kendi doktorum aşılamadan dahi ücret almadı. para almak için herhangi bir uygulama ya da duygu sömürüsü yapmadı. ben ona çok güvendiğim için sözünü dinledim diyebilirim. tabii ki inşallah pişman olacak birşey yaşamam..

X