2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

Kızlar merhaba yarın opum var dualarınızı bekliyorum. Ohss riskinden dolayı doldurulacak embriyolar. Doktorum adet olacaksın sonra hazırım ben dersen transferi yaparız dedi. Opudan kaç gün sonra adet olunuyor bileniniz var mı :110:
Canmbenm bugn opu oldu bende kendi kendime adet olmuyrm doktor tarlusl yazdi bugn basladm sali btcek 2-3gn icinde adet olcm gtcem ilac vercek rahimi hazrlamak icin benmde donduruldu

Kizlar bugun aradi embriyolok 4 yumurtam olmustu 3ü dollenmis ..ikisini 3 gun olarak trasfer edicez dedi..bende genetik test yaptirmak istiyorduk dedim 5 . Gune gitmezmi dedim,o zaman doktorunuzla bir konusalim size haber veririz dedi..Yarin muhtemelen ebriyo sayiniz az 5 .gunu beklemek risk olabilir diyecekler siz karar verin derlerse ne yapayim ya bekliyeyimmi yoksa 3 gun trasferi yaptirayimmi ??Bu 3 . Denemem ebriyo olusmasina ragmen tutunmama sebebi icin genetik test yaptirmak istemistik..onun icin embriyonun 5 . Gune gelmesi lazim..napayımmm moralim bozuk bu tedavimde ..kafamda deli sorularrr :KK43: :KK43:

Kizlar bugun aradi embriyolok 4 yumurtam olmustu 3ü dollenmis ..ikisini 3 gun olarak trasfer edicez dedi..bende genetik test yaptirmak istiyorduk dedim 5 . Gune gitmezmi dedim,o zaman doktorunuzla bir konusalim size haber veririz dedi..Yarin muhtemelen ebriyo sayiniz az 5 .gunu beklemek risk olabilir diyecekler siz karar verin derlerse ne yapayim ya bekliyeyimmi yoksa 3 gun trasferi yaptirayimmi ??Bu 3 . Denemem ebriyo olusmasina ragmen tutunmama sebebi icin genetik test yaptirmak istemistik..onun icin embriyonun 5 . Gune gelmesi lazim..napayımmm moralim bozuk bu tedavimde ..kafamda deli sorularrr :KK43: :KK43:

Valla karar verememekte haklisin canim ama ben olsam transfer olurdum herhalde ya genetige yolladin diyelim bisi cikarsa allah korusun çözümü var mi?

Can'ım benim bence 3 denemen olduğu için yaptır kesin benimde 3 gün embriyo suydu ve 3 denememdi beni yönlendiren olmadı koydular 0.5 çıktı riske atma sonunda daha çok üzülüyor insan

ZehreNur ZehreNur canim benimde opudan sonra iş e baslamam gerekiyo agrilarin nasil iş e gidiliyo dimi.. benimde is yerimde kimse bilmiyo :KK39:
Evet canım çok şükür gidebildim.iki gundur calısıyorum ama karnımın alt bolgesinde agrı var yanlarada vuruyor bazen.yürürken uzanırken rahat degilim.işe gitmemde engel olmadı ama şu iki gündür cok yoruldum yarın evdeyim Allahtan
Bide afedersin kabız oldum galiba o da rahatsız ediyor.narkoz bulantı kusma yapıyorsa sende mide bulantı kesici ilac vursunlar mutlaka yoksa gece boyu kusarsan işe gidemezsin.bana sordular alerjik durum var mı falan diye narkozun ates kusma yaptıgını soyledim

C

Canim ilk once butun tedeviler kididen kisiye degisisir..mesela benim erkek kisirligi oldugu icin yumurta ile sperm dollendikten sonra ilk 3 gun yumurtanin kalitesi iyi olursa saglikli ilerliyor ama 3 .gunden sonrasi sperm faktoru devreye giriyor en iyi sperm ile mikroenjeksiyon yapilsa bile 3 . Gunden sonra yumurta gelisimi durabiliyor..5 . Gune gelirse tutunma ihtimali daha yuksek oluyor ..ama şu da varki birçok kişi 5 güne giden embriyo trasferı yapılsa bile hamile kalamiyor..3.gün konup hamile olanlar var..
Benim kendi tedevimle ilgili merak ettigim 2 kere 3 . Gun kondu olmadi bu sefer rıske hirıp 5. Gune bekletsemmi diyorum ama bilmiyorum napsam..ebrıyo sayım cok olsa bır kismi dondurulup 5gun trasferi olsbilir ama embrıyo sayım her seferınde düşüyor..haliyle doktor belki rahimde tutunur diye 3 .gun trasfer edıyor..uzun uzun oldu ama her tedavi kişiye göre farklilik yaratıyor onu anlatmak istedim..
Senin durumun bana benziyor tek fark benim ilk tedavim
Ve biliyosun zaten 3 embriyo dan ikisi kaliteli oldu.
2. Gün donduruldu.embriyolog riske atamayız ne kadar erken anne rahminde olursa o kadar iyi dedi
Allah en dogru kararı verdirsin tez zamanda kucagın dolsun

Evet canım çok şükür gidebildim.iki gundur calısıyorum ama karnımın alt bolgesinde agrı var yanlarada vuruyor bazen.yürürken uzanırken rahat degilim.işe gitmemde engel olmadı ama şu iki gündür cok yoruldum yarın evdeyim Allahtan
Bide afedersin kabız oldum galiba o da rahatsız ediyor.narkoz bulantı kusma yapıyorsa sende mide bulantı kesici ilac vursunlar mutlaka yoksa gece boyu kusarsan işe gidemezsin.bana sordular alerjik durum var mı falan diye narkozun ates kusma yaptıgını soyledim

Bende narkoz bisi yapmamisti daha once ameliyat gecirdim..
Kabizlik icin probiyotik hap al canim cok ise yariyo.. :KK66:

Tabi öyle olursa trasfer edilmiyor..ama genetikten sağlam gelenlerde %100 tutuyor diye bişey de yok :KK43:

Canim ben sunu anlamadim diyelim ki genetik testi yaptirdin Allah korusun bozuk cikti ee bundan sonra hic tup bebek yapma mi dicekler sana o kismi nasil oluyo?
Bide 5. Gune kadar gidemediler diyelim bu sefer embriyolari kaybediyomusun?transfer iptal mi oluyo

Senin durumun bana benziyor tek fark benim ilk tedavim
Ve biliyosun zaten 3 embriyo dan ikisi kaliteli oldu.
2. Gün donduruldu.embriyolog riske atamayız ne kadar erken anne rahminde olursa o kadar iyi dedi
Allah en dogru kararı verdirsin tez zamanda kucagın dolsun
Sagol canim senin tutmadi galiba hamilelik takvimi olmadiği için öyle düşündüm..bunuda koydursam olmazsa erkek kisirliği ile ilgili basarili bir ürolog ilemi görüşsem diyorum.. çok karişik konular ya..bizim degerlerden kotu olup tup ve ya dogal yolla hamile kalanlar var ya anlayamiyorum niye olmuyor :KK43:

X