2015 Tüp Bebek Ücretleri!

Ne ise yaradi hic tedaviye baslayali bi yilda rahimde yara yaktirdim,hsg cektirdim,polip aldirdim,bi asılama 2 de tüp bebek denedim olmayinca olmuyo demekki kizlar kismet bu isler..
bi yerdede işte umut emek kalsın umut kalana kadar diyoruz kim bilir varsa kısmette erinde gecind olucak yoksada yapacak bişey yok elimizde bol bol dua edebiliyoruz

bi yerdede işte umut emek kalsın umut kalana kadar diyoruz kim bilir varsa kısmette erinde gecind olucak yoksada yapacak bişey yok elimizde bol bol dua edebiliyoruz
Haklisin..Yani simdi ara verdim yaz sonu yapim kalan hakkimi diyorum ama bi yandanda umut iste bu kez 3. Deneme 2 embriyo transfer edilecek belki tutar diyorum kafam allak bullak..

Eylulde yaptirdim..
bu gün bir hafta oldu hep yattım dinlendim bu gün eczaneye çıktım eve döndüm bu gün sürekli sol tarafımda sancı var yumurtlama günlerim yumurtalarmı ağrı yapıyo bayağı rahatsız edici bide ilişki için bişey demediler kağıtlarda 20 gün yasak yazılı sizde ne demişlerdi hafif kanamalarım vardı iki gündür kesildi antibiyotik ve ağrıkesici bide kan hapı verdiler kullanıyorum

Haklisin..Yani simdi ara verdim yaz sonu yapim kalan hakkimi diyorum ama bi yandanda umut iste bu kez 3. Deneme 2 embriyo transfer edilecek belki tutar diyorum kafam allak bullak..
inşallah mevla hayırlısıyla yüzünü güldürsün canım anlıyorum sizleri benim bir kızım var 16 yaşında dualarımda önceliğim sizlersiniz ALLAHIMönce hiç tatmayanlara tattır sonra bana diyorum inanın

ALLAH insaflı insanlarla karşılaştırsın iki yıl evvel düşük yaptım 3 aylık bebeği atmışsın ama lezyonlar var dediler küretaj yaptılar canlı canlı sade bir ağrı kesici iğneyle operasyon sonrası kendimi kaybettim 18 saat sonra açtım gözlerimi ve 3 ay kendime gelemedim ve iki buçuk yıldır istediğimiz halde olmadı halada uğraşıyoruz
Bu tür durumlarda mahkemeye başvurup bilirkişi ile tespit yaptırmak lazım aslında, uğraşılsa çok uğraşılır ama boş ver Allah'ından bulsunlar deyip önümüze bakıyoruz

bu gün bir hafta oldu hep yattım dinlendim bu gün eczaneye çıktım eve döndüm bu gün sürekli sol tarafımda sancı var yumurtlama günlerim yumurtalarmı ağrı yapıyo bayağı rahatsız edici bide ilişki için bişey demediler kağıtlarda 20 gün yasak yazılı sizde ne demişlerdi hafif kanamalarım vardı iki gündür kesildi antibiyotik ve ağrıkesici bide kan hapı verdiler kullanıyorum
Korkma canim normal bende de ayni sanci oldu 10 gün kanama oldu korktum doktoru aradim normal dedi.Sora pespese 2 kez adet oldum yani 10 gun arayla Adet duzenim 2 aya normale döndü bas dönmesi falan oldu üzüm yedim iyi beslen ve panik yapma korkacak bisi yok geciyo cok gecmis olsun..

inşallah mevla hayırlısıyla yüzünü güldürsün canım anlıyorum sizleri benim bir kızım var 16 yaşında dualarımda önceliğim sizlersiniz ALLAHIMönce hiç tatmayanlara tattır sonra bana diyorum inanın
Ay allah bagıslasin canim cok saol iyi niyetin icin isteyen herkese nasip etsin rabbim iyi anne olalim hayirli evlat yetistirelim tek dilegim bu..

Bende de aynı sey oldu..Hsg temiz cıktı bi ay sonra asılama oldum tabi o ay sürekli ultrasonla takip edildi yumurtalarım muayene oldum yani ama son hafta asılamaya 3 gün kala polip var dediler bi tane öylece aşılama oldum mecbur ilac kullanmistim cunku okadar..Neyse tutmadi ve bi ay sora histereskopi oldum 2 tane polip cıkardilar..
Aynı şeyleri birebir yaşamışız ben özellikle ordum engel olmaz ama tüp bebekte mutlaka aldır dedi bende aşılamada engel değil ama tüp bebekte neden engel dedim rahim sanıp yerleşebilir dedi o an aklım almadı şoka girdim sonra araştırdım alınması gerekiyormuş yalancı polip olabilir regli bitimi görüşürüz dedi aşılamaya devam etti ve tutmadı üstelik bu aşamada troid haşimato olduğumu öğrendim 6 aya yaklaştım troid düştü polipler alındı ama ben hala hamile kalamadım siz hamile kalabildiniz mi?

bende görünürde polip yok, umut bahçecide cem bey belki polip vardır histeroskopi yapalım bir dedi ama büyük ihtimalle birşey çıkmaz biz tedbir amaçlı yapacaz dedi. yalnız benim problemim anestezi bende vertigo atakları başlatıyor o yüzden 2 işlem bir anda çıksa belki katlanılabilir bir durum olabilir diyeceğimde , 1-1.5 yıl vertigo ataklarım devam etmişti yeni yeni geçiyor tekrar kaldırabilirmiyim bilemiyorum o süreci
Ofis histeroskopisi anestezisiz yapılıyor bana öyle yapılmıştı.

bendede aynı oldu üst üste iki aşılama ikincinin son anında farkedildi hamileleik oluşmazsa histereskopi dediler öylede yaptılar gerçekten varmış aldılar
Peki polip alındıktan sonra doğal yolla ya da tedavi ile hamile kalabildiniz mi bana 6 ay bekle olmazsa aşılama oda olmazsa tüp bebek dediler.

normalde ultrasonda farkediliyorsa ya bizim doktorlarda iş yok ya aletlerde iş yok hsg birde daha gelişmiş görüntüleme sistemi derler en azından tüpler için. 100 den fazla ultrasona girmişimdir farklı doktor ve aletlerle hiç biride polip var demedi. hatta ben dış gebelik ameliyatı geçirmiştim ve aynı zamanda da kürtaj olmuştum fark edilse o zamanda görülmezmiydi. insanı tereddütte bırakıyor doktrlar. tüp bebek için yumurta toplama işlemi sırasında histeroskopi yapsalar keşke doktorla görüşmek lazım sanırım bu konuyu.
Aynen canım çokkk haklısın bende sayısız hastane ve doktorla görüştüm 9 hastaneden sadece 1 tanesi fark etti ama tüp bebek merkeziydi ve cihazları daha farklıydı hatta ben inanmayıp devlete gittim orada baktırdım cihazları hassastır ondan görmüşlerdir dei ve baktı oda gördüm emin olmak için ofis histeroskopisi istedi üniversitenin tüp bebek merkezinde anestezisiz ofis histeroskopisi yapıldı.
Bende sırf yumurta toplama ve transferden korktuğum için tüp bebek denemeye korkuyorum.

Adet ağrısı adet düzensizliği ara kanamalar ve reglin parça parça geliyor mu?

Peki polip alındıktan sonra doğal yolla ya da tedavi ile hamile kalabildiniz mi bana 6 ay bekle olmazsa aşılama oda olmazsa tüp bebek dediler.
canım benim zaten nedensiz kızırlık kendiliğinden olmasını bekleyecek kadar yaşım genç deil 39yaşımdayım benim operatif histereskopi oldu daha çok yeni bir hafta oldu üzerinden 1adet dönemi geçsin gel dediler yani mart gibi gene aşılama düşünüyorum

canım benim zaten nedensiz kızırlık kendiliğinden olmasını bekleyecek kadar yaşım genç deil 39yaşımdayım benim operatif histereskopi oldu daha çok yeni bir hafta oldu üzerinden 1adet dönemi geçsin gel dediler yani mart gibi gene aşılama düşünüyorum
Bende 27 yaşındayım bana da sebepsiz kısırlık dediler belki polip sonrası hamile kalabilirsin bekle dediler 6 aya yaklaştı hamişle kalamadım bende tekrar iğne tedavisi denemeyi düşünüyorum martta siz nerede aşılama deneyeceksiniz diğer aşılamalarınızı nerede olmuştunuz

Bende 27 yaşındayım bana da sebepsiz kısırlık dediler belki polip sonrası hamile kalabilirsin bekle dediler 6 aya yaklaştı hamişle kalamadım bende tekrar iğne tedavisi denemeyi düşünüyorum martta siz nerede aşılama deneyeceksiniz diğer aşılamalarınızı nerede olmuştunuz
ben zeynep kamil hastanesinde yaptırdım öncekileride polip operasyonunuda gene orada devam edeceğim

Hımm çok yoğun orası bana da çok uzak
evet banada uzak ben dört leventte oturuyorum ama infertile 2 bölümüne gidiyorum zaten sürekli onlar çağırıp yönlendiriyor su gün gel bu gün gel diye saarinde gidip giriyorum ve bana çok durgun geliyor memnunum ama infertile 1 çok kalabalık dediğiniz gibi

evet banada uzak ben dört leventte oturuyorum ama infertile 2 bölümüne gidiyorum zaten sürekli onlar çağırıp yönlendiriyor su gün gel bu gün gel diye saarinde gidip giriyorum ve bana çok durgun geliyor memnunum ama infertile 1 çok kalabalık dediğiniz gibi
Kocaelideyim ben üniversiteler özelden ilgili ama bekleme işi uzun sperm testi için 3 ay bekliyorsun 2 ayda tüp bebek için 5 ay gitti

X