2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Canım genel olarak mı az hareket ediyor senin bebiş? Benimki de az hareketli de ondan soruyorum ben de 34, haftadayım inş.
Vala basindan beri cok hareketli bi bebek degil ama doktorumun dedigine göre ben az algiliyomusum hareketini o kipirdiyo ama sen farketmiyosun diyo ben pek zayif bi anne sayilmam belki ondandir gercrktende son bikac haftadir güclü hissettim hareketlerini ondan önce hafif kipirdilardi telas etme canim yaa keyfi yerinde olsunda varsin az hareket etsin havalar nasi sicak baksana belki onlarda etkileniyodur :KK66:

Aynen canim yaa insallah :KK16: peki senin dogum seklin belli oldu mu?
benim bir hafta önceki kontrolümde normal doğuma bir engel yoktu.bebeğim iri bebekte değil.normal doğum tercihim biraz korksamda:) ama son anda herşey değişebiliyor ama ben hep hayırlısı neyse o olsun diyorum.bakalım bekleyip göreceğiz.bir ara doğumdan çok korkuyordum ama şimdi ağrılar herşey gelir geçer önemli olan bebeğimi sağlıcakla kucağıma almam diye düşünüyorum.şuandaki tek endişem bu.İnşallah hepimiz bebişlerimizi kucağımaza aldığımız o güzel anı yaşarız allahın izniyle.

benim bir hafta önceki kontrolümde normal doğuma bir engel yoktu.bebeğim iri bebekte değil.normal doğum tercihim biraz korksamda:) ama son anda herşey değişebiliyor ama ben hep hayırlısı neyse o olsun diyorum.bakalım bekleyip göreceğiz.bir ara doğumdan çok korkuyordum ama şimdi ağrılar herşey gelir geçer önemli olan bebeğimi sağlıcakla kucağıma almam diye düşünüyorum.şuandaki tek endişem bu.İnşallah hepimiz bebişlerimizi kucağımaza aldığımız o güzel anı yaşarız allahın izniyle.
Amin canim insallah umarim normal dogum olur en güzeli o tabi ama Rabbim hangisi hayirlisi ise onu nasip etsin bizlere cok degil en fazla bi ay sonra bu topikte sürekli bebislerin dogumdan sonraki muhabbetleri ile dolup tasacak (emzirme uyuma gaz sorunu vb) insallahhh... :KK68:

Ohhh masallah size :) agrilarin ne durumda canim iyi misin bebisle rahat ilgilenebiliyosun demi

Cok sukur hic agrim yok kizlar hafif regl agrisi gibi oluo gunde 2 defa felan zaten pembe akinti gelio azicik .
ilgilenmemmi teyzesi ilk gun alamadim kucagima ama simdi kucaktan inmio :)
Allah razi olsun ilginiz icin kizlar kendimi yanliz hissetmiorum..

Amin canim insallah umarim normal dogum olur en güzeli o tabi ama Rabbim hangisi hayirlisi ise onu nasip etsin bizlere cok degil en fazla bi ay sonra bu topikte sürekli bebislerin dogumdan sonraki muhabbetleri ile dolup tasacak (emzirme uyuma gaz sorunu vb) insallahhh... :KK68:
amin canım inşallah o günleri de görürüz hep birlikte :)

Cok sukur hic agrim yok kizlar hafif regl agrisi gibi oluo gunde 2 defa felan zaten pembe akinti gelio azicik .
ilgilenmemmi teyzesi ilk gun alamadim kucagima ama simdi kucaktan inmio :)
Allah razi olsun ilginiz icin kizlar kendimi yanliz hissetmiorum..
Ne güzel canim benim cok sevindim bizim icin öp minigi ne de güzel biseydir o simdi :KK15:

Vala basindan beri cok hareketli bi bebek degil ama doktorumun dedigine göre ben az algiliyomusum hareketini o kipirdiyo ama sen farketmiyosun diyo ben pek zayif bi anne sayilmam belki ondandir gercrktende son bikac haftadir güclü hissettim hareketlerini ondan önce hafif kipirdilardi telas etme canim yaa keyfi yerinde olsunda varsin az hareket etsin havalar nasi sicak baksana belki onlarda etkileniyodur :KK66:
Ay canım nasıl.içimi rahatlattın sorma. Benimki de öyle aman aman hareketli değildi ama son zamanlarda iyice azaldı.gibi. Ben de zayıf bi anne adayı değilim canım, belki de onun da etkisi vardır. Tşk ederim canım cevapladığın için.

anladım canım çok geçmiş olsun. tabi bu durumda haklısın.anne sütünden sarılık kapma neden oluyormuş bilgin varmı?
hiçbir sebebi yok ve teşhis için sadece deneme yanılma yöntemini kullanıyorlar.Ama benim ilk gün hiç sütüm inmedi ve bunu ben geç farkettim sıkyordum damla damla çıkıyordu meğerse yeterli değilmiş ve kuzenim bebek yoğun bakım hemşiresi yeni doğan bebek sarılık olsun istemiyorsan asla aç bırakmayacaksın diyor

Ay canım nasıl.içimi rahatlattın sorma. Benimki de öyle aman aman hareketli değildi ama son zamanlarda iyice azaldı.gibi. Ben de zayıf bi anne adayı değilim canım, belki de onun da etkisi vardır. Tşk ederim canım cevapladığın için.
Rica ederim canim nedemek emin ol büyük etkisi var takma kafana cok defa acile kostum bu konuda nstye bi sorun cikmadi cok sükür kafalarina göre hareket ediyolar iste sen stres etme daha cok düzene girer emin ol

Kizlar biz bugun doktordan geldik. Cati muayenesi yapti doktor. 1 cm. Acilma varmis. Yerlesmis. bebegin basina dokundum dedi doktor. Normal doguma uygunmus kemik yapim. 3010 kg olmus kuzu. Yalniz nst ye girmeden once gumbur gumbur hareketliydi. Ama nst ye girince uyanmak bilmedi. İki kere nst ye girdim 1.5 saat surdu nerdeyse. O kadar cikolata yedim kac kere karnimi sarstilar yok uyanmadi hanfendi:-)

seni o kadar iyi anlıyorum ki benimde 6 yaşında bir oğlum var.onu düşünmekten kendimi ve bebişi düşünemiyorum onun psikolojisi benim için çok önemli acaba ilk o mu görse bizimle hastaneye gelsemi babaannedemi kalsa acaba doğumdan sonra hastaneye onlarlamı gelse yoksa babası sadece 4 ümüzün olduğu bir andamı kardeşi ile ilk karşılaşmasını yaşasa yani aklımda deli sorular.annelik çok başka birşey 2 gün önce anne sana birşey olmasından çok korkuyorum dedi korkma oğlum sen doğduğunda bak bana hiçbirşey olmadı yine olmayacak Alahın izni ile dedim ama içim koptu.canın acıyacak ama diyor hayır acımayacak dedim.yani anlayacağın annelik çokkkkk zor ve çok duygusal bir yapıya büründürüyor insanı
aynen beni tarif etmişsin
Bu gece babaaannesinde kalacak benim oğlan Hakkımızda hayırlısı bekliyorum son saatlerim artık

Merhaba bugun doktor kontrolumuz vardi 34+1 gunluk hamileyim ve haftaya seker yuklemesi yapacaklar bu haftalarda yapan oldumu merak ettim

hiçbir sebebi yok ve teşhis için sadece deneme yanılma yöntemini kullanıyorlar.Ama benim ilk gün hiç sütüm inmedi ve bunu ben geç farkettim sıkyordum damla damla çıkıyordu meğerse yeterli değilmiş ve kuzenim bebek yoğun bakım hemşiresi yeni doğan bebek sarılık olsun istemiyorsan asla aç bırakmayacaksın diyor
sütüm gelirse sürekli emzireceğim artık:) umarım diğer durum olmaz ama tabiki o durumda mama hazır bulund
Merhaba bugun doktor kontrolumuz vardi 34+1 gunluk hamileyim ve haftaya seker yuklemesi yapacaklar bu haftalarda yapan oldumu merak ettim
ilk defa mı şeker yüklemesi yaptıracaksın yoksa ikinci kez mi? çünkü baya geç bir zaman da nedeni ne acaba merak ettim.

sütüm gelirse sürekli emzireceğim artık:) umarım diğer durum olmaz ama tabiki o durumda mama hazır bulund

ilk defa mı şeker yüklemesi yaptıracaksın yoksa ikinci kez mi? çünkü baya geç bir zaman da nedeni ne acaba merak ettim.

Ilk defa yapacaklar bebek biraz iri dedi baska bisey demediler haftaya pazaryesi randevumuz var

X