2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Aa bende 8 temmuzda gidicem :) desene ayni gun gorcez kizimizi :)
benim sata gore 33+3
ultrasona gore 36+2 :)
gerçekten mi ayy ne güzel aynı güne denk gelmiş randevular :) seninki baya karışık cnm bakalım kuzu hangisine göre gelecek bu gittiğinde netleşir iyice senin hayırlı haberlerini bekliyoruz cnm

gerçekten mi ayy ne güzel aynı güne denk gelmiş randevular :) seninki baya karışık cnm bakalım kuzu hangisine göre gelecek bu gittiğinde netleşir iyice senin hayırlı haberlerini bekliyoruz cnm

Evet canim sansa bak :) hem saglik ocagina hemde hastaneye randevum var bakalim :)
evet bende cok merak ediyorum insallah bakalim ne diycek doktor cok sabirsizlaniyorum allahtan az kaldi zaman gecio sende muayneden sonra yazarsin bana :KK66:

mesela çatım darsa kesinlikle normal doğum yapamıyormuyum hiç mi imkan yok
Benim ilk hamileliğimde 2cm açılmıştı muayenede ebe çatı çok dar 30 40 dikiş olur dedi ama tercih benimdi.benim de çatı dar olan tanıdığım normal doğum yapıp arkasından genital bölge estetiği yaptıran biri vardı öyle olur diye korktum.sezeryan tercih ettim.ben 2 sezeryanı da çok rahat atlattım ama yine de normal doğum yapmayı isterdim.hayırlısı tabi öncelikle.

Bu arada arkadaslar hurmayi tek sayida yemek gerekmis...
Peygamberimizde hurmayi ya bir tane ya 3 tane yasa 5 tane yiyin demis...

Amerikalı bilim adamları diyor ki : Hurmayı tek sayılar(1-3-5) üzerinden yerseniz şekeri karbonhidrata çeviriyor ve vücuda enerji veriyor. Eğer çift olarak yerseniz(2-4-6) şeker potasyuma dönüşüyor ve böbrekleri olumsuz etkiliyor.

Bu arada arkadaslar hurmayi tek sayida yemek gerekmis...
Peygamberimizde hurmayi ya bir tane ya 3 tane yasa 5 tane yiyin demis...

Amerikalı bilim adamları diyor ki : Hurmayı tek sayılar(1-3-5) üzerinden yerseniz şekeri karbonhidrata çeviriyor ve vücuda enerji veriyor. Eğer çift olarak yerseniz(2-4-6) şeker potasyuma dönüşüyor ve böbrekleri olumsuz etkiliyor.

Allah allah ben 2 tane atiyorum agzima ozaman 1 tane yiyim.

Allah allah lolalucy lolalucy esin ablam 5.aydan itibaren tuketiyor ama bir sorun olmamis. Bende onun icin yiyorum her gun 2 tane hem enerji verio hem tatli hosuma gidioseviyorum cunku.
olsaydi esin ablam simdiye kadar dogururdu herhalde.
Aman bana birşey olmadı ama siz yine de temkinli olun benim yüzümden doğurmaya kalkmayın erkenden. Ben yedim evet hem de günde 4-5 tane falan. Doktorum da yiyebilirsin birşey olmaz demişti.

Aman bana birşey olmadı ama siz yine de temkinli olun benim yüzümden doğurmaya kalkmayın erkenden. Ben yedim evet hem de günde 4-5 tane falan. Doktorum da yiyebilirsin birşey olmaz demişti.

Dogru soyluyorsun abla haklisin ben kesiyim cunku regl olucak gibi agrim oluyor ne olur ne olmaz dimi

Herkese merhaba burdan tekrar devam edilmesine sevindim.Kızlar dün doktor randevüm vardı.bu arada 32+5 deyim.ara ara sancılarım oluyordu.kasılmaları henüz pek net anlayamadığım için var diyemiyorum.nst ye bağlandım herşey normal ama doktor şikayetlerimi söyleyince serviks uzunluğuna baktı vajinal muayeneyle.2.8 miş. erken doğum olacağını zannetmiyorum ama dikkat et bol bol dinlen dedi.korktum açıkçası.32+5 de bu uzunluk ne kadar riskli ve böyle ir sorunu olan yada nilgisi olan varmı konu hakkında.

Herkese merhaba burdan tekrar devam edilmesine sevindim.Kızlar dün doktor randevüm vardı.bu arada 32+5 deyim.ara ara sancılarım oluyordu.kasılmaları henüz pek net anlayamadığım için var diyemiyorum.nst ye bağlandım herşey normal ama doktor şikayetlerimi söyleyince serviks uzunluğuna baktı vajinal muayeneyle.2.8 miş. erken doğum olacağını zannetmiyorum ama dikkat et bol bol dinlen dedi.korktum açıkçası.32+5 de bu uzunluk ne kadar riskli ve böyle ir sorunu olan yada nilgisi olan varmı konu hakkında.

Canim ya sen genede doktorun dedigini dinle dinlen bu arada serviks uzunluguna nasil bakti merak ettm benimki bundan bahsetmiyor bile de :/

Canim ya sen genede doktorun dedigini dinle dinlen bu arada serviks uzunluguna nasil bakti merak ettm benimki bundan bahsetmiyor bile de :/
Ben bir aydır Almanyada yaşıyorum. Burda önce ebe bakıyor sonra doktor odasına alınıyorum yani daha önem veriyorlar burda onu anladım.Türkiyedeki doktorumda maalesef bu konu ileilgili hiç ilgilendirmedi ve ölçümde yapmadı yada sonradan kısalma oldu bilemiyorum.Ama şunu anladımki doktor talep etmese bile siz doktorunuzdan ölçmesini isteyin çünkü allah korusun erken doğuma sebep olabiliyor ve heleki erken dönemlerde kısalmışsa dahada riskliymiş.ben sadece zaman zaman ağrılarım olduğunu söyledim o da gerek gördü baktı sanırım.

bu arada nasıl baktı diye sormuşsun.önce elle daha sonrada vajinaya bir takım aletler sokarak muayane etti bu şekilde ölçtü.

Ben bir aydır Almanyada yaşıyorum. Burda önce ebe bakıyor sonra doktor odasına alınıyorum yani daha önem veriyorlar burda onu anladım.Türkiyedeki doktorumda maalesef bu konu ileilgili hiç ilgilendirmedi ve ölçümde yapmadı yada sonradan kısalma oldu bilemiyorum.Ama şunu anladımki doktor talep etmese bile siz doktorunuzdan ölçmesini isteyin çünkü allah korusun erken doğuma sebep olabiliyor ve heleki erken dönemlerde kısalmışsa dahada riskliymiş.ben sadece zaman zaman ağrılarım olduğunu söyledim o da gerek gördü baktı sanırım.

Valla yurt disi daha ilgileniyormus bizimki yatiosun cihaza suyu guzel kilosunu dio yuzunu gosterio tamam bitti.
bende soriyim bir dahakine baksin biz sormasak bisi demiorlar arkadasim o kotu ya bende cahilim ilk gebeligim :KK43:

X