2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

farklı turuncu renkli gibi pede ögle bırakmış çünkü inşallah canım ya haftaya p.tesi yada salı gidicez bakalım.
doktorda dedi dişarı çıkmamaya çalış evde yanlız kalma ( ki mecbur kalıorum )
yürüyüş yap evde dedim dişarıda yapamam ağrım var nasıl dedi tarif ettim ona baktırman lazım dedim.
dedim dişarda yürürsem millet dalga gecer benlesünnet olmuş çocuklar gibiyim Gülüştük felan keşke kadın dogum doktorum aile hakimim olsaymış valla adamcagız bir ilgili bir ilgili ayaklarıma baktı davul gibi bu ne hal dedi dedim durum bu tuz tüketimi hemen hemen sıfır ama ayakları yukarı dik dikkat et agır iş yapma ayakta kalma mümkünse 10 dk dur sonra otur dinlen kalk dedi :)
Sen diğer doktora gitmeden çok yürüyüş yapma ve ağır işde.çünkü baskı yapıyor diyosun belki bebek aşağıdadır önlemini al yinede.Tansiyonun normalse idrar tahlilindede protein çıkmadıysa korkma normal şişlikler olabiliyormuş.Bende gittim doktora bugün yazdım ama görmedin galiba :)

Sen diğer doktora gitmeden çok yürüyüş yapma ve ağır işde.çünkü baskı yapıyor diyosun belki bebek aşağıdadır önlemini al yinede.Tansiyonun normalse idrar tahlilindede protein çıkmadıysa korkma normal şişlikler olabiliyormuş.Bende gittim doktora bugün yazdım ama görmedin galiba :)
Benim bugun idrarimda protein cikti ne anlams geliyor tansiyonum yok

hayır görmedim canım bakarım şimdi çok şükür tansiyon normal ölçtürdüm proteinde yok..
aynen canım doktorda dedi belki bebek asagıda ondan baskılıo sen yürüme fazla dedi

Arkadaşlar benimde bugün kontrol günümdü.Daha önceki kontrolümde serviks 2.8 di.yani kısalmıştı.çok tehlikeli olmasad doktor bol bol yatmamı dinlenmemi söylemişti.Ama bugün çok şükür daha iyi 3 cm ye çıkmış.Herşey normal erken doğum olacağını düşünmüyorum ama yinede çok hareket etme dinlen dedi.Bebeğin kilosuyla ilgili bir şey diyemiyorum çünkü burda yani almanyada herzaman ultrasona sokmuyor doktorlar.Önce ebe bakıyor bütün kontrolleri yapıyor.nst ye sokuyorlar ve her gittiğimde idrar alıyorlar ve hatta bugün kan aldılar bazı tetkikler için.Zaten önemli olanda bunlar.ultrasonda sadece bebeişi göremiyorum ama hiç sorun değil sağlıklı olsunda zaten az kaldı görmeme allahın izniyle:emir_bebek:Bu arada ağdayı sordum doktora bu haftalarda doğuma kadar yaptırma dedi hatta jilet de kullanma dedi.Çünkü Bakteriye sebep verebilirmiş ve doğuma giderken hastanede temizliyorlarmış genital bölgeyi.Pek jilet yanlısı olmasamda mecburen idare edeceğim bir defaya mahsus artık :)

çok sevindim serviks konsuna tatlım bol bol yat aman dikkat et .
yoksa benim bakteri jiletten mi bulaştı :KK43:
ne güzel biz istedigimizde idrar ve kan alıp bakıorlar normalde bişi yok kuru kuru ultrason okadar.

kızlar ya bişi diycem size yazıp yazmamakla çok kararsız kaldım ama. yazıcam paylaşmam lazım.
malum dogum yaklaştı ve saati zamanı yok biliorsunuz.
ilk dogumum olacak ve evde yanlızım eşim mecbur çalışıo ve akşamları eve erken gelmeye çalışıor kıyamam..
kendi ailemle konuşmuorum biliorsunuz..
kayınvalidem 1 haftadır kuşadasında ve tatil yapıo.
tamam kimseye muhtaç degilim evimi temizlerim yemegimi yapıorum bazen eşim yapıo temizlik ve yemegi ama baya agırlaştım ve hiç düşünmüyormu az kaldı bu kız napıor die.
anlamadıgım konu ben ufak rahatsızlanınca gidiordum evini siliordum vs gene olsa gene yaparım.
kayınpederim evde yanlız şuan adamcagıza yemek yapan yok her aksam bir kaba koyuyorum eşime diorum götür babanda yesin eve davet edemiorum taksici gece 3 te gelio adamcagız.
oruç tutamıor baypass olduve bir ton ilaç içio.
kaynanam cokmu düşüncesiz anlamadım ben . tamam beni düşünmese bile eşini birakıp kaynımı alıp 1 hafta gittiler ve halacaklarmış 15 20 gün.
eşimde dediki doguma gelirsin anne oda dediki daha dogumuna 1 ay var. Sanki siparişle gelio çocuk..
kızlar yanlış anlamayın ama dertleşmek istedim sadece benmi fesat düşünüyorum yoksa olaylar tuhaf mı gelişiyor :110:
bazen yerimden kalkamıycak kadar halsiz oluyorum yataktan çıkmıorum eşim işten gelir gelmez bişiler hazırlayıp onume koyuyor ve evi temizlio çamaşır katlıo
allah razı olsun iyiki eşim var yoksa ben napardım :110:

çok sevindim serviks konsuna tatlım bol bol yat aman dikkat et .
yoksa benim bakteri jiletten mi bulaştı :KK43:
ne güzel biz istedigimizde idrar ve kan alıp bakıorlar normalde bişi yok kuru kuru ultrason okadar.
Olabilir canım birde doğuma yakın daha hassas oluyormuş ya tüylerin biraz uzun daha iyiymiş öyle dedi.sende sık sık yapma canım zaten enfeksiyonda var dikkat et.Evet her defasından idrar alıyorlar.Bu arada nst de kalp atışlarını dinlerken hıçkırdı canım oğlum kalp ve hıçkırık sesini birlikte dinledim :) sormuştum sana nasıl oluyor diye dinledim bak :)

kızlar ya bişi diycem size yazıp yazmamakla çok kararsız kaldım ama. yazıcam paylaşmam lazım.
ilk dogumum olacak ve evde yanlızım eşim mecbur çalışıo ve akşamları eve erken gelmeye çalışıor kıyamam..
tamam kimseye muhtaç degilim evimi temizlerim yemegimi yapıorum bazen eşim yapıo temizlik ve yemegi ama baya agırlaştım ve hiç düşünmüyormu az kaldı bu kız napıor die.
anlamadıgım konu ben ufak rahatsızlanınca gidiordum evini siliordum vs gene olsa gene yaparım.
kayınpederim evde yanlız şuan adamcagıza yemek yapan yok her aksam bir kaba koyuyorum eşime diorum götür babanda yesin eve davet edemiorum taksici gece 3 te gelio adamcagız.
kaynanam cokmu düşüncesiz anlamadım ben . tamam beni düşünmese bile eşini birakıp kaynımı alıp 1 hafta gittiler ve halacaklarmış 15 20 gün.
eşimde dediki doguma gelirsin anne oda dediki daha dogumuna 1 ay var. Sanki siparişle gelio çocuk..
kızlar yanlış anlamayın ama dertleşmek istedim sadece benmi fesat düşünüyorum yoksa olaylar tuhaf mı gelişiyor :110:
bazen yerimden kalkamıycak kadar halsiz oluyorum yataktan çıkmıorum eşim işten gelir gelmez bişiler hazırlayıp onume koyuyor ve evi temizlio çamaşır katlıo
RABBİM YARDIMCIN OLSUN İNŞALLAH EŞİN EVDEYKEN BEBİŞİN GELİR

Kızlar mrb,
33+6 günlük olduk şükür ama bebeğin sıvısı da sınırda :KK43:
Benimle aynı durumda olan var mı? Drunuz ne önerdi? Tedavi yönteminiz ne?
Çok endişeliyim :KK43:

Olabilir canım birde doğuma yakın daha hassas oluyormuş ya tüylerin biraz uzun daha iyiymiş öyle dedi.sende sık sık yapma canım zaten enfeksiyonda var dikkat et.Evet her defasından idrar alıyorlar.Bu arada nst de kalp atışlarını dinlerken hıçkırdı canım oğlum kalp ve hıçkırık sesini birlikte dinledim :) sormuştum sana nasıl oluyor diye dinledim bak :)
ay ne güzel bana denk gelmedi :)
evet canlı şahit olmuşsun ne mutlu sana ..
bende sık sık almıyım tatlım dikkat ediyim ozaman sağol uyardıgın için :)

Mşallah canım eşine.Kayın validen sanırım biraz düşüncesiz ondan ve bencil sanırım.Bende yurtdışındayım yalnızım ve eşim mecburen işde çok yoğun.Dolayısıyla sen sıkma canının evet zor olacak bizim için ama Allah büyük onunda kolaylığını verecek inşallah.Sen güçlü ol,ev işlerini çok düşünme eşin anlayışlı iyi zaten.Allah hpimizin yardımcısı olsun.

Canim benim yaa Allah büyük kuzum sen hiç sıkma canını hiç bir sorun yaşamayacaksin inşallah. Sen kendini fazla yorma yemek de temizlik de senden ve bebeginden önemli değil. Sal gitsin boşver en kötü ihtimal gündelikçi bi kadın çağır eve 50 en fazla 80 liraya temizliyorlar. Kayınvaliden maalesef düşüncesilik yapmış sanki biraz biliyor senin durumunu yaninda kimsen yok bi o var sana destek olmasi lazım ama neyse ne diyim sen bol bol dua et kuzum

Mşallah canım eşine.Kayın validen sanırım biraz düşüncesiz ondan ve bencil sanırım.Bende yurtdışındayım yalnızım ve eşim mecburen işde çok yoğun.Dolayısıyla sen sıkma canının evet zor olacak bizim için ama Allah büyük onunda kolaylığını verecek inşallah.Sen güçlü ol,ev işlerini çok düşünme eşin anlayışlı iyi zaten.Allah hpimizin yardımcısı olsun.

amin canım ya ben bırakamam eşim rahatsız + gelinim dogum yapıcak valla bilemedim ki..
sende yanlızsın dimi allah yardımcımız olsun zor evet cokşükür ki eşim anlayışlı ve yardım edio baya elim kolum oldu benim

Canim benim yaa Allah büyük kuzum sen hiç sıkma canını hiç bir sorun yaşamayacaksin inşallah. Sen kendini fazla yorma yemek de temizlik de senden ve bebeginden önemli değil. Sal gitsin boşver en kötü ihtimal gündelikçi bi kadın çağır eve 50 en fazla 80 liraya temizliyorlar. Kayınvaliden maalesef düşüncesilik yapmış sanki biraz biliyor senin durumunu yaninda kimsen yok bi o var sana destek olmasi lazım ama neyse ne diyim sen bol bol dua et kuzum

ögle yapıorum canım gündüz hep dua ediorum aman bişi olmasın die de eninde sonunda bebiş gelicek ve ne zaman belli degil.
temizligi eşim yapıo her aksam toz alıo elektrik süpürgesi çamaşır felan ütüsünü bile kendi yapıo daha ne yapsın valla hep diorum ona allah razı olsun iyiki varsin die oda edicem tabi yardım eşim degilmisin dio.
hamile degilkende regl zamanlarımda yapardı hep zaten :)

Canım doktor zaten sezeryan yapmak istemiyorum söyledi normal doğum daha iyi bebeği döndüre bilerik söyledi bu da hiç iyi değil dedi bekliyoruk bakalım dönücekmi kızım
Anladim canim. Doktorlara guvenemiyorum ben artik. O yuzden dedim. Kuzenimle aramda 10 gun vardi. Onunkisi 10 gun kucuktu bebek buyuk diye apar topar sezeryan yaptilar bir kac gun once. bebege 2700 gr. Diyolardi 2400 falan dogdu. Kuveze aldilar:KK43: sonrada kordon dolandi falan demisler basta oyle bisey soylemediler halbuki. Erken sezeryan oldugu icin sutude gelmedi mama vermisler hemen. :KK43:Doktorun biri dogum izninde oldugu icin iki doktora kaydirdilar onun hastalarini bize hasta yogunlugu fazla oldugu icin sezeryan yaptilar gibi geliyor. Ben de izne ayrilan doktora gidiyordum iyi ki degistirmisim doktorumu dedim boyle seyler olunca. Arkadaslarimin yarisi sezeryanla dogum yapti. Normal yapanlarda normal dogum icin direttikleri icin yapabildiler. Yoksa onlardan birkacina da sezeryan yapalim demisler. Hayirlisiyla kurtuluruz hepimiz insallah. :KK66:

amin canım ya ben bırakamam eşim rahatsız + gelinim dogum yapıcak valla bilemedim ki..
sende yanlızsın dimi allah yardımcımız olsun zor evet cokşükür ki eşim anlayışlı ve yardım edio baya elim kolum oldu benim
Evet canım yalnızım ve düşün burda hiç kimse yok yakınımda ama Allah büyük bebişlerimiz sağlıcakla gelsinde herşey yoluna girer inşallah.

Evet canım yalnızım ve düşün burda hiç kimse yok yakınımda ama Allah büyük bebişlerimiz sağlıcakla gelsinde herşey yoluna girer inşallah.
doğru söylüyorsun peki dogumdan sonra nasıl olucak sezeryan olursa felan sonuçta agrın sızın olucak anne gelmiycekmi yanına ? yardımcı olucak kimsen yokmu

doğru söylüyorsun peki dogumdan sonra nasıl olucak sezeryan olursa felan sonuçta agrın sızın olucak anne gelmiycekmi yanına ? yardımcı olucak kimsen yokmu
Annem vefat etti canım çocukken bizimkiler çok ister gelmeyi ama vize falan uzun işler birde herkesin orda bir sorumluluğu var yakın değilki bırakıp gelebilsinler.Eşim yabancı onunda annesi yok ama doğumda 3 hafta izine ayrılacak yanımda olacak o yüzden sorun yok.Türkiyede eşler için izin oluyormuydu? ne kadar?

X