2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Doktor normal dedi kilosunu ama işte az daha kilolu olsun istedim ama napalim sağlığı yerinde olsun yeter canım bebisin normal cümle mi kuruyor yoksa kelime mi söylüyor benim kızım konuşmaya hevesli değil işaret dili çok kullanıyor sen alıştırma yapıyormuşum bebisin konuşmaya teşvik için :)
Merhaba agustos anneleri bebisler nasil artik 1.5 yas oldular neler yapiyorlar .konusuyorlar mi.ben geen ay sutten kestim.yavas yavas konusmayada basladi.gee 2 kez uyaniyor hala bu ara dis sancilari var arka disler

Doktor normal dedi kilosunu ama işte az daha kilolu olsun istedim ama napalim sağlığı yerinde olsun yeter canım bebisin normal cümle mi kuruyor yoksa kelime mi söylüyor benim kızım konuşmaya hevesli değil işaret dili çok kullanıyor sen alıştırma yapıyormuşum bebisin konuşmaya teşvik için :)
Anne gel baba bay bay ari viz viz nenni bebek niloya aç uzun olanlar bunlar canim.konusuyorum onunla surekli yaptiklarimi anlatiyorum ne yaptigini soruyorum.bu sekilde

Merhaba herkese
Ben 2015 eylül anneleri başlığındaydım fakat benim aceleci oğlum ağustos bebeği olmuştu :)
Sizlere bir sorum var sevgili anneler. Aranızda halen daha adet görmeyeniniz var mı? Ben halen adet görmedim.. Oğlum bu ay allah nasip ederse 18.ayını dolduracak ve bende halen gelen giden yok. Çok sık emiyor halen oğlum. Aman acaba hamilemisindir diyenler çok oldu etrafımda. Ben de bugün acaba diyip direkt kan testi yaptırdım, sonuç negatif. 2-3 ay önce doktora gitmiştim, bir problem yok demişti ama açıkcası etrafımdakilerin tepkileri canımı sıkmaya başladı.. Var mı benim gibi olanınız?
Canım benim kızımda dün tam 1.5 yaşına girdi bende hala emziriyorum ama adet olalı çok oldu doktor sorun yok dediyse yapısal bişeydir sen takma etrafındakileri ama gebelik düşünmüyosan dikkat et tabi
Nasılsınız kızlar uzun zaman oldu... gece beslenmesini kesenler var mı aranızda benim oğluş gala geceleri kalkıp emiyor artık kesmek istiyorum gündüz emsin
canım benimki de hala gece emiyo bide emerek uyumya alışık ve yanımda uyuyo hiç istemiyodum ama mecbur kaldık alıştık nasıl ayırıcam yatağını sütten nasıl kesicem hiç bilmiyorum şimdilik kesmeyide düşünmüyorum

Canım bizde ufaklığından beri devamlı büyük çocukla konusur gibi hep konusuyoruz bayadır hep konusmaya zorluyo kendını dili döndükçe ama daha çok kelime seklınde cümle gibi olarak sadece mesela baba nerde? yok diye kendı soruyo kendı cevaplıyo.ya da bizim sorduklarımıza cevap veriyo tek kelime baba nerde diyorum iş diyo veya akşam eve gidince ben seni özledim diyorum iş diyo yani işe gitmişim özlemişim :) sen naptın ben yokken diyorum oyun diyo başka diyorum mama diyo başka diyorum eee ee diyo kendince gününü anlatıyo bana :) uzun kelımere zorlamaya basladı dün elektrik demeye calısıyo eleggirik diyo koptum gülmekten :KK48:

Canım bizde ufaklığından beri devamlı büyük çocukla konusur gibi hep konusuyoruz bayadır hep konusmaya zorluyo kendını dili döndükçe ama daha çok kelime seklınde cümle gibi olarak sadece mesela baba nerde? yok diye kendı soruyo kendı cevaplıyo.ya da bizim sorduklarımıza cevap veriyo tek kelime baba nerde diyorum iş diyo veya akşam eve gidince ben seni özledim diyorum iş diyo yani işe gitmişim özlemişim :) sen naptın ben yokken diyorum oyun diyo başka diyorum mama diyo başka diyorum eee ee diyo kendince gününü anlatıyo bana :) uzun kelımere zorlamaya basladı dün elektrik demeye calısıyo eleggirik diyo koptum gülmekten :KK48:
Maasallah kuzuya canım benim kızım bu ara işaret dilini öğrendi en çok onu kullanıyor şu iki üç gündür su hayır bir de ayyyyy ayy diye söylüyor ben öğretiyorum mesela kv gidince yada anneme üstünü giydirirken tane tane montumun giyiyoruz ve babanneye gidiyoruz dimi kızım diyorum başını sallıyor aciktiginda mama diyordu şimdi yanıma gelip gel gel diyor mutfağa çağırıyor işaret parmağıyla biberonu gösteriyor o daha kolayına gelmeye başladı

Maasallah kuzuya canım benim kızım bu ara işaret dilini öğrendi en çok onu kullanıyor şu iki üç gündür su hayır bir de ayyyyy ayy diye söylüyor ben öğretiyorum mesela kv gidince yada anneme üstünü giydirirken tane tane montumun giyiyoruz ve babanneye gidiyoruz dimi kızım diyorum başını sallıyor aciktiginda mama diyordu şimdi yanıma gelip gel gel diyor mutfağa çağırıyor işaret parmağıyla biberonu gösteriyor o daha kolayına gelmeye başladı
Maşallah canım :) Hergün yeni bişeyleri çıkıyo canım bizimde öyle oluyo daha önce söylediği bişeyi bidaha hiç söylemediği oluyo öyle böyle büyüyo minnoşlar

Merhaba arkadaslar bende uzunca bir süredir giremedim buraya. Kizim telefonu gorunce elimde almak istiyor. Hic alistirmadimda ama cevremizdekilerden sebep cok heves ediyo cep telefonuna. Sizinkilerde oylemi merak ettim. Benim kizim da masallah konusmaya hevesli annesi gibi :) bende cok erken konusmusum. Anne baba dede kedi niloya bombo momo tavsan kus doydu su mama oynuyo gibi seyler konusuyo :) cok tatli oluyorlar bu yaslarda. Disari cikmayi cok seviyo iste boyle bizde durumlar.

aa bana grup bildirimleri gelmemis bayadir yada gözümden kacti.
Arkadaslar grubumuzu aktif tutmaya calisalim bundan sonrada bilgi ve tecrübelerimize daha fazla ihtiyac duyabiliriz. Konusmalari hakkinda, emzik biraktirma denemeleri, bez birakma, oda ayirma, gece gögüsten kesme vs vs. bazilarinin daha süresi var simdiden iletisimde kalalim :)

aa bana grup bildirimleri gelmemis bayadir yada gözümden kacti.
Arkadaslar grubumuzu aktif tutmaya calisalim bundan sonrada bilgi ve tecrübelerimize daha fazla ihtiyac duyabiliriz. Konusmalari hakkinda, emzik biraktirma denemeleri, bez birakma, oda ayirma, gece gögüsten kesme vs vs. bazilarinin daha süresi var simdiden iletisimde kalalim :)
Ben sonradan dahil oldum ama dediğin doğru aktif olursak en azından birbirimize yol gösterip yardımcı olabiliriz canim

Kızlar nasılsınız?
Bebekleri cümle kuran yada tuvaletini söyleyen varmı.. anne gel anne git dışında başka cümle yok anne giti banyoya girdiğinde cikarmiyim diye söylüyor çok akıllılar ama çevremde ki bebekler bu zamanlar daha fazla konuşuyorlardı bizimkiside çok konusuyo ama kendi dilinde sizinkilerde olemi söylediğim herşeyi anlayıp yapiyo ama konuşmada sanki biraz yavasiz

Canım Maasallah bebisine benim kızım 21 aylık olacak Mayıs 6 da çok kelime söylüyor baba bebek araba kedi ayı hala dayı mama meme çiş su kuş maşa hadi gitti kedi vs gibi ama sadece 2 cümle kuruyor baba kedi ve baba gitti diyor aynı senin bebis gibi kendi dilinde çok konuşuyor ne dediğini anlamıyorum ama Maasallah ben ne dersem anlıyor illaki konuşacaktır ana zamanı var canım demek ki

Anne baba mama kedi iş çiş su dede bu gibi kelimeleri oda söylüyor inek at kuzu kedi taklidinide yapiyo sorunca ama cümle kurması az dediğin gibi yavaş yavaş olur herhalde bazı bebekler çok daha hızlı konuşmada ama sağlık açısından bu sıkıntı değil tabiki sadece konuşalım istiyorum bir an önce

İnşaAllah canım bende sohbet etmek istiyorum tez konuşurlar eminim yaz geldi sık sık parka çıkart çocuklarla konuşunca belki o da heves eder

kizim 19 aylik :) kendi dilinde cok konusuyo :) cenemiz hic durmuyor.ama kelime dagarcigi genis :) mama anne alo baba qaqa su hayir ver gitti at uyu falan diyor

Uzuuuuunca bir aradan sonra selam kizlar :halay: benim oglumun da 20. Ayi bitti. Kelimelerde sorun yok, sizin yazdiklarinizla ayni hemen hemen, onlara ilave onu ver ve bu ne diyor. Bunlari kendi dilinde soyluyordu, biz cozduk. Siz de surekli soyledigi seylere dikkat edin, aslinda bir sey soyluyor oluyorlar :KK53:

Evet maasallah surekli biseyler konusuyor benim kizimda hep soruyo :) tamamen konusmaya baslayinca hic susmaz sanirim:KK47:

Merhaba kızlar nasılsınız bebişleriniz nasıl tuvalet eğitimine başlayan oldu mu
ben baslamayi düsünüyorum önce cis kaka demeyi ögretmeye calisiyorum:) cis diyo ne oldugunuda anliyo ama kaka zorlucak gibi, yaparken saklaniyo sürekli altini zor aldiriyo. 1 2 kez tualete oturttum napcagini pek anlamadi korktu gibime geldi. Nasil baslamaliyim tam bilmiyorumda aslinda.

Biraktiran oldumu acaba?

Merhaba kızlar nasılsınız bebişleriniz nasıl tuvalet eğitimine başlayan oldu mu
Merhabalar ben geçen hafta sütten kestim. Haftaya da tuvalete başlıcam bi aksilik olmazsa. Çişe de kakaya da çiş yaptım diyor şimdi. Bezi de kuru kalıyor uzun süre. Kızım hazır gibi eğitime bakalım bezi atınca ne olacak

X