2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Tarhanayi dedgn gibi yaptim onu da sevmiyo hatta dun bebek koftesi yaptm onuda yemedi kilosu falan iyi o yuzden cok da ustune gitmek istemiyorum ins zamanla sever ...

Tarhanayi dedgn gibi yaptim onu da sevmiyo hatta dun bebek koftesi yaptm onuda yemedi kilosu falan iyi o yuzden cok da ustune gitmek istemiyorum ins zamanla sever ...

Tarhanası benim bebiste sevmedi hatta pek birşey sevmiyor, yoğurt çorbasını azda olsa yiyor bende tarhanayi yoğurlu yaptım onuda 4-5 tatlı kaşığı yedi puskurtmedi en azindan

Canim o dedigini denedim ikindigini görünce hemen o sekilde tuttum gözlerinden yaslar akti ama yapamadi, 5-10 dakika sonrada baya bi bagirip aglamaya basladi ikinmayida birakti, bende lavman yaptim. O tembellestirir demek istedim. Bekleme taraftariydim ama öyle zorda görünce duramadim, simdi sürekli 2-3 kasik armut ve erik püresi yediriyorum insallah oda ise yarar.

Merhaba arkadaslar benim bebegim 5 buçuk aylik oldu gecen kontrole götürdük bobregindeki kumlar geçmemiş doktor her seferinde bol bol su ver diyor veriyorum su 4 ayliktan beri ek gıdaya geçtik her ogunden sonra suyunu iciriyorum ama kumlar gecmiyor nette arastirdim hep su diyor acaba gecer mi doktor dikkat edilmezse Allah korusun taşa dönüşür dedi.

Aynen cnm zorlama illaki yicek benim bebiş süt konusunda iştahsızdı ama ek gıdada şaşırttı beni yemek yemeyi bekliyomuş sıpa

Cnm sen bilirsin ama bence müdahale etme benm bebişte 3 yapmamıştı doktora sordum müdahale ediyim mi diye kızdı bana sen kakanı yapmadığın zaman müdahale ediyolar mı diye illaki yapar uğraşmayın bebğin kakasıyla dedi bende ellemedim şimdi düzene girdi günde 2-3 kere bile yapıyo

Yok canim artik ellemicem, düzelse biran önce 4 ay gazdan cektik saten, simdi bide bu cikti, bagirsaklarla basimiz dertte:)

Ben doktor yaninda calisiyorum öyle bi hastamiz oldu birazda onun etkisinde kaldim. 1bucuk-2 yaslarinda bir erkek cocugudu 10 gün tualete cikamiyinca zorlanirken bayginlik gecirmisti, bizim doktor eliyle müdahale ederek yaptirdi. Sonra uyarmisti annesini kücük cocuk o bagirsaklarida haliyle ufak 3 gün yapamayinca 4. günü bekleme demisti.
Insan korkuyo tereddüt ediyor haliyle. Ama düsününcede normal bisi bebek herseyi ögrendigi gibi onuda ögrencek. Biraz daha sabir etmeyi ögrenmeliyim sanirim:)

Cnm senin karşılaştığın çok istisnai bi durum hiç korkma senin bebiş yeni alışıyo ek gıdaya dediğim gibi benim bebişte ilk başlarda yapamıyodu az yapıyodu falan şimdi çok şükür düzeldi 1 ay sonra şimdi her ıkındığında yapıyo kakasını maşallah.sadece dediğin gibi biraz sabretmek gerekiyo

Kiyamam ya insallah duzene girer bir an once.bizimde ek gida az vermeme ragmen kakayi katilastirdi,ikinirken zorlaniyo oglumda.alisirlar insallah zamanla.

Gecmis olsun canim.gecer insallah zamanla.

Merhaba anneler. İnternette ekgida yazılarını okumayı bıraktım sonunda :) ve eğitici oyuncaklara baktım. Aktivite masası alan var mi? Yada Eğitici güzel oyuncak tavsiyeniz..?

Gunaydin bizde ek gıdaya baaladik patates havuc corbasi verdim bugün kakasinda kirmiziya donuk noktalar vardi havuctanmi acaba yoksa alerjik bi durummu 5.5 aylik kizim

GünAydın güzel anneler
Bizim için bugün 6. Ay aşı vakti. 6 aylık aşı da ateş falan oluyo mu

Gunaydin bizde ek gıdaya baaladik patates havuc corbasi verdim bugün kakasinda kirmiziya donuk noktalar vardi havuctanmi acaba yoksa alerjik bi durummu 5.5 aylik kizim
Havucu rondodan tam geçirmedin mi ki. Yoksa bende veriyorum Havuçlu patatesli pureden kırmızı nokta falan yok bizde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…