2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Benim oğluşumda içmiyodu başta ben alıştırma biberonu aldım saplı kendi içiyo artık

Cnm en besleyici tarhana bol bol yap.sebze püresini çorba şeklinde yap mesela havuç kereviz patates ıspanak buharda pişir telden geçir suyuna ekle birazda irmik koy güzel ve besleyici çorba oluyo.bebm bebiş 6 aylık doktor bütün çorbaları içebilir dedi ben tarhanaya kıyma koydum çiğnemeyi öğrendi

Canım labne peyniri ver onu çok seviyolar sabah ekmek içi labne ve pekmezi karıştır süper oluyo bayılıyo doktorumuz dedi yumurtayıda ayrı ver ıhlamurla ıslat.kaşık mamasıda hippin elmalı tahıllı iyi geceler maması var benim bebiş bayılıyo.sebze püreside bal kabağı havuç ve pirinç karıştır püre yap yer ozaman

Kızlar slmm bu arada iyikide ek gıdaya erken başlamışım çünkü benim bebiş artık çiğnemeye başladı.artık püre yapmıyorum çatalla eziyorum.geçen ıspanak pişirdim koydum önüne eliyle kendi yedi hemde bayılarak doktor dedi koy önüne yesin diye bizim yediğimiz gibi yemek şeklinde yedi.tarhana çorbasına kıyma koyup verdim onud içti kıymalarını çiğneyip yuttu daha dişi yok ama çiğniyo bide kahvaltıyı bulamaç yapmıyorum yumurtayı azcık ıhlamurla ıslatıp veriyorum.labne yada lor peynirini ekmek içi avokado ve pekmezle karıştırıyorum azcıkla ıhlamur koyup veriyorum çok güzel yiyo.sıvı kıvamda değilde pütürlü veriyorum

Sağol canım deneyim dediklerini. Havuç ve pirinci biraz önce verdim anında tukurdu bikac gün sonra yine denicem. Kahvaltıyı deneyim inşallah sever. Bide Pekmez üzüm mu dut mu keciboynuzu mu önerdi doktorunuz?

Masallah canim bizimkide cigneyebiliyor:) ama ben 6.aya kadar cok puturlu vermemeye calisiyorum zaten ogunede gecmedim gunde bir defa meyve ve sebze puresi veriyorum.yalniz burda kahvalti 7.aydan sonra veriliyor.peyniri tuzsuzmu vermek gerekiyor sanirim labne tuzlu?farkediyormu? Ya birde almanya oyle turkiye gibi degil sebze ve meyveleri mevsiminde tuketje diye bir durum yok malesef.bu acidan turkiye iyi her meyve ve sebzeyi mevsiminde kolaylikla bulabiliyosun.

Sağol canım deneyim dediklerini. Havuç ve pirinci biraz önce verdim anında tukurdu bikac gün sonra yine denicem. Kahvaltıyı deneyim inşallah sever. Bide Pekmez üzüm mu dut mu keciboynuzu mu önerdi doktorunuz?
Ben keçi boynuzu veriyorum organik daha faydalı diğerlerinden kashvaltıyı seviyolar genelde ekmek içi unonun büyümek diye bebek ekmeği var ondan pekmezde e-bebekte var organik bi tatlı kaşığıdı avokado koyuyorum süper oluyo

Cnm benim bebiş 6 ay 5 günlük ben geçtim pütürlüye alıştı ztn türkiyede 6. Ayda başlıyo labne çok tuzlu değil bazende tuzsuz lor veriyorum. Yemek konusunda korkmamak gerekiyo bebişler hemen öğreniyo ve alışıyo.benim kuzenin kızı 7. Ayda falan et kavurma yiyordu şimdi 4 yaşında yemesi çok iyi herşeyi yiyo

Benim oğluşumda içmiyodu başta ben alıştırma biberonu aldım saplı kendi içiyo artık
Nasil birsey o canim, resim ekliyebilirmisin. Su cok önemli gercekten, biz artik öglen yemegini ögün yaptik yani emmiyo sirf püreyle doyuyor. Kabizlik durumumuz var malesef. Anca rezene cayi iciyor elma suyuyla karisik hazir aliyoruz. Insallah icmeye baslar.

Emzirme veya mama isini nasil yapiyosun ? Bizim burda her ay bir ögünü emzirme yerine gecirin diye öneriyolar.

Haklisin canim ama su net denen yerde her kafadan bir ses cikiyor doktorlarinda bir dedigi bir dedigine uymuyor,birde bebisler olunca daha evhamli oluyor insan.aslinda bebisler karar veriyor herseye.ben 6.aya kadar birsey vermeyecegim dedim oglum bozdu bu kararimi.kahvalti burda 7.ay deniyor ama inan kahvalti esnasinda susmuyo ve surekli gozu masada:) bazeb ufak ekmek ici veriyorum cigneyip yutuyor:) o cignemeleri yokmu agzini yiyesim geliyor:))6.aydan sonra duzenli ogunlere gececegim.sanirim senin deneyimlerine ihtiyacim olacak.cevaplarsan sevinirim.

Cnm bu bardakla güzel içiyo hatta oyun yapmak için alıyodu ağzına kendi içmeye başladı sonra.kabızlık başta oluyo korkma benm bebiştede oldu sonra alışıyo başta katıydı kakası şimdi su içmeye başladı cıvıdı sende su içir gün içinde

Tabiki seve seve cevaplarım.ben nete pek bakmıyorum artık cnm doktorun dediğiyle kendi iç güdülerimi birleştirip davranıyorum bide bebişin istek ve tepkilerine göre.bnde 6. Ayda düzenli öğüne geçtim hemen alıştı çk şükür sorun yaşamadım.kahvaltı önemli nekadr erken alışırsa okadar iyi 6. Ay ideal bence

Emzirme veya mama isini nasil yapiyosun ? Bizim burda her ay bir ögünü emzirme yerine gecirin diye öneriyolar.
Bende öyle düşünüyorum cnm kademeli azaltıcam.sabah kalkınca emziriyorum 2 saat sonra kahvaltı yapıyo 3 saat sonra tekrar emziriyorum arkasından meyve veriyorum öğleden sonra çorba yada sebze püresi emzirme yok.ikindi yoğurt veriyorum 1 saat sonra fln emziriyorum yatmadan 1,5 saat önce mama veriyorum yatarkende emzirip yatırıyorum

Insallah öyle olur bizdede. Ilk baslarda yapiodu hatta oldugu gibi cikariyo diye yazmistim. Sonra 3 gün boyunca yapmadi kakasini hic zorlamadi bile, önce dedim demekki yapasi yok. Daha sonra kücük bebek sonucta 3 gün cok diye düsündüm kendim yaptirdim, beklemekmi dogrusu olurdu bilmiyorum. Ertesi gün yine cok az kendi yapti, sonra iki gün yine bise yapmadi ama bu kez baya bi ikindi zorladi cikaramadi bisey, yine yardim ettim yaptirdim. Cok kati denemez aslinda kakasina. Bakalim nasil olcak tembellestirmekte istemiyorum bagirsaklarini bekliyim ben en iyisi.

Canim yardim ettim derken fitil falanmi kullaniyosun?cunku bizimde kaka birkac gunde bir yapiyor ben ikindigini ve kakasini yapmak istedigini anladigimda bacallarindan tutup tuvalet pozisyonuna getirerek yardimci oluyorum bunun tembellik yapacagini zannetmoyorum.ek gidadan sonra zorlanmalari normal bagirsaklarinin alismasi gerekiyor.

Cnm bugun bal kabagi corbasi yaptim ve icti ☺

Cnm bugun bal kabagi corbasi yaptm havuc ve soganla yedi cok sukur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…